Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Naruto: Clash of Ninja - seria gier

Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3
Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3

Bijatyki 17 listopada 2009

Kolejna część zapoczątkowanego jeszcze na konsolach GameCube cyklu zręcznościowych bijatyk 3D, w których walczymy najbardziej znanymi postaciami ze świata Naruto. Fabuła gry po raz pierwszy zahacza o wątki z anime Naruto Shippuden i rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w "dwójce". Tytułowy bohater wraz z innymi wojownikami wyrusza w pościg za członkami niebezpiecznej organizacji Akatsuki, którym udało się pokonać i porwać przywódcę wioski Suna, Gaarę. W grze Naruto Shippuden: Clash of Ninja Revolution 3 możemy wcielić się w ponad 30 bohaterów, którzy ze względu na to, że wydarzenia toczą się dwa lata po zakończeniu poprzedniej części, wyglądają nieco inaczej oraz mają nowe, specyficzne techniki walki. Zadbano również o zmiany w sterowaniu poszczególnymi postaciami. Pojedynki odbywają się na ponad 40 arenach, z których 9 przygotowano od podstaw. Po raz pierwszy w historii serii wprowadzono tryb wieloosobowy za pośrednictwem wi-fi, dzięki czemu możemy bawić się z innymi graczami nie tylko na wspólnym ekranie.

Wii

Naruto: Clash of Ninja Revolution 2
Naruto: Clash of Ninja Revolution 2

Bijatyki 21 października 2008

Następna odsłona popularnego cyklu trójwymiarowych bijatyk studia Tomy, opartych na motywach popularnej mangi i anime Masashiego Kishimoto. Fabuła Naruto: Clash of Ninja Revolution 2 składa się z ponad 20 misji, z których część wzorowana jest na wydarzeniach z serialu TV, jednak niektóre przygotowane zostały specjalnie na potrzeby gry. Niedługo po zniknięciu najlepszego przyjaciela Naruto imieniem Sasuke okazuje się, że młodzieniec połączył siły z wodzem wrogiej wioski Orochimaru, a misją naszego protagonisty staje się odzyskanie kompana. Pod względem mechaniki, rozgrywka toczy się podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, a wojownicy (tym razem jest ich ponad 30) korzystają z szerokiego wachlarza ataków zwykłych i specjalnych, dostępnych po naładowaniu specjalnego paska mocy. Główną nowością w grze jest zaś fakt, że areny pojedynków mogą teraz podlegać zniszczeniom, jednak deweloperzy zatroszczyli się także o lepsze zbalansowanie postaci oraz ulepszenie oprawy graficznej.

Wii

Naruto: Clash of Ninja Revolution
Naruto: Clash of Ninja Revolution

Bijatyki 23 października 2007

Kolejna odsłona popularnej serii trójwymiarowych bijatyk, zapoczątkowanej w 2003 roku. Opracowana ponownie przez studio Tomy gra Naruto: Clash of Ninja Revolution opowiada o przygodach tytułowego adepta sztuki ninjutsu, który przemierza wirtualny świat i stawia czoła kolejnym oponentom w efektownych pojedynkach jeden na jednego. Do dyspozycji graczy oddano czternaście postaci, z których część (np. Naruto, Sasuke czy Sakura) znana jest z wcześniejszych odsłon cyklu, zaś reszta to całkiem nowi, niewystępujący wcześniej w serii wojownicy. Zabawa toczy się na obszarze sześciu zróżnicowanych poziomów, z których każdy oferuje dwie areny walki. Poza trybem fabularnym, w grze pojawia się też cały szereg innych wariantów zabawy, takich jak gra na czas, survival, zestaw minigier oraz rozbudowany multiplayer dla maksymalnie 4 graczy.

Wii

Naruto: Clash of Ninja 2
Naruto: Clash of Ninja 2

Bijatyki 4 grudnia 2003

Kontynuacja trójwymiarowej bijatyki studia Tomy, opowiadającej o losach popularnego bohatera japońskich komiksów i kreskówek. Fabuła Naruto: Clash of Ninja 2 podzielona została na 30 historii bazujących na wydarzeniach ukazanych w serialu i pozwala graczom na wcielenie się nie tylko w samego Naruto, ale także inne postaci (10 początkowych i kolejne 13 do odblokowania). Podobnie jak poprzedniczka, gra nastawiona jest przede wszystkim na szybką i efektowną walkę, podczas której mierzymy się z kolejnymi przeciwnikami na specjalnie przygotowanych arenach. W drugiej odsłonie serii zwiększeniu uległ m.in. zasób dostępnych ciosów, a także sam system walki i sposób wyprowadzania ataków. Po raz pierwszy umożliwiono też możliwość jednoczesnej zabawy do 4 graczy w trybie drużynowym. Pod względem oprawy, całość mocno przypomina poprzedniczkę, a dzięki kreskówkowej grafice i wykorzystaniu technologii cel shading wiernie oddaje specyfikę animowanego serialu.

GCN

Naruto: Clash of Ninja
Naruto: Clash of Ninja

Bijatyki 11 kwietnia 2003

Przygotowana przez firmę Tomy Company we współpracy z autorem mangowego pierwowzoru, Masashim Kishimoto, trójwymiarowa bijatyka opowiadająca o losach młodego wojownika ninja imieniem Naruto. Gra Clash of Ninja przybliża nam początki działalności bohatera, który, próbując opanować zapieczętowanego swym wnętrzu demona, trenuje sztuki walki pod okiem doświadczonego nauczyciela. Po wielu miesiącach ćwiczeń chłopiec jest gotowy, aby wyruszyć w świat i udowodnić, że zasługuje na tytuł najlepszego wojownika w swojej wiosce. Prócz samego Naruto, podczas zabawy możemy wcielić się także w 7 innych postaci znanych z mangi i jej serialowej adaptacji, a zabawa sprowadza się do toczenia kolejnych pojedynków jeden na jednego. Prócz gamy ciosów podstawowych, które łączyć możemy w rozmaite kombinacje, poszczególni bohaterowie posiadają też swoje unikalne ruchy, stroje oraz bronie, takie jak kij, sztylet czy kastet. Całość ukazana została w kreskówkowej oprawie graficznej, wykorzystującej efekt cel shadingu.

GCN