Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Borderlands (PC)

Dodatki do Borderlands

Borderlands: Claptrap's New Robot Revolution
Borderlands: Claptrap's New Robot Revolution

dodatek do gry28 września 2010

Czwarte i ostatnie duże rozszerzenie do Borderlands, udanej pierwszoosobowej strzelanki z elementami RPG-a od studia Gearbox Software. Podobnie jak poprzednicy, DLC Claptrap’s New Robot Revolution wprowadza nowe lokacje, bronie i przeciwników oraz umożliwia dalsze rozwinięcie postaci z podstawowej wersji gry. Tym razem na planecie Pandora dochodzi do rewolucji robotów typu Claptrap, którym przewodzi niebezpieczny Claptrap-zabójca-ninja. Grając solo lub z trzema innymi towarzyszami, gracze wcielają się w bohaterów oryginału, aby wspólnie z dotychczasowym wrogiem – korporacją Hyperion – powstrzymać to nowe zagrożenie. Walka z armią robotów zabiera nas na nieznane dotąd tereny i pozwala rozwinąć postać o kolejne 10 punktów umiejętności. W Claptrap’s New Robot Revolution zmagamy się z nowymi typami przeciwników, w tym różnymi mutacjami znanych istot. Do znalezienia czeka również pokaźny zestaw niedostępnych wcześniej broni.

Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx
Borderlands: The Secret Armory of General Knoxx

dodatek do gry25 lutego 2010

Trzeci pakiet DLC do gry Borderlands, łączącej elementy strzelaniny FPP oraz action RPG, której powstanie zawdzięczamy studiu Gearbox Software. The Secret Armory of General Knoxx kontynuuje wątki oryginalnego Borderlands, skupiając się na złej korporacji Atlas, która usiłuje schwytać głównych bohaterów i zagarnąć dobra pozostałe po pokonaniu obcej rasy. Przygoda została podzielona na ponad czterdzieści zróżnicowanych misji, podczas których trafiamy do wielu nowych lokacji. Ich wykonywanie pozwala graczowi dalej rozwijać swoją postać, jako że limit doświadczenia podniesiono do 61 poziomu. Z pozostałych innowacji w The Secret Armory of General Knoxx warto wymienić nowy rodzaj broni palnej, alternatywne udoskonalenia oraz pojazdy – w tym tzw. APC, umożliwiające jednoczesną przejażdżkę nawet czterem osobom. W odwiedzanych przez nas obszarach spotykamy też wielu nieznanych wcześniej wrogów, którzy dzięki poprawionej sztucznej inteligencji są sprytniejsi niż dotąd.

Borderlands: Mad Moxxi's Underdome Riot
Borderlands: Mad Moxxi's Underdome Riot

dodatek do gry8 stycznia 2010

Drugie DLC do Borderlands, popularnej gry studia Gearbox Software, łączącej mechanikę pierwszoosobowej strzelaniny z elementami RPG. W przeciwieństwie do poprzedniego rozszerzenia, które oferowało osobny wątek fabularny rozgrywany w nowej lokacji, Mad Moxxi's Underdome Riot wprowadza trzy areny, na których walczymy z kolejnymi falami wrogów - samemu lub z trzema innymi graczami. Naprzeciw nam stają nie tylko znani przeciwnicy, lecz także kilku zupełnie nowych, przy czym zawsze mają oni przewagę liczebną, co wymusza na graczach obranie odpowiedniej taktyki. Warto nadmienić, że stopień trudności walk dostosowywany jest do poziomu postaci. Tego typu wyzwanie to świetny sposób na zwiększenie doświadczenia naszego bohatera oraz zdobycie nowych rodzajów broni – czy to przez odebranie ich pokonanym wrogom, czy otrzymanie w nagrodę za wygraną rundę – nie wspominając o pieniądzach. Dodatek oferuje także możliwość odblokowania dwóch punktów umiejętności oraz dodaje opcję banku, służącego do gromadzenia niepotrzebnych w danym momencie przedmiotów.

Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned
Borderlands: The Zombie Island of Dr. Ned

dodatek do gry9 grudnia 2009

Pierwsze DLC do Borderlands, udanej gry akcji łączącej strzelaninę z RPG-iem, przygotowanej przez studio Gearbox Software. Podobnie jak podstawowej wersji, akcja The Zombie Island Of Dr. Ned rozgrywa się na postapokaliptycznej planecie Pandora, tyle że w zupełnie nowej lokacji – miasteczku Jakobs Cove, którego mieszkańcy zostali przypadkowo przemienieni w krwiożercze zombie przez szalonego doktora Neda. Zadaniem gracza jest przywrócenie sytuacji do normy, co stanowi doskonałą okazję do zmierzenia się z hordami żywych trupów. Tych jest wiele rodzajów – mogą one biegać, pełzać, skakać, pluć kwasem czy detonować części swojego ciała. Wśród nich da się też spotkać kilku nowych bossów. W pokonaniu ich pomocne mogą być nieznane dotąd typy broni i inne unikalne przedmioty. The Zombie Island Of Dr. Ned oferuje 6-10 godzin rozgrywki, przy czym zabawę mogą rozpocząć postaci na co najmniej dziesiątym poziomie doświadczenia. Całość okraszono jeszcze większą porcją czarnego humoru, a same lokacje są mroczniejsze.