Od kilku dni korzystam z chatu gpt dla zabawy. Stworzyłem już kilka prostych programów w różnych językach i środowiskach, wygenerowałem kilkanaście krótkich "opowiadań" w stylu ulubionych autorów w różnych uniwersach z własnymi zmiennymi, a także testowałem generowanie artykułów growo-technologicznych.
I jak na razie, jestem pod wielkim wrażeniem możliwości tej SI, choć błędy są i jak na razie to tylko zabawa.
Macie link w razie co: https://chat.openai.com
Korzystacie? Podzielcie się swoimi tworami, pomysłami i spostrzeżeniami.
P.S. Proszę bez dyskusji jakie to złe i niedobre i zabiera prace i wprowadza dezinformacje. To nie ten wątek.
pozdrawiam
Codziennie z niego korzystam w Bingu, odkąd go zaimplementowali nie korzystam w ogóle z Google.
Via Tenor
Z ciekawosci chcialem sprobowac, ale chca numer telefonu przy logowaniu.
Też się odbiłem na tym etapie, ale podobno można zalogować się kontem google, a to można założyć bez numeru
loguje się przez google - i także musiałem weryfikować numerem.
ale nie wiem o co krzyk
Tez nie mam ochoty by przehandlowac numer telefonu dla zabawy, ale uzywam podobnej zabawki, ktora miesci sie w moim komputerku.
Pewnie o to że podasz numer telefonu a potem kilka dni pozniej zupełnie przypadkiem zaczynają do ciebie wydzwaniać telemarketerzy.
Nigdy nie miałem okazji jeszcze, a na dodatek widzę że aby z tego skorzystać trzeba się zarejestrować. Wytłumaczy mi ktoś po co?
Nie ufam stronom, które żądają numeru telefonu przy rejestracji. Ale tyle o tym się teraz mówi, że pewnie w końcu się skuszę i zaryzykuję, też bym chciał się parę razy pobawić.
Niestety nie chodzę już do szkoły, więc nie mam jak przetestować tego bota w bojowych warunkach:-P.
Opowiedz mi bajkę o żabie i koniu.
Pewnego dnia, w pięknym lesie zamieszkiwała żaba i koń. Byli najlepszymi przyjaciółmi i spędzali ze sobą wiele czasu, biegając po lesie i opowiadając sobie o swoich przygodach.
Jednakże, żaba była nieszczęśliwa, ponieważ nie mogła latać tak jak jej przyjaciel koń. W końcu, zdecydowała zapytać konia, jak to jest latać. Koń opowiedział jej o pięknej i wolnej uczuciu, jakie towarzyszy lataniu, ale żaba była smutna, że nigdy nie będzie miała tej możliwości.
Koń, zauważając smutek żaby, postanowił pomóc swojej przyjaciółce. Razem zaczął szukać sposobu, by spełnić marzenie żaby. Po długim poszukiwaniu, koń znalazł gruby kawałek liścia, który wydawał się wystarczająco duży, aby udźwignąć żabę.
Koń pomógł żabie wsiąść na liść i wypchnął go na wiatr. Żaba poczuła w końcu wolność i unosiła się w powietrzu, czując się jak ptak. Leciała nad lasem i podziwiała piękno krajobrazu. Po chwili, spadła z liścia i uderzyła o ziemię, ale była szczęśliwa, że udało jej się poczuć, jak to jest latać.
Od tego dnia, żaba i koń kontynuowali swoją przyjaźń, ale teraz żaba zawsze miała uśmiech na twarzy, ponieważ wiedziała, że może osiągnąć swoje marzenia dzięki pomocy swojego najlepszego przyjaciela.
Coś sobie przed chwilą uświadomiłem. Po 20 minutowej zabawie z ChatGPT przestałem mieć ochotę na rozmowę z prawdziwym człowiekiem i coś mi się wydaje że łatwo można się od tego uzależnić. Zadając odpowiednie pytanie można z nim prawie normalnie rozmawiać.
