Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana - cnotliwe niewiasty o tłustych włosach i grzeczni kretyni

1234567891011121314151617181920następnaostatnia
08.11.2021 10:46
Herr Pietrus
1
Herr Pietrus
203
Fools from NATO

Dobra Zmiana - cnotliwe niewiasty o tłustych włosach i grzeczni kretyni

Link do poprzedniej części:
https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=15730419&PAGE=17&N=1

19.01.2022 09:33
Bukary
730
8
3 odpowiedzi
Bukary
204
Legend

https://oko.press/dworczykleaks-fala-hejtu-na-nauczycieli-kierowana-przez-pis/

W zaplanowaną przez PiS akcję hejtu włączyli się (być może z powodu własnej głupoty albo za pieniądze) niektórzy użytkownicy tego forum. I dlatego szujom pokroju manolitoidów ręki w realu podawać nie zamierzam, a w świecie wirtualnym - szuje pokroju manolitoidów mam zamiar trzymać w zamkniętym pomieszczeniu z ignorowanymi osobami. Bo tego rodzaju szuje aktywnie przyczyniły się do dramatycznego pogorszenia stanu polskiej oświaty, a tym samym - uderzyły w to, co najcenniejsze, czyli w naszą przyszłość. Z ręką na sercu można powiedzieć, że to anty-Polacy. I mało mnie obchodzi, czy są po prostu idiotami, czy też odgrywają rolę ruskich trolli.

Nasze społeczeństwo jest podzielone i będzie podzielone. Głupota nagle nie stanie się mądrością. Na to już za późno. Dlatego nie ma sensu apelować do rozsądku manolitoidów. Tych ludzi należy uznać za beton moralnej zgnilizny, który opozycja powinna uwzględnić w swoich decyzjach, ale przed którym nie może się w żaden sposób mizdrzyć. To ludzie, którzy muszą mieć możliwość i prawo korzystania z dobrych rozwiązań wypracowanych przez sensowny rząd (bo przynajmniej ich dzieci zyskają szansę na wyrwanie się z moralnego i intelektualnego bagna). (Tu opozycja powinna się różnić od PiS-u, bo parta Kaczyńskiego stara się zniszczyć tych przedstawicieli polskiego społeczeństwa, którym z populistami nie po drodze). Ale pod żadnym pozorem nie należy pod nich układać programu wyborczego. Jeśli po raz kolejny pojawi się propozycja jakiejś "grubej kreski", nikłe prawdopodobieństwo wyjścia z marazmu jeszcze się zmniejszy.

Złu, które się nie zmienia i które ciągle powraca, trzeba każdego dnia przypominać, że jest złem. Pogardzanym przez resztę. Niech się kisi we własnym smrodzie i gnije ze wstydu. Nie możemy uznać, że horda Edków w naszym mieszkaniu to rezultat naturalnego procesu dziejowego. I że teraz nadszedł "ich czas". I że trzeba się nauczyć z nimi żyć. Ich miejsce w demokracji liberalnej to ten sam lamus, w którym udało się zamknąć średniowieczny pręgierz i stos dla czarownic. A to, że panoszą się na scenie politycznej i wygłaszają swoje obskuranckie tyrady z poczuciem triumfu, znajdując poklask wśród tłumów, to hańba dla wszystkich Polaków. Wstyd, który nie ma nic wspólnego z mentalnością kolonialną, ale wynika po prostu z elementarnego poczucia przyzwoitości. To również hańba dla politycznych elit Polski XXI wieku (zwłaszcza PO), które - zapatrzone w siebie i swoje interesy - nie zadbały o to, żeby zmarginalizować ewentualne wpływy populizmu i podjąć działania mające na celu poprawę sytuacji bytowej (i mentalnej) wszystkich Polaków.

01.12.2021 20:30
Irek22
298
6
Irek22
131
Legend

C:\Users\Colwalsky\BiuroPiSMoskwa\Desktop\Teksty\na_GOLa

04.12.2021 22:02
Bukary
👎
327
6
6 odpowiedzi
Bukary
204
Legend

Wyszło szydło z worka. Kaczyński już otwarcie promuje, propaguje i popiera politykę proputinowską i antyunijną. Ma "inną propozycję dla Europy". Podaje dłoń Marine Le Pen, która - przypomnijmy - jest zwolenniczą przywrócenia kontroli na granicach UE (likwidacja strefy Schengen) i oparcia polityki zagranicznej o Rosję. Chciałaby również, żeby Francja przestała być członkiem NATO.

Zanim zamilknę, trzy słowa do ojca prowadzącego: manolitoidy to zdrajcy.

Żaden patriota nie powinien uwzględniać interesów manolitoidów popierających Kaczyńskiego w jakimkolwiek procesie decyzyjnym, który ma na względzie dobro kraju. Zasługują co najwyżej na pogardliwe splunięcie.

Powodzenia w dalszej (przegranej) walce!

04.01.2022 18:29
wilqu
568
6
4 odpowiedzi
wilqu
161
Wilk medyczny

Dobrze się stało, może niektórzy oprzytomnieją, nowy ład to dla mnie kolejna dzida w plecy, ale już jestem przyzwyczajony do tego bo tylko dzięki samej inflacji tracę gruby hajs nie wspominając o innych decyzjach tej bandy kretynów które mnie słono kosztują. Tyle że nie jest dla mnie problemem dorobić sobie za dobre stawki o ile mam ochotę, co ma powiedzieć naród w którym zyje sie od wypłaty do wypłaty a oszczędności to mit? Btw. rachunki za prywatę medyczna też pójda w góre bo srodowisko chce sobie odbić dodatkowe opodatkowanie także powodzenia w opłaceniu diagnostyki. Zaraz zobaczycie jak balonik ubóstwa w tym kraju napęcznieje, jedziemy autostrada rozwoju ekonomicznego na wstecznym a w lusterku widać zmniejszajacy się dystans do znaku "lata 90 żegnają" . Jeśli poparcie betonu pisowskiego nie zadrga w dół to oficjalnie jestemśmy narodem niedorozwojów.

Skoro mowa o problemach z intelektem to gdzie się znowu schowały dwie onuce Putina (C. + M.)? Już dawno nie słuchałem tutaj o winie Tuska/Trzaskowskiego/Deszczów w Sosnowcu

post wyedytowany przez wilqu 2022-01-04 18:30:16
06.03.2022 13:32
lordpilot
1020
6
4 odpowiedzi
lordpilot
188
Legend

Minas Morgul

Nie jestem aż takim optymistą :/ Rząd Morawieckiego ewidentnie, nie potrafi przeciąć pępowiny, która łączy go z Orbanem, a ten jest przecież "piątą kolumną" Putina, w Europie. Wyrzucenie dziś, ze studia, tego ruskiego przygłupa z SP (Spierdolin Putinowskich), to ładny gest, ale zrobił to dziennikarz. To raz. Dwa - Kowalski to jest NIKT, głośny harcownik.

Natomiast wczoraj, na Polsacie (w Gościu Wydarzeń) widziałem ministra, już bezpośrednio z PiS, który bronił Orbana, jak niepodległości! Tymczasem, po tym wywiadzie (z piątku bodajże), gdzie Orban WPROST napisał, że za wojnę odpowiada m.in. NATO i Polska, to powinien być koniec dobrych stosunków. Nie oczekuję od PiS przeprosin, za błędną politykę zagraniczną, prowadzoną przez lata (nie są przyzwoici, nie są więc do tego zdolni), tylko natychmiastowego zerwania stosunków z węgierskim zdrajcą. Trzy komunikaty: nie sprzedamy stacji Lotosu Węgrom, nie oddamy manuskryptu, ochładzamy relacje, za antypolski wywiad. Tym bardziej, że według jednego z tych gorszych scenariuszy (wciąż niestety dość prawdopodobnego), to ukraiński rząd na uchodźctwie, po upadku Ukrainy, ma być zainstalowany w Polsce. Tak trzeba, popieram to całym sercem, mimo że narazi to Polskę na prowokacje ze strony ruskich. Polska będzie miała też status Niemiec Zachodnich z okresu zimnej wojny (z tą tezą się zgadzam w 100%).

Nie może więc być mowy, o dobrych relacjach, z węgierskim quasi - dyktatorem, nie po wspomnianym wywiadzie. Albo - albo. Trzeba wybrać, a polski rząd chciałby mieć ciastko i zjeść ciastko .Tak się nie da.

ps. Pełen podziw, że podjąłeś rozmowy z sowietolito, który wzorem ruskich trolli, za wojnę obwinia też Niemcy i Amerykanów. Scholza (którzy rządzi od jesieni 2021) i Bidena. Co do tego drugiego, to czytałem już sążniste analizy (z którymi NIE ZGODZĄ SIĘ tylko ruskie trolle), że gdyby nie działania Bidena, jego administracji oraz wywiadu, to już byłoby po wojnie. Putin by wszedł, podbił Ukrainę, zamordował władze i po chwili wyszedł. Długo się zresztą, do tej wojny przygotowywał, a dzięki życzliwości śpiącego Trumpa, który chciał, w drugiej kadencji wycofać USA z NATO, był przez nikogo nie niepokojony. Ach, gdyby nie ten Biden...., to sowietolito, mógłby już lać krokodyle łzy po ekspresowo podbitej Ukrainie. Charakterystyczne też, że sowietolito nie pisze nic o Orbanie i Trumpie właśnie. Typowa ruska narracja.

post wyedytowany przez lordpilot 2022-03-06 13:36:09
11.11.2021 23:21
92
5
7 odpowiedzi
GoHomeDuck
36
Senator

Słyszę, że było bardzo spokojnie. Rozumiem, że palenie flagi Niemiec oraz zdjęcia Tuska, marsz z włoskimi neofaszystami, okrzyki wzywające do strzelania do migrantów oraz inne pomniejsze incydenty to już dla nas chleb powszedni :)

05.12.2021 10:36
lordpilot
😊
333
5
5 odpowiedzi
lordpilot
188
Legend

Po wczorajszym zjeździe ruskiej agentury, w Warszawie, na zaproszenie rządu Targowicy pisowskiej, czekam na pierwsze teksty symetrystów, żeby jednak ważyć racje, nie panikować i nie straszyć PiSem :). Palade już taki napisał, ale to się nie liczy, bo to jednak pisowiec, choć stara się maskować.

28.12.2021 17:12
lordpilot
👍
539
5
3 odpowiedzi
lordpilot
188
Legend

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/donald-tusk-mowi-o-skruszonych-politykach-pis-sa-gotowi-z-nami-wspolpracowac/6y5lp95,79cfc278

Czy to weto ws. lex TVN, czy sprzedaż nieruchomości przez państwa Morawieckich, czy sygnały o tym, że funkcjonariusze CBA na dość masową skalę chcą się wypisać ze służby, czy choćby zgłoszenia takich skruszonych polityków PiS-u, którzy są gotowi z nami współpracować. Proszę nie pytać o szczegóły, z oczywistych względów proszą o dyskrecję. To pokazuje, że będziemy prawdopodobnie w przyszłym roku świadkami wielu zaskakujących zdarzeń

^^Gdyby, z czymś takim wyskoczył jakiś trzeciorzędny poseł albo dziennikarz, to puściłbym to mimo uszu (tak jak kolejny "upadek PiSu", z czym często wyskakuje Roman Giertych). Skoro o czymś takim mówi sam Donald Tusk, to wiem, że nie rzuca słów na wiatr, to w wykonaniu pierwszoligowego polityka byłoby totalną amatorszczyzną. A Tusk amatorem nie jest. Zresztą, w ostatnich tygodniach widać już symptomy operacji "abandon ship" ;-)

ps. Czytałem też ten wywiad z Kaczorem na Interii - to chyba pierwszy taki, gdzie żoliborski oszczalnik wprost wywiesza białą flagę, kapituluje. Zderzając się z rzeczywistością, w której "dekretami", rozporządzeniami i ustawami, NIE DA SIĘ zmienić choćby praw ekonomii :). Imposybilizm pomimo prawie pełni władzy. Czy raczej imPISybilizm ;-).

post wyedytowany przez lordpilot 2021-12-28 17:14:08
08.01.2022 18:36
wyś
633
5
2 odpowiedzi
wyś
73
PA3OM FUCK PUTIN

Dzisiaj robiłem takie małe zakupy.
Serek biały, półtłusty 250g - 5.60zł
Masło - 7.20zł
Woda mineralna niegazowana (Żywiec Zdrój) - 2.60zł

I nie, nie robiłem zakupów na stacji benzynowej, ani w sklepiku ze zdrową żywnością.

Mianolito, Colwalsky, towarzysze gdzie jesteście?
Jak się Wam żyje?
Jakieś bony partyjne dostaliście już?

post wyedytowany przez wyś 2022-01-08 18:36:56
10.01.2022 20:19
Milka^_^
650
5
10 odpowiedzi
Milka^_^
212
Zjem ci chleb
Image

Specjalnie dla Manolito, kłamiącego że w ue było tak samo.

08.11.2021 11:27
Ppaweł
2
Ppaweł
36
Senator
Image

straż graniczna szturmuje granice :P

post wyedytowany przez Ppaweł 2021-11-08 11:53:25
08.11.2021 11:30
3
toyminator
52
Senator

Kontynuuję wątek Białorusi.
No dzieje się, spodziewałem się masowego przerzutu, a nawet prowokacji z czołgami, ale dopiero 11 listopada. Może na razie się szykują.
Co do osób, które uważają że trzeba ich wpuszczać. Macie wy rozum? Oczywiście że tam są kobiety i dzieci. Ale w mniejszości. Wiecie czemu? żeby wydźwięk był inny. Żeby propaganda działała.
Oni nie uciekają przed wojną czy przed biedą już. Są na terenie Białorusi. Można ich przesłać do Rosji. Tam robotę dostaną. A gdyby ich wpuścić, to co z tymi migrantami zrobimy? Pytam tych zwolenników wpuszczania każdego.
Dacie im dach nad głową? Pracę? Jedzenie? no te ostatnie to może i tak.
Zrozumcie, że wpuszczenie ich do kraju, spowoduje przerzucenie problemów na nas. To my będziemy wywierać nacisk na Niemcy. I zmieni się tylko tyle, że będą koczować na Zachodzie a nie Wschodzie.
O potencjalnych terrorystach nie wspomnę. Chociaż nie sądzę żeby ich było sporo. Szkoda tylko tych, którzy nie wiedzą co się dzieje. Ktoś im obiecał lepsze życie, i teraz wykorzystuje do brudnych gierek.

post wyedytowany przez toyminator 2021-11-08 11:31:18
08.11.2021 11:33
Drackula
4
5 odpowiedzi
Drackula
208
Bloody Rider
Image

widze ze typki powyzej maja problem z temtyka watku :)

Ale skoro temat juz tu sie znalazl. to troche smieszy mnie jak widze takie zdjecie a przed chwila czytalem ze:

Blaszczak: Na granicy pełni służbę już ponad 12 tys. żołnierzy. Podnieśliśmy stan gotowości
terytorialsi. Wspólnie ze służbami MSWiA jesteśmy przygotowani do obrony polskiej granicy.

Kaminski: Monitorujemy sytuację w Kuźnicy od kilku dni i jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz. Twarda obrona granicy jest naszym priorytetem. Zwiększyliśmy liczbę funkcjonariuszy Straży Granicznej, policjantów i żołnierzy. Czekamy w pełnej gotowości.

Dzialania PIs to jakis koszmarny zart. Nie wiem, czy tto wina srodkow czy bezradnosci i glupoty polskiej wladzy. Ale czemu do licha nie wykozystac zasobow FRONTEXu do tego celu? Ale nie, zadufani w sobie psowcy zrobia po swojemu.

post wyedytowany przez Drackula 2021-11-08 11:45:44
08.11.2021 12:10
Herr Pietrus
😜
4.1
Herr Pietrus
203
Fools from NATO

Przewaga liczebna Arabów, ale co w tym dziwnego, oni mnożą się jak króliki...

