Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Heretic Kingdoms - seria gier

Shadows: Awakening
Shadows: Awakening

RPG 31 sierpnia 2018

Kompletne wydanie gry RPG akcji zatytułowanej Shadows: Heretic Kingdoms – zawarto w nim zarówno pierwszą część opowieści, jak i jej drugi rozdział, który pierwotnie miał trafić do graczy w formie darmowego niesamodzielnego dodatku. W Shadows: Awakening gracz trafia do fantastycznego świata Heretyckich Królestw, które pogrążyły się w chaosie niedługo po tym, jak demony znane jako Pożeracze przejęły kontrolę nad ciałami astralnymi zamordowanych członków stowarzyszenia Penta Nera. W krótkim czasie owe istoty rozpoczęły walkę o władzę i nieśmiertelność, stanowiąc zagrożenie dla całej krainy. Jeden z Pożeraczy różni się od pozostałych – może on pochłonąć nie jedną, a wiele dusz, przez co to na jego barkach spoczywa zadanie skompletowania drużyny herosów i powstrzymania nadciągającego zagrożenia. Deweloperzy ze studia Games Farm oddali do naszej dyspozycji piętnastu bohaterów zróżnicowanych pod kątem specjalizacji, umiejętności bojowych i osobowości. Z tej pokaźnej puli wybieramy trzech protagonistów, pomiędzy którymi możemy przełączać się w dowolnym momencie; oprócz tego w każdej chwili można wcielić się bezpośrednio w Pożeracza, co przenosi nas do alternatywnego świata upiorów. W trakcie zabawy przemierzamy więc zróżnicowane lokacje, walczymy z przeciwnikami oraz wykonujemy rozmaite zadania fabularne i misje poboczne. W miarę postępów w przygodzie prowadzeni przez nas herosi nie tylko awansują na kolejne poziomy, lecz także rozwijają swój potencjał bojowy poprzez zdobywanie coraz potężniejszego ekwipunku.

PCPS4XONE

Shadows: Heretic Kingdoms
Shadows: Heretic Kingdoms

RPG 20 listopada 2014

Należąca do podgatunku hack’n’slash gra RPG akcji, stanowiąca kontynuację wydanego w 2004 roku Kult: Heretic Kingdoms. Na przestrzeni lat prawa do marki przejęła niemiecka firma bitComposer Entertainment, powierzając stworzenie sequela nowemu studiu Games Farm, znanemu z takich tytułów jak Air Conflicts czy Attack on Pearl Harbor. Akcja gry toczy się kilka lat po wydarzeniach ukazanych w pierwowzorze. Tytułowe Królestwa pogrążają się w chaosie, a jedyną nadzieją na ich ocalenie jest legendarny demon, znany jako Devourer. Posiada on unikalne zdolności podróżowania między rzeczywistością a światem cieni oraz pożerania dusz, celem przejęcia kontroli nad ich właścicielami. Dzięki temu podczas gry możemy wcielić się zarówno w samego demona, jak i trzy dowolne, opanowane przezeń postacie o innych cechach i umiejętnościach – przy czym rozwój każdej z nich przebiega niezależnie. Rozgrywka ukazana jest w rzucie izometrycznym, a jej mechanika czerpie z najlepszych wzorców pokroju serii Diablo.

PC

Kult: Heretic Kingdoms
Kult: Heretic Kingdoms

RPG 1 października 2004

Gra z gatunku cRPG, ideowo bazująca na takich klasykach gatunku jak Baldur’s Gate czy Icewind Dale. Akcja toczy się w fantastycznym królestwie Rywennia wzorowanym na europejskim średniowieczu, a naszym zadaniem jest odzyskanie cennego artefakt odebranemu zakonowi przez złe montera. Zabawa polega na zwiedzaniu świata, mordowaniu potworów, wypełnianiu zadań i rozwijaniu bohatera.

PC

Heretic Kingdoms: Reluctant Hero
Heretic Kingdoms: Reluctant Hero

RPG prace wstrzymane

Heretic Kingdoms: Reluctant Hero to kontynuacja projektu z gatunku role-playing zatytułowanego Kult: Heretic Kingdoms. Grę od poprzedniej odsłony i innych gier tego typu odróżnia sposób podejścia do tej tematyki. Zamiast obserwować bohatera podczas jednej z jego przygód śledzimy całe jego życie, od początku kariery, aż po emeryturę.

PC