Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen (PC)

PC
SpellForce 2: Demons Of The Past
SpellForce 2: Demons Of The Past

dodatek do gry16 stycznia 2014

Kolejne samodzielne rozszerzenie do łączącej elementy RPG i strategii gry SpellForce 2, wydanej w 2006 roku. Opracowany prze studio Mind Over Matter dodatek kontynuuje wątki fabularne, zapoczątkowane w dwóch poprzednich rozszerzeniach. Na ratunek zagrożonej krainie śpieszy ponownie znany nam już bohater Shaikan, który w trakcie ponad 50 nowych misji odwiedzi pięć nowych lokacji, stawiając czoła nieznanym dotąd przeciwnikom. Na ich czele stanie uwolniony demon Zazhut, którego jedynym celem jest zniszczenie fantastycznego świata Eo. Jako że od premiery gry podstawowej upłynęło blisko osiem lat, twórcy nie ograniczyli się jedynie do opracowania nowej zawartości. Oprawa graficzna została znacznie podrasowana, dzięki czemu uniwersum SpellForce wygląda lepiej niż w poprzednich odsłonach serii. Do mocno rozbudowanego przy okazji Faith in Destiny trybu wieloosobowego dołączył zaś kolejny tryb zabawy - Survival.

SpellForce 2: Faith in Destiny
SpellForce 2: Faith in Destiny

dodatek do gry19 czerwca 2012

Drugie rozszerzenie do wydanej w 2006 roku gry SpellForce 2, stanowiącej kolejną odsłonę popularnej serii łączącej elementy strategii oraz RPG. Za przygotowanie dodatku odpowiada indyjskie studio Trine Games, mające na swoim koncie także dodatki do Gothica 3 i The Guild 2. W odróżnieniu od poprzedniego rozszerzenia tym razem mamy do czynienia z produkcją samodzielną. Oferuje ona nową kampanię jednoosobową, której akcja toczy się 4 lata po wydarzeniach ukazanych w Dragon Storm. W tym czasie portale łączące poszczególne wyspy świata Eo zostały całkowicie zniszczone, a zadaniem gracza jest odkrycie przyczyn owej sytuacji i uratowanie krainy. Podczas podróży bohater odwiedzi zarówno te znane, jak i zupełnie nowe lokacje oraz stawi czoła nowym przeciwnikom. Faith in Destiny niesie ze sobą także szereg zmian w rozgrywce wieloosobowej, mających na celu urozmaicenie świata gry. Oprócz nowych map, twórcy przygotowali m.in. nowe tryby zabawy, wzbogacone o elementy typowe dla produkcji MMO.

SpellForce 2: Władca Smoków
SpellForce 2: Władca Smoków

dodatek do gry23 marca 2007

Pierwszy oficjalny dodatek do Spellforce 2: Shadow Wars. Historia w SpellForce 2: Władca Smoków kontynuuje wątki opowiedziane w podstawowej wersji gry, koncentrując się na problemie, jakim okazała się słabnąca moc łączących poszczególne wyspy portali. Rozpoczęła się krwawa wojna, mająca zaprowadzić jej uczestników na nowe, nadające się do zamieszkania terytoria. Gracz wciela się w rolę przedstawiciela smoczej rasy Shaikan, a celem, jaki zostaje przed nim postawiony, jest dotarcie do żyznych krain. Filar rozszerzenia zatytułowanego Dragon Storm stanowi fabularna kampania dla pojedynczego gracza, w której znalazło się miejsce zarówno na nowe lokacje, jak i nowości w schemacie rozgrywki. Towarzysze bohatera mogą bowiem podejmować się rozmaitych zadań, w zamian za które otrzymują dodatkowe zdolności. Strategiczny aspekt rozgrywki wzbogacono o nową rasę, z własnym drzewkiem umiejętności, budynkami i jednostkami. Poszerzono również zestaw dostępnych elementów uzbrojenia, zaklęć i zdolności, wykorzystywanych przez protagonistę podczas zabawy. Dodatkowej zawartości doczekał się również tryb multiplayer — pojawiają się tutaj zarówno nowe mapy, jak i świeże warianty rozgrywki: King of the Hill oraz Arena Quest.