Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Seria Gunvolt - seria gier

Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX
Gunvolt Chronicles: Luminous Avenger iX

Akcji 26 września 2019

Side-scrollowa gra akcji z elementami platformówki wzorowana na serii Mega Man. Wcielamy się w Copena – żołnierza eliminującego zastępy przeciwników przy pomocy zaawansowanej broni i technologii, które zapewniają mu możliwości niedostępne dla zwykłych śmiertelników.

PCPS4XONESwitch

Mighty Gunvolt Burst
Mighty Gunvolt Burst

Zręcznościowe 15 czerwca 2017

Kontynuacja wydanej w roku 2014 na konsolce 3DS gry zręcznościowej Mighty Gunvolt, za której powstanie odpowiada specjalizujące się w dwuwymiarowych grach akcji, japońskie studio Inti Creates. Podczas zabawy wcielamy się w postać tytułowego Gunvolta, czyli herosa potrafiącego kontrolować pioruny, którą to umiejętność wykorzystuje on w walce ze złem. Pomaga mu w tym dusza dziewczyny o imieniu Joule, która mieszka we wnętrzu naszego protagonisty, zapewniając mu ochronę w kryzysowych sytuacjach. Podobnie jak poprzedniczka, Mighty Gunvolt Burst jest dwuwymiarową, side-scrollową grą akcji z elementami platformówki, którą najprościej jest porównać do kultowego Mega Mana. Zabawa polega więc na przemierzaniu kolejnych poziomów, skakaniu po platformach oraz walce z licznie występującymi wrogami. Deweloperzy wprowadzili jednak do rozgrywki kilka ulepszeń, takich jak nowe znajdźki, system dostosowywania postaci czy specjalne, zapewniające dodatkowe punkty wykończenie przeciwnika.

PCSwitch3DS

Azure Striker Gunvolt: Striker Pack
Azure Striker Gunvolt: Striker Pack

Akcji 4 października 2016

Pakiet dwóch gier platformowych znanych głównie z Nintendo 3DS. Obydwie produkcje cechują się dynamicznym, widowiskowym systemem walki. Za stworzenie zarówno wspomnianych tytułów, jak i kompilacji odpowiada japońskie studio Inti Creates (twórcy gier z serii Mega Man Zero).

PS4Switch3DS

Azure Striker Gunvolt 2
Azure Striker Gunvolt 2

Zręcznościowe 25 sierpnia 2016

Kontynuacja dwuwymiarowej zręcznościówki z 2014 roku, opracowana ponownie przez twórców ze studia Inti Creates, znanego głównie za sprawą miniserii Mega Man Zero. W grze Azure Striker Gunvolt 2 śledzimy dalsze losy Gunvolta oraz znanych z poprzedniczki bohaterów, którzy przeciwstawiają się korporacyjnemu porządkowi świata przyszłości. Mechanika zabawy nie odbiega znacząco od rozwiązań poprzedniej części, a rozgrywka koncentruje się ponownie na przemierzaniu kolejnych lokacji i pokonywaniu niezliczonej ilości zróżnicowanych przeciwników. Podczas walki możemy posługiwać się zarówno bronią palną, jak i specjalnymi mocami, którymi dysponują bohaterowie. Największe wyzwanie stanowią jednak starcia z potężnymi bossami, którzy, podobnie jak my, korzystają z rozmaitych zdolności specjalnych, więc kluczem do ich pokonania jest opracowanie odpowiedniej taktyki walki.

PC3DS

Gal Gunvolt
Gal Gunvolt

Zręcznościowe 6 sierpnia 2015

Przygotowany przez studio Inti Creates port wydanej wcześniej na konsolkach 3DS gry zręcznościowej Azure Striker Gunvolt. Pod względem mechaniki, mamy tu do czynienia z dwuwymiarową, side-scrollową grą akcji, w której zabawa sprowadza się do pokonywania kolejnych poziomów oraz walki ze stającymi nam na drodze oponentami i kończącymi każdy etap bossami. W porównaniu do swojego pierwowzoru, Gal Gunvolt wzbogacone zostało jednak o cztery dodatkowe poziomy: Factory, Bio Lab, Highway oraz Gym, które wcześniej trafiły do gry w formie płatnego dodatku. Do naszej dyspozycji oddano zaś trzy grywalne postacie: Mighty Gunvolta, Ekoro z Gal Gun oraz Becka z Mighty No. 9. Każde z nich charakteryzuje się odmiennymi umiejętnościami i dostępnymi rodzajami broni, dzięki czemu rozgrywka nabiera nieco bardziej zróżnicowanego charakteru. Całość oferuje znaną z pierwowzoru, mangową oprawę wizualną, ulepszoną teksturami wyższej jakości oraz staranniej wykonanymi modelami postaci.

PS4PSV

Azure Striker Gunvolt
Azure Striker Gunvolt

Zręcznościowe 29 sierpnia 2014

Opracowana przez japońskie studio Inti Creates side-scrollowa zręcznościówka 2D. Akcję Azure Striker Gunvolt osadzono w przyszłości, w której ludzkość kontrolowana jest przez potężną korporację Sumeragi. Podczas zabawy wcielamy się w należącego do ruchu oporu nastolatka, który postanawia przeciwstawić się istniejącemu stanowi rzeczy. Rozgrywka nawiązuje do klasyki gatunku, a w jej trakcie przemierzamy kolejne lokacje wypełnione zróżnicowanymi przeciwnikami i stawiamy czoła potężnym bossom. Podczas walki wykorzystujemy szeroki asortyment broni, a także specjalne moce bohatera, który potrafi władać elektrycznością. To jednak nie wszystko, gdyż z biegiem czasu nasz protagonista zdobywa doświadczenie i zyskuje dostęp do wielu kolejnych, przydatnych umiejętności. Dzięki temu możemy np. wpływać na ilość materiałów wypadających z pokonanych wrogów, które są nam niezbędne do wytwarzania nowego wyposażenia. Całość utrzymana została w mangowym stylu graficznym, nawiązującym do serii Mega Man.

PC3DS