08.11.2021 12:36
4.2
Mianolito
6
Generał

ponoć na Litwę frontex wysłał 60 osób do pomocy, choć wiemy tu wszyscy, że opozycja nie chce ich do pomocy tylko po to żeby patrzeć na ręce naszej SG i wojsku, mimo tego, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie są oni tam po to by całować ich w czółko - ale wiadomo dowalenie PISowi jest ważniejsze niż wpuszczanie kolejnych fal tysięcy emigrantów przez nasza granicę z Białorusią.

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-08 12:39:53
08.11.2021 12:43
Drackula
4.3
3
Drackula
208
Bloody Rider

Przetlumaczy ktos ten post z kaczego na nasz? Za cholere nie rozumiem tego belkotu :/

08.11.2021 13:47
4.4
Mianolito
6
Generał

wytłumaczę ci jak dziecku, bo ty wielu rzeczy nie rozumiesz (dowiedziałeś się już z czego będzie się utrzymywać kopalnia i elektrownia jak wstrzyma wydobycie?) frontex może wysłać jedynie rachityczne siły do pomocy, a opozycja tak się przy nich upiera, bo liczy, że będzie patrzeć SG i wojsku na ręce, gdy te będą np. gazować lub pałować migrantów - oni nie mają pomagać, ale mają pilnować SG i wojska i wykazywać jaki to reżim PISu jest brutalny, teraz załapałeś?

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-08 13:47:42
08.11.2021 13:53
Drackula
4.5
Drackula
208
Bloody Rider

Beeeeelkot!

Jestes taka pisowska owca, dostales przekaz z centrali i nic sensownego nie jestes w temacie stworzyc.

post wyedytowany przez Drackula 2021-11-08 13:55:09
08.11.2021 11:38
Rezort
😱
5
Rezort
139
Naznaczony

Zbliża się do nas niezaszczepiona zaraza bez paszportów covidowych.

08.11.2021 11:41
Flyby
😁
6
Flyby
212
Outsider

Nie będę "kontynuował" wątku Białorusi. Autorom wojny na granicy proponuję założenie własnego wątku o uchodźcach i przekonywanie do polityki PiS w tym względzie.
To temat chodliwy, którym jak czapką można przykryć wszelkie inne bardziej istotne, złe sprawy, które dzieją się w tej chwili w Polsce pod rządami PiS..
Czy uchodźcy mają "tłuste włosy", "cnoty niewieście" i są "kretynami"? To mnie nie interesuje..

08.11.2021 11:47
Irek22
7
1
12 odpowiedzi
Irek22
131
Legend
Image

A ja o "wątku białoruskim" napiszę tylko tyle, że nie będę pisać, że pisiory mają na sumieniu to, co się dzieje z tą dziewczynką i innymi dziećmi na granicy polsko-białoruskiej, bo te bezwzględne i cyniczne skur*ysyny nie mają sumienia, natomiast każdy pisior jest odpowiedzialny za to, co się dzieje z tą dziewczynka i każdym innym dzieckiem na granicy polsko-białoruskiej.

Aha, i wolałbym mieć za sąsiada Araba-uchodźcę niż pisiora, bo Arab-uchodźca tylko potencjalnie mógłby być terrorystą, natomiast pisior na pewno byłby skur*ysynem.
I tak, gdybym stanął przed wyborem, czy mam ratować Araba-uchodźcę czy Polaka-pisiora, to bez wahania ratowałbym Arba-uchodźcę.

post wyedytowany przez Irek22 2021-11-08 12:13:37
08.11.2021 12:13
😂
7.1
Mianolito
6
Generał

a to my ich sprowadziliśmy samolotami na granicę? to my jesteśmy ich rodzicami? to my opłacamy szmuglerów z ich pieniędzy? ty pewnie nadal wierzysz w te bajki, że oni tu przybyli na piechotę? i zapewne są prześladowani? i pewnie tylko z powodu zwykłego rozpędu nie chcą zatrzymać się u nas tylko z bliżej nie określonej przyczyną ciągną do Niemiec, no ciekawe dlaczego?
zresztą te dzieci powinniśmy im odbierać, ktoś kto naraża ich życie i zdrowie nie powinien mieć praw do ich posiadania.

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-08 12:16:54
08.11.2021 12:24
plomba_lubi_zabawe
😂
7.4
2
plomba_lubi_zabawe
66
Konsul

O miernolito się obudził, przeczekał tchórzliwie ostatnie tematy w poprzednim wątku i proszę jest, co za totalny brak honoru i tchórzostwo, typowy pisowiec, tfu.

post wyedytowany przez plomba_lubi_zabawe 2021-11-08 12:25:20
08.11.2021 12:25
😐
7.5
Mianolito
6
Generał

Irek22
ty nie rozumiesz, to przez takich jak ty te dzieci cierpią na granicy? nie rozumiesz, że dając przyzwolenie na ich wpuszczanie bo ci używają swoich dzieci jak taranów to następni migranci będą ich znowu używać?

zresztą po co ja się produkuje, jak chcecie robić z siebie idiotów i odpowiadać w taki sposób to z mojej strony EOT. Do widzenia.

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-08 12:27:34
08.11.2021 12:28
wyś
7.6
wyś
73
PA3OM FUCK PUTIN

jak chcecie robić z siebie idiotów

Jest pani kretynką.

z mojej strony EOT. Do widzenia.

Usuń konto.

08.11.2021 12:36
7.9
zanonimizowany1364976
0
Pretorianin

A ja o "wątku białoruskim" napiszę tylko tyle, że nie będę pisać, że pisiory mają na sumieniu to, co się dzieje z tą dziewczynką i innymi dziećmi na granicy polsko-białoruskiej, bo te bezwzględne i cyniczne skur*ysyny nie mają sumienia, natomiast każdy pisior jest odpowiedzialny za to, co się dzieje z tą dziewczynka i każdym innym dzieckiem na granicy polsko-białoruskiej.
Czemu? Przecież są poza granicami kraju :)

08.11.2021 12:56
CheshireDog
7.11
2
CheshireDog
111
Desk jockey

Irek22

Całkiem serio i bez ironii, ta dziewczynka była na punkcie granicznym i złożyła papiery o status uchodźcy (albo coś, co jest obecnie tego odpowiednikiem), czy znaleziono ją w lesie?

Nie do końca rozumiem argumenty każdej ze stron i chcę zrozumieć. Dla mnie sytuacja jest chora i obydwie strony dokładają swoje 3 grosze. W lasach nielegalnie chcą się przedostać ludzie (nie kó*** uchodźcy, Arabowie, czy ktosie- tylko LUDZIE) a nasz rząd ich olewa. Jednak jednocześnie czy Ci ludzie robią to legalnie? Nie mam pomysłu jak to rozwiązać, żeby każdy był szczęśliwy.

Dla mnie wszelkie informacje związane z kryzysem granicznym to granie na emocjach. Nikt nie próbuje ratować tych ludzi, tylko chce pokazać, że ta druga strona postępuje źle. W zależności od stacji w TV zobaczę zdjęcia takich dziewczynek albo dorosłych facetów, ALE NIKT nie powie jak to można rozwiązać.

post wyedytowany przez CheshireDog 2021-11-08 12:57:45
08.11.2021 13:09
Irek22
7.12
Irek22
131
Legend

CheshireDog

Całkiem serio i bez ironii obejrzyj ten reportaż: https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/kryzys-migracyjny-grupa-kurdow-z-dziecmi-utknela-na-pograniczu,1083762.html . W skrócie - przedostała się z Białorusi do Polski, po czym polski rząd ją i 5-letniego chłopca wypchnął z Polski (do lasu, w listopadzie).

08.11.2021 13:34
CheshireDog
7.13
1
CheshireDog
111
Desk jockey

Obejrzałem i przeczytałem. Utwierdzam się w tym co pisałem. Nikt nie chce im pomóc, chodzi o dowalenie drugiej stronie.

Przekroczyli nielegalnie granice, kto był chory (ojciec) trafił do szpitala. Matka z dziećmi wróciła do kraju z którego przyszła. Czy okazano im troskę i pomoc - NIE.

Chce zrozumieć dlaczego, Ci ludzie nie idą na punkt graniczny i tam oficjalnie składają dokumenty? W żadnym z postów nie widzę informacji jak im pomóc, co robić w takich sytuacjach. Jest tylko zamknąć granicę albo otworzyć i będzie fajnie.

Irek22 - nie umiem kłócić się w internecie. Jeszcze jeden twój post albo kogoś innego i przyznałbym rację, żeby niepotrzebnie nie psuć sobie i innym nerwów. Po prostu twój post [7] jak i komentarze do niego [7.1] są dla mnie bezsensowne. Żaden nie próbuje pomóc czy realnie rozwiązać problem, tylko atakuje jedną ze stron. Dla Ciebie dobro ludzi (w tym dzieci) stoi wyżej niż prawo międzynarodowe / graniczne dla Mianolito wręcz w drugą stronę.

Chciałbym dyskusji o tym, co można realnie zrobić i jaki to może mieć długofalowy wpływ na sytuację na granicy. Zamiast tego widzę zdjęcia dzieci albo informację, że uchodźcy źli, bo przecież mogli nie przylatywać na Białoruś i to ich wina.

Musiałęm to wylać, mam nadzieję, że nie było odebrane jako personalny atak, na autorów [7] i [7.1]. Po prostu przelało to szalę goryczy.

post wyedytowany przez CheshireDog 2021-11-08 13:38:58
08.11.2021 13:39
Drackula
7.14
Drackula
208
Bloody Rider

Chce zrozumieć dlaczego, Ci ludzie nie idą na punkt graniczny i tam oficjalnie składają dokumenty? W żadnym z postów nie widzę informacji jak im pomóc, co robić w takich sytuacjach. Jest tylko zamknąć granicę albo otworzyć i będzie fajnie.

Z dostepnych w necie materialow, wyglada na to ze w wielu, jak nie w wiekszosci przypadkow malych grup, sa oni w te lasy "wywozeni" przekierowani przez sluzby Bialoruskie.

Co do pomocy, na forum to sobie mozemy pisac, wiesz ten tego.... PiS robi to co che w tym temacie majac zdanie innych w dupie. A najprostszym pierwszym krokiem, byloby z polskiego problemu uczynienie problemu europejskiego. Zgodzic sie na pomoc Frontexu i pozwolic aby EU mogla byc sila nacisku na dzialania Lukaszenki.

post wyedytowany przez Drackula 2021-11-08 13:42:38
08.11.2021 13:49
Irek22
7.15
Irek22
131
Legend

CheshireDog

Chce zrozumieć dlaczego, Ci ludzie nie idą na punkt graniczny i tam oficjalnie składają dokumenty?

Nie idą, bo Łukaszenka vel Ciepły Człowiek (wg byłego marszałka Senatu z PiS) im nie pozwala i siłą specjalnie, z premedytacją pcha ich na zieloną granicę z Polską.

W żadnym z postów nie widzę informacji jak im pomóc, co robić w takich sytuacjach. Jest tylko zamknąć granicę albo otworzyć i będzie fajnie.

Nikt nie mówi, żeby "otworzyć granicę i będzie fajnie". Nawet politycy Lewicy (może poza Razem, ale to margines nawet w Lewicy) mówią, że trzeba ich wpuścić, ale nie samopas, tylko rozpatrzyć ich podania o azyl i tych, których wnioski zostaną uwzględnione, umieścić w obozach dla uchodźców, natomiast tych, których wnioski nie zostaną uwzględnione, przetransportować do kraju pochodzenia. A jednocześnie w krajach, z których pochodzą uchodźcy, zorganizować na wielką skalę kampanię informacyjną, żeby kolejne rzesze ludzi nie dały się nabrać Łukaszence vel Ciepłemu Człowiekowi (wg byłego marszałka Senatu z PiS). A jednocześnie rozmawiać z władzami krajów, z których pochodzą uchodźcy, żeby blokowały loty na Białoruś - Litwa coś podobnego zrobiła, ale Litwa ma dyplomację i dyplomatów, więc miała łatwiej.

Dla Ciebie dobro ludzi (w tym dzieci) stoi wyżej niż prawo międzynarodowe / graniczne

No nie, prawo międzynarodowe zakazuje pushbacków i otacza szczególną ochroną dzieci. To te przepisy, które niedawno uchwalił PiS są sprzeczne z prawem międzynarodowym (co nie jest zaskoczeniem).

Musiałęm to wylać, mam nadzieję, że nie było odebrane jako personalny atak, po prostu twój post i komentarze do niego przelały szalę goryczy.

Spoko.

post wyedytowany przez Irek22 2021-11-08 13:55:06
08.11.2021 15:04
CheshireDog
7.16
CheshireDog
111
Desk jockey

[7.14] oraz [7.15] - super posty, dziękuję.

Mam dwa pytania, bo jak się okazuje jestem mało doinformowany.

1. No nie, prawo międzynarodowe zakazuje pushbacków i otacza szczególną ochroną dzieci. To te przepisy, które niedawno uchwalił PiS są sprzeczne z prawem międzynarodowym (co nie jest zaskoczeniem). - mogę gdzieś przeczytać jak to teraz działa, tylko nie językiem prawniczym, bo mało zrozumiem :(

2. Frontex - jest może jakieś opracowanie, streszczenie jak działali na Litwie? Może być anglojęzyczne.

08.11.2021 15:49
Irek22
7.17
Irek22
131
Legend

CheshireDog

Portal prawniczy, piszący o pushbackach w oparciu o list Konferencji Ambasadorów RP, ale wydaje mi się, że napisane zrozumiałym językiem nawet dla laika (ale jednocześnie z pozycji ekspertów): https://www.prawo.pl/prawo/zbrodnie-przeciwko-ludnosci-cywilnej-to-nieludzkie-czyny,511585.html

08.11.2021 11:50
wyś
8
3
6 odpowiedzi
wyś
73
PA3OM FUCK PUTIN

toyminator [3]

Co do osób, które uważają że trzeba ich wpuszczać. Macie wy rozum? Oczywiście że tam są kobiety i dzieci. Ale w mniejszości. Wiecie czemu? żeby wydźwięk był inny. Żeby propaganda działała.
Oni nie uciekają przed wojną czy przed biedą już. Są na terenie Białorusi. Można ich przesłać do Rosji. Tam robotę dostaną. A gdyby ich wpuścić, to co z tymi migrantami zrobimy? Pytam tych zwolenników wpuszczania każdego.

Nie minęło nawet 100 lat, gdy moi dziadkowie ryzykowali życiem ukrywając przed Niemcami Żydów, a my już robimy segregację tak, jak dawniej byliśmy segregowani.

08.11.2021 12:02
8.1
Asmodeus
17
Konsul

Po prostu niektorzy dziadkowe ich ukrywali a inni segregowali. Costam costam genetyczny "patriotyzm" costam costam wyssane z mlekiem matki... IPN pewnie moglby bawic sie w wykopki.

08.11.2021 12:38
8.2
zanonimizowany1341139
10
Generał

Nie widzisz różnicy między Żydami mieszkającymi w Polsce i mówiącymi po polsku a nielegalnymi-słowo klucz imigrantami?

post wyedytowany przez zanonimizowany1341139 2021-11-08 12:41:01
08.11.2021 13:06
lifter
8.3
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Ci drudzy to podludzie?

08.11.2021 13:25
wyś
8.4
3
wyś
73
PA3OM FUCK PUTIN

pieprz99

Którzy byli/są ludźmi, a którzy byli/są zwierzętami? Wytłumacz mi proszę.

08.11.2021 14:08
8.6
zanonimizowany1341139
10
Generał

Chodziło mi o to, że przychylniej się patrzy i jest większa chęć do współpracy jeśli ludzi łączy język i kraj. Napisałeś, że dziadek ukrywał Żydów i do tego się odniosłem.

08.11.2021 15:37
lifter
8.7
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Kibice Cracovii i WIsly oraz Legii potwierdzaja te teze.

