Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Dominions - seria gier

Dominions 5: Warriors of the Faith
Dominions 5: Warriors of the Faith

Strategiczne 27 listopada 2017

Piąta odsłona strategicznej serii studia Illwinter Game Design. Gracze ponownie wcielają się w rolę samodzielnie zaprojektowanego bóstwa i walczą z konkurentami o dominację. W grze znalazło się wiele elementów nieobecnych w poprzednich częściach cyklu, m.in. bitwy w czasie rzeczywistym oraz nowe błogosławieństwa.

PC

Dominions 4: Thrones of Ascension
Dominions 4: Thrones of Ascension

Strategiczne 8 lipca 2013

Kolejna odsłona z serii turowych strategii fantasy, stworzonej przez Illwinter Game Design. Po raz kolejny wcielamy się w boga jednego z blisko 80 narodów, a naszym celem jest wyeliminować konkurentów i stać się jedynym prawowitym władcą uniwersum. Nowa część gry to jeszcze więcej nacji, czarów, magicznych przedmiotów i potworów, a także niezliczona ilość zmian i poprawek, na czele z przebudowanym interfejsem oraz nowym, kooperacyjnym trybem Disciples.

PC

Dominions 3: The Awakening
Dominions 3: The Awakening

Strategiczne 2 października 2006

Trzecia część słynnej strategii turowej, osadzonej w klimatach fantasy. Gracz po raz kolejny wciela się w postać jednego z lokalnych bóstw i wysyła do walki ogromne armie. Dominions III nastawiony jest głównie na rozgrywkę multiplayer.

PC

Dominions 2: The Ascension Wars
Dominions 2: The Ascension Wars

Strategiczne 13 listopada 2003

Kontynuacja turowej strategii fantasy o tytule Dominions: Priests, Prophets & Pretenders. Zadaniem gracza jest wcielenie się w jednego z bogów świata gry i doprowadzenie go do ostatecznego zwycięstwa, czyli pozostania jedynym władcą zaprezentowanego uniwersum.

PC

Dominions: Priests, Prophets & Pretenders
Dominions: Priests, Prophets & Pretenders

Strategiczne 15 lipca 2001

Strategia turowa przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej. Jej akcja przenosi nas do fantastycznej krainy, gdzie wcielamy się w postać jednego z kilkunastu kandydatów walczących o stanowisko wszechwładnego boga.

PC