Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Alarm for Cobra 11 / Crash Time - seria gier

Crash Time 5: Undercover
Crash Time 5: Undercover

Wyścigi 28 września 2012

Kolejna z odsłon rozwijanej od 2000 roku serii wyścigowej, bazującej na popularnym serialu kryminalnym telewizji RTL. Ta oznaczona cyferką 5 opracowana została ponownie przez ekipę studia Synetic, znanego wcześniej m.in. z cyklu World Racing. Bohaterami gry są niezmiennie detektywi Semir i Ben, którzy tym razem stawiają czoła niebezpiecznej szajce przemytników luksusowych samochodów. Zgodnie z podtytułem gry, aby przeniknąć w szeregi przestępców, policjanci zmuszeni będą do działania pod przykrywką. W trybie kampanii czeka na nas 50 zróżnicowanych misji za kierownicą kilkudziesięciu modeli aut, w których mimo braku licencji bez trudu rozpoznamy popularne na drogach marki. Do naszej dyspozycji oddano także szereg przydatnych gadżetów, takich jak pulsator elektromagnetyczny, wyrzutnia z hakiem czy tradycyjna kolczatka. W grze poprawiono warstwę wizualną, wprowadzając nowe modele samochodów, animacje, eksplozje i nową kamerę crash-cam. Zabawę uzupełnia tryb wieloosobowy dla maksymalnie 8 osób.

PCX360PS3

Crash Time 3D
Crash Time 3D

Wyścigi 27 kwietnia 2012

Pierwsza odsłona popularnej budżetowej serii Crash Time, przygotowana dla użytkowników przenośnej konsolki Nintendo. Fabuła gry bazuje na czwartej odsłonie cyklu, inspirowanego popularnym niemieckim serialem sensacyjnym. Wcielając się w rolę detektywów: Semira i Bena stawiamy czoła niebezpiecznemu syndykatowi, starającemu się przejąć kontrolę nad jednym z niemieckich miast.

3DS

Crash Time IV: The Syndicate
Crash Time IV: The Syndicate

Wyścigi 28 lutego 2011

Czwarta część popularnej serii samochodowej studia Synetic, opartej na motywach niemieckiego serialu sensacyjnego Alarm for Cobra 11 i od 2008 roku rozwijanej pod eksportową marką Crash Time. W tej odsłonie cyklu dwaj sympatyczni detektywi, Semir i Ben, stawiają czoła tytułowemu syndykatowi przestępczemu, pragnącemu przejąć całkowitą kontrolę nad Kolonią. Wzorem swych poprzedniczek, rozgrywka sprowadza się do uczestnictwa w kolejnych pościgach oraz szeroko zakrojonych akcjach policyjnych, połączonych rozbudowanym wątkiem fabularnym. Autorzy zawarli w grze ponad 40 modeli samochodów i ponad 100 km dróg, dbając jednocześnie o to, by wirtualne miasto przypominało swój rzeczywisty odpowiednik wraz z jego charakterystycznymi budowlami i lokacjami. Jako że seria zagościła na dobre także i na najpopularniejszych konsolach, po raz pierwszy w historii cyklu przygotowano tryb wieloosobowy, w którym uczestniczymy w stworzonych specjalnie misjach, przeznaczonych do zabawy dla max. 8 osób.

PCX360PS3

Crash Time III: Nocne pościgi
Crash Time III: Nocne pościgi

Wyścigi 18 listopada 2009

Kolejna odsłona budżetowej serii wyścigowej, bazującej na motywach popularnego niemieckiego serialu Cobra: Oddział Specjalny. Jej przygotowaniem już po raz czwarty zajęła się ekipa studia Synetic, znana głównie za sprawą wysoko ocenianej ścigałki World Racing 2. W grze ponownie stawiamy czoła potężnej organizacji przestępczej, choć tym razem twórcy wprowadzili do rozgrywki całkiem sporą ilość innowacji, zmieniając diametralnie sposób prowadzenia fabuły i wzbogacając ją licznymi przerywnikami filmowymi. W przerwach pomiędzy wyścigami przesłuchujemy podejrzanych, by dzięki uzyskanym od nich informacjom ułatwić sobie realizację kolejnych zadań i odblokować dostęp do specjalnych bonusów. Bez większych zmian pozostała oprawa gry oraz typowo zręcznościowy model jazdy. Autorzy usprawnili jednak fizykę świata gry oraz inteligencję komputerów przeciwników, którzy podczas ucieczki biorą pod uwagę szereg czynników, takich jak model wozu, warunki panujące na drodze oraz możliwe objazdy i skróty.