08.11.2021 12:25
Flyby
😃
9
1 odpowiedź
Flyby
212
Outsider

Czy pan zamierza przeprosić kobietę, którą pan obraził? - zapytała Justyna Dobrosz-Oracz szefa klubu PiS. I usłyszała: to, co pani mówi to jest bezczelność.

Mamy tutaj kontynuację kretynizmów i bezczelności autorstwa wicemarszałka PiS.
Trzeba się od niego uczyć.

post wyedytowany przez Flyby 2021-11-08 12:29:23
08.11.2021 15:38
lifter
9.1
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Teraz toi juz chamstwo kobiet, co sie nasluchaly Tuska - twierdzi pan Klej.

08.11.2021 12:34
A.l.e.X
10
1 odpowiedź
A.l.e.X
143
Alekde

VIP

Jedno jest pewne to ich ostatnia kadencja a julki i innych wywiozą taczkami z gnojówką.

08.11.2021 12:37
Milka^_^
10.1
Milka^_^
212
Zjem ci chleb

O nie nie nie.
Następną muszą wygrać, ale w taki sposób by nie mieli większości z konfabulacją, dzięki temu nie będą mogli zrzucić winy na opozycję.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-11-08 12:43:10
08.11.2021 12:36
Irek22
😂
11
2 odpowiedzi
Irek22
131
Legend

Ojej...

Kaczyński sfałszował życiorys własnej matki. Prezes PiS kłamał o jej udziale w Powstaniu Warszawskim

https://wiesci24.pl/2021/11/06/kaczynski-sfalszowal-zyciorys-wlasnej-matki-prezes-pis-klamal-o-jej-udziale-w-powstaniu-warszawskim/

Żałosne. Śmieszne. Niezaskakujące.

Zdaje się, że to całe HIV czy jak ma się nazywać ten przedmiot wymyślony przez Czarnka, ma obejmować pisiorską fantastykę po zakończeniu II wojny światowej, ale wobec takich informacji, chyba będzie trzeba sięgać również II wojny światowej. A przy okazji, w celu budowania mitologii rodu Kaczyńskich, wmówi się pisiorkom, że ojciec Ojca Narodu bohatersko zginął w powstaniu warszawskim (nieważne, że chronologicznie kompletnie nie będzie się to stykać - "ciemny lud to kupi").

08.11.2021 12:38
Drackula
11.1
Drackula
208
Bloody Rider

Odkrywanie na nowo Ameryki :/

08.11.2021 17:24
Ahaswer
11.2
Ahaswer
111
ciwun

Wydawało mi się, że zawsze było jasne, że mama braci Kaczyńskich w Powstaniu nie uczestniczyła.

08.11.2021 13:05
13
9 odpowiedzi
Iutz
6
Generał

Swoja droga to jest nieprawdopodobne jak moderacja ma gdzies ten watek.

08.11.2021 13:13
Milka^_^
13.1
2
Milka^_^
212
Zjem ci chleb

Nie ma.
Ja za napisanie do kogoś per kretyn, a do ciebie w innym wątku per "nieuku" dostałem po rankingu, także są i pilnują.

08.11.2021 13:15
Ppaweł
13.2
Ppaweł
36
Senator

nie gdzieś tylko pozwala dzieciom bawić się w tej piaskownicy

08.11.2021 13:15
plomba_lubi_zabawe
👍
13.3
plomba_lubi_zabawe
66
Konsul

Nieprawdopodobne jeszcze bardziej jest to, że przyzwalają na recydywę Twoja i tego inteligenta miernolito, ponieważ regulamin jasno mówi co się dzieje z użytkownikami którzy dostali bany i pozakładali nowe konta.

post wyedytowany przez plomba_lubi_zabawe 2021-11-08 13:16:02
08.11.2021 13:19
😂
13.4
Iutz
6
Generał

Nie ma.
Ja za napisanie do kogoś per kretyn, a do ciebie w innym wątku per "nieuku" dostałem po rankingu, także są i pilnują.

Mozliwe, ze ktos zglosil, ja tam twoich perelek nie zglaszam, niech sobie egzystuja na forum. Gdzie indziej moglibyscie dostac taki wentyl na frustracje jak nie tutaj.

08.11.2021 13:24
Drackula
😉
13.5
Drackula
208
Bloody Rider

Gdzie indziej moglibyscie dostac taki wentyl na frustracje jak nie tutaj

Lol, a to nie dlatego ty jestes na tym forum? No bo gdzie ingdziej w tym "lewackim" Londynie mozesz popluc na "lewakow" jak nie na forum GOLa :)

08.11.2021 13:25
Flyby
😃
13.6
Flyby
212
Outsider

lutz tęskniący za moderacją i cenzurą. Zupełnie mnie to nie dziwi.

hmm, czyżby do niego jeszcze nie dotarło że "kij ma dwa końce"?

post wyedytowany przez Flyby 2021-11-08 13:33:05
08.11.2021 13:32
lifter
13.7
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Ale cudzych postow :)

08.11.2021 14:06
😂
13.8
Iutz
6
Generał

lutz tęskniący za moderacją i cenzurą. Zupełnie mnie to nie dziwi.

Nie przesadzalbym, ja widze raczej problem w tym, ze nie kazdy tutaj moze kazdego nazwac kretynem.
A tak dla testu zapraszam do watku dla fanow cenzury i policzenia glosow.

Mozesz nawet wrzucic wyniki ponizej.

08.11.2021 14:23
Herr Pietrus
13.9
1
Herr Pietrus
203
Fools from NATO

Spokojnie, odkąd Butapren ogłosił że to delikatne i kulturalne, za kretynów nie powinno być konsekwencji.

W każdym razie apeluję o to do moderacji!

08.11.2021 13:32
Irek22
14
4
4 odpowiedzi
Irek22
131
Legend

Dziś pojawił się kolejny sondaż ze stosunkowo słabymi wynikami dla PiS, więc "kierownik polowania zagrał na trąbce i ogary poszły w las". Naprawdę musi być źle w wewnętrznych sondażach PiS, bo dawno nie było takiego nalotu rusko-pisiorskich trolli w wątku o Dobrej Zmianie.

post wyedytowany przez Irek22 2021-11-08 13:33:08
08.11.2021 13:42
Minas Morgul
😂
14.1
1
Minas Morgul
218
Szaman koboldów

Idzie wielki
"Hrabonszcz"
Na Polskie.

Wszystkie oczy na granicę. Drożyzna drożyzną, szaleństwo Ordo Iuris szaleństwem, ale teraz wszystkie oczy na granicę.

Nasz rząd podkreśla.
Idzie
"HRABONSZCZ".
I JEST

WIELKI.

Dla pisowców cała nadzieja w Łukaszence. Może tym razem znów ciepły człowiek pomoże w sondażach.

post wyedytowany przez Minas Morgul 2021-11-08 13:50:46
08.11.2021 13:53
kali93
14.2
kali93
165
Isildur

Kurde, dokładnie to samo pomyślałem. Musi być mega ch**nia w sondażach, bo trolle się pobudziły. I pewnie ruble się posypały...

08.11.2021 15:47
lifter
14.3
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Z kolei jakas dziwna sondazownia wyjechala z 39% dla PiS, co raczej brzmi... dziwnie. No ale jak wspominamy o sondazach to wypada takze o tych innych, skrajnych, tez wspomniec.

Pozyjemy, zobaczymy.

08.11.2021 18:16
wyś
😂
14.4
wyś
73
PA3OM FUCK PUTIN

kali93
Inflacja drogi Panie, trolle zrozumiały, że do pierwszego nie starczy ;)

08.11.2021 13:41
lordpilot
😊
15
1
lordpilot
188
Legend

No proszę, jakie "polityczne złoto":

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/afera-mailowa-kolejny-wyciek-wiadomo%C5%9Bci-spad%C5%82a-nam-z-nieba-kwestia-aborcji-premier-yes/ar-AAQrPTo?ocid=msedgdhp&pc=U531

^^Ale te typy są obrzydliwe, fuj :/. Z drugiej strony, zobaczcie jak karma wraca - w lutym tego roku, to był temat, który spadł pisiorom z nieba. Dziś mogą się tylko na tym przejechać, co zresztą widać po sondażach (zaczyna się, znowu trend spadkowy).

08.11.2021 14:07
Milka^_^
16
1 odpowiedź
Milka^_^
212
Zjem ci chleb

Info od insidera: coś się wiele odwaliło na granicy. Wszyscy wotowcy z połowy Polski mają się stawić obowiązkowo w ciągu 12h, każdy ma oddać telefon do depozytu.
Ciekawe o co chodzi.

Za 2h ma być konferencja sekretarza generalnego NATO.

Grubo.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-11-08 14:14:32
08.11.2021 14:21
Drackula
16.1
Drackula
208
Bloody Rider

Abramsy juz jada nad granice, Balckhawki kraza przy granicy, F-35 stoja na plycie startowej w gotowosci a okrety podwodne wlasnie wyplynely z Radomia.

08.11.2021 14:14
Beren od Barahira
17
8 odpowiedzi
Beren od Barahira
23
Konsul

No jak to o co, będą się bawić w wojnę chłopacy.

post wyedytowany przez Beren od Barahira 2021-11-08 14:14:59
08.11.2021 14:24
Irek22
17.1
1
Irek22
131
Legend

Właściwie to o to Kaczyńskiemu chodziło, bo wydaje mu się, że dzięki konfliktowi poparcie dla PiS skoczy radykalnie i Polacy będą chcieli się gromadzić wokół Ojca Narodu, który otoczy ich opieką. Nie wziął tylko pod uwagę, że to nie jest 1939 r. i co najmniej połowa Polaków tak samo nienawidzi Łukaszenki, jak i Kaczyńskiego (jego może nawet bardziej, bo jest "naszym Łukaszenką").

08.11.2021 14:27
Drackula
17.2
Drackula
208
Bloody Rider

Spoko spoko, jakby tylko mamusie zacznely chowac swoich wojownikow na cmentarzach to milosc do ojca narodu szybko minie.

08.11.2021 14:33
Beren od Barahira
17.3
1
Beren od Barahira
23
Konsul

Nie wziął tylko pod uwagę, że to nie jest 1939 r.
Ja mam wrażenie że oni tak się wczuli, że chyba chcą mieć 1939 bis. I te podniosłe zapowiedzi o obronie świętej granicy za wszelką cenę :D Zaraz w TVP Info puszczą swoją wersję komunikatu 'A więc wojna!', a Kaczyński zostanie mianowany Naczelnym Wodzem, Marszałkiem Polski i czym jeszcze się da. Natomiast Bąkiewicz założy konspirację.

post wyedytowany przez Beren od Barahira 2021-11-08 14:35:18
08.11.2021 14:34
Qverty
😂
17.4
Qverty
15
w olejku lub w pomidorku

Nie wziął tylko pod uwagę, że to nie jest 1939 r. i co najmniej połowa Polaków tak samo nienawidzi Łukaszenki, jak i Kaczyńskiego (jego może nawet bardziej, bo jest "naszym Łukaszenką")

Po co ty się ograniczasz, porównaj odrazu z grubej rury Kaczora do Stalina.

08.11.2021 14:48
neXus
17.5
neXus
215
Fallen Angel

Qverty -> Na Stalina on jest za cienki, z resztą na jakiegokolwiek dyktatora on jest po prostu za głupi. Nie potrafi panowac nad swoją partią, nie ma żadnej charyzmy, jedynie teczki... Jakby nie otaczał się MAW to już dawno by go pożarli żywcwem...

08.11.2021 15:04
Irek22
17.6
Irek22
131
Legend

neXus

Jest za cienki, ale mentalnie to jest ten sam typ. Jestem przekonany, że gdyby Kaczyński rządził w dwudziestoleciu międzywojennym, to robiłby w Polsce podobne rzeczy jak Stalin w ZSRR.

08.11.2021 15:49
lifter
17.7
1
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Qverty - nie ten kaliber. Stalin to byl prawdziwy badass, sk*** ale wielki sk****. Kaczor to tylko groteskowy satrapa, kieszonkowy Papa Doc. A do tgo juz traci kontrole nad wszystkim, lacznie z wlasnymi zwieraczami, co widac po prostu. Jak juz chcesz analogii to raczej Malenkow, albo Chruszczow, albo Brezniew. Ta ostatnia analogia zdaje sie najtrafniejsza chyba.

Chcielibyscie miec Stalina (do czasu az wam zrobi 1937...) ale macie parodie Pilsudskiego na kocie :)

post wyedytowany przez lifter 2021-11-08 16:03:46
08.11.2021 15:56
neXus
17.8
neXus
215
Fallen Angel

Irek22 -> Bez szans, mimo wszystko w tym okresie było sporo dosyć charyzmatycznych osobistości, które by go zjadły na śniadanie. Piłsudzki, Paderewski, nie wspominajac o naczelnym faszyście - Dmowskim. A za ciągnięce w kierunku rosyjskim w chwile po uzyskaniu niepodległości najprawdopodobnie by zarobił kulkę, pamietaj co się stało z Narutowiczem dzięki działaniom endecji...
Jedynym talentem Kaczyńskiego jest wybitna umiejętność napuszczania ludzi na siebie, on nie potrafi tworzyć więc wszystko wokół niszczy. I tylko dzięki teczkom oraz temu, że wszyscy z ich partii sa świadomi, ze ktokolwiek ich porozlicza - będa siedzieć - tryma wszystko w garści. A w zasadzie próbuje trzymać bo z kazdym miesiącem to się coraz bardziej rozłazi... No i bardzo duza rola jest w tym naszej wspaniałej opozycji - gdyby choć raz, kuźwa, postarali się myśleć dobrem Polski i się zjednoczyli, a nie walczyli między sobą o własne interesy - to już ten szczerbaty i mlaskający konus od dawna oglądał by świat zza krat...

08.11.2021 16:09
Milka^_^
18
1 odpowiedź
Milka^_^
212
Zjem ci chleb
Image

Nie pytajcie o źródło.

08.11.2021 16:23
mirko81
18.1
mirko81
40
Dywizjon LGA 1150

Szkoda że w mediach nie można pokazać zdjęć satelitarnych

08.11.2021 16:12
Hayabusa
19
3
4 odpowiedzi
Hayabusa
208
Tchale

Eh, nie pamiętam kto zwrócił uwagę, że mamy konkretne formy nacisku na Białoruś. Konkretnie, zablokowanie tranzytu na granicy i to co zostało z ichniej gospodarki zaczyna się załamywać, bo eksport na zachód to dla nich istotna sprawa.
Państwo polskie w ramach tej rzekomej wojny hybrydowej nie robi jednak tego. Ba, nie robi kompletnie nic, poza wyżywaniem się na uchodźcach.
To prowadzi do wniosku, że istnieją dwie możliwości, które się nie wykluczają:
1. PiSowi to zamieszanie na granicy jest na rękę, bo znowu można szczuć uchodźcami i kombinować, proponować budowę muru i inne fikołki ale jest to ściema na użytek wewnętrzny. PiS dobrze się czuje w oblężonej twierdzy.
2. PiS doprowadził do tego, że pozycja międzynarodowa Polski jest tak żałosna że nie stać nas nawet na zdecydowane działania względem Białorusi, w odpowiedzi na ich wrogie działania.

08.11.2021 16:15
Drackula
19.1
1
Drackula
208
Bloody Rider

Dodaj do tego fakt, ze PIS wzbrania sie na wszystkie sposoby, zaangazowac w te dzialania Frontex.
Po co robic z tego problem Europejski skoro lepiej sie sprzedaje jako problem polski.

08.11.2021 16:35
neXus
19.2
1
neXus
215
Fallen Angel

Drackula -> Frontex nie jest angażowany, bo ploty chodzą, że kumpel Kamińskiego zarabia krocie na szmuglu imigrantów do Niemiec. A Frontex by wymagał transparentności na granicy i już by się nie dało zarabiać :P

08.11.2021 16:39
Drackula
19.3
Drackula
208
Bloody Rider

Myslisz ze Kaminski jest az tak glupi? ... zreszta o co ja pytam, lol :p

08.11.2021 20:16
Hayabusa
19.4
1
Hayabusa
208
Tchale

W sumie Ziobro zdziwienia.
Tak samo jak to, że ewentualny mur ktoś będzie musiał wybudować. Ergo, ktoś przytuli niezłą kasę za wykonanie tej roboty.
I tak dalej i tak dalej. Do porzygu.

