Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Snowcastle Games

Firma producent wydawca

Niezależne norweskie studio deweloperskie z siedzibą w Oslo. Produkcje Snowcastle Games można znaleźć na komputerach osobistych, konsolach i urządzeniach mobilnych. Choć trzon firmy stanowi od dziesięciu do piętnastu osób, reszta zatrudnionych przez nią deweloperów pracuje zdalnie w różnych zakątkach świata.

Historia

Studio Snowcastle Games rozpoczęło działalność w 2009 roku. Po dwóch latach zespół oddał w ręce graczy swoje debiutanckie dzieło, czyli narracyjną przygodówkę Hogworld: Gnart's Adventure, która trafiła na urządzenia mobilne z systemem iOS. Tytuł odniósł sukces, co pozwoliło twórcom na rozpoczęcie pracy nad znacznie bardziej ambitnym dziełem.

Mowa o grze Earthlock, czyli turowym erpegu rozgrywającym się w fantastycznej krainie. W 2014 roku deweloperzy rozpoczęli zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter, która zakończyła się powodzeniem – gracze wsparli projekt kwotą 178 tysięcy dolarów.

Earthlock zadebiutował na komputerach osobistych oraz Xboksie One we wrześniu 2016 roku, spotykając się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy i recenzentów. Dzięki temu w styczniu trafił również na PlayStation 4, z kolei w marcu 2018 roku pojawił się na Nintendo Switch.

W październiku 2018 roku ogłoszono, że Snowcastle Games otrzymało dofinansowanie od Komisji Europejskiej, w ramach programu Kreatywna Europa. Pozyskane środki deweloperzy zamierzali przeznaczyć na opracowanie gry Earthlock 2.


Snowcastle Games: wyprodukowane gry

Earthlock

Earthlock

Earthlock 2

Earthlock 2

Gry w produkcji i planach

Earthlock 2 PC, PS5, XSX2021

Plany wydawnicze na przyszłość

Earthlock 22021

W Polsce Snowcastle Games współpracuje z:


APN Promise

Wydane gry

Earthlock2016