Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS
The Forgotten City
The Forgotten City
The Forgotten City Game Box

Najciekawsze materiały do: The Forgotten City

The Forgotten City - następca  moda do Skyrima zachwycił graczy na Steamie
The Forgotten City - następca moda do Skyrima zachwycił graczy na Steamie

wiadomość24 września 2021

The Forgotten City, czyli projekt będący komercyjnym następcą popularnego moda do The Elder Scrolls V: Skyrim, zachwycił użytkowników Steama. To jedna z najwyżej ocenianych przez graczy gier tego roku.

The Forgotten City - mod do Skyrima, który wyewoluował w grę, zbiera świetne recenzje
The Forgotten City - mod do Skyrima, który wyewoluował w grę, zbiera świetne recenzje

wiadomość28 lipca 2021

The Forgotten City zbiera świetne recenzje. Gra studia Modern Storyteller udowadnia, że niektóre mody mają potencjał, by stać się samodzielnymi produkcjami.

The Forgotten City - samodzielna wersja moda do Skyrima z dokładną datą premiery
The Forgotten City - samodzielna wersja moda do Skyrima z dokładną datą premiery

wiadomość15 czerwca 2021

Studio Modern Storyteller ogłosiło, że jego dość nietypowa przygodówka The Forgotten City, która narodziła się jako modyfikacja do The Elder Scrolls 5: Skyrim, ukaże się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S 28 lipca bieżącego roku. Nieco później pojawi się także wersja na Nintendo Switch.

PC
XONE
PS4
Switch
PS5
XSX
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
06.07.2021 19:01
drenz
👍
drenz
86
Le réveil du lion

Będzie na premierę w Gamepassie.

22.07.2021 08:55
odpowiedz
karvimaga
131
Generał

Szkoda ze bez wersji polskiej jednak..

31.07.2021 16:15
😍
1
odpowiedz
fuzionu
16
Chorąży
10

Przeszedłem, poznałem wszystkie 4 zakończenia. Fabuła wgniata w fotel, mnogość rozwiązań jest niesamowita. W to trzeba po prostu zagrać, doświadczyć samemu!

01.08.2021 13:16
A.l.e.X
odpowiedz
A.l.e.X
137
Alekde
9.5

80 PLN na epicu / kosmiczny RPG właściwie szok że o tym tak mało się pisze !

03.08.2021 07:14
[Gammorin]
odpowiedz
1 odpowiedź
[Gammorin]
55
Pretorianin

Też właśnie zauważyłem tę grę... Pytanie dla osób które już ukończyły, na ile starcza rozgrywka?

04.08.2021 23:30
thesvN
5
Legionista

Jeżeli szybko łapiesz mechanikę oraz zagadki i chcesz przejść przez wszystkie zakończenia ok 10-12 godzin.

06.08.2021 18:24
casseith
😍
odpowiedz
casseith
2
Junior

Absolutnie fenomenalna, chciałoby się więcej. Pierwsze usłyszenie pewnego głosu na 'ślepym' runie było bezcenne. Zaliczone wszystkie zakończenia.
Szukam innych, wartych grzechu tytułów osadzonych w realiach Rzymu, najlepiej starożytnego - poza strategiami. ;› Jeśli ktoś ma jakąś polecajkę, to będę więcej niż wdzięczna, bo ubóstwiam [sic] te realia.

10.08.2021 15:00
odpowiedz
Mildred
8
Legionista
6.5

Ekhm... No to jest niewątpliwie indyk. Jak się to rozumie, to można się nawet dobrze bawić. To przygodówka akcji, zrobiona z pasją, ale bez środków. Jest ciekawa i oryginalna fabuła, jest trochę klimatu. Są też wszędobylskie niewidzialne ściany, drewno, a sekwencje zręcznościowe po prostu wykańczają i tak drewnianą rozgrywkę. Koncept lepiej by się chyba sprawdził nie w 3d, tylko z rysowanymi tłami 2d. Bo tak, to trochę nie wiadomo jak to gryźć - niby 'się chodzi', ale w zakresie niewidzialnych ścian, niby są postacie 3d ale na ich twarzach emocji niezbyt widać, niby ładnie, ale przaśnie i prawie nic nie interaktywne. Gra ma to 'coś', ale jest trochę 'za grubo ciosana' żeby się przebić.
Takie bardzo biedne 'Life is strange'. Ale jak się nie ma oczekiwań jak od tytułu AAA to można przejść dla zabicia czasu.

23.09.2021 19:56
[Gammorin]
odpowiedz
[Gammorin]
55
Pretorianin

Wiadomo coś czy będzie polska wersja?

23.09.2021 22:12
FRON(T)LINE
odpowiedz
FRON(T)LINE
42
Paszkurwic

Dodałem grę do listy życzeń i po czasie byłem zaskoczony, że ukazała się już dwa miesiące temu. Brakowało mi "rzymskiej" gry z widokiem pierwszoosobowym, więc byłem ciekaw co z tego wyjdzie, ale bez nadmiernego optymizmu. Gra pozytywnie zaskoczyła mnie już w pierwszych minutach. Fabuła jest intrygująca od samego początku. Bardzo mglista. Chce się poznać ten niewielki świat, jego tajemnice, motywacje postaci. Świetnie to zostało zrobione. Muzyka tylko dodaje oliwy do tego klimatu. Animacje twarzy postaci są nieco drewniane, ale mimo wszystko oddają intencje rozmówców, a ci są całkiem różnorodni. Nie jest to gra dynamiczna pod względem walki i cutscenek, ale fabuła i klimat sprawiają, że jest to wręcz perfekcyjna interaktywna opowieść, która łączy w sobie aspekty mitologiczne, mistyczne i zmusza do refleksji.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze