Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana - Dobra, Zmiana!

12345następnaostatnia
11.10.2021 10:19
Herr Pietrus
457
10
9 odpowiedzi
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

Manololo domaga się szacunku i twierdzi, że niczego nie wiemy o elektoracie PiS-u? Wyborny żart!

Drogi Manololo, przecież o was najdobitniej świadczy to, jak zachowujecie się od kilku ładnych lat. W rządzie afera goni aferę, przejadane są miliardy złotych - respiratory, elektrownie, wybory, TVP, przekopy... spółki skarbu państwa stały się dojną krową partii na niespotykaną do tej pory skalę, kwitnie nepotyzm i kolesiostwo, miernoty robią kariery, Konstytucja jest gwałcona niczym tania dziwka, niszczone są kolejne instytucje, kolejne reformy pisane na kolanie powodują tylko coraz większy chaos... Jaka jest wasza reakcja? Milczycie, bo przecież dopóki jest 500+ (już dawno nazwano je programem socjalnym, tylko dlaczego pomoc socjalną dostają wszyscy?) i patriotyczne hasła na sztandarach, nic was nie obchodzi. Macie w nosie zasady, prawo i sprawiedliwość, macie w nosie przyszłość tego kraju.

Chcesz mi powiedzieć, że wyborcy PiS o tych wszystkich problemach nie słyszeli? Ależ słyszeli, wszyscy co do jednego o nich słyszeliście. A mimo to wciąż potraficie mówić tyłko o błędach PO - tak jesteście cyniczni i zakłamani.

Uważasz, że ktoś was niesłusznie obraża? Przecież nikt inny jak wasz człowiek, Jacek Kurski, nazwal cały elektorat PiS ciemnym ludem. Nie Tusk, nie Kosiniak-Kamysz, nie Niesiołowski, tylko właśnie Jacek Kurski, przykładny katolik z małżeństwem unieważnionym... przypomnisz. po ilu latach?

I wiesz co? Miał rację. Każde kłamstwo łykacie jak pelikan, choćby to ostatnie z wyrokiem TSUE i obroną Konstytucji, choćby to o kadencji RPO. Wszystko można wam wmówić, jako eksperci od prawa występują w TVP "sportowcy", rozrywkę stanowi dla was Ogórek i domniemany gwałciciel Jakimowicz (ale to tylko w TVN była afera seksualna, prawda?) oraz komentarze postawionych "zwykłych ludzi", którzy plują na wszystko i wszystkich. Jaki wmówi wam, że straciliśmy na dotacjach z UE stanowiących zwykle 80% inwestycji - uwierzycie. Piotrowicz zinterpretuje wam Konstytucję - uwierzycie. Glapa powie ze inflacja nie wpływa na portfele - uwierzycie!
No dalej, wklej mi znowu kazus wyroku niemieckiego trybunału, który tyłko potwierdza ze każdy, kto podważa orzeczenia TSUE jest traktowany tak samo, nie tylko Polska. Abstrahując od tego że Niemcy nie wykonały swojego wyroku i oczywiście nie był tożsamy z naszym

I jeszcze jedno - skończ już naprawdę z mitem, że tylko my was obrażamy. Kto wyzywał innych od lumpen-inteligencji i łże-elit, od zdrajców i komunistów? Oczekujcie szacunku nazywając całą opozycję w ten sposób?

Zgadzam się z Bukarym. Najwyższy czas przestać się łudzić, że do ciemnego ludu cokolwiek dotrze, że przekona ich jakikolwiek argument.
To są fanatycy zaczadzeni nienawiścią. Politycy PiS mogliby im nasrać do gęby, a oni będą z radością połykać i jeszcze się oblizywać z uśmiechem. Każda inna partia niż PiS będzie dla nich partią zdrajców i sowietów i nic tego nie zmieni. Ci ludzie nie będą głosować ani na PO, ani nawet na Hołownię. jeśli nie uda się przekonać biernych, opozycja znowu przegra i nie dlatego, że mówi prawdę o PiS i jego wyborcach.

Co więcej, zabawne są próby ponownej emancypacji PSL który liczy że stanie się na powrót partią chłopską... Rozumiem że Holownia nie pójdzie do wyborów z PO, bo on od początku kreuje się na trzecią siłę i alternatywę - i niestety głównie na tym opiera swoją retorykę co jest jednak rozczarowaniem. Nie wiem tylko jak gumofilce z PSL chcą z nim wejść w koalicję...

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-10-11 10:39:31
11.10.2021 16:18
Beren od Barahira
462
10
6 odpowiedzi
Beren od Barahira
19
Konsul

a teraz moja perspektywa, nie domagamy się jako wyborcy PISu specjalnej atencji, ale minimum szacunku dla wartości, które są nam bliskie, zrozumienia dla tego co nas boli co nas motywuje, uszanowania naszej tradycji, kultury, zrozumienia, że nie jesteśmy obywatelami gorszej kategorii nie chcemy być też nazywani debilami, chołotą, bydłem

Ale wyborcy PiSu sami nie szanują wartości, tradycji i kultury, które są dla nich bliskie. Głęboko wierzący katolicy, co tydzień obecni na mszy, śpiewający pięknie psalmy i odmawiający gorliwie modlitwy. Jednocześnie odmawiający jakiejkolwiek pomocy kobietom, dzieciom i osobom starszym na granicy. Ja sam nie jestem za tym, żeby przepuszczać każdego jak leci. Ale jak już się wyjaśni, że dany osobnik nie jest terrorystą, to po ładować go z powrotem do samochodu i wywozić w las pod białoruską granicę? Myślę że pan Jezus nie po to opowiadał o Dobrym Samarytaninie, aby jego wierzący nie wyciągnęli żadnych wniosków z tej historii. Zamiast tego, wyborca PiS co roku w Wigilię szykuje puste miejsce dla niespodziewanego wędrowca. A w razie jak taki się przypałęta, to zgasi światło i będzie udawał że nie ma go w domu. Nooo, wartości i tradycja. Krótką pamięć mają co poniektórzy i słabo znają historię, że zapomnieli o emigracji Polaków na zachód w czasie zaborów, o wędrówce Polaków przez Bliski Wschód w czasie IIWŚ. Ciekawym zjawiskiem od kilkunastu lat, jest namnożenie "prawdziwych patriotów" i zawłaszczenie przez nich symboli i praw do pamięci dawnych wydarzeń. Dużo ich chodzi na co dzień po ulicach, w patriotycznych ciuchach i dziarach na łapach. I takie łby, jak wczoraj ten debil Bąkiewicz, będą teraz decydować kto jest prawdziwym Polakiem. Powstanki warszawskie które wczoraj były na zgromadzeniu, dzisiaj są już nieświadomymi staruszkami. Szacunek, wartości, kultura i tradycja. Mi by przez myśl nie przeszło, żeby umniejszać zasługi lub robić niepełnosprawną osobę np. z ś.p. Witolda Kieżuna, który popierał PiS i publicznie o tym mówił. Dla mnie jest bohaterem, a jego poglądy zostawiam na bok. Pisowcy to banda hipokrytów i dlatego gdy ktoś nazywa ich debilami, to nie mam zamiaru mówić że jest inaczej.

post wyedytowany przez Admina 2021-10-13 12:06:54
07.10.2021 22:54
calvinek
414
9
9 odpowiedzi
calvinek
17
Pretorianin

Maverick0069 Zabolało,oj zabolało.Chcesz mi dać w mordę?Tak od razu,bez gry wstępnej?A to niby za co? Za te parę linijek prawdy?Czyli jednak jesteście (wy,poplecznicy pisbolszewii) rozchwiani emocjonalnie.Brakuje ci siły argumentu,to stosujesz argument siły.Wcale mnie tym nie zaskoczyłeś. Popierając tą rządzącą obecnie cyniczną i złodziejską bandę,nie zasługujesz na żaden szacunek. Niszczycie mój kraj od wewnątrz,burząc wszelki ład w gospodarce,wymiarze sprawiedliwości,edukacji,oświacie służbie zdrowia,samorządach.Ale co równie ważne,a może i ważniejsze: zniszczyliście pozytywny wizerunek mojego kraju na arenie międzynarodowej.Tak postępują prawdziwi Polacy? A ty zżymasz się,kiedy nazywam was "polaczkami"? Ja po prostu gardzę tobą i tobie podobnym.

Co zaś się tyczy "obozów przejściowych dla uchodźców z krajów Europy wschodniej",bo tak te miejsca wtedy nazywano,to zadaj sobie trochę trudu i poszukaj jakiegoś info na ten temat.Ja mam z pierwszej ręki,bo mój starszy brat przedostał się przez obóz przejściowy w Austrii do Australii,gdzie szczęśliwie żyje do dziś.

14.10.2021 13:33
Bukary
😜
493
8
4 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

~leszek

mam nadzieję że co najmniej punkt piąty przestrzegasz? i nie "stresujesz" dzieciaki których rodzice mają taki czy inny pogląd na swoje życie, ... no właśnie światopoglądy!? [ np. PIS-owski ]
jak również inne Twoje poglądy odnnośnie np. kościoła , które bezceremonialnie wyrażasz na tym forum dyskusji.

Drogi Leszku, nie bój żaby! Niemal każda moja wypowiedź na tym forum (również słowa o manolitoidach) jest wyrazem zarówno troski o losy Ojczyzny i młodych ludzi, jak też stanowczej w obliczu szykan ze strony władz postawy moralnej, społecznej oraz obywatelskiej. Daję więc w ten sposób przykład, który - jeśli tylko masz ochotę - możesz z zapałem naśladować. A prawo do wolności wypowiedzi i wyrażania własnych poglądów zagwarantowała mojej skromnej osobie Konstytucja.

A ponieważ dbam o porządne wykształcenie polskiej młodzieży, muszę powtórzyć, że polityka edukacyjna obecnych władz jest zdecydowanie antypolska i przyczynia się do zapaści intelektualnej całego narodu. To nosi wręcz znamiona zdrady. Dlatego ludzi, którzy świadomie popierają tego rodzaju politykę, również uznaję za zdrajców. I uważam, że powinni zostać zepchnięci na margines życia społecznego i spotkać się z ostracyzmem ze strony tych osób, które mają na względzie dobro polskiej młodzieży. Dlatego oczekuję, że partie opozycyjne nie będą się umizgiwać do wyborców PiS-u i nie pójdą na żadne zgniłe kompromisy ze zdrajcami, a zamiast tego zaproponują rozwiązania, które rzeczywiście poprawią stan polskiego szkolnictwa.

Podobnie zapatruję się na inną kwestię, którą byłeś łaskaw poruszyć, a mianowicie zepsucie polskiego Kościoła. Idę tutaj śladem najwybitniejszych polskich intelektualistów, w tym prymasa Polski, czyli Ignacego Krasickiego, który poddał głębokiej krytyce nasze duchowieństwo w "Monachomachii", oraz Juliusza Słowackiego, który poddał głębokiej krytyce Kościół katolicki i papiestwo w "Kordianie". I mam nadzieję, że zdecydowanej większość moich komentarzy na temat stanu polskiego Kościoła przyświeca właśnie myśl tych dwóch poetów, których dzieła znajdują się wciąż na liście lektur. Podążając ich tropem, wypełniam swoje nauczycielskie i obywatelskie obowiązki. A osoby, które akceptują zgniliznę moralną polskiego Kościoła albo - co gorsza - przyczyniają się do jej ugruntowania, również uznaję za zdrajców, ponieważ działają na szkodę polskiej młodzieży i całego narodu.

Po raz kolejny pozwolę więc sobie wyrazić dosadnie moje poglądy: olać ciemny lud i manolitoidów!