Całe szczęście jeszcze niewielu zdaje sobie sprawę z gigantycznego postępu w dziedzinie sztucznej inteligencji, jaki dokonuje się na naszych oczach. W przeciwnym razie ludzie paliliby komputery tak, jak kiedyś luddyści maszyny tkackie. Przecież wkrótce czeka nas rzeź wielu zawodów, w tym również tych, które wymagają inteligencji, talentu i kreatywności. Ot, na przykład copywriterzy --->
Przecież to, co już teraz od ręki tworzy AI, wcale nie jest gorsze od bełkotu w stylu "Najlepsze produkty w lidlowych, czyli niskich cenach", który powstaje po dwugodzinnej burzy mózgów w agencji reklamowej. Więc po co przepłacać?
Tak wykończyłem Chata, że teraz za każdym razem piszę, że "to many requests in 1hr, try again later" :P Chyba jestm pierwszą osobą, której nawet sztuczna inteligencja nie wytrzymała :P
Przecież komukolwiek na tym forum jest ciężko z tobą wytrzymać Hydro więc nie - to nie tylko sztuczna inteligencja.
za każdym razem piszę,
To w końcu ty piszesz czy czat?
Omg, po 3 miesiącach na to wpadłeś dopiero? XD
Programistom jeszcze chleba nie zabierze, także śpię spokojnie póki co B) Ale pomocny jest, to fakt.
Fajny ten algorytm (lub sztuczna inteligencja, jak kto woli).
Nawet przeprosi i przyzna się do błędu ->
2. Zapytałem go, czemu nie wysłał orłów do zniszczenia pierścienia.
Ten ChatGPT potrafi pisać skrypty do MTA w języku lua i one działają. Nie wiem na ile zaawansowane ale poprosiłem go żeby zrobił skrypt na teleport z punktu A do B przez marker (tak na próbę) i on to zrobił. Ja tylko współrzędne w klepałem do kodu.
Jakaś masakra normalnie.
Może Ci też sprawdzić i przetestować oporność Twojego własnego kodu na błędy i dziwne inputy. Tylko z tym, to ostrożnie, bo to już zależy od firmy, jaką ma politykę na wrzucanie takich rzeczy, de facto, do sieci.
Ale tak, skrypty do gierek, języki programowania - to ogarnia w miarę znośnie.
inna ciekawa rzecz.
Poprosiłem go aby został mistrzem gry. GPT opisywał miejsce i dawał mi dwie opcje działania. Poziom szczegółów i kreatywności niesamowity. Sam mu zaproponowałem aby dawał dwie możliwe ścieżki.
Jesteśmy w stanie kazać stworzyć grę w dowolnym świecie.
2006 też.
W Jednorożcu, w leśnej krainie,
Latem 2006 roku, zdarzyła się rzecz dziwna.
Człowiek o imieniu stanson, łodzią pływał po rzece,
Lecz wiosło połamał, co zdarza się niestety czasem.
Niestety dla niego, nie skończyło się to dobrze,
Bo za sprawą forumowej mendi, trafił do prokuratury szybko.
Wezwanie otrzymał, musiał tłumaczyć się z czynu swego,
I udowadniać, że nie miał złych intencji, tylko pecha trochę.
Takie rzeczy się zdarzają, kiedy w lesie kręcisz się,
Nawet gdy chcesz być grzeczny, może Cię spotkać niechęć.
Stanson na pewno się uczył, że wiosła trzeba trzymać mocno,
A z mendami z internetu, lepiej nie zadzierać w ogóle.
Więc pamiętaj, kiedy łódką po rzece będziesz pływać,
Trzymaj wiosło dobrze i nie rób niczego złego,
Bo inaczej możesz dostać wezwanie do prokuratury,
I to nie będzie dla Ciebie z pewnością miłe doznanie.
Jesteś szybki jak onet. Dawno temu był już o tym artykuł że te boty są zaprogramowane tak jak chcą tego twórcy.
Via Tenor
Albo mialem zwidy, albo byl tutaj wpis, w ktorym ktos wkleil tekst, gdzie ChatGPT bronil pana Kopacza, ze to czlowiek. Teraz juz go nie ma. Hmmm...
