Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS
ARKTIKA.1
ARKTIKA.1
ARKTIKA.1 Game Box

ARKTIKA.1

Gra Akcji 4A Games

Data premiery gry: 10 października 2017

Przygotowana wyłącznie z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej postapokaliptyczna strzelanina FPS autorstwa twórców serii Metro, studia 4A Games. Akcja gry ARKTIKA.1 toczy się na początku XXII wieku, kilka dekad po nadejściu nowej epoki lodowcowej. Zamieszkująca tereny okołorównikowe ludzkość nie porzuciła jednak obszarów skutych lodem i w dalszym ciągu eksploatuje je w poszukiwaniu potrzebnych surowców. Podczas zabawy wcielamy się zaś w żołnierza zatrudnionego do obrony kolonii umiejscowionej na ziemiach dzisiejszej Rosji. Podczas zabawy musimy więc mierzyć się z potworami, a także bandytami i żołnierzami zatrudnionymi przez konkurencyjne frakcje. Jak na strzelaninę FPS przystało, rozgrywka koncentruje się na walce, jednak całość opracowana została od postaw z myślą o zestawach VR oraz dedykowanych im kontrolerach ruchowych, co pozwala graczom m.in. na korzystanie z dwóch pistoletów i celowanie każdym z nich osobno.

Więcej informacji o: ARKTIKA.1akcjiFPPFPSOculus Riftrzeczywistość wirtualnascience fictionstrzelanki .

ARKTIKA.1 - zwiastun #1

ARKTIKA.1 - zwiastun #1 [1:00]

Zwiastun gry ARKTIKA.1, wydanej na platformę PC Windows pierwszoosobowej strzelanki VR w klimacie postapokaliptycznego science fiction. Grę opracowało studio 4A Games, czyli autorzy serii Metro.

ARKTIKA.1 - debiut strzelanki VR od twórców serii Metro
ARKTIKA.1 - debiut strzelanki VR od twórców serii Metro

wiadomość11 października 2017

Na rynku zadebiutowała ARKTIKA.1, czyli strzelanina FPP z elementami horroru od twórców serii Metro. Tytuł dostępny jest wyłącznie na gogle wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift.

ARKTIKA.1 – nowa gra twórców Metro zadebiutuje w przyszłym miesiącu
ARKTIKA.1 – nowa gra twórców Metro zadebiutuje w przyszłym miesiącu

wiadomość13 września 2017

Nowa przygoda w wirtualnej rzeczywistości od twórców popularnej serii Metro, gra ARKTIKA.1, pojawi się 10 października na Oculusie Rift. Można już składać zamówienia przedpremierowe.

ARKTIKA.1 produkcją AAA. 4A Games pracuje nad drugą,
ARKTIKA.1 produkcją AAA. 4A Games pracuje nad drugą, "tradycyjną" grą

wiadomość14 października 2016

Andrew Prokhorov ze studia 4A Games wystosował list do społeczności odnośnie nie do końca entuzjastycznego przyjęcia gry ARKTIKA.1. Ukraiński twórca przypomniał, że zespół pracuje także nad drugim, najpewniej bardziej tradycyjnym tytułem, a nadchodząca strzelanka VR będzie wysokobudżetową produkcją.

Najciekawsze gry VR z E3 2017
Najciekawsze gry VR z E3 2017

artykuł22 czerwca 2017

Tegoroczne targi E3 udowodniły, że – wbrew temu, co wieszczyło wielu graczy – systemy wirtualnej rzeczywistości mają się całkiem nieźle i w najbliższych miesiącach fani tej nowoczesnej technologii na brak tytułów do wypróbowania narzekać nie powinni.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
13.09.2017 10:28
Hydro2
112
Senator
10

Premiera gry już 10-tego października. Na tle tej gry nawet Metro wysiada (nawet graficznie) i nikt po jej ograniu już nigdy nie powie, że vr umiera :)
@Koktajl - polecam czekać :>

post wyedytowany przez Hydro2 2017-09-13 10:30:01
17.09.2017 13:48
odpowiedz
inmix
48
Centurion

Wreszcie coś ciekawego na VR. Ileż mozna grać w Arizona Sunshine i Climba. Już grzeję oculusa :)