A wszystko kosztem ludzi.

08.11.2021 16:41
lifter
20
5 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!
post wyedytowany przez lifter 2021-11-08 16:43:54
08.11.2021 16:45
Irek22
👍
20.1
Irek22
131
Legend

Ależ ten Tusk ma moc sprawczą! Na jego zawołanie są Niemcy i Rosja! Ach, gdybyśmy mieli takiego premiera, to pomiatalibyśmy światem, a przynajmniej Europą...

08.11.2021 16:46
Drackula
😱
20.2
1
Drackula
208
Bloody Rider

Cos marny ten plan Tuska skoro byle Wyszkowski go rozgryzl. Teraz co? 11go Bakiewiecz z innymi kretynami beda pod kosciolami siedziec a Najman pojedzie Jasnej Gory bronic?

08.11.2021 16:47
Bukary
20.3
1
Bukary
204
Legend

dokonać w kilku miastach do walk

To jest jakiś obcokrajowiec? Bo po polsku nie pisze.

08.11.2021 18:04
abesnai
20.4
abesnai
65
?

Najwidoczniej wyręcza się tłumaczem google.

08.11.2021 18:19
Herr Pietrus
20.5
1
Herr Pietrus
203
Fools from NATO

Ale z ruskiego na polski Google chyba lepiej tłumaczy...

08.11.2021 17:12
Ahaswer
21
1
3 odpowiedzi
Ahaswer
111
ciwun

Przeca już to tutaj tłumaczono milion razy. Ale ruskie trolle muszą przeinaczać, taki ich zawód.

1. Mało kto (albo zgoła nikt) nie chce by można było granicę Polski przekraczać nielegalnie.
2. Mało kto (albo zgoła nikt) nie chce wpuszczania do Polski miliardów imigrantów.
3. Każdy przyzwoity człowiek (tutaj bez wyjątku) nie godzi się na niegodne traktowanie ludzi. Czy nazwiemy ich uchodźcami, imigrantami czy Kurdami, to są przede wszystkim ludzie. W trudnej sytuacji, zagrażającej zdrowiu a nawet życiu, powinni otrzymywać pomoc. Od samego początku neobolszewicy odmawiali im pomocy medycznej, dostarczania im leków, ubrań czy pożywienia. A to by nic pisowców nie kosztowało, ani państwa polskiego, bo pomoc nieść chcą organizacje pozarządowe i zwykli ludzie. W sytuacji gdy człowiekowi grozi niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia stać bezczynnie nie wolno, niezależnie od innych czynników, które towarzyszą temu kryzysowi na granicy.
4. Polska dyplomacja, jak i wiele innych polskich instytucji, została przez zdeklarowanych wrogów Polski zniszczona. Nie ma kto prowadzić negocjacji ze stroną białoruską oraz z naszymi zagranicznymi partnerami i sojusznikami. Wszyscy kompetentni ludzie z ministerstwa spraw zagranicznych zniknęli, zostali mierni, ale wierni. Unia Europejska (nie pisowcy) naciska na kraje, z których przybywają imigranci do Mińska, by zablokowały połączenia lotnicze z Białorusią. Podobna presja (ze strony Komisji Europejskiej a nie pisowców) nakładana jest na linie lotnicze. Pisowcy nie mogą nic, nie umieją, nie rozumieją, a być może ten kryzys jest im też na rękę. Efekt: totalna indolencja neobolszewików i oczekiwanie na to, co się wydarzy. A wydarzy się dużo, bo w polskich lasach umierać będą ludzie.
5. Pisowski rząd łamie polskie prawo. Wypychanie ludzi do lasu (po tym, jak już dostali się do Polski) w tym dzieci, to jest dzicz i barbarzyństwo. Kołtuny pisowskie słyną z prymitywizmu, ale tym razem gwałcąc polskie prawo dają nam narzędzie do ręki. Gdy się odsunie zdrajców od władzy, muszą za wszystkie przestępstwa odpowiedzieć. To jest punkt wyjścia.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-11-08 17:20:35
08.11.2021 19:45
lifter
21.1
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Bukary - dawno, dawno temu byl bardzo dobryn reportarzysta. Ale z wiekiem mu sie na mozg rzucilo, niestety, co mowie bez ironii.

08.11.2021 20:44
Ahaswer
21.2
Ahaswer
111
ciwun

lifter Kto był reportażystą? Wyszkowski?

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-11-08 20:47:36
09.11.2021 13:27
lifter
21.3
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Tak mi sie kojarzy to nazwisko? Dziennikarz?
TO nie ten?

08.11.2021 18:00
mirko81
22
7 odpowiedzi
mirko81
40
Dywizjon LGA 1150

Szkoda że tak nie rozpaczacie nad polskimi dziećmi z patologicznych rodzin. Nie potrafimy lub nie chcemy poprawić Pomocy Społecznej. Nagle dzieci egzotycznych państw przy granicy to powód do wyjścia na ulice. Ale te dzieciaki co przeżywają wojne domową w swoich krajach- są już nie istotne, nawet nie warto myśleć o nich i debatować na szczytach. Tu za jedno dziecko wyzywacie się i chęcie rząd obalać i najlepiej gotowi jesteście kolejną wojne domową rozpocząć.
Ja pierdole !

post wyedytowany przez mirko81 2021-11-08 18:05:21
08.11.2021 18:06
Drackula
22.1
1
Drackula
208
Bloody Rider

No rozpaczamy! Ja uwazam ze dzieci patologicznych rodzin powinny byc w rekach rodzin zastepczych. Ale wtedy przychodzi taki mirko i drze jape ze rodzina rzecz swieta i lapy precz od naszych dzieci. A ojciec bije ale kocha wiec bicie wyjdzie dziecku i zonie na zdrowie.

Ot taka wasza pokrecona logika.

08.11.2021 18:06
Maverick0069
😒
22.2
Maverick0069
73
Generał

Oni rozpaczają nad tym co jest głośne, modne i z czego można kręcić afere .... taka w nich empatia....
A jak na rynku siedzi kobieta z dzieckiem i jest 0 stopni to patrzą z pogardą na żebraka, ale w internecie ?? sprzed monitora?? o co ja by m nie zrobił i jakbym nie pomógł gdybym mógł...:D
Dracula co się opisał pierdół na tym forum to by już ze dwóm osobom zdążył pomóc , ale on jest SZPECEM od wskazywania niszczycieli narodu , których wybiera z randomowych użytkowników internetowych .

post wyedytowany przez Maverick0069 2021-11-08 18:10:38
08.11.2021 18:08
Drackula
22.3
1
Drackula
208
Bloody Rider

Oj jak chcialbym zobaczyc co taki Maverick robi jak widzi zebraka. Pewnie oddaje mu plaszcz, z portfela wyciaga 500 PLNow na obiad dla zebraka a dziecku rowerek kupuje :)
Taki z niego empat!

08.11.2021 18:12
Maverick0069
22.4
Maverick0069
73
Generał

Nie robie za dużo , ale skoro nie jestem w stanie zmienić w jakiś sposób życia jednego człowieka to nie będe się ośmieszał twierdząc że wiem jak pomóc setkom....

08.11.2021 18:13
wyś
22.5
wyś
73
PA3OM FUCK PUTIN

Tu za jedno dziecko wyzywacie się i chęcie rząd obalać i najlepiej gotowi jesteście kolejną wojne domową rozpocząć.
Ja pierdole !

Brawo :-/ Nie mam pytań.

To, odpowiedz na jedno proste pytanie - ile jest warte ludzkie życie, tudzież dziecka (no bo wg was to nie "ludź") i wyraź to w $a$inach, $zumow$kich albo Kur$kich.

08.11.2021 18:14
mirko81
22.6
mirko81
40
Dywizjon LGA 1150

Wymyślanie na poczekaniu co wam pasuje.
Mam kolege który ma u siebie zastępczo rodzeństwo od upośledzonej patologicznej matki. Miałbym być przeciw?

Czy dziecku na granicy grozi śmierć? Chcesz to dziecko? Musisz wziąść całą familie.
Są w cudownej Białorusi, niech tam żyją. A jeśli chcą do Polski to wpierw trzeba to zorganizować i kontrolować.

post wyedytowany przez mirko81 2021-11-08 18:18:26
08.11.2021 19:22
wyś
22.7
2
wyś
73
PA3OM FUCK PUTIN

Są w cudownej Białorusi, niech tam żyją.
Nie wiem, szydera czy ironia to była?

A jeśli chcą do Polski to wpierw trzeba to zorganizować i kontrolować.
Zgadzam się, kontrolować, sprawdzać, potrzebującym dać pomoc.

Ale obecny rząd mógłby zorganizować jakieś bardziej ludzkie warunki niż tylko zasieki z drutu kolczastego.

08.11.2021 18:28
Maverick0069
23
Maverick0069
73
Generał

Takie społeczne poruszenie pojawia się raz na jakiś czas jak w przypadku tych biednych dzieci , które koczują na tej granicy .... jakbyśmy nie mieli świadomości że ludzie koczują na granicach na całym globie 365 dni w roku .
I teraz jeżeli problem się porusza w kontekście politycznym zaraz jest masa ludzi , którzy sobie przypomnieli (filmik czy zdjęcie im przypomniało), że taka rzecz ma miejsce i atakujemy siebie nawzajem obarczając winą jeden drugiego za rzeczy na które nie mieliśmy żadnego wpływu i wpływu mieć nie będziemy .
Cały rok dzieciaki mogą być gwałcone , sprzedawane , mordowane i dopóki ktoś tego nie wykorzystuje w polityce to informacja w wiadomościach nas zasmuca , ale zapominamy o niej następnego dnia ....jeżeli w krzywde wplątane są już jakies obozy to chcemy być zbawcami świata.... i uświadamiamy siebie że to jest złe , licząć że Ci po 2 stronie tą krzywdę popierają by było z kim wojować ....
Prawda jest taka że nikt krzywdy dzieci nie akceptuje w żadnym wymiarze .
Tak samo było z BLACK LIVES MATTER - można mordować całe wioski w Afryce przez jakieś gangi z maczetami, ale jak policjant zrobił to co zrobił to się cały świat obudził ile to złego się stało.
Dla podsumowania ....
Dzieci na granicy Polskiej - dramat , trzeba wpuszczać ...ratować...
Dzieci na granicy Włoskiej ... coś w wiadomościach mówili ....
Wymordowana cała wioska w Afryce - zapomniane na drugi dzień...mało to wiosek....
Śmierć narkomana w USA za sprawą policji .... protesty , pochody .... BLM....

post wyedytowany przez Maverick0069 2021-11-08 18:29:48
08.11.2021 18:37
24
3 odpowiedzi
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Podsumowując, Łukaszenka zwozi ludzi na granicę, wszystko w ramach prowokacji mającej uderzyć w nasz kraj i w całą unię, i co dalej? Czemu piss nie wykorzystuje tego żeby poprawić pozycję polski w unii? Np. grożąc że albo unia wycofa kary albo my przepuścimy uchodźców pod granicę z niemcami? A jeszcze jest kwestia tego że nas nie powinno obchodzić co się z tymi ludźmi stanie/dzieje, bo to nie my ich zwozimy na granicę, i nie my ich wykorzystujemy do wojny hybrydowej.

post wyedytowany przez zanonimizowany1363971 2021-11-08 18:38:41
08.11.2021 18:41
Ppaweł
24.1
Ppaweł
36
Senator

imo nie chcą się przyznać do porażki w tym aspekcie, straszyli złą unią a teraz będą od niej pomoc przyjmować? Taki ..... jak garb dzielnicowego.

A jeszcze jest kwestia tego że nas nie powinno obchodzić co się z tymi ludźmi stanie/dzieje

wytłumacz to wszystkim miękkim serduszką

post wyedytowany przez Ppaweł 2021-11-08 18:44:08
08.11.2021 19:37
Herr Pietrus
😜
24.2
Herr Pietrus
203
Fools from NATO

Np. grożąc że albo unia wycofa kary albo my przepuścimy uchodźców pod granicę z niemcami?

Iście napoleoński plan.
Alen nawet Sasin do spółki z Obatelem nie są tak głupi, by wprowadzić go w życie... chociaż faktycznie, wtedy musieliby pomóc uchodźcom koczującym na polskim terytorium.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-11-08 19:38:12
08.11.2021 20:28
24.3
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Iście napoleoński plan. Alen nawet Sasin do spółki z Obatelem nie są tak głupi, by wprowadzić go w życie..
Biorąc pod uwagę to że zachód nie chce kolejnych imigrantów to plan całkiem dobry.

08.11.2021 18:39
25
11 odpowiedzi
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

A na siłowe próby forsowania granicy, przekraczanie jej siłowe i nielegalne - na to reakcja powinna być ostra i zdecydowana.

08.11.2021 18:50
25.1
2
A_wildwolf_A
191
Senator

to nie agresor, tylko w 30% też ludzie co uciekają przed czymś (mam na myśli kobiety i dzieci), załatwić humanitarnie a koszty obciążyć unię europejską a nawet niemcy: utworzyć na szybko biuro rozpoznawania emigranta, zapakować ładnie w autobus, zawieźć na lotnisko i wysłać samolocikiem w do kraju pochodzenia lub najbliższego jego granic.
a jak unia nie będzie chciała pokryć kosztów, to podstawić parę autobusów z napisem "kierunek granica z niemcami" i niech niemcy się bujają, bo pis chce nam wcisnąć bajkę, że oni chcą w Polsce zostać, no litości ludzie.... tu nawet Polacy nie chcą być a co dopiero emigrant jakiś :)

edit. zaraz będzie plan B, lukaszenko będzie podrzucał ukrainie a ukraina nam, ale nasi pewnie wyjdą z inicjatywą by płacić ukrainie za strzeżenie granic a i tak się będą przedzierać

post wyedytowany przez A_wildwolf_A 2021-11-08 18:52:54
08.11.2021 18:55
25.2
GoHomeDuck
36
Senator

obciążyć unię europejską a nawet niemcy

weź mi to jakoś logicznie wytłumacz XD

08.11.2021 18:57
25.3
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

to nie agresor, tylko w 30% też ludzie co uciekają przed czymś (mam na myśli kobiety i dzieci), załatwić humanitarnie
Ludzie którzy forsują granicę to jak najbardziej są agresorzy, powinno się ich odpierać siłą. Plus co nas obchodzi to że uciekają i przed czym uciekają? Podjęli decyzję żeby się wpierniczyć nielegalnie do ue przez białoruś, to niech ponoszą konsekwencje.

08.11.2021 19:02
25.4
A_wildwolf_A
191
Senator

weź mi to jakoś logicznie wytłumacz XD
słowo klucz: dyplomacja. jakbyśmy mieli dobrego ministra od spraw zagranicznych to by normalnie z niemcami pogadał, że albo płacą na wsparcie granicy i odesłanie emigrantów tam skąd przybyli albo" nasze granice będą dziurawe"

Ludzie którzy forsują granicę to jak najbardziej są agresorzy, powinno się ich odpierać siłą. Plus co nas obchodzi to że uciekają i przed czym uciekają? Podjęli decyzję żeby się wpierniczyć nielegalnie do ue przez białoruś, to niech ponoszą konsekwencje.
te cwaniaczki z łopatami i nożycami co się uśmiechają szyderczo, jak najbardziej, ale jak widzę małe dzieci to mnie serce ściska, że nasi nie potrafią się z tym uporać (nawet jeśli to wina ich rodziców to czemu dziecko ma cierpieć ?)
młodych w sile wieku z iphonami w skórzanych kurteczkach wypierdzielić a matki z dziećmi dać azyl (i tak pewnie znajdą się po paru miesiącach w niemczech więc to nie będzie nasz problem)

08.11.2021 19:16
25.5
Colwalsky
4
Pretorianin

Kanapka ale forumowa bojówka antypis działa ramie w ramie z Łukaszenką, oni nas przekonują że mamy robić to czego oczekuje Łukaszenko.