Ktoś wie jak wyczyścić czat ChatGPT To co zapamiętał .kiedy się w nim coś piszę. Chodzi o stronę www.
Wpadłem na to ale nie wiem jak ta część okna się nazywa. Jemu jak nie powiesz dokładnie co zrobić to nie zawsze zrobi.
Ale co chcesz czyścić.
Nic nie wyczyscisz, na serwerach zapisywane są wszystkie dane, bot na ich podstawie również się uczy.
Pewnie w regulaminie nawet jest, że wyrażasz zgodę na trwały zapis konwersacji z botem w celach rozwojowych za darmowy dostęp
Tak, nie używam.
Tak, korzystam z ChatGPT i też jestem pod wrażeniem możliwości tej SI. Zdarza mi się używać jej do generowania tekstów, np. w ramach projektów szkolnych czy pracy naukowej, i zawsze jestem zadowolony z jakości wygenerowanych tekstów.
Jednakże, jak wspomniałeś, ChatGPT nie jest doskonały i zdarzają się błędy. Dlatego zawsze należy zweryfikować wygenerowany tekst i w razie potrzeby poprawić lub uzupełnić.
Ciekawi mnie, jakie programy udało Ci się stworzyć przy użyciu ChatGPT? Może masz jakieś ciekawe pomysły na wykorzystanie tej SI? Podziel się swoimi spostrzeżeniami, bo zawsze warto się inspirować i uczyć od innych użytkowników.
spoiler start
To nie ja pisałem ;-)
spoiler stop
Właśnie to widać. Ten czat piszę teksty jak dziecko które uczy się dopiero pisać wypracowania.
Cieszę się, że podzielasz moje wrażenia dotyczące ChatGPT i potwierdzasz jego przydatność w pracy naukowej czy projektach szkolnych. Faktycznie, generowanie tekstów przy pomocy tej SI może okazać się bardzo pomocne i oszczędzić dużo czasu.
Jeśli chodzi o moje projekty związane z ChatGPT, to wciąż jestem w fazie eksploracji i testowania różnych możliwości tej technologii. Jednym z moich pomysłów jest stworzenie chatbota, który byłby w stanie prowadzić rozmowę na tematy związane z psychologią i pomagać użytkownikom w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych.
Ponadto, zastanawiam się nad wykorzystaniem ChatGPT do tworzenia opowiadań lub scenariuszy filmowych. Jest to bardzo interesujące pole do eksperymentowania, ponieważ ChatGPT może pomóc w generowaniu oryginalnych pomysłów i urozmaicić proces tworzenia fabuły.
Oczywiście, jak wspomniałeś, zawsze trzeba zweryfikować wygenerowany tekst i dokonać poprawek, ale zdecydowanie warto eksperymentować z możliwościami ChatGPT i wykorzystać go w różnych projektach.
spoiler start
odp. by ChatGPT :)
spoiler stop
No to
spoiler start
kurde, a ja maturę z Polaka kupiłem kiedyś i typiara powklejala tylko co było w necie i wysłała mi to w przedostatni dzień, wkurzyłem się wtedy, pewnie ten bot zrobiłby to szybciej i lepiej :( teraz to młodzi mają dobrze ;)
spoiler stop
Ludzie kochani.
Jakieś 4 miesiące po tym jak ChatGPT został wydany, widzę że większość osób tutaj albo nie słyszała o tym, albo wzbraniała się przed tym.
O czym my tu gadamy.
Co do pytania tytułowego - tak, korzystam regularnie i traktuje jako dość poważne zagrożenie dla wyszukiwarki google''a.
LLMy mają swoje problemy, generowanie bullszitu i dość jednostajny styl w generowaniu treści.
Nie zmienia to jednak faktu, że dla mnie to największa rewolucja w IT od czasu pierwszego iPhone''a.
Trzeba złapać rytm i sposób rozmowy z LLMami, ale jednak jest potężne narzędzie, potężny asystent. Wciąż jesteśmy daleko od Skynetowej utopii z Terminatorów, niemniej jednak chatGpty i tym podobne, będą niezwykle cenne na rynku i odróżniały szybko tych co umieją z nich korzystać, od tych którzy będą walczyć z wiatrakami.
Ciekawe czy powstaną "ekskluzywne miejsca" w necie, bez tego typu technologii gdzie będzie można spotkać wyłącznie prawdziwych ludzi :)
A potem zaczną się skandale, że to była jedna wielka ściema.
Chciałem wypróbować testowo dla beki ale ciągle wita mnie komunikat spróbuj później albo wykup dostęp premium.
Pewnie dużo ludzi siedzi. Spróbuj w nocy.
To jest początek rewolucji. Genialne narzędzie, które pogrąży Wujka Google.
Chociaż Wujek nie śpi i pewnie też nadrobi zaległośći. Tak czy siak, to jest początek rewolucji.
Póki co korzystam co dzień i jestem pod ogromnym wrażeniem. Niesamowita sprawa.
Po miesiącu testowania zaczyna się mi nudzić ten ChatGPT. Wykorzystuje go do pisania skryptów do MTA w języku lua i co prawda bardzo ułatwia pisanie takich skryptów ale korzystanie na dłuższą metę jest męczące. Np. Nie zawsze można się z nim dogadać. Prosisz go żeby napisał to czy tamto to on pisze co innego i trzeba go poprawiać. Trzeba używać poprawnych sformułowań szczególnie przy wieloznaczności słów bo jak jest jakieś słowo albo zdanie napisane i ma wiele znaczeń to się czasami gubi i piszę co innego. Z tego co zauważyłem to on się uczy na podstawie tego co się wcześniej napisało i lubi to czasem dopisywać do nowego tematu co jest na dłuższą metę w kurzające. Jeżeli się z nim rozmawia to na jeden temat bo też się lub gubić. Często mu trzeba pisać o czym chce się z nim rozmawiać. Nie raz jest tak że jak się nie napiszę to on twierdzi że tego nie potrafi robić, a to nie do końca prawda. ChatGPT ma niby prosty interfejs ale kłopotliwe jest wybieranie ostatnich rozmówi. Nie zawsze są jasno opisane na jaki temat się z nim rozmawiało. Owe oprogramowanie jest fajne ale wymaga sporego dopracowania.
Przeglądając wasze wpisy, zauważyłem, że często najlepsze rezultaty uzyskuje się, gdy naprawdę dobrze przemyślimy, czego oczekujemy od ChatGPT – więc po pierwsze warto zawsze jasno formułować pytania, podając kontekst i konkretne założenia (np. co dokładnie ma zawierać kod lub jaka atmosfera ma panować w opowiadaniu). Po drugie, warto iteracyjnie dopracowywać wygenerowane treści: jeśli model się gubi lub pomija istotne szczegóły, poprawiam go, doprecyzowując polecenia i fragmenty, które wymagają poprawy, co z czasem znacznie usprawnia współpracę ze sztuczną inteligencją. Jeśli chcecie zgłębić temat i nauczyć się lepiej pracować z LLM-ami, gorąco polecam szkolenia dostępne na niebojesieai.pl – tam znajdziecie praktyczne kursy, które krok po kroku pokażą, jak tworzyć skuteczne prompty i zrozumieć mechanizmy działania modeli. Dodatkowo na blogu niebojesieai.pl regularnie publikujemy wpisy, w których dzielę się inspiracjami i trikami, dzięki którym wasze interakcje z ChatGPT będą bardziej efektywne i przyjemne.
