Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Lumines - seria gier

Lumines Remastered
Lumines Remastered

Logiczne 26 czerwca 2018

Dwuwymiarowa gra logiczna, która rozgrywką nawiązuje do klasyka gatunku i jednej z pierwszych gier tego typu na świecie, czyli znanego wszystkim dobrze Tetrisa. Tytuł ten inteligentnie rozwija stare pomysły, dodając od siebie nowe elementy. Produkcja jest remasterem Lumines, wydanego w 2005 roku na konsolę PlayStation Portable.

PCPS4XONESwitch

Lumines: Electronic Symphony
Lumines: Electronic Symphony

Logiczne 22 lutego 2012

Nowa odsłona popularnej serii gier logicznych, która narodziła się na PSP. Podobnie jak w wielu klonach Tetrisa, zadaniem graczy jest dopasowywanie do siebie i usuwanie z pola gry kolorowych klocków.

PSV

Lumines Supernova
Lumines Supernova

Logiczne 23 grudnia 2008

Kolejna edycja popularnej gry logicznej. Zajmujemy się usuwaniem różnokolorowych bloczków z planszy do gry. Na uwagę zasługuje bardzo duże zróżnicowanie trybów rozgrywki.

PS3

Lumines Plus
Lumines Plus

Logiczne 15 lutego 2007

Lumines Plus jest grą logiczną, należącą do znanego cyklu, przeznaczonego początkowo dla PlayStation Portable. Popularność serii wśród posiadaczy PSP sprawiła, że developerzy postanowi rozszerzyć grono jej fanów o użytkowników PlayStation 2. Zasady gry niczym nie różnią się od poprzedniczek. Należy w odpowiednim miejscu umieścić spadające czteroczęściowe bloki o dwóch kolorach.

PS2

Lumines II
Lumines II

Logiczne 6 listopada 2006

Lumines II jest sequelem niezwykle popularnej gry logicznej, będącej modyfikacją nieśmiertelnego Tetrisa. Za powstanie Lumines II odpowiedzialny jest Tetsuya Mizuguchi, będący także twórcą części pierwszej, w którego dorobku znajdują się takie tytuły jak Rez czy Shenmue.

PSP

Lumines Live!
Lumines Live!

Logiczne 18 października 2006

Lumines Live! jest grą logiczną, należącą do znanego cyklu, początkowo przeznaczonego dla posiadaczy konsol firmy Sony. Popularność serii sprawiła, że developerzy postanowili rozszerzyć grono jej fanów o użytkowników Xboxa 360.

X360

Lumines
Lumines

Logiczne 22 marca 2005

Lumines przypadło zaszczytne miano pierwszej gry logicznej wydanej na konsolę PlayStation Portable. Kolejny klon Tetrisa, jednakże znacznie w stosunku do pierwowzoru rozbudowany, powstał w studiach współpracujących firm Q Entertainment oraz Bandai.

PSP