Zauważyłem również, drogi Leszku, że masz ogromne problemy z ortografią, interpunkcją i składnią. Zachęcam więc do kontaktu z najbliższym polonistą w celu ustalenia planu działań, które dadzą odpór wtórnemu analfabetyzmowi. Poprawiając swoje umiejętności językowe, mógłbyś się ponadto zaprezentować jako znakomity przykład dla młodego pokolenia Polaków. Jeśli tego nie zrobisz i nadal będziesz publikował na forum czytanym przez młodzież tego rodzaju wypowiedzi, wówczas dasz jednak wyraz pogardzie dla języka ojczystego i przyczynisz się do demoralizacji młodych rodaków. Jestem przekonany, że jako prawdziwy patriota nigdy do tego nie dopuścisz.

29.09.2021 12:14
Minas Morgul
😂
312
7
5 odpowiedzi
Minas Morgul
214
Szaman koboldów

"PiS będzie dbać o rodzinę i stanowczo przeciwstawiać się tęczowej demoralizacji, godzącej w fundamenty chrześcijańskiej Europy".
19.30 w rządowej telewizji: ruchanie zwierząt.

Mamy taki rząd, na jaki zasługujemy.

11.10.2021 21:03
Irek22
📄
467
7
14 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Wczoraj byłem oburzony zachowaniem Bąkiewicza i jego faszystów, ale przemyślałem to i moje serce zmiękło. Apeluję więc: nie potępiajmy ich, otwórzmy się na ich poglądy. Zrozummy ich. Zrozummy, że nienawidzą oni homo, Żydów, Niemców, Arabów i generalnie wszystkich innych nacji oraz ras i wyznań. A Polaków i chrześcijan nienawidzą tylko takich, którzy nie są katolikami i którym nie przyznają łatki "prawdziwy", tak że oni wcale nie są tacy źli, jak się ich maluje. Zrozummy, że najchętniej popowieszaliby lub rozstrzelaliby tylko tych, których uważają za "innych". Zrozummy, że oni "babies lives matter", ale tylko pod warunkiem, że to Prawdziwie Polskie Baby, "bo ciapate to tam można wywieźć do lasu lub wyrzucić z kraju". Proszę, zrozummy ich i usiądźmy z nimi do stołu, porozmawiajmy z nimi, doceńmy ich wrażliwość - dzięki temu może się uda wynegocjować, że homo będzie można legalnie bić tylko w dni parzyste, a Żyda, Araba czy murzyna tylko w dni nieparzyste.
Aha, no i potępmy jednak tę babcię, bo co ona tam wie - brała udział tylko w jednym powstaniu, więc to żaden wyczyn. A biedny Bąkiewicz mógł poczuć się urażony tym, ze nazwała go "chamem". Brońmy dobrego imienia faszystów, bo bez nich nie wygramy wyborów.

P.S. Większość wypowiadających się w tym wątku to ludzie inteligentni, więc zauważą sarkazm, ale dla tych idiotów, którzy nie wyłapali go, wyjaśnienie: to sarkazm i to do sześcianu, bo z faszystami - tak jak z terrorystami - się nie dyskutuje ani nie negocjuje, a już w żadnym razie nie finansuje z publicznych pieniędzy, jak to robi PiS! NIGDY, QRVA, WIĘCEJ!

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-11 21:26:43
04.10.2021 12:28
Drackula
362
6
6 odpowiedzi
Drackula
208
Bloody Rider

W sprawie Turowa to Pisowskim klakierom proponuje wglad do materialow zrodlowych dotyczacych wyroku TSUE zamiast opierac sie na gadzinowce z TVP.

https://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2021-05/cp210089pl.pdf

Calosc sprawy jest znacznie wieksza niz sama kwestia zamykania kopalni.
- Polecam glebsza analize przyznawania koncesji kopalni, ktore nie tylko nie sa niejasne, ale prawdopodobnie sprzeczne z przepisami unijnymi. I jest o problem dosc stary, w zwiazku z ktorym Czesi interweniowali juz kilka lat temu.
- Z koncesjami jest powiazana sprawa rozbudowy elektrowni i oddania nowego bloku za 4 mld PLN. Czemu kombinowali z przedluzaniem koncesji? No w przeciwnym razie nowy blok nie mialby sensu przy planowanym wygaszaniu produkcji z kopalni, prawda?

Wisienka na torcie jest natomiast to, o czym nikt tutaj nawet nie przebakuje: Komisja Europejska potwierdziła, że region Bogatyni nie otrzyma środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, jeśli nie zadeklaruje odejścia od węgla w tej dekadzie. TADAM!

Oryginalnie, kompleks w Turowie mial pracowac do 2026 a na podstawie raportu "Droga do celu", całkowite zamkniecie Turowa w 2026 - kilkanascie lat przed data forsowana przez PGE, nie ma negatywnego wpływu na bezpieczenstwo energetyczne Polski.

https://www.teraz-srodowisko.pl/media/pdf/aktualnosci/10109-instrat-raport-droga-do-celu-v1.pdf

Ale forumowe Pisowskie lemingi i tak wiedza lepiej, czego dowody mozemy poczytac w wypocinach w powyzszych postach ;)

post wyedytowany przez Drackula 2021-10-04 12:29:19
07.10.2021 15:24
kęsik
😂
400
6
kęsik
121
Legend

Discovery się mści za lexTVN nie sprzedając sublicencji TVP na pokazywanie skoków narciarskich. Tej zimy skoki w TVN :D

16.10.2021 11:57
Wujek Władek
517
6
1 odpowiedź
Wujek Władek
14
Niczburukjebiwdenko

Strategiczne sukcesy Kaczyńskiego: największa inflacja po 1995 roku, największa ilość zgonów Polaków po 1945 roku (zapaść służby zdrowia), najmniejsza ilość urodzin Polaków po 1945 roku- ubywa nas co roku, najmniejsza stopa inwestycji zagranicznych po 2005 roku, największy dług publiczny po 1990 roku, na 10 najuboższych gmin w EU aż 6 jest w Polsce- nawet wyprzedzamy pod tym niechybnym względem Białoruś/Mołdawie/Gruzje na 10 najbardziej zanieczyszczonych miast w EU 7 jest w Polsce...