Coraz więcej użytkowników wybiera ChatGPT, aby wesprzeć swoją pracę i naukę szybką, dokładną i kreatywną informacją zwrotną. Od pisania treści, tłumaczenia, po programowanie lub rozwiązywanie ćwiczeń, ChatGPT zapewnia oczywistą wygodę i wydajność. Użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp za pośrednictwem oficjalnego łącza, aby rozpocząć bezpłatne doświadczenie na
[link]
Coraz więcej użytkowników wybiera ChatGPT, aby wesprzeć swoją pracę i naukę szybką, dokładną i kreatywną informacją zwrotną. Nawet smiechlem. Ta… kreatywności nie można odmówić - pytanie o polimorfizm u amphiprion ocellaris i wywala taką propagandę jak na obrazku. Zrobili mi z ryby transa zamiast korzystać z nazwy „zmiennoplciowa”, gorzej jeszcze poszło jak zapytałem dlaczego u tego gatunku występuje polimorfizm. Kabaret.
Chodziło mi o AI w ogóle. Na chat GPT odpowiedź była także kiepska (początkowo nawet zaprzeczył zniennoplciowosci tego gatunku), do kiedy nie sprecyzowałem bardzo dokładnie (wpisując połowę odpowiedzi praktycznie w zapytanie), tym samym sugerując co ma powiedzieć.
Z ostatniej chwili - zapytałem gemini czym się różni w wyszukiwaniu danych od chatGPT i dowiedziałem się, że …gemini jest lepiej przystosowane w zadaniach wymagających głębokiego rozumowania i analizy danych, takich jak obszerny research niż chat GPT. więc powinien udzielić odp. trafniejszej od GPT, tymczasem oba dały ciała na całej linii.W zakresie biologii mylą się bardzo często, aby im zaufać trzeba tak naprawdę znać odp. na zadawane pytanie, ale jaki jest wówczas sens pytać AI. Co ciekawe GPT mam w płatnej wersji, a robi błędy tak samo jak w darmowej.
W sumie to nie wiem czy kłamiesz czy mój czatGPT jest zwyczajnie mądrzejszy ;)
Bardz prosty prompt: wytłumacz polimorfizm u ….
Certainly! Polymorphism in Amphiprion ocellaris — commonly known as the false clownfish or Nemo fish — refers to the occurrence of multiple distinct forms (morphs) within the same species. In A. ocellaris, this is primarily observed in color variation, sexual roles, and social hierarchy.
?? 1. Color Polymorphism
While the standard coloration of A. ocellaris is bright orange with three white bars bordered in black, color morphs occur due to:
Geographic variation (e.g., differences in populations between Indonesia, Papua New Guinea, and Australia),
Captive breeding (producing morphs like “black ice”, “snowflake”, or “gladiator” varieties).
These variations arise from genetic mutations or selective breeding, and while not always occurring in wild populations, they are considered polymorphic expressions within the species.
+> 2. Sexual Polymorphism (Sequential Hermaphroditism)
Amphiprion ocellaris exhibits protandrous hermaphroditism — meaning:
All individuals start life as males.
The dominant individual in a social group changes sex to female when needed.
This is a socially controlled polymorphism:
In a group (an anemone "clan"), only the largest individual is female.
The next largest is a breeding male.
Others remain non-breeding males until a vacancy opens.
?? This means sex is not fixed but functionally polymorphic, depending on the fish's social role and rank.
?? 3. Behavioral/Social Polymorphism
Polymorphism in A. ocellaris also extends to behavioral roles:
Dominant females are aggressive and territorial.
Subordinate males are passive and avoid conflict.
Their behavior is not only size-dependent but also plastic — it can shift rapidly when the social structure changes (e.g., the female dies).
?? Summary
Type of Polymorphism
Description
Color
Natural and captive-induced variants (e.g., black and white morphs)
Sexual
Sequential hermaphroditism — male to female transitions
Behavioral
Dominance-based role variation in social hierarchy
Polymorphism in Amphiprion ocellaris is an excellent example of adaptive evolution, allowing this species to thrive in complex symbiotic and social environments, particularly their mutualistic relationship with sea anemones.
Let me know if you'd like scientific references or info on captive breeding morphs!
Nie no twój jest z pewnością mądrzejszy. Po prostu wpisałeś bardzo ukierunkowane pytanie na podstawie tego, co już tutaj powiedziałem.