Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Fairy Fencer F - seria gier

Fairy Fencer F: Advent Dark Force
Fairy Fencer F: Advent Dark Force

RPG 5 listopada 2015

Opracowana przez japońskie studio Compile Heart klasyczna gra z gatunku jRPG, będąca ulepszoną i rozszerzoną wersją produkcji, wydanej w 2013 roku na konsoli PS3. Akcja gry toczy się w świecie, będącym niegdyś areną konfliktu dwóch potężnych bóstw. Stworzone przez nich bronie, określane potocznie furiami, trafiły w ręce ludzi zwanych fencerami. Głównym bohaterem gry jest jeden z fencerów imieniem Fang, który spotyka na swej drodze inną przedstawicielkę swej profesji, Tiarę, opętaną chęcią zdobycia jak największej liczby furii. Mechanika rozgrywki łączy typowe elementy gatunku jRPG z przerywnikami w stylu visual novel i rozbudowanym modelem walki, w którym postaci poruszają się po polu bitwy swobodnie, jednak komendy przyjmują już w kolejności turowej. W porównaniu z pierwotną wersją gry, Fairy Fencer F: Advent Dark Force rozbudowano o dwa alternatywne rozdziały fabularne, pozwalające zobaczyć zupełnie nowy finał gry. Zmianie uległy też niektóre elementy rozgrywki oraz system walki.

PCPS4Switch

Fairy Fencer F
Fairy Fencer F

RPG 19 września 2013

Tradycyjne jRPG osadzone w świecie fantasy, w którym gracze wcielają się w młodego poszukiwacza przygód, używającego potężnych magicznych broni. Tytuł posiada turowy system walki oraz inne charakterystyczne cechy japońskich gier fabularnych.

PCPS3