19.10.2021 19:58
Ahaswer
573
6
4 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Odbiór wystąpienia Morawieckiego w PE jest dość jednoznaczny. Spora część europosłów nie wierzyła własnym uszom, że można tak kłamać w żywe oczy. To są ci, którzy nie znają stylu sowieckiego czy putinowskiego. Niech wsłuchają się w komunikaty Ławrowa, czy moich ulubieńców, Marii Zacharowej czy Dmitrija Pieskowa, a dostaną dokładnie ten sam styl.

Morawiecki, kompromitując się w ten sposób, jeszcze bardziej zaszkodził. W najmniejszym stopniu nie zbliżył się w stronę polubownego rozwiązania problemu, przynajmniej na tyle, byśmy definitywnie nie stracili tych miliardów euro. Teraz determinacja by rząd pisowski ukarać będzie większa. Właściwie klamka już chyba zapadła.

Morawiecki zapewne przyjechał tam z instrukcjami Kaczyńskiego by nie cofać się o krok. Żadnych kompromisów. To oznacza, że neobolszewicy świadomie doprowadzą do pozbawienia Polski środków unijnych.

Programy socjalistyczne PiS nie przewidywały utraty tego ogromnego dofinansowania, ale pisowcy, działając konsekwentnie ze szkodą dla Polski, nigdy nie mieli na celu by sytuację Polski w czymkolwiek poprawić, zresztą od 6 lat stopniowo pod każdym względem ją pogarszają.
Pisowcom chodziło tylko o władzę, a teraz chodzi im o utrzymanie władzy, za wszelką cenę, tym bardziej, że grożą im wysokie kary za zdradę państwa, złodziejstwo na niespotykaną skalę, łamanie polskiego prawa, nadużycia władzy i inne przestępstwa przeciwko państwu polskiemu i polskim obywatelom.

Pisowcy nie cofną się przed dalszym systemowym osłabianiem Polski, nie zawahają się by dziurę finansową załatać dodrukiem pieniądza, tak jak to robili ich komunistyczni mistrzowie. Myślę, że przykład Łukaszenki, który od ćwierć wieku kurczowo trzyma się władzy, jest dla nich krzepiący. 25 lat bezkarności to marzenie każdego pisowca. Dlatego ciemny lud, nawet jeśli nie otrzyma unijnych pieniędzy, to dostanie "podwyżkę". Wszystkiego. Słabnąca gospodarka? Wina Tuska. Niska wartość pieniądza? Wina Tuska. Pauperyzacja? Wina Tuska. A potem? Proszę mi powiedzieć, co mogą teraz zrobić Białorusini? Powiedzmy, że się ocknęli po 25 latach, ale co teraz mogą zrobić? I to jest przyszłość PiS. Ku temu zmierzają. Zgodne potraktowanie pisowców przez parlamentarzystów europejskich pokazało pisowcom, że oni nigdy nie znajdą swojego miejsca w Europie. Związek Białorusi i Rosji - gromkie TAK (wspólne wartości). Unia Europejska to wróg, o czym zresztą codziennie donosi pisowska TVP.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-19 20:12:10
29.10.2021 13:41
lordpilot
👍
700
6
6 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Kończąca się właśnie konferencja prasowa Tuska, to jest ELEMENTARZ jak powinna działać opozycja, pretendująca do przejęcia władzy. Opozycja zawsze powinna być sensowną alternatywą. Perfekcyjny "timing" - GUS podaje dane inflacyjne, Tusk zwołuje konferencję. Oprócz krytyki rządu (od tego jest opozycja, a niewątpliwie pisowskie patałachy za tą rekordową inflację odpowiadają), oprócz diagnozy, Tusk wypisuje receptę - czasowa obniżka VATu za prąd/gaz/benzynę (w tle tabelki, ile zostałoby w kieszeni przeciętnego Polaka), z od razu "rozbrojonym" argumentem pisowców, że "Unia się nie zgodzi" - były premier zaproponował nawet Morawieckiemu pomoc w odpowiednim napisaniu wniosku :). Dalej - kończy się kadencja Glapińkiego, którą ten koncertowo oblał, pokrótce wymienione kiedy Glapa miał rację (nigdy :D), a kiedy racji nie miał (zawsze!), z przywołaniem "creme de la creme" - jeszcze tegorocznej zimy Glapa prognozował deflację (w maksymalnym skrócie: odwrotność inflacji). Po tej krótkiej, ale konkretnej recenzji antypolskich działań Glapińskiego, Tusk proponuje PiSowi wybór na kolejną kadencję szefa NBP bezpartyjnego fachowca (wskazanego przez PiS), a takiego kandydata KO poprze (skasowany argument o "totalnej opozycji będącej zawsze przeciw, nieważne co wymyśli rząd").
Teraz piłeczka jest po stronie PiS :).

ps. Kiedy kończę pisać te słowa, Tusk tradycyjnie ora Miłosza Kłeczka z reżimowej telewizji :P.

11.10.2021 10:34
lordpilot
👎
458
5
9 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend
Image

Krzysztof Wyszkowski, członek kolegium IPN, pisowiec z krwi i kości, o powstańcach warszawskich. Z takim człowiekiem, dokładnie z takim, powinniśmy, według manololito rozmawiać i spokojnie, przy kawie albo i herbacie, tłumaczyć mu swoje racje :). Okazywać takiemu człowiekowi szacunek :). Nie obrażać, nie wywyższać się, nie piętnować - bo wiecie: "inaczej PiSowi może wzrosnąć w sondażach" :D

Ja plunąłbym, temu gnojowi w ryj, gdyby tylko znalazł się "w zasięgu".