08.11.2021 19:17
mirko81
25.6
mirko81
40
Dywizjon LGA 1150

Co do dyplomacji, już pare tygodni temu gdzieś czytałem o propozycji niemieckiej wsparcia naszej granicy z B.

Niemcy są gotowi i stale rozważają finansowanie muru

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/migranci-na-granicy-niemcy-chca-powstrzymac-osoby-przybywajace-przez-polske/js3gfts

08.11.2021 19:21
Wujek Władek
25.7
Wujek Władek
18
Niczburukjebiwdenko

mirko81--- Oni akurat mają już serdecznie dosyć Afro-Afrykańczyków.

08.11.2021 19:22
25.8
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Niemcy są gotowi i stale rozważają finansowanie muru
Ojoj, jak to, lewaczki nie będą pocieszone. Jak to tak, mur? Lepiej wpuszczać jak leci każdego.

08.11.2021 19:23
25.9
GoHomeDuck
36
Senator

fantastycznie, ale niech mi ktoś wytłumaczy co mają Niemcy do tego XD macie z tymi Niemcami jakąś obsesję? Rząd prawie 40 milionowego kraju nie potrafi sobie poradzić z garścią migrantów, a wy coś płaczecie o Niemcach. Czekam jeszcze na coś o Żydach i mamy bingo

post wyedytowany przez GoHomeDuck 2021-11-08 19:24:43
08.11.2021 19:31
25.10
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Rząd prawie 40 milionowego kraju nie potrafi sobie poradzić z garścią migrantów,
No to jest faktycznie słabe, ostra amunicja i jazda, oczywiście tylko na tych co już się nielegalnie wdarli. Nie wiem na co pissowcy czekają jeszcze. A jak sami nie mają czym walczyć, to niech poproszą o pomoc sojuszników.

post wyedytowany przez zanonimizowany1363971 2021-11-08 19:32:07
08.11.2021 20:05
25.11
A_wildwolf_A
191
Senator

fantastycznie, ale niech mi ktoś wytłumaczy co mają Niemcy do tego XD macie z tymi Niemcami jakąś obsesję?
myślałem, że to oczywiste, kiedy to emigranci deklarowali, że chcą się dostać do niemiec.....

08.11.2021 19:20
26
7 odpowiedzi
Colwalsky
4
Pretorianin

Możemy tych ludzi przyjąć ale gdzie chcecie forumowe intelygenty ich odsyłać ? Kumacie kiedykolwiek o krok do przodu ? Łukaszenko wpycha tych ludzi do nas aby później ich przyjmować spowrotem ? Po tym jak ich przyjmiemy w większej ilości Łukaszenko po swojej stronie granice uszczelni ( dziś jeszcze można ich odsyłać bo po swojej stronie granicy nie uszczelnili )

post wyedytowany przez Colwalsky 2021-11-08 19:22:21
08.11.2021 19:33
26.1
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Przede wszystkim to chodzi tu prowokowanie działań zbrojnych na granicy. Tylko czekają aż albo ktoś z polskich służb przekroczy granicę, albo jakiś bieda lewak tam pójdzie "pomagać", i potem cyk, płacz do putina że polska zaatakowała, i wojna gotowa.

08.11.2021 19:57
Herr Pietrus
26.2
Herr Pietrus
203
Fools from NATO

Nu, wajna! Wpieeerod, na Suwałki!

08.11.2021 20:05
😍
26.3
Mianolito
6
Generał

no gdzie? do niemiec! ale zaraz, oni nie chcą ich przyjmować, no to może do drackula, irek i lordpilot ogarną im dach nad głową? mają takie dobre serduszka, na pewno pomogą!

08.11.2021 20:06
Flyby
😁
26.4
Flyby
212
Outsider

Colwalsky, zamiast tutaj się wymądrzać. weźcie wraz z kanapką po kałachu i wio na granicę

post wyedytowany przez Flyby 2021-11-08 20:06:40
08.11.2021 20:09
26.5
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Colwalsky, zamiast tutaj się wymądrzać. weźcie wraz z kanapką po kałachu i wio na granicę
Całe szczęście są od tego inni ludzie.

08.11.2021 20:19
Flyby
😁
26.6
Flyby
212
Outsider

Kanapka nam rządzi wraz z Kowalskym ;) To kto za was będzie wojował?

08.11.2021 20:24
26.7
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Kanapka nam rządzi wraz z Kowalskym ;) To kto za was będzie wojował?
Co ty za głupoty wypisujesz.

08.11.2021 20:08
Irek22
😂
28
1
3 odpowiedzi
Irek22
131
Legend

Cóż, Witek mnie nie przekonała, żebym stanął w jednym szeregu z PiS-owcami. Niech zrobi reasumpcję orędzia!

...Nie, jednak niech nie robi, bo Wawrzyk teraz potwierdza, że reasumpcja i tak niczego by nie zmieniła.

post wyedytowany przez Irek22 2021-11-08 20:23:03
08.11.2021 20:57
lordpilot
😂
28.1
lordpilot
188
Legend

Wawrzyk, czyli pisowski gamoń, który zapomniał dziś założyć spodni:) I podczas wywiadu w reżimowym radio, znikały one delikatnie, z krzesła, jak w kiepskim skeczu.

Takie imbecyle w Polsce rządzą- nawet z poważnych spraw zrobią kabaret.

08.11.2021 21:00
28.2
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Wawrzyk, czyli pisowski gamoń, który zapomniał dziś założyć spodni:
To było świetne, państwo w głębokiej pupie a goście którzy nim rządzą bez gaci dają wywiady xD

09.11.2021 00:03
Herr Pietrus
28.3
Herr Pietrus
203
Fools from NATO

Ale czy to ważne? W spodniach czy bez spodni, ważne, żeby w końcu otworzyli ogień!

08.11.2021 22:05
29
1 odpowiedź
Colwalsky
4
Pretorianin

Czyli tak Łukaszenko ma zarabiać na ściąganiu na Białoruś biednych ludzi stawiać ich przed Polska granicą a my mamy te dziesiątki, setki / tysiące / miliony ludzi spowrotem odsyłać gdzies na koniec świata . Złoty biznes dla pana Łukaszenki.

Jedyny rozwiązanie jakie widzę na dzień dzisiejszy to próba informowania tych ludzi u nich na miejscu ze Łukaszenko chce z nich zrobić żywe tarcze.

08.11.2021 22:31
Flyby
29.1
1
Flyby
212
Outsider

Jedyny rozwiązanie jakie widzę na dzień dzisiejszy to próba informowania tych ludzi u nich na miejscu ze Łukaszenko chce z nich zrobić żywe tarcze.

Obawiam się, Colwalsky, że "ci ludzie", na wzór elektoratu pisowskiego, przyjmują tylko takie informacje jakie odpowiadają ich pragnieniom bezpiecznego i sytego życia. Trudno to zrozumieć?

08.11.2021 23:11
ronn_2.0
30
3
1 odpowiedź
ronn_2.0
6
Legionista

Zaraz zaraz. Nasza dzielna husaria, wyspana, najedzona, z profesjonalną bronią odpiera ataki kilkuset głodnych i zmarzniętych imigrantów uzbrojonych w kije. Duma co?

Tylko, że należy dodać, taktyka PISu nie jest na rozwiązanie problemu tylko na to, żeby trwał jak najdłużej. Bo problem da się rozwiązać ma wiele sposobów. Unia dziś zapowiedziała jak ten protest rozwiązać.

I wtedy dla PISowcow szkok, bo jak tu się chwalić efektownymi filmikami z "obrony granicy".

I tutaj jest najważniejsze. Jakiej obrony granicy? Jedyne co mamy to propaganda kosztem ludzkiego dramatu.

10 tysięcy imigrantów, już jest tam, gdzie chcieli od początku być czyli w Niemczech. 10 tysięcy, jak ma to się do grupki co dziś "atakowała" płot? No jak?

Nie ma ochrony granicy, nie ma nic, nie ma dyplomacji, no bo pis nie umie no, jest tylko pseudo-patriorty i ochrona "świętej granicy" (pomijam już, że granica w takim kształcie to jest świeża sprawa).

09.11.2021 00:35
30.1
Mianolito
6
Generał

jak to czytałem brakowało mi tylko w tle smutnej muzyczki wprowadzającej w odpowiednio melancholijny nastrój.
Głodnych i zmarzniętych? jak kogoś stać na wycieczkę za średnio 3000 dolców, to chyba stać go na bułki? zapomniałem, oni tu przecież przylatują samolotami na głodniaka i na tych filmach widać same kobiety i dzieci, a za to wszystko winy nie ponosi Łukaszenko tylko PIS! i powinniśmy ich przyjąć, bo przecież nie było by kolejnych fal emigrantów, reszta sobie pomyśli "naszych ziomków już przepuścili, no to już sobie odpuścimy!" Bo przecież litwa sobie poradziła, grecja sobie poradziła, hiszpania sobie poradziła, a nie , jednak nie.

https://www.dw.com/pl/grecja-odeprze%C4%87-uchod%C5%BAc%C3%B3w-za-wszelk%C4%85-cen%C4%99/a-59243155

ja nie wiem, wystarczy chwila w necie, można poszukać kim są ci ludzie, skąd pochodzą, ile kosztuje taka wycieczka, kto ich sprowadza, dlaczego uciekają do niemiec na ich socjal, dlaczego litwa buduje kilometry zasieków, dlaczego grecy budują zapory, ale nie, cały czas ta sama idiotyczna narracja,, bo przecież jest ich tylko kilka tysięcy, choć każdy głupi wie, że było by ich wielokrotnie więcej gdybyśmy ich z marszu wpuszczali! bo to uchodźcy, głodni, gubią dokumenty zupełnie przypadkiem, zapominają ile mają lat i oczywiście uciekają, przed czym? no pewnie przed jakaś tyranią, ale dlaczego akurat do niemiec? po prostu nie potrafią wyhamować! tak mają wyślizgane buty od tej ucieczki.

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-09 00:41:43
08.11.2021 23:45
31
1 odpowiedź
GoHomeDuck
36
Senator

Sama grupka jest dość spora. Aczkolwiek rzeczywiście problem jest do rozwiązania, przy sprawnej kooperacji z UE ten kryzys można uspokoić. Natomiast PiS jest tak niekompetentny, że zwyczajnie nie potrafi uspokoić sytuacji, co też Łukaszenka wykorzystuje, i będzie wykorzystywał

09.11.2021 00:34
31.1
Mianolito
6
Generał

.

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-09 00:35:11
09.11.2021 00:12
Irek22
32
2
Irek22
131
Legend
Image

Czyli rozumiem, że gdyby ktoś napisał na forum GOL-a "załatwię cię, kretynie", to GOL nawet nie mógłby pojechać po rankingu, bo w państwie rządzonym przez PiS oznacza to troskę, miłość, coś sympatycznego lub neutralnego?

Czy admin mógłby się do tego odnieść? Co byście zrobili, gdyby na forum GOL-a jeden użytkownik napisał do innego użytkownika "załatwię cię, kretynie"?

09.11.2021 00:33
NewGravedigger
33
2 odpowiedzi
NewGravedigger
161
spokooj grabarza

Druga w tym tygodniu sprawa, w której zgadzam się z narracją pisu. Świat się kończy.

Atakowanie granic jest dla mnie zupełnie nie do przyjęcia i jedyne co mnie powstrzymuje przed optowaniem za gumowymi kulami jest to, że z drugiej strony mogą przylecieć ołowiane.

09.11.2021 00:35
33.1
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Ojoj, zaraz cię zjedzą, że jak tak możesz, i żeś pisior, albo konfederata, albo ktoś inny, cholera wie kto. I żeś troll ruski. I tak dalej...

09.11.2021 00:48
NewGravedigger
33.2
1
NewGravedigger
161
spokooj grabarza

To tak jak Ci uposledzeni, którzy wszystkich przeciwników wyzywają od lewaków

09.11.2021 00:37
calvinek
35
4
2 odpowiedzi
calvinek
17
Pretorianin

Czy naprawdę to jest takie trudne do ogarnięcia dla tych wszystkich Kanapek,Lutzów,Manolitów,Cowalskich,że jesteśmy ZOBOWIĄZANI do przestrzegania Prawa Międzynarodowego.Prawa,które bez przymuszenia ratyfikowaliśmy.A zgodnie z nim mamy obowiązek chronić i szanować każdego uchodźcę,bez względu na kraj pochodzenia czy wyznanie.W związku z tym powinniśmy byli zorganizować przejściowe obozy dla uchodźców i tam zweryfikować każdego z nich.Wszystkich zweryfikowanych pozytywnie,jeżeli chcą osiąść w Polsce,zostawić.Reszta zweryfikowanych pozytywnie,jeżeli chcą dostać się do innych europejskich krajów- proszę bardzo.Niezweryfikowanych deportować do domu.Równocześnie w krajach skąd przylatują uciekinierzy, intensywna,dyplomatyczna akcja informacyjna aby obnażyć kłamstwa Łukaszenki o łatwości przedostania się i pozostania w UE.
Już we wrześniu powinniśmy byli "zaprosić" Frontex do współpracy.Zamiast wydawać setki milionów na zasieki,można było te pieniądze wydać na zorganizowanie obozów przejściowych.Teraz w planie jest wyj....nie 1,5 - 2 miliardów na jakiś pieprzony mur ( w domyśle "wał" ),zamiast na pomoc dla tych ludzi.
Chciałbym tym wszystkim Obrońcą Polskiej Granicy przypomnieć,że w wyniku II WŚ na terenie Syrii otrzymało azyl i miejsce do życia ponad 100 000 Polaków,w dużej części dzieci.I nikt tam Polaków nie stygmatyzował z powodu inności kulturowej czy religijnej.
Chciałbym też przypomnieć Prawdziwym Polskim Katolikom i Patriotom,Wojownikom Maryi,Rycerzom Chrystusa i im podobnym,rozgarniętym inaczej Bąkiewiczom,że to MY najechaliśmy kraje większości tych uchodźców.Nikt nas tam nie zapraszał.To My byliśmy w ich krajach agresorami.To my uzurpowaliśmy sobie prawo narzucenia im naszego sposobu życia.W związku tym to MY mamy moralny obowiązek im pomóc.

Ale o takich niewygodnych dla nas faktach lepiej nie pamiętać.Lepiej wywołać psychozę strachu,co nie jest zresztą trudne w przypadku nie mających żadnych kompetencji obywatelskich pustostanów mentalnych i intelektualnych,jakimi są wyborcy Załganej Prawicy.A przy okazji można jeszcze bardziej skłócić społeczeństwo.Można tym przykryć wały finansowe,ponadnormatywną śmiertelność wśród Polaków,nie radzenie sobie z covidem,czy milionowe kary,jakie musimy płacić za nieudolność i głupotę rządzącej w Polsce mafii.

09.11.2021 00:49
35.1
Mianolito
6
Generał

no nie, nie i jeszcze raz nie, po pierwsze my mamy prawo bronić swoich granic, uchodźcy powinni kierować się do punktów granicznych, po to by zweryfikować czy są uchodźcami czy emigrantami, po trzecie to są emigranci ekonomiczni których celem są bogate niemcy - uprawiacie propagandę Łukaszenki, stoicie po jego stronie, bo w jego interesie jest żebyście tych emigrantów uznali za uchodźców i z marszu wpuszczali co będzie oznaczać napływ kolejnych fal emigrantów. Rozumiem, że nie lubicie PISu, ale nie róbcie kur... z logiki

https://www.unhcr.org/pl/wp-content/uploads/sites/22/2016/12/Podrecznik-UNHCR-Zasady-i-tryb-ustalania-statusu-uchodzcy.pdf

09.11.2021 00:49
NewGravedigger
35.2
NewGravedigger
161
spokooj grabarza

Lekko z tymi najazdami chyba przesadzasz.