PCX360

Crash Time II
Crash Time II

Wyścigi 27 listopada 2008

Kontynuacja gry Alarm for Cobra 11: Crash Time, stanowiąca szóstą odsłonę zapoczątkowanej w 2000 roku serii samochodowej, opartej na popularnym niemieckim serialu Cobra: Oddział Specjalny. W grze wcielamy się w znanych z ekranu detektywów, Semira i Bena, uczestnicząc w 50 zróżnicowanych misjach z udziałem szerokiej gamy radiowozów oraz pojazdów cywilnych, takich jak ciężarówki, gokarty czy stuningowane bryki sportowe. Zadania polegają m.in. na wyłapywaniu piratów drogowych oraz ściganiu niebezpiecznych przestępców i uczestników nielegalnych wyścigów. Akcja toczy się w otwartym świecie, uwzględniającym autostrady, tereny miejskie i bezdroża, a poszczególne misje realizować możemy w dowolnej kolejności. Model jazdy jest czysto zręcznościowy, zaś oprawa gry – mimo ewidentnej budżetowości – prezentuje wysoki poziom wykonania. W porównaniu do poprzednich odsłon cyklu autorzy poprawili model uszkodzeń i wprowadzili możliwość oglądania powtórek najbardziej efektownych akcji.

PCX360

Cobra – Oddział Specjalny: Pościg
Cobra – Oddział Specjalny: Pościg

Wyścigi 2 listopada 2007

Alarm for Cobra 11: Crash Time to kolejna odsłona zręcznościowych wyścigów opartych na popularnym, zachodnim serialu kryminalnym, znanym w Polsce jako „Cobra - oddział specjalny”. Za stworzeniem projektu stoją autorzy pierwszej części serii - panowie ze studia Synetic. Pod wpływem swego wydawcy, koncernu RTL Playtainment, zdecydowali się oni na wypuszczenie kontynuacji produktu z 2006 roku.

PCX360

Alarm for Cobra 11: Nitro
Alarm for Cobra 11: Nitro

Wyścigi 6 listopada 2006

W Alarm for Cobra 11: Nitro gracz wciela się w członka elitarnej jednostki policyjnej – tytułowej Cobra 11. Przynależność ta stawia nas praktycznie ponad prawem – siedząc za kierownicą wozu patrolowego mamy jeden cel – dopaść przestępców, bez względu na okoliczności i podejmowane działania

PC

Alarm for Cobra 11: Vol. III
Alarm for Cobra 11: Vol. III

Wyścigi 22 listopada 2005

Trzecia gra na motywach popularnego serialu Kobra: Oddział Specjalny, w której śledzimy losy znanych z ekranu komisarzy: Semira i Toma, zmagających się z groźną siatką fałszerzy pieniędzy. Po raz pierwszy w historii cyklu serię dynamicznych pościgów wzbogacono sekwencjami akcji, zrealizowanymi w konwencji FPP.

PC

Alarm for Cobra 11: Hot Pursuit
Alarm for Cobra 11: Hot Pursuit

Wyścigi 11 maja 2004

Druga odsłona zręcznościowej gry wyścigowej opartej na popularnym niemieckim serialu o przygodach policjantów, patrolujących autostrady. Tym razem akcja toczy się na ulicach 4 niemieckich miast: Berlina, Kolonii, Hamburga i Monachium. Gra oferuje znacznie poprawioną oprawę graficzną oraz większy wybór trybów zabawy, w tym przeznaczony dla 2 graczy „split screen”.

PCPS2

Alarm for Cobra 11
Alarm for Cobra 11

Wyścigi 9 listopada 2000

Gra wyścigowa oparta na motywach popularnego niemieckiego serialu sensacyjnego Alarm für Cobra 11. W trakcie zabawy wcielamy się w patrolujących autostradę stróży prawa i uczestniczymy w efektownych pościgach, zrealizowanych na wzór filmu.

PC