Herr Pietrus

100% zgody. Podpisuje się oburącz. Sam pisze o tym, od lat - wyborcy PiS mogliby być "bezpiecznikiem", wobec antypolskich poczynań swojej partii, ale nie są. Z różnych zresztą powodów, ale fakt pozostaje faktem - nie zdają egzaminu z patriotyzmu i nie ma się co łudzić, że kiedykolwiek zdadzą.

ps. Z dzisiejszej Rzepy (sondaż IBRIS):

"(...) wyraźna większość (57%) nie uznaje kompetencji TK kierowanego przez Julię Przyłębską, do podejmowania tak ważnych rozstrzygnięć. Połowa badanych uważa, że wyroki TSUE trzeba wykonywać, a 38 % jest temu przeciwna"

post wyedytowany przez lordpilot 2021-10-11 10:51:13
12.10.2021 07:44
lifter
😁
468
5
3 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!
Image

...

15.10.2021 23:11
lordpilot
👎
513
5
lordpilot
184
Legend

Z szacunku dla Bukarego, przeczytałem tą jego dyskusje z Cowalskym i po tych postach, trolla sowieckiego, czuję się tak, jakby mnie menel obrzygał:/

Jeszcze sobie Polską pysk wyciera ten sowiecki matoł :(

ps. I jeszcze jedno - jak dla mnie, troll sowiecki mógłby pisać normalnie, cyrylicą, polskiego i tak się przecież już nie nauczy, za duża nienawiść do Polski i Polaków, no i intelektualnie widać, słychać i czuć, że gość ( dosłownie :P) odstaje. Wówczas ten jego bełkot byłby bardziej zrozumiały- wprawdzie rosyjskiego, uczyłem się dwadzieścia lat temu, z hakiem, ale mogę się założyć, że nadal lepiej posługuję się jego językiem ojczystym, niż on moim :)

post wyedytowany przez lordpilot 2021-10-15 23:14:41
28.10.2021 20:24
Bukary
689
5
8 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

https://wiadomosci.wp.pl/news-wp-strategia-gloria-victis-wiemy-co-rzad-zrobi-z-karami-nalozonymi-na-polske-6698735280372416a

A więc wszyscy będziemy codziennie płacić miliony. A PiS się dobrze bawi. I zamierza się bawić nadal. Jestem przekonany, że manolitoidy zdają sobie sprawę z tego, co się właśnie dzieje. I też się dobrze bawią.

Polacy stracą kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset milionów euro.

Dlaczego?

Żeby w TVP wszystko dobrze wyglądało, a koryto nie odsunęło się ani o centymetr. Tym szujom przyświeca tylko jeden cel: propagandowy. To samo potwierdzają podsłuchane rozmowy. PiS ma w dupie Polaków. Liczy się tylko koryto.

I przekaz dla ciemnego luda i manolitoidów (żeby mogli się nim posługiwać jako "argumentem"):

– Jeśli to Bruksela wyegzekwuje kary, to będziemy mogli powiedzieć, że Unia nam zabrała pieniądze. Jednocześnie prawdą będzie, że nie płacimy kar – dodaje inny polityk PiS. – Gdybyśmy dobrowolnie zapłacili, to przyznalibyśmy się do winy – argumentuje osoba zbliżona do Kancelarii Premiera.

A więc zła Unia zabiera nam kasę. Kropla drąży skałę. Za kilka lat będą już głośno mówić o tym, że lepiej z Unii wystąpić. A ciemny lud przytaknie.

post wyedytowany przez Bukary 2021-10-28 20:30:48
02.11.2021 19:00
Irek22
751
5
4 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

PiS w końcu zostanie odsunięte od władzy, więc od popisiorskiego rządu będę oczekiwać "światopoglądowego odwetu" na tych je*anych pisiorskich skur*ysynach (mam tu na myśli pisiorstwo jako środowisko, stan umysłu, a nie jako partię polityczną), w ramach którego mieścić się będą m.in.:
- całkowita liberalizacja prawa aborcyjnego (do października 2020 r. byłem zwolennikiem tzw. kompromisu aborcyjnego, ale nie ma już do niego powrotu, bo PiS go naruszył, co sprawiło, że się zradykalizowałem i teraz jestem zwolennikiem całkowitej liberalizacji prawa do aborcji - moja żona i mama też wcześniej opowiadały się za tzw. kompromisem, ale teraz też są za całkowitą liberalizacją),
- wprowadzenie legalizacji związków partnerskich, która miałaby obejmować zarówno pary heteroseksualne, jak i pary homoseksualne (do czasu nagonki pisiorstwa na ludzi LGBT było mi to obojętne, ale - podobnie jak w przypadku prawa aborcyjnego - działania PiS sprawiły, że się zradykalizowałem w tej kwestii i teraz podpiszę się i będę popierać każdy wniosek czy projekt ustawy, który sprawi, że pary homoseksualne będą mieć takie same prawa, jak małżeństwa heteroseksualne).

01.09.2021 14:18
kali93
28
4
kali93
161
Isildur

Za grosz nie mam szacunku do tego gościa.

Był przerażony wizja rządów PO? Ale neobolszewia go nie przeraża. I to mówi gość który powinien doskonale pamiętać co to znaczy komunizm.

Mam nadzieję tylko że wyborcy Kukiza mają lepszą pamięć od złotej rybki...

08.09.2021 17:57
Bukary
114
4
5 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

Czytam od kilku dni nowe informacje i naprawdę scyzoryk się w kieszeni otwiera. Pieniędzy brakuje, zadłużyli Polaków, wszystko się sypie (służba zdrowia, edukacja, sądownictwo, policja). Inflacja galopuje. Ceny energii dramatycznie wzrosną (podobnie jak ceny niemal wszystkiego). Płace w budżetówce zamrożone. Lockdown wisi nad głowami. Niedługo będziemy płacić gigantyczne kary KE za fanaberie PiS-u. I...

mam ochotę dać w ryj tym wszystkim, którzy głosowali i głosują na Kaczora. Uchodźcy i geje się motłochowi nie podobają... Uchwały anty-LGBT ważniejsze od nowych dróg, szkół i przedszkoli. Ja pierdzielę. Co za głupi naród prowadzony na pasku przez cwaniaczków w sutannach. Tych wszystkich manolitoidów powinno się pokazywać za szybą w jakimś muzeum Ciemnogrodu jako przykład ślepoty wiodącej ku samozagładzie.

post wyedytowany przez Bukary 2021-09-08 18:01:35
24.09.2021 13:02
Ahaswer
265
4
3 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Czytając ostatnie wpisy użytkownika Manolito przyszła mi do głowy myśl, że ten człowiek mógł nie skończyć szkoły podstawowej. Mówię całkiem serio.