09.11.2021 02:15
calvinek
36
calvinek
17
Pretorianin

NewGravedigger Nie,nie przesadzam z tymi najazdami.Rozumiem naszą obecność po rozpadzie Jugosławii.Ale czego mieliśmy bronić lub o co walczy np. w Iraku?

09.11.2021 02:40
calvinek
37
4
3 odpowiedzi
calvinek
17
Pretorianin

Mianolito Odwracasz kota ogonem.Ten bandyta Łukaszenka specjalnie kierował nieświadomych niczego biedaków na zieloną granicę.A to my powinniśmy być humanitarni w stosunku do uchodźców i zająć się nimi w obozach przejściowych.Jednocześnie rozpocząć informacyjną batalię w krajach,z których oni przylatują na Białoruś.Informując na wszelkie sposoby i we wszystkich środkach masowego przekazu,że lot na Białoruś,to oszustwo,bo nie daje żadnej szansy na pozostanie w UE.Właśnie tak postępowały kraje nadbałtyckie w momencie zagrożenia ze strony prostackiego kołchoźnika z Białorusi .
Ale do tego potrzebne są służby wywiadowcze,które niestety zostały zniszczone przez Macierewicza.No i oczywiście sprawna,znająca tamtejsze realia służba dyplomatyczna.Ani jednego,ani drugiego nie mamy.

09.11.2021 07:10
Ahaswer
37.1
1
Ahaswer
111
ciwun

Próżny Twój trud, gdyż Manolito dumny jest z tego, że nikt go nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe.

Łukaszenka robi swoje, wykorzystując dodatkowo fakt skłócenia pisowców z całym zachodnim światem. Rządy Litwy i Łotwy współpracują z instytucjami unijnymi a pisowcom jest trochę niewygodnie to robić, skoro te instytucje od 6 lat kontestują. Poza tym polska dyplomacja faktycznie została zdmuchnięta przez pisowców, pierwszy raz od 1989 roku kompletnie się nie liczy a przecież w takim momencie jej rola powinna być kluczowa.

09.11.2021 07:28
37.2
Mianolito
6
Generał

Calvinek, o czym ty mówisz? chłopie oni zakładali grupy na facebooku, komunikują się ze sobą i uwaga mają telefony! w ich telefonach znależiono filmi i zdjecia z wycieczek po mińsku, to nie są biedni uchodźcy tylko ludzie z pieniędzmi którzy to zaplanowali

09.11.2021 08:04
37.3
Mianolito
6
Generał

skończyła mi się edycja, oni mają świadomość sytuacyjną, z racji komunikowania się ze sobą(nikt im telefonów nie zabiera), z rodzinami oraz z tymi którym udało się przedostać i szmuglerami - to jest 21 wiek, to są tacy sami ludzie jak my, to nie są bezmyślne owieczki, jeśli wydajesz na tą wycieczką 3000 dolców to musisz to planować i zmieniać swoje plany w trakcie do tego służy im komunikacja - a to, że udają iż nei wiedzieli i są wykorzystywani no to normalna sprawa, zrobią wszystko żeby wzbudzić współczucie, wyrzucają dokumenty, udają afgańczyków, udają nieletnich, płaczą i rozpaczają na zawołanie, udają uchodźców, a nawet wyrzucają dzieciom skarpetki żeby grać na emocjach - to nie są idioci, każdy w ich sytuacji zrobił by to samo!

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-09 08:15:45
09.11.2021 03:40
😂
38
4 odpowiedzi
Iutz
6
Generał

Ten wątek to już taka aberracja, że poważnie się zastanawiam czy gdyby tutejszym tuzom opozycyjnego intelektu dać karabiny, nie pobiegli by natychmiast strzelać do polskich pograniczników w obronie praw człowieka.

A już najlepsze w tym wszystkim jest wyzywanie od ruskich trolli przez kolesi popierających rosyjsko-bialoruska operacje. Ręce opadają.

09.11.2021 07:13
lordpilot
😉
38.1
lordpilot
188
Legend

lutz

"Piękny" język, taki pisowski, taki wprost z ich "przekazów dnia". Język Terleckiego, Pawłowicz, Morawieckiego, Szafernakera, Kaczyńskiego, Jakiego, Kempy... Język Cejrowskiego, który "Szczecin chciał Niemcom oddawać", który chciał się zrzekać polskiego obywatelstwa, ale to zupełnie nie przeszkadzało mu, zarzucać innym braku patriotyzmu :).

Tyle, że przez sześć lat, to można się do tego przyzwyczaić i nie oczekiwać od was, za wiele. Nie stawiać wam poprzeczki wysoko. Wiadomo, że będziecie publicznie, bez wstydu srać, że rzucicie, w Naszym kierunku "zdrajcą" czy innym "zaprzańcem". Powiem ci lutz, że moim zdaniem, na tym już nie pojedziecie, to paliwo już się wypaliło. Choć wciąż się zastanawiam, dlaczego ludzie, którzy Polski nienawidzą, którzy Polskę niszczą, którzy Polsce źle życzą, to innym zarzucają brak patriotyzmu? Zapewne działa tutaj mechanizm projekcji. W twoim przypadku lutz, to prawdopodobnie lata, na emigracji, wyprały cię z polskości i z patriotyzmu. Nie dotyczy to wszystkich, jest tutaj wielu użytkowników, mieszkających za granicą, nawet lata i oni się Polski nie wyparli. Tobie się nie udało, trudno.

A już najlepsze w tym wszystkim jest wyzywanie od ruskich trolli przez kolesi popierających rosyjsko-bialoruska operacje. Ręce opadają.

^^Dosłownie "kopiuj - wklej" z rządowych przekaziorów. Przyznaj się - też dostajesz przekazy dnia?

ps. A ten szturm, to spadł pisiorkom wczoraj z nieba, przez parę dni będzie można wałkować :). No, ale jeśli nie będzie kolejnych to trochę słabo, Kaczyński musi więc mieć nadzieję, że Łukaszenko go nie zawiedzie :P.

post wyedytowany przez lordpilot 2021-11-09 07:15:33
09.11.2021 08:09
😂
38.2
Mianolito
6
Generał

przecież to wy jesteście piątą kolumną, cała UE nas wspiera, Łukaszenka prowadzi z nami wojnę hybrydową, a wy chcecie tego samego co on, żeby wpuszczać tu emigrantów - to jest główny cel tej wojny i wy macie z nim zbieżne cele - mówicie tym samym jezykiem z propagandy białoruskiej, biedni uchodźcy, marzną przez polaków i wypychają ich z granicy - dosłownie takie słowa padają z białoruskiej telewizji

09.11.2021 08:31
38.3
Iutz
6
Generał

O języku pisałem wcześniej.
Idąc śladem Terleckiego i pisząc co o tobie myślę dostałbym bana. Wyy możecie nazywać jak chcecie każdego "pisiora" bo taki na tym forum "mamy klimat", pozostaje na całe szczęście wierzyć w rozsądek milczącej większości i olać wasze rozdmuchane ego.
Koń jaki jest każdy widzi.

09.11.2021 11:04
38.4
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

Wyy możecie nazywać jak chcecie każdego "pisiora" bo taki na tym forum "mamy klimat", pozostaje na całe szczęście wierzyć w rozsądek milczącej większości i olać wasze rozdmuchane ego.
No cóż, są równi i równiejsi, ale wiadomo, nie każdy ma "plecy" które dają mu pełną dowolność pisania na forum.

09.11.2021 06:44
Krokers
39
2 odpowiedzi
Krokers
54
Konsul
Image

Trochę humoru na dobry początek dnia.

post wyedytowany przez Krokers 2021-11-09 06:49:08
09.11.2021 07:05
Milka^_^
😐
39.1
2
Milka^_^
212
Zjem ci chleb

Chyba nie mam poczucia humoru

09.11.2021 13:50
Herr Pietrus
39.2
Herr Pietrus
203
Fools from NATO

No patrz, a na zdjęciu w innym wątku jest ostry drugi plan. Calą sesję jej zrobili?

09.11.2021 07:27
lordpilot
40
1 odpowiedź
lordpilot
188
Legend

A jednak rządowa narracja "mamy wszystko pod kontrolą i poradzimy sobie sami" nie działa. Dzisiejszy IBRIS, sondaż dotyczy sytuacji na granicy:

IBRIS I Czy Polska powinna się zwrócić do UE o pomoc ws. konfliktu na granicy polsko-białoruskiej?

Tak - 82%
Nie - 15%
Nie wiem - 3%

IBRIS I Czy migranci, którzy przekroczyli granice i zwrócili się i ochronę międzynarodową powinni być automatycznie poddani procedurom azylowym?

Tak - 60%
Nie - 31%
Nie wiem - 9%

IBRIS I Czy polskie służby powinny zwracać migrantów nielegalnie przekraczających granicę?

Tak - 54,5%
Nie - 33,2%
Nie wiem - 12,3%

09.11.2021 08:10
40.1
Mianolito
6
Generał

i co? na litwę frontex wysłał 60 ludzi , no to może do nas dadzą nie wiem powiedzmy 80?

09.11.2021 07:36
Ahaswer
41
1
6 odpowiedzi
Ahaswer
111
ciwun

Shivan Fate, radny z powiatu polickiego, polski Kurd:

Do rozwiązania obecnej sytuacji trzeba wykorzystać wszystkie możliwe działania i legalne instrumenty, ale należy to zrobić w sposób humanitarny. Powinna zadziałać dyplomacja. Jesteśmy też członkiem Unii Europejskiej, która ma pewne sprawdzone już narzędzia. Ale prawda jest taka, że nasza polityka zagraniczna pozostawia wiele do życzenia w ostatnich latach, nie mamy właściwie przyjaciół (oprócz premiera Węgier czy prezydenta Turcji) ani w Europie, ani na świecie. Ze wszystkimi jesteśmy właściwie skłóceni. Obecnie nie mamy dobrych relacji czy z krajami członkowskimi Unii Europejskiej, czy też ze Stanami Zjednoczonymi, więc kto miałby nam pomóc?

Ja absolutnie uważam, że musimy chronić nasze granice. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. To nie o to chodzi w tym wszystkim. Natomiast takie zjawiska, jak push-back, mimo że są zakazane, to są stosowane. Nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Ale u nas dzieje się to niestety tu i teraz. Ludzie, którzy proszą o azyl, ochronę międzynarodową są często pod osłoną nocy odwożeni na granicę i wypychani z Polski. Takich rzeczy nie powinno się robić. Historia będzie o tym pamiętać

Każdy jest przerażony tym, co widzi na polsko-białoruskiej granicy. Ja też jestem przerażony. Mam dzieci i kiedy widzę te dzieciaki śpiące na kawałku jakiejś szmaty, bez jedzenia i wody, to jestem przerażony. Chce się człowiekowi płakać. Jest mi tak po ludzku smutno i czuję okropną bezradność.
Mamy ciepło, jest nam dobrze. Ale nigdy nie wiadomo, kiedy ten los może się odmienić. Polacy przecież też kiedyś uciekali i szukali schronienia. Znaleźli je w wielu przypadkach w krajach Bliskiego Wschodu. Dostawali pomoc. Myślę też, że trzeba patrzeć na pewne rzeczy pragmatycznie. Nie wiemy, co się będzie działo za kilka lat. Czy cały czas u nas będzie trwał pokój? My też możemy kiedyś potrzebować pomocy.

PiS od zawsze buduje politykę strachu. Robili to już w 2015 roku, kiedy kryzysu migracyjnego w Polsce w ogóle nie było. Już wtedy straszono Polaków migrantami. Budowanie narracji strachu to stałe ich działanie.
Ten rząd zawsze z kimś musi walczyć: z migrantami, LGBT, nauczycielami, lekarzami, rolnikami czy kimkolwiek. Ale tutaj mamy do czynienia z igraniem ludzkim życiem. To jest przerażające.

Działam i pracuję dla Polski. Nie rozumiem, dlaczego ktoś, kto - za przeproszeniem - siedzi pod budką z piwem, mówi mi, że ja jestem imigrantem, a on jest "prawdziwym" patriotą. Czy to tylko dlatego, że on ma niebieskie oczy i blond włosy?

https://www.onet.pl/informacje/onetszczecin/granica-polsko-bialoruska-shivan-fate-o-sytuacji-na-granicy/854bd32,79cfc278

Zwyczajowa nieporadność pisowców to jedno, ale ich niechęć do współpracy z instytucjami zachodnimi może wskazywać na to, że pisowcy znowu kryzys próbują wykorzystywać do własnych celów.
Bez wątpienia nigdy III RP nie miała tak prymitywnej władzy. Trudno to nazywać normalnym rządem, jest to też taka swoista parodia dyktatury, niektórzy nazywają to też jednym wielkim memem.
Byłoby to śmieszne, gdyby nie dotyczyło nas wszystkich a w tym przypadku dotyczy też ludzkiego życia. Także postępowanie w sprawie pandemii jest kompletnie niezrozumiałe, o czym mówią lekarze codziennie, bezskutecznie apelując o kolejne działania. Premier Morawiecki na konferencjach wprost kwestionuje fakty, a fakty kwestionuje zazwyczaj debil, normalni ludzie tak raczej nie postępują. Zakładając, że Morawiecki nie jest debilem, trzeba założyć złą wolę, fałsz i kłamstwo.
I to się tak kręci, dzień w dzień, przy akompaniamencie pisowskich kompromitacji podlanych podłością. Właściwie nie ma dnia by jakiś pisowiec nie zrobił z siebie... pisowca. Jestem na sto procent przekonany, że historia na tym reżimie nie pozostawi suchej nitki. Ludzie z tego rządu reprezentują sobą najgorsze ludzkie cechy a jednocześnie wykazują najwyższą możliwą niekompetencję w dosłownie każdej dziedzinie.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-11-09 07:37:34
09.11.2021 08:14
41.1
Mianolito
6
Generał

bla, bla, bla, przyjmiesz jednych, to będziesz miał następnych, i tak bez końca, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że przyjęcie nawet 10 000 emigrantów to nie jest problem, problem będzie jak ich przyjmiemy i będą kolejne fale, bo skoro wpuszczamy to znaczy, że droga otwarta i chuzia na juzia! bęc wuja w czoło będzie wesoło! i kolejne 10 000 i kolejne 10 000 i znowu 10 0000 i jeszcze raz 10 000 i tak miesiąc za miesiącem rok za rokiem.

09.11.2021 08:29
Milka^_^
41.2
3
Milka^_^
212
Zjem ci chleb

Bla bla bla, nie przyjmujemy nikogo, a i tak mamy tłumy na granicach i dalej będziemy mieć kolejne 10k raz za razem.
I co ty na to?

09.11.2021 08:38
mirko81
41.4
mirko81
40
Dywizjon LGA 1150

O jakiej współpracy mówisz?
Chcesz już niemiecką policje w polsce?
Póki co nie ma takiej ptrzeby.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-11-09/niemcy-apeluja-do-ue-o-pomoc-dla-polski-mozemy-wyslac-sily-policyjne/?ref=slider

09.11.2021 10:30
Milka^_^
41.7
Milka^_^
212
Zjem ci chleb

O, jaka zmiana retoryki, hehe.
Od was NIC NIE ZALEŻY.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-11-09 10:45:40
09.11.2021 12:33
Drackula
41.8
Drackula
208
Bloody Rider

Dzieki obecnym dzialaniom wladzy i sytuacji na granicy, ci imigranci/uchodzcy przejda przez granice. Nie dzis nie jutro ale przejda. Za miesiac bedzie moze tam 100k i kto ich zatrzyma? Wejda masa i albo Polska pozwoli im na marsz do Niemiec albo bedzie ogolnokrajowa lapanka.
W kwestiach kosztow takich a nie innych dzialan, jeszcze sie okaze, ze koszty tego blokowania granicy w takiej formie jak obecnie bedzie duzo gorszy, nizby ich deportowac.

