Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Mutant Mudds - seria gier

Mutant Mudds Super Challenge
Mutant Mudds Super Challenge

Zręcznościowe 17 marca 2016

Bezpośrednia kontynuacja dwuwymiarowej platformówki studia Renegade Kids z 2012 roku. Mutant Mudds Super Challenge skierowana jest głównie do graczy, którzy ukończyli pierwszą część cyklu i stanowi swoisty pomost pomiędzy nią, a planowanym pełnoprawnym sequelem serii. W grze wcielamy się w rolę niepozornego dzieciaka imieniem Maksymilian, który musi uratować swoją planetę, stawiając czoła przybyłej z kosmosu cywilizacji tzw. Błotniaków. Orężem bohatera staje się zaś zwykły pistolet na wodę oraz specjalny plecak, pozwalający na wykonywanie wydłużonych skoków. Rozgrywka nawiązuje do klasycznych side-scrollowych platformówek w stylu Mario Land i koncentruje się na eksploracji kolejnych poziomów w poszukiwaniu wyjścia oraz ukrytych wodnych skrzatów, których skompletowanie stanowi klucz do pokonania najeźdźców. Podczas zabawy nie brak oczywiście całej masy pułapek i niebezpieczeństw, a jedną z cech charakterystycznych produkcji jest możliwość przeskakiwania pomiędzy dalszym a bliższym planem.

WiiU3DS

Mutant Mudds Deluxe
Mutant Mudds Deluxe

Zręcznościowe 30 listopada 2012

Uzupełniona o dodatkowe poziomy wersja wysoko ocenianej platformówki 2D, w której gracze walczą z inwazją kosmitów. Elementem charakterystycznym produkcji jest możliwość przeskakiwania pomiędzy dwoma perspektywami - głównym planem i tłem.

PCSwitchPS3WiiUPSV

Mutant Mudds
Mutant Mudds

Zręcznościowe 26 stycznia 2012

Platformówka 2D, w której pomagasz Maksymilianowi w walce z ohydnymi błotniakami i wspólnie z nim ratujesz świat. Jedynym orężem Maksymiliana w walce z nimi jest jego spryt i umiejętność kombinowania broni z byle czego. W ten sposób w jego ręce trafiają m.in. dwa pistolety na wodę, a w wyposażeniu dodatkowym specjalny plecak umożliwiający mu wykonywanie podwójnych skoków.

PC3DS