Właściwie żadna jego wypowiedź nie cechuje się wewnętrzną logiką. Pomijam zakłamanie, obłudę, którą wytykają mu inni użytkownicy, skupiając się na ogólnym u niego nierozumieniu, nawet zagadnień najprostszych. Na kogo człowiek o takiej inteligencji może głosować?

Manolito, zdaje się, odczuwa niechęć do intelektualistów, do osób wykształconych, do elit. Samo słowo "elita" wywołuje w nim dziwaczne emocje. Forumowicze, czytając jego posty, twierdzili, że musiał mieć do szkoły pod górkę. Być może w stosunku do nauczycieli ma jakiś uraz z dzieciństwa. Nie poznali się na jego mądrości i nie pozwolili mu zdawać z klasy do klasy. Uwzięli się, po prostu.

Widzę pewną prawidłowość. Ludzie z poczuciem krzywdy, tacy jak Kaczyński czy Hitler, zaczynają w sobie gromadzić frustrację i niechęć, może nawet o charakterze mizantropijnym. Niedoceniani, odrzucani, postrzegani jako dziwacy, uciekają w radykalizm światopoglądowy, podbudowany sporą dawką negatywnych emocji, które kłębiły się w nich przez lata. I gdy wreszcie mogą odegrać się za wszystkie krzywdy, urojone bądź nie, to idą po trupach do celu. Nikogo już nie słuchają, nie chcą się zatrzymać, nie dostrzegają żadnych granic.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-09-24 13:05:06
27.09.2021 10:59
lordpilot
284
4
3 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/weglarczyk-nepotyzm-trawi-polska-demokracje-przestanmy-udawac-ze-nic-sie-nie-dzieje/sk7j9zs,79cfc278

^^Już kilka tekstów, z tego cyklu za mną... I powiem tyle - po złodziejach pisowskich spodziewałem się, że będą kraść. Po kombinatorach, że będą kombinować. Po oszustach, że będą oszukiwać. Po kłamcach, że będą kłamać. I wszystko to jest, byłem na to przygotowany. Ale nawet mnie skala tego złodziejstwa i nepotyzmu przytłoczyła. Dla Nas, patriotów, to Ojczyzna. Dla nich, zdrajców, bandytów, to "sukno", które ciągną, żeby nachapać się, ile się tylko da. Dobrze, że są jeszcze wolne media, które pokazują to skurwysyństwo. Więcej dziś zrobić się nie da, niestety. Ale chociaż tyle, w obecnych czasach, pod rządami tych bandytów to jest akt patriotyzmu i niebywałej odwagi.

07.10.2021 17:58
Irek22
406
4
3 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Miły prezent zrobiła Putinowi w jego urodziny pani Odkrycie Towarzyskie. Odkąd władzę w Polsce objął PiS, szampan na Kremlu otwierany jest codziennie, ale dzisiaj pewnie zwiększą jego ilość.

07.10.2021 18:26
lordpilot
😐
408
4
8 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

PiS to Targowica! Idą na czołowe zderzenie, niestety Polaków biorą na zakładników- jak zwyrodnialcy pędzący dzieci przed czołgami.

Unia od pewnego czasu też gra ostro, więc kasy nie dostaną. Władzy nie oddadzą. Nie mam też złudzeń, że uczciwych wyborów nie będzie, Rubikon już przekroczyli. Wciąż możemy tych zdrajców pogonić, ale mam wrażenie, że to już ostatni dzwonek... Jeśli będą mieli trzecią kadencję, to już będziemy w ramionach Putina...

07.10.2021 19:18
Irek22
411
4
3 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Pisiory traktują UE wyłącznie jako bank, więc porównajmy tę sytuację do banku i osoby, która chce zaciągnąć kredyt w banku.

Do banku przychodzi człowiek, który chce zaciągnąć duży kredyt w tym banku. Bank sprawdza jego historię, zdolność spłaty itd. W trakcie wychodzi na jaw, że ów człowiek jest niewiarygodny, już kilkukrotnie nie spłacał kredytów, nie wywiązywał się ze swoich zobowiązań, był karany itp. Mimo wszystko prezes tego banku w swojej naiwności chce dać temu człowiekowi ostatnią szansę, ale z zastrzeżeniem, że podpisze on oświadczenie, że będzie przestrzegać regulaminu banku. Na to ów człowiek, który chce zaciągnąć pożyczkę w banku stwierdza, że "ch***j ci w du***ę, moje własne zasady są ważniejsze niż jakiś tam wasz śmieszny regulamin".

Czy po takiej deklaracji prezes banku nadal będzie naiwny i miłosierny i przyzna temu człowiekowi kredyt? [Dla inteligentnych ludzi to pytanie retoryczne; dla pisiorów zadanie jest inne - pokolorujcie drwala]

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-07 19:33:37
11.10.2021 09:42
plomba_lubi_zabawe
456
4
3 odpowiedzi
plomba_lubi_zabawe
63
Pretorianin

Ciekawe co monololo ma do powiedzenia nt przyznania przez rząd funduszy dla faszystów bąkiewicza. Przypominam, że min za hitlera też tworzone były bojówki do walki z opozycja w imię oczywiście ochrony wartości państwa. Pewnie nie ma do powiedzenia nic i przyklaskiwal jak bydło zagłuszało Powstańca.