09.11.2021 15:34
41.9
Mianolito
6
Generał

Milka,
powiedz mi w jaki sposób ma zatrzymać falę emigracyjną otworzenie granic i wpuszczanie ich kompletnie bez kontroli i bez żadnych limitów?

09.11.2021 08:37
Ahaswer
42
Ahaswer
111
ciwun

https://wiadomosci.wp.pl/skoordynowany-szturm-granicy-przez-migrantow-to-dowod-na-fiasko-strategii-lukaszenki-6702697354255168a

Ciekawy tekst, w dużym stopniu o rodaku Kaczyńskiego, Błaszczaka czy Terleckiego.

Oprócz polityki należy brać pod uwagę również psychologiczne uwarunkowania stojące za decyzjami Alaksandra Łukaszenki. Ten wychowanek czasów sowieckich, chłopak z biednej wiejskiej rodziny, który do wszystkiego musiał dojść sam, wyznaje zasadę półświatka pt. "śmierć frajerom". (...)
Łukaszenka był szefem przywięziennego przedsiębiorstwa w Szkłowie, więc dobrze znana jest mu więzienna subkultura i jej zwyczaje. Lubi posługiwać się właśnie tą logiką będącą połączeniem usłużności wobec silniejszych i brutalności wobec słabszych.
Operacja sprowadzenia tysięcy imigrantów na Białoruś w celu zarobienia na nich i wysłania na Litwę, Łotwę i do Polski, jest właśnie modelowym przykładem zastosowania bandyckiej logiki. Łukaszenka nie wierzy w równoprawne, uczciwe relacje międzynarodowe.
W jego publicznych wystąpieniach często pojawia się zresztą słowo "nakłonit'"(zgiąć), które oznacza zmuszenie więźnia do homoseksualnego stosunku w więzieniu. Przy użyciu tej metafory oskarża nieustannie inne kraje, że usiłują zrobić krzywdę jego Białorusi. Polityka międzynarodowa jest dla niego jak relacje w więziennej celi. Albo jesteś cwany i silny i ty dominujesz, albo jesteś "gnojony".

09.11.2021 10:11
Drackula
43
8 odpowiedzi
Drackula
208
Bloody Rider

Manolito non stop wkleja te swoje kretynizmy o Frantexie. I teraz pytanie:

- Czy on jest na tyle ograniczony w pojmowaniu rzeczywistosci, ze naprawde nie ma pojecia jaka jest rola Frontaxu?

- Czy jako etatowy pisowski troll, wkleja te kretynizmy aby zdeprecjonowac Frontex. No bo jak wiemy Pis odrzucil oferte Frontexy z pomoca, wiec trzeba wyszydzic i obrzydzic. Ani kroku wstecz i nikt nie powie ze czarne to czarne.

09.11.2021 10:16
Maverick0069
😂
43.1
Maverick0069
73
Generał

zdeprecjonować frontex

09.11.2021 10:19
Ahaswer
43.2
Ahaswer
111
ciwun

Jego wpisy są coraz bardziej absurdalne. Albo gostek sfanatyzował się do reszty, albo rzeczywiście za cel postawił sobie trollowanie każdego wątku opisującego rządy pisowskie. Sęk w tym, że trolling w wykonaniu Manolito jest tak totalnie idiotyczny, że nawet ludzie, którzy do tej pory widzieli sens w "dyskutowaniu" z tym użytkownikiem w końcu mogą stracić zapał.
Inne ruskie trolle piszą łamaną polszczyzną albo robią wrzutki a'la Lutz, bez odnoszenia się do meritum problemów. Tworzy się szerszy obraz tego kulturowego zjawiska. Wydaje się, że po stronie pisowskiej zostali już tylko ..... (jak by to grzecznie powiedział marszałek Terlecki) albo Rosjanie. Pisowców nie broni ANI JEDEN człowiek, który by umiał pisać z jakimkolwiek sensem. To fenomen.

09.11.2021 10:21
lordpilot
😊
43.3
1
lordpilot
188
Legend

Drackula

Przecież Manolito nie ma swojego, własnego zdania, on jedzie "przekazem dnia". Mi, na proste pytanie nie potrafił odpowiedzieć (bo nie ma jeszcze przekazu na ten moment). Co do Frontexu - Manolito dosłownie cytuje ministra Wąsika, spija mu wręcz przekaz z ust ;-). Wąsik, nie dalej jak wczoraj sadził właśnie takie kocopoły (w zaprzyjaźnionej telewizji Polsat, u zaprzyjaźnionego Rymanowskiego), Manolito przyswoił ten przekaz i dziś go powiela :). Nic nowego - nie wymagajmy od pisowców samodzielnego myślenia i jakiegoś własnego zdania, ZANIM pojawi się rządowy przekaz, bo to już "kopanie leżącego" ;-).

09.11.2021 10:48
Flyby
😃
43.5
1
Flyby
212
Outsider

Skoro urzędujący minister sprawiedliwości niejaki Ziobro zachęca do nieposłuszeństwa wobec siebie i prawa które reprezentuje (starając się przypodobać Bączkiewiczowi) to co się dziwić absurdom jakie szerzą pisowskie wtyki "paputcziki" ;)

Podobnie jak ty, zawsze jak czegos nie rozumial to zanosil sie smiechem. Taki wesoly czlowiek byl z niego.

Sprawdzona metoda Jasia Fasoli ;)

post wyedytowany przez Flyby 2021-11-09 10:51:20
09.11.2021 13:41
Drackula
43.6
Drackula
208
Bloody Rider

lordpilot - jak tak czytam co ten madry inaczej wasik wygaduje to mam takie nieodparte wrazenie, ze temu typkowi sie wojenka jakas marzy.

09.11.2021 15:29
43.7
Mianolito
6
Generał

LOL wiecie ilu pracowników ma frontex? dokładnie 1000 osób, z czego 1/4 oddelegowana jest przez państwa członkowskie, możecie sobie sprawdzić, zobaczcie ilu wysłali ludzi na litwę - 60, w marcu 2020 w szczycie fali emigracyjnej do grecji wysłali 100 praconików - powiedzcie w jaki sposób tak rachitycznymi siłami mają pomgać chronić naszych granic, nie wiem, może używają magii jak loża czarodziejek? jest ich nie wielu, ale moc w nich silna jest!

ja sobie tego nie wymyślam te informacje można znaleźć w 5 sekund

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-09 15:31:39
09.11.2021 15:48
Drackula
43.8
Drackula
208
Bloody Rider

O tym czym jest Frontex jak dziala, jakie ma kompetencje itp tez mozesz w 5 sekund znalezc. Takze moze pofatyguj sie i poczytaj. Wiedza nie boli (mam nadzieje ze twoim przypadku rowniez)

Nadal nie rozumiem czemu takim jak ty sie wydaje ze Frontex to armia ludzi, ktora ma stac na granicy i pilnowac aby nikt nie przekraczal :) I mamy cie tu powaznie traktowac?

Choc rozumiem, ze te czarodziejki z Frontexu ci nie pasuja bo robia konkurencje twojemu Gargamelowi z Nowogrodzkiej.

post wyedytowany przez Drackula 2021-11-09 15:50:33
09.11.2021 18:19
43.9
Mianolito
6
Generał

lol chłopie oni nic nie mogą zrobić, nie mają żadnego wpływu na Łukaszenkę, nie mają żadnego wpływu na emigrantów, jest ich za mało, nie mają żadnych kompetencji które mogły by zakończyć ten kryzys, ale ok, zapraszamy ich tutaj i teraz powiedz nam tu wszystkim jakiej magii użyją by zakończyć ten kryzys?

wiem jaka będzie twoja odpowiedź"

spoiler start

"i tak ci nie powiem, bo kłamiesz, a ja nie zamierzam ci tłumaczyć, bo pisałem o tym 11 lat temu i nie będę się powtarzać, Heloł!! trzeba było pamiętać co wtedy pisałem! "

spoiler stop

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-09 18:26:27
09.11.2021 10:45
Ahaswer
44
1 odpowiedź
Ahaswer
111
ciwun

Tutaj macie przykład, jak wygląda oficjalny pisowski trolling:

Polscy politycy, którzy krytykują Łukaszenkę i obwiniają Mińsk za kłopoty z migrantami z Iraku, powinni nie zapominać, jak zniszczono Irak przy aktywnym udziale Warszawy. (...)
Ponad 2 tys. polskich żołnierzy najechało to suwerenne państwo, by zaprowadzić w nim demokrację. Polska powinna przyjąć co najmniej tylu wdzięcznych Irakijczyków, których przodkowie nie marzyli o takim życiu, budując swoje we własnym kraju, dopóki nie wdarli się tam pozbawieni skrupułów demokraci.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27781664,rzeczniczka-msz-rosji-atakuje-polske-za-zniszczenie-iraku-pozbawieni.html#s=BoxMMtImg3

Rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej posługuje się DOKŁADNIE taką samą "logiką", jak pisowcy, gdy np. tłumaczą niszczenie państwa prawa w Polsce. To jest ta sama szkoła, ten sam styl, charakterystyczny dla propagandy wschodnich autorytaryzmów. Taką samą "logikę" prezentują też w tym wątku ruskie trolle.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-11-09 10:47:43
09.11.2021 10:57
Flyby
😁
44.1
Flyby
212
Outsider

Dzięki Łukaszence teraz Rosjanie stroić się mogą w piórka miłośników praw człowieka. Putin pod osłoną czołgów uruchomi ruch imigracyjny na tereny Ukrainy i będziemy mieli drugi front. Ten mur którego jeszcze nie ma na granicy białoruskiej, powinien być dłuższy..

09.11.2021 11:17
Minas Morgul
😈
45
2
2 odpowiedzi
Minas Morgul
218
Szaman koboldów

Sąsiad płacze, że węgiel prawie dwa razy droższy. Rok temu zapłacił 1000, a teraz 1900 za tę samą ilość.
Ten Tusk już naprawdę mógłby przestać mącić.
Jedyny plus, jak mi niektórzy tłumaczyli, to to, że przynajmniej Niemiec nie będzie przyjeżdżać i kupować od nas za bezcen.

09.11.2021 11:38
Flyby
😃
45.1
Flyby
212
Outsider

Niech pisie dziatki poczytają:

https://dziadul.blog.polityka.pl/2021/10/11/czy-pis-wykorzysta-historyczna-okazje-i-zatrzyma-import-rosyjskiego-wegla-przez-bialorus/

..można też dodać że wiekowe uprzedzenia owocują: "..zydy, niemce..a teraz Tusk prosto z TVP.. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2021-11-09 11:51:13
09.11.2021 13:47
09.11.2021 11:37
calvinek
46
calvinek
17
Pretorianin

Wiedziałem,że to społeczeństwo jest wyjątkowo tępe,ale że aż tak:

"Jedyny plus, jak mi niektórzy tłumaczyli, to to, że przynajmniej Niemiec nie będzie przyjeżdżać i kupować od nas za bezcen."

09.11.2021 11:42
calvinek
47
12 odpowiedzi
calvinek
17
Pretorianin

Oto poszanowanie prawa w pisbolszewii:

https://wiadomosci.wp.pl/rzecznik-pis-marsz-niepodleglosci-bedzie-mial-charakter-panstwowy-6702912913353632a

Zadyma musi być.Na pewno na kilka dni przykryje wały pisowskiej mafii.

09.11.2021 11:44
Milka^_^
47.1
1
Milka^_^
212
Zjem ci chleb

Zadyma pod patronatem PiSu? "Pięknie" to by wyglądało za granicą.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-11-09 11:48:07
09.11.2021 11:49
Ahaswer
47.2
Ahaswer
111
ciwun

O charakterze państwowym marszu poinformował nie rzecznik rządu a rzeczniczka partii. ;)

09.11.2021 11:55
Flyby
😁
47.3
1
Flyby
212
Outsider

Państwowy przewał "na siłę". Rządzimy i co nam zrobicie!

Pamiętajmy, za wszystkie incydenty i zniszczenia tegorocznego marszu, będzie odpowiadał rząd PiS!

post wyedytowany przez Flyby 2021-11-09 12:06:17
09.11.2021 12:37
Drackula
😐
47.4
Drackula
208
Bloody Rider

Paderewski znow w grobie sie bedzie przewracal :(

09.11.2021 12:49
lordpilot
😊
47.5
1
lordpilot
188
Legend

Jest tutaj jeden plus - PiS oficjalnie bierze odpowiedzialność za ekscesy Bąkiewicza i jego faszystów. Wszelkie zadymy, "bitwy o Empik", podpalenia mieszkań, demolka stolicy idzie na ich konto. Oficjalnie są od teraz odpowiedzialni, nie będzie później zwalania winy, że czegoś nie wiedzieli lub nie przewidzieli :).

09.11.2021 13:18
Irek22
47.6
Irek22
131
Legend

lordpilot

Oczywiście, że jeśli neofaszystowscy patridioci coś odwalą, to będzie zwalanie winy na Trzaskowskiego ("bo nie pozwolił", "bo nie uprzątnął kostki brukowej", "bo ławki postawił tak, że prowokowały", "bo, bo, bo"). No i tradycyjnie na Tuska ("bo tak").

post wyedytowany przez Irek22 2021-11-09 13:28:05
09.11.2021 13:21
Ppaweł
09.11.2021 13:23
Flyby
😁
47.8
Flyby
212
Outsider

Oficjalnie są od teraz odpowiedzialni, nie będzie później zwalania winy, że czegoś nie wiedzieli lub nie przewidzieli :).
Chyba sobie żartujesz ;) Jeżeli coś się zdarzy, z rozkoszą będę zwalać winę na kogo się da, to będą prowokacje Trzaskowskiego, Tuska, lewackie elementy i.t.d
W TVP już sobie przygotowują odpowiednie podkładki i niezastąpionych fachowców z pisiego wora..

..o, wyżej Ppaweł, już daje linka do alibi i tłumaczeń ewentualnych incydentów.
TVP już to przerabiała ;)

post wyedytowany przez Flyby 2021-11-09 13:26:06
09.11.2021 13:25
lifter
47.9
lifter
19
Osiem gwiazdek!

To Bakiewicze poprosza o wsparcie, jak zawsze :)

09.11.2021 13:55
😁
47.10
1
Thorvik
97
Konsul

Jak widzę pewne środowiska cały czas dysponują, że tak powiem, deficytem odwagi i nie potrafią wziąć ekscesów swoich ludzi na klatę :D

Oczekuję najazdu antify, ufolków, prowokatorów policyjnych, lewaków przebranych za praworządną młodzież katolicką, wszczynających burdy, rzucających racami i maszerujących pod hasłami właściwymi dla małżeństw z dziećmi w rodzaju "Biała Europa", „Biała siła”, „Ku Klux Klan”, „Narodowy socjalizm”, czy „Sieg heil”. No bo przecież baranki spod znaku krzyża celtyckiego nigdy by do czegoś takiego nie przyłożyli ręki, prawda?

Ale ponieważ w przeciwieństwie do niektórych nie mam wątpliwości co do prawdziwości ludzi stojących za takimi znakami, z uśmiechem na ustach będę obserwował wygibasy PiS-u jak jednocześnie otoczyć marsz ochroną państwową, a z drugiej odciąć się od kretynów (nie bić, cytuję jedynie Terleckiego!) eksponujących tego typu symbole. :D

09.11.2021 16:40
Irek22
47.11
Irek22
131
Legend
Image

...

09.11.2021 19:23
Herr Pietrus
47.12
Herr Pietrus
203
Fools from NATO

Wygibasy będą jeszcze lepsze niż poprzednio, gdy na czele szedł Adrian.

09.11.2021 11:48
Ahaswer
49
7 odpowiedzi
Ahaswer
111
ciwun

https://www.money.pl/fundusze/fundusze-i-otwarte-granice-to-nie-wszystko-oto-prawdziwe-unijne-konfitury-tylko-u-nas-6702670728457056a.html

Co na to pisowcy, tacy jak Jaki?

