Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Spokko

Firma polski producent

WWW: https://spokko.com/

Facebook: https://www.facebook.com/spokkogames

Adres: ul. Jagiellońska 74, 03-301 Warszawa

Polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie, od sierpnia 2018 roku należące do grupy CD Projekt. Zespół tworzy gry przeznaczone na urządzenia mobilne, a rozpoznawalność przyniósł mu projekt Wiedźmin: Pogromca potworów, wydany 21 lipca 2021 roku.

Historia

Studio Spokko zostało założone przez Macieja Weissa i Rafała Staszewskiego. W sierpniu 2018 roku firma CD Projekt ogłosiła, że po tym, jak zespół zgłosił się do niej z „ciekawym pomysłem” opartym na jednej z jej marek, postanowiła „zaangażować się kapitałowo” w jego powstawanie. W efekcie gigant znad Wisły przejął większościowy pakiet udziałów w Spokko. Opisywana ekipa miała zachować niezależność, zyskując przy tym dostęp do „zaplecza twórczego i biznesowego studia CD Projekt RED”.

Pod koniec sierpnia 2020 roku Spokko, którego członkowie dotychczas mieli doświadczenie w tworzeniu raczej mniejszych produkcji dla niedzielnych graczy, zapowiedziało grę The Witcher: Monster Slayer (Wiedźmin: Pogromca potworów). Mowa o ambitnym tytule mobilnym korzystającym z technologii rzeczywistości rozszerzonej, w którym gracze wcielają się w wiedźminów i niczym w niebywale popularnym Pokemon GO polują na fantastyczne potwory w prawdziwym świecie. Gra zadebiutowała na smartfonach i tabletach 21 lipca 2021 roku.


Wydawcy gier Spokko

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Spokko:


CD Projekt RED