04.11.2021 10:38
Flyby
😁
770
4
7 odpowiedzi
Flyby
208
Outsider

Na dobry początek dnia, to lepsza będzie ta wiadomość:

https://wyborcza.pl/7,75398,27762250,ziobro-i-swieczkowski-przed-trybunal-w-hadze.html

Po otrzymaniu głównego zawiadomienia Trybunał podejmie decyzję o wszczęciu bądź odmowie wszczęcia śledztwa. Ale już w tej wstępnej fazie może wezwać Ziobrę i Święczkowskiego do złożenia wyjaśnień, nawet w formie przesłuchania. Muszą się wtedy stawić, nie chroni ich bowiem żaden immunitet. A gdyby odmówili lub nie odpowiedzieli na wezwanie, prokurator MTK może wydać nakaz ich zatrzymania i doprowadzenia.

Pewnie dlatego niejaki Kowalski, podpórka obydwu tych panów, dostał antyunijnego ataku ;) Dobrze by było aby oni wszyscy razem do kupy, zdali sobie sprawę, że ich rozwalanie Polski, może być ścigane także poza jej granicami..

post wyedytowany przez Flyby 2021-11-04 10:47:41
07.09.2021 08:42
lordpilot
😁
85
3
3 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend
Image

Przeglądam rano, co tam słychać w "twitterowej bańce" - okazuje się, że w trendach króluje... nie, nie stan wyjątkowy, nie strajk ratowników medycznych, nie drożyzna. Tylko Dobski. Konserwatywny, pisowski "dziennikarz". Lizodup (nie jest to przenośnia).

Zaglądam więc prędziutko na konta pisowców, na konta prawaków, co tam słychać, czy lecą już ostre słowa potępienia, jak pod adresem Petru, kiedy poleciał ze Schmidt na Maderę. Wszakże Dobski ma narzeczoną, którą chwalił się publicznie, którą publicznie podziwiał, że z "nim wytrzymuje", nawet wtedy, kiedy "zniknął na trzy miesiące" (odsiadywał wyrok, za posiadanie narkotyków), to "została i zaczekała". Taka kobieta to skarb, więc spodziewałem się ostrego potępienia (hihihi), ze strony pisowców, pod adresem pajaca, który chciał dopuścić się zdrady, z prostytutką.

I rzeczywiście - reakcja pisowskich "świętoszków" jest NADSPODZIEWANIE MOCNA. Padają tak ostre słowa, że nie mogę ich tutaj przytoczyć, dostałbym, z automatu bana. Pisowcy NIE ZOSTAWIAJĄ SUCHEJ NITKI... na pani, która upubliczniła prywatną korespondencję, z tym "dziennikarzem", proponującym jej seks. Ludzie, no jak tak można? Przecież on pisał w tajemnicy przed narzeczoną, a tu taki klops, nie można prostytutce zaufać...

Trafnie to ujął Trzaskowski: "oni są konserwatywni, od pasa w górę". Brzydzę się nimi, bo brzydzę się hipokryzją....

12.09.2021 22:05
Bukary
😜
155
3
8 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

https://www.money.pl/gospodarka/podwyzki-rachunkow-za-ogrzewanie-pewne-czesc-spoldzielni-zwleka-z-odkreceniem-ciepla-6681008335014784a.html

Szykuj się, elektoracie. Idzie nowe, dobre, lepsze. Wielki Ład.

Kucharka zakręci kurek z unijną kasą po spotkaniu towarzyskim z prezesem, a tu trzeba odkręcać kurki w kaloryferach. I jak żyć, panie premierze?

post wyedytowany przez Bukary 2021-09-12 22:06:24
15.09.2021 18:06
182
3
3 odpowiedzi
GoHomeDuck
33
Senator

Przeglądam sobie maile, które wyciekły. Mamy w nich pokazany wprost niebywały nepotyzm i nieudacznictwo obecnej władzy. I nie mówimy tutaj o domysłach, tylko jawnym zawłaszczeniu państwa - przyznawanie się wprost do łamania prawa, ostentacyjne zatrudnianie w spółkach państwa znajomych i rodziny etc. I wszyscy mają to absolutnie gdzieś. Jesteśmy niebywale skretynialym narodem. PiS może robić absolutnie wszystko, to społeczeństwo zawsze będzie odwracać oczy

16.09.2021 07:51
lordpilot
😒
185
3
15 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Mam pytanie, jako że mało co już oglądam TV - z zasady nie włączam reżimowej kurwizji, ale na miękką propagandę Solorza i wolny TVN też już zerkam raczej sporadycznie.

Internet, social media, etc. Tutaj Onet publikuje maile ze skrzynki Dworczyka, wypływają też na twitterze (ale wiadomo - to bańka). Otóż jestem ciekaw, czy temat maili, naprawdę GRUBY temat istnieje w telewizji? Pamiętam, że "taśmy z Sowy" grzano 24h na dobę, a (tak czytam na twitterze) maile w telewizji praktycznie nie istnieją! Aż mi się wierzyć w to nie chce - we wczorajszym na przykład wyciekło, że premier wraz z szefem swojej kancelarii i "prezes TK Julii Przyłębskiej" ustalali sobie, w tym naszym pieprzonym bantustanie, prezesa nielegalnej ID Sądu Najwyższego. Minęła doba i Morawiecki oraz Dworczyk nadal nie podali się do dymisji, prokuratura nic nie robi, a i Julia nie złożyła rezygnacji i 22 września ma "orzekać". W jakiej dupie my żyjemy? Dlaczego te bandziory jeszcze nie są wywożone na taczkach? Nie mieści mi się to w głowie, nie potrafię tego pojąć, chyba za głupi na to wszystko jestem albo zbyt przyzwoity, nie mnie oceniać...

Unia też zagrała ostro (to chyba jedyna rzecz, która jeszcze jakoś minimalnie hamuje tych pisowskich bandytów), 5 województw z uchwałami anty LGBT właśnie straciło kasę, zamrożony jest KPO... Ale to też jest sytuacja patowa - z jednej strony: te pieniądze się Polakom należą i są potrzebne. Z drugiej strony, NIE MOGĄ nimi rozporządzać pisowscy zwyrodnialcy, bo to tak jakby dobrowolnie oddać złodziejowi klucze do sejfu pełnego forsy...