Od początku naszego członkostwa nad Wisłę trafiło ponad 208 mld euro. W tym czasie do wspólnego budżetu wpłaciliśmy 67 mld euro. Saldo rozliczeń pomiędzy Polską a UE wynosi więc ok. 141 mld euro. (...)
PKB na głowę mieszkańca wzrósł w czasie 17 lat członkostwa z 49 proc. do 76 proc. unijnej średniej. (...)
Członkostwo w UE odpowiada za ponad połowę całego wzrostu PKB odnotowanego przez Polskę po roku 2003. (...)
Główną gospodarczą korzyścią jest bowiem wspólny rynek (JRE), zapewniający swobodny przepływ towarów, osób, usług i kapitału oraz nieskrępowany dostęp do gigantycznej liczby potencjalnych odbiorców (...)
Fundusze europejskie, wbrew obiegowej opinii, pełnią jedynie funkcję pomocniczą. Efekty udziału w jednolitym rynku są co najmniej trzykrotnie większe niż powszechnie dostrzegane korzyści z tytułu napływu do Polski funduszy unijnych. (...)
Polski eksport towarów do UE wzrósł w ciągu 17 lat z 39 mld do 189 mld euro. Import z krajów UE rósł natomiast znacznie wolniej - z 42 mld do 129 mld euro. Pozwoliło to na wyraźną poprawę salda wymiany handlowej, dzięki któremu Polska osiągnęła znaczną nadwyżkę. Dynamicznie rósł także eksport usług, który zwiększył się pomiędzy rokiem 2003 a 2020 z 7 mld do 41 mld euro. W tym samym czasie polski import usług z krajów UE wzrósł z 7 mld do 28 mld euro. (...)
Członkostwo w UE pozwoliło wykonać cywilizacyjny skok także polskiemu rolnictwu. Również w tym przypadku kluczowe nie okazały się jedynie fundusze, ale też wspólny rynek.
Polski eksport rolno-spożywczy do krajów UE zwiększał się w latach 2003–2019 niemal dziesięciokrotnie, wzrastając z 2,8 mld euro do 25,9 mld euro, przy czym nadwyżka wzrosła w tym czasie z 0,5 mld euro do 10,5 mld euro. Bycie poza Unią i związane z tym bariery w sprzedaży towarów miałyby katastrofalny wpływ na sytuację polskich rolników. (...)
Dostęp do wspólnego rynku doprowadził do przyspieszenia tempa wzrostu polskiego PKB szacunkowo o 1,6–2,1 punktu procentowego średniorocznie. Z kolei fundusze unijne zwiększyły tempo wzrostu PKB o ok. 0,3–0,5 punktu procentowego średniorocznie. "Łącznie można więc szacować, że członkostwo w UE prowadziło do dodatkowego wzrostu polskiego PKB o 1,9-2,6 punktu procentowego średniorocznie. (...)
Gdybyśmy w 2004 r. nie weszli do Unii Europejskiej, obecnie przeciętny Polak zarabiałby miesięcznie o ok. 1400 zł brutto mniej. Minimalne wynagrodzenie byłoby natomiast niższe o 800 zł od obecnego. Nasze dochody, realnie niższe o 25-30 proc., byłyby na poziomie dochodów mieszkańców Bułgarii, czyli najuboższego państwa w całej Unii.

Łatwiej było wytłumaczyć społeczeństwu proste korzyści budżetowe niż wymagające większego zrozumienia mechanizmów ekonomicznych gospodarcze korzyści udziału w JRE. Uciekając przed kwestiami trudniejszymi do wytłumaczenia, politycy woleli wskazywać korzyści najbardziej widoczne dla ludzi, w tym zwłaszcza unijne fundusze oraz swobodę podróży i podejmowania pracy. (...)
Pokazanie nie do końca prawdziwego obrazu korzyści jest ryzykowne, bo prowadzi do oczywistego pytania: czy jeśli w przyszłości Polska przestanie być beneficjentem netto budżetu UE, to nasze członkostwo straci sens? (...)
Widać już wyraźnie, że taka teza może stać się jednym z głównych narzędzi sił antyeuropejskich, dążących do wyprowadzenia Polski z Unii. Polacy muszą zrozumieć, gdzie są prawdziwe korzyści członkostwa – i dlaczego życiowym interesem naszego kraju jest nie tylko pozostanie w Unii, ale utrzymanie się w jej najsilniej integrującym się centrum.

09.11.2021 12:17
kali93
49.1
kali93
165
Isildur

No wszystko fajnie, tylko to nie są pieniądze które wylądowały w kieszeni typowego wyborcy PiS'u.

Wyborcy PiS są bardzo bez refleksyjni. To że mamy nowy drogi, swobodę wymiany towarów czy przekraczania granic, możliwość podejmowania pracy w dowolnym europejskim kraju jest dla nich ok ale nic ponad to. Przeżyją bez tego, ważniejsze jest tu i teraz i stan konta. Nic więcej.

09.11.2021 12:29
Flyby
😃
49.2
Flyby
212
Outsider

ważniejsze jest tu i teraz i stan konta.
Właśnie. Biorąc pod uwagę inflację, stan konta będzie rósł im imponująco. Będzie dobrze, byleby tylko dużo zer po liczbach widzieli. I wio pod banki w kolejkę, kupować pamiątkowy banknot z Kaczyńskim. Piękne czasy.

09.11.2021 13:24
lifter
49.3
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Z ta srednia unijna PKB, to nalezy pamietac, ze tamte 49% to bylo wedle "starej" UE, a obecnie po przyjeciu kilku dalszych postkomunistycznych krajow srednia sie obnizyla.

Wiec choc na pewno PKB nam wzroslo, to jestem ciekaw ile procent teraz mamy wedle nie sredniej liczonej na podst. skladu UE w 2021, a tej gdy sie przyjmowalismy, ktos wie?

09.11.2021 13:38
Drackula
49.4
Drackula
208
Bloody Rider

lifter o takie dane moze byc ciezko bo sa to dane malo medialne i slabo wygladaja na tle "cudu gospodarczego"
PKB Polski w 2003 to bylo 46% sredniej Uni z 2003.

09.11.2021 15:23
lifter
49.5
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Ale w tej UE byly glownie bogate panstwa z dawnej Europy Zachodniej. Dzis mamy 79% UE ale to UE z Bulgaria etc. wiec ta srednia na pewno jest nizsza. Ciekawi mnie ile mamy % w stosunku do tej "pierwotnej" UE? Pewnie cos kolo 60-65%. To tez dobry wynik, rzecz jasna ale nie tak efektowny.

09.11.2021 15:34
Drackula
49.6
Drackula
208
Bloody Rider

Zalezy o jakim PKB mowimy. Jesli wezmiemy ten "per capita" to nasze 26% z 2004 wzroslo do 43% w 2020.

post wyedytowany przez Drackula 2021-11-09 15:35:09
09.11.2021 19:25
lifter
49.7
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Ale 26% czego - sredniej unijnej? To znow wracamy do tego, ze ta srednia i tamta srednia to nie te same srednie.

Dla przykladu
Jesli jestem w gronie 3 milionerow, a mam 100.000 zl to moge powiedziec, ze srednia naszych majatklow wynosi 775.000 na lba, czyli moj majatek to 12% sredniej.

Ale jesli do tego grona doszlo w miedzyczasie jeszcze 3 ludzi, a kazdy ma majatek 100.000 zl, zas ja w miedzyczasie dorobilem sie 150.000 k. to mamy sredni majatek juz nie 775 K a tylko 429 K. stad moje 150 to teraz juz 30% sredniej - czyli wyglada na to, ze mam prawie 3x tyle kasy co wtedy, a tak naprawde mam o 50% wiecej.

Wiec trzymajac sie tej analogii - ciekaw jestem ile procent obecnie stanowiloby moje 150K gdyby liczyc to jako srednia ale w ukladie 3+1, a nie 3+1+3.

Nie wiem czy to jasno wyrazilem...

Swoja dreoga to wychodzi tak - z tego co pisal Dracula - 1% wzrostu per capita na rok, tzn. w takim tempie doganiamy srednia. Kurde, a pamietam jak w 1990 bodaj kombinowano, ze - jak dobrze pojdzie, tzn. z dupy optymistycznie zakladano coroczny wzrost PKB o 8-10%- to w 2030 bedzie mieli 80% tego co Niemcy. Juz wtedy zdalo mi sie to nierealne, ale liczylem ze tak do 60% w 2030 dociagniemy chociaz. A tu wychodzi na to, ze malo kto te 80% dozyje, jesli to w ogole nastapi.

post wyedytowany przez lifter 2021-11-09 19:28:42
09.11.2021 12:27
neXus
50
4
neXus
215
Fallen Angel
Image

Tak dla odreagowania :P

09.11.2021 14:13
Irek22
51
1 odpowiedź
Irek22
131
Legend

Gdyby w Polsce nie było tak super, jak bredzi Morawiecki i Glapiński, to pomyślałbym, że przez 6 lat rządów PiS polska armia stała się źle wyposażona i straciła swój budżet. Swoją drogą skoro spółki Skarbu Państwa muszą doposażać polskich żołnierzy na kilkusetmetrowym odcinku granicznym w starciu z kilkoma tysiącami wygłodniałych i zziębniętych cywilów wyposażonych w siekiery, kije i kamienie, to miej nas Posejdonie w swojej opiece, gdy Putin postanowi wysłać na polską granicę czołg albo chociaż jeepa...
Ale spoko, ponieważ Morawiecki przecież nigdy nie został prawomocnie uznany przez sąd za kłamcę, a Glapiński przecież zawsze wygłaszał dobre prognozy i nigdy się nie pomylił w sprawie inflacji, to jest super, więc uznaję to tylko za propagandę dla "ciemnego luda" i szykowanie sobie przez pisiorów pola do kolejnych wałków.

Sasin: państwowe spółki doposażą żołnierzy na granicy

https://businessinsider.com.pl/firmy/panstwowe-spolki-doposaza-zolnierzy-na-granicy-polsko-bialoruskiej-na-prosbe-jacka/d3cql9j

post wyedytowany przez Irek22 2021-11-09 14:23:34
01.01.2022 13:22
frer
51.1
frer
141
Legend

A co z widmowym sprzętem, na który PiS amerykanom już wytransferował z Polski kilkadziesiąt miliardów złotych, a o którym dziś już nawet nic nie mówią i nic nie słychać?

09.11.2021 15:04
Ahaswer
52
11 odpowiedzi
Ahaswer
111
ciwun

Nigdy nie pozwól, by dobry kryzys się zmarnował – to powiedzenie dobrze pasuje do postawy polskiego rządu wobec sytuacji na granicy, jaką wywołały działania Białorusi, która wysyła setki migrantów na terytorium Polski. Ta masa ludzi, którzy próbują nielegalnie przedostać się do Polski, pojawia się w odpowiednim momencie dla partii rządzącej

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/granica-polsko-bialoruska-polityczne-podloze-kryzysu-granicznego-w-polsce/j5f0q7p,79cfc278

Nowy sondaż wykazał, że PiS cieszy się poparciem 32,5 proc. – wciąż jest to najpopularniejsza partia w kraju, ale ustępuje połączonym siłom dwóch głównych centrowych partii opozycyjnych.

Jednak sytuacja kryzysowa na granicach służy odwróceniu uwagi od kwestii aborcji, jednocześnie wzmacniając atrakcyjność partii wśród jej wiernych wyborców, którzy niechętnie odnoszą się do jakiegokolwiek wzrostu imigracji. Daje to również rządowi poręczną broń, za pomocą której może atakować opozycję.

Ławrow, Pieskow, Zacharenko dumni ze swoich uczniów?

Kontrolowane przez państwo polskie media, które w zasadzie stały się rzecznikiem PiS, przejęły inicjatywę w uderzaniu w opozycję. Kanał informacyjny państwowej telewizji, TVP Info, wyemitował w niedzielę wieczorem materiał zatytułowany: "Opozycja wspiera migrantów i Łukaszenkę".

Echo tego usłyszeć można na polskich forach, na których goście z Rosji i użytkownicy pokrewni im kulturowo sugerują, że odpowiedzialność za kryzys na granicy polsko-białoruskiej powinny wziąć polskie partie polityczne ;) To PiS rządzi od 6 lat, ma wszystkie służby pod swoją kontrolą, ale odpowiedzialność za liczne kryzysy pojawiające się za rządów neobolszewickich ma wziąć opozycja. I tak, ciemny lud to wciąż kupuje.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-11-09 15:11:24
09.11.2021 15:43
52.1
Mianolito
6
Generał

szkoda, że opozycja tego nie rozumie, bo przecież PIS nie nabija sobie punktów ochroną granic, tylko tym, że opozycja nie chce tej granicy bronić, w skrócie, opozycja wykorzysta każdą okazję żeby przewrócić się i głupi ryj sobie rozwalić - żeby być uczciwym, to nie jest stanowisko całej opozycji, bo są takie osoby jak Kidawa Błońska która chce tej granicy bronić w sposób humanitarny, co jest bardzo trudne gdy ci sami emigranci próbują przekraczać ją za pomocą siły, ale to jest wołanie na puszczy.

09.11.2021 15:45
Drackula
52.2
2
Drackula
208
Bloody Rider

opozycja nie chce tej granicy bronić a kto ci takich bredni naopowiadal? Mam nadzieje ze to forum to jedyne miejsce gdzie sie krecisz i takie klamstwa kolaborujesz.

09.11.2021 15:59
😂
52.3
Mianolito
6
Generał

aha, wy chcecie bronić granic ale tak nie 100%? tak jak europosłanka Janina Ochojska, jachira albo np. ten przygłup:

Opozycja krytykuje działania rządu powstrzymujące napływ imigrantów do Polski. A ilu konkretnie cudzoziemców chcieliby wpuścić na teren naszego kraju? Milion nie jest dla nas problemem, lecz korzyścią w obliczu kryzysu demograficznego, który jest wyzwaniem zarówno dla Polski, jak i dla Europy – ocenił jeden z posłów Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski.

ja jestem ciekaw, bo wy nie odpowiadacie jak należy bronić granic gdy ktoś ją próbuje przekroczyć nielegalnie, można używać gazu i pał? tak jak to teraz widzimy na filmach? powiedzcie, jak można bronić granic bez używania siły? a co zrobić z takim, który nie chce u nas zostać tylko chce do Niemiec, a my nie mamy prawa go tam dostarczyć? co zrobić z takim fantem?

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-09 16:01:14
09.11.2021 16:04
Drackula
52.4
Drackula
208
Bloody Rider

wy to, wy tamto wy sramto, idz sie tych wy-chow pytaj, ja nie bede sie wypowidal za innych i tlumaczyl tobie na polski co inni napisali. Co do imigrantow, ich przyjmowania i sposobow ich przyjmowania pisalem kilka lat temu w dedykowanym temu temacie. Nie bede sie powtarzal bo to temat rzeka i duzo pisania. Jesli nie pamietasz co pisalem to powtarzaj sobie to swoje wy, wy, wy.

09.11.2021 16:09
52.5
Mianolito
6
Generał

jak wy wyciągacie ostatnio terleckiego to jest OK, ale jak ja wyciągam tych szurów z KO którzy nadają ton narracji opozycyjnej, bo Tusk nie potrafi, albo nie chce ich ukryć to już nie jest fajnie?
Sorry misiu to ten ogon macha psem i to taki przekaz idzie w eter jaki wymyśli Starczewski czy Ochojska - jeszcze raz zapytam, bo nie chce mi się szukać twoich postów sprzed kilku lat, jak chcecie bronić granic gdy emigranci chcą ją przekroczyć siłowo? i co zrobić z takimi którzy chcą do Niemiec, ale nie mamy prawa ich tam odstawić - wiemy od was, że PIS robi źle, no to jak powinien robić dobrze?

post wyedytowany przez Mianolito 2021-11-09 16:10:31
Forum: Dobra Zmiana - cnotliwe niewiasty o tłustych włosach i grzeczni kretyni
1234567891011121314151617181920następnaostatnia