Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

poncle

Firma producent wydawca

Niezależne brytyjskie studio deweloperskie, za którego założeniem stoi włoski deweloper – Luca Pieracci Galante. Wielkim hitem firmy stała się gra Vampire Survivors, która w grudniu 2021 roku trafiła do Wczesnego dostępu na platformie Steam.

Historia

Założycielem studia poncle jest Luca Pieracci Galante – włoski deweloper mieszkający w Wielkiej Brytanii. Wcześniej Galante pracował między innymi w takich firmach, jak Ash Gaming, Playtech, Creative Gaming czy Marmalade Game Studio. Od 2010 roku twórca zajął się samodzielną produkcją gier niezależnych, działających w oparciu o technologie Unity oraz HTML5.

Głośno o nim zrobiło się w grudniu 2021 roku, kiedy to we Wczesnym dostępie na platformie Steam zadebiutowała jego gra akcji zatytułowana Vampire Survivors. Pozycja pozwalała graczom wcielić się w bohaterów starających się przetrwać na arenie pełnej przeciwników. Choć tytuł posiadał prostą oprawę graficzną oraz stosunkowo nieskomplikowaną mechanikę, szybko stał się wielkim hitem, ciesząc się zarówno bardzo dobrą sprzedażą, jak i „przytłaczająco pozytywnymi” recenzjami graczy. Galante mógł więc w spokoju pracować nad jego rozbudową; pełna wersja Vampire Survivors miała zadebiutować rok później.


poncle: wyprodukowane gry

Vampire Survivors

Vampire Survivors

Gry w produkcji i planach

Vampire Survivors PC2022