Masakra - dla 35 - w porywach 40% powyższa sytuacja jest całkiem ok....

post wyedytowany przez lordpilot 2021-09-16 07:52:45
27.09.2021 17:43
lordpilot
😐
293
3
lordpilot
184
Legend

Drackula

Traktując rzecz poważnie: Ministrowie Konstytucyjni RP, Mariusz Błaszczak i Mariusz "nigdy nie trzeźwieję" Kamiński rozpowszechniali dziś, na konferencji prasowej materiały pedofilskie i zoofilskie. Na tle polskiej flagi, na tle logo Straży Granicznej.

Jest takie zdjęcie (IMO ono przejdzie do historii), którego, z oczywistych względów nie mogę tutaj wkleić - stoi Błaszczak, stoi kurdupel Kamiński (gość, który całował się, po pijaku, z własnym psem, rasy bokser). W tle polska flaga i logo SG. Stoją te dwa jełopy i patrzą się na fotkę (ocenzurowaną), prezentowaną, na takiej dużej planszy, na której, jakiś zbok dymie osła. To jest coś niewyobrażalnego jednak, te pisowskie spierdoliny, zrobiły z Ojczyzny, z Polski "kraj mem" :/

post wyedytowany przez lordpilot 2021-09-27 17:46:18
29.09.2021 12:08
lordpilot
😉
311
3
1 odpowiedź
lordpilot
184
Legend
Image

lifter

No, nie to chyba niemożliwe... facet skazany za preparowanie dowodów, w "aferze gruntowej", złapany za rękę, na kłamstwie, nie byłby chyba aż tak głupi, żeby kolejny raz popełnić ten sam błąd... I znowu zrobić jakąś nieudaną prowokację, która szybko wypłynie. Nawet pisowiec, nie może być AŻ TAK głupi :)

30.09.2021 18:44
Jane's
😁
325
3
Jane's
27
zostajeMY w UE

Folwark zwierzęcy po polsku, czyli jak dwa wieprze na rozkaz kaczora miały przy pomocy jednej krowy odwrócić uwagę od stada tłustych kotów. Wszelkie podobieństwo do prawdziwych postaci jest przypadkowe.

https://twitter.com/donaldtusk/status/1443484686160904192

01.10.2021 09:33
lordpilot
😈
330
3
lordpilot
184
Legend

Gwarantuję, że żaden poseł PiS, który by tu przyjechał, pojeździł ze mną kilka dni i zobaczył, jakie dramaty tu się dzieją codziennie niemal na każdym kroku - nigdy więcej nie rechotałby z wywiezienia dziecka do lasu.

^^Z twittera użytkownika Exen. Niezaznajomionym wyjaśniam - to gość, który mieszka w Krynkach i po tym, kiedy polskie władze, przepędziły z granicy dziennikarzy, jest takim "oknem na świat". Sprawdzonym informatorem.

Otóż z tym wpisem się nie zgadzam, odpisałem już krótko, na ten temat (twitter rządzi się swoimi prawami), tutaj mogę sobie pozwolić, na nieco bardziej rozbudowaną odpowiedź. Uważam, że posłowie PiS, nie tylko rechotaliby (co uczynili już wczoraj, podczas "debaty") z dzieci wywożonych do lasu. Jeśliby "zaszła taka potrzeba", to sami by te dzieci i kobiety do lasu wywozili. Nie mieliby żadnych skrupułów (czy Błaszczak i Kamiński mieli jakieś skrupuły preparując kompromaty przeciwko uchodźcom?), wywoziliby te dzieciaki i zostawiali w lesie, na "głód i chłód". To tchórze są, więc wysługują się SG (wielu naszych pograniczników, po splamieniu mundurów, będzie miało traumę, do końca życia), ale gdyby SG, nie wykonywała tej "mokrej roboty", to posłowie PiS by się tego podjęli, nawet za darmo, nie za posadę w SSP. Ostatecznie rozwiązaliby "kwestię uchodźców". Kobiet i dzieci, wywożonych z Polski, z ośrodków przejściowych, dla migrantów, do lasu. Nie mam wątpliwości, że posłowie PiS są do tego zdolni, bo to są źli ludzie. Tak po prostu, Tusk nazwał ich dosadnie, ale trafnie - też tak uważam.

08.10.2021 09:56
Drackula
417
3
Drackula
208
Bloody Rider

Ja ta sytuacje widze bardzo prosto. TK orzekl ze to, co widnieje w polskiej konstytucji, jest niezgodne z Traktatem o UE. Jako ze władze maja obowiazek ten wyrok TK wykonac, pole manewru jest niewielkie. Traktatu unijnego zmienic nie moga! Konstytucji zmienic nie moga! Co pozstaje? Wyjscie z Uni.

10.10.2021 22:13
Bukary
452
3
8 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

Jest Nas jednak więcej niż targowiczan pisowskich.

Może i tak. Ale to nie ma znaczenia. PiS rządzi i będzie rządził. "Targowiczanie" pisowscy siedzą grzecznie w domach, bo nie widzą sensu w wieczornym spacerze. Jest zimno. A znaczna część z nich pewnie nawet nie słyszała i nie usłyszy o żadnej manifestacji.

Pytałem ostatnio wielu ludzi (młodszych i starszych), co sądzą na temat konferencji z gwałconymi zwierzętami. 90% nie wiedziało, o czym gadam. Polska w pigułce. Zero zainteresowania tym, co się dzieje.

Głos powstańca, który stanowi dziś przedmiot zainteresowania wielu wątkowiczów, w ostatecznym rozrachunku waży tyle samo, co głos kompletnego buraka, który wierzy w każde słowo nadawane przez TVP. Większość Polaków nawet nie zauważy momentu, kiedy demokracja stanie się dyktaturą większości albo systemem autorytarnym. A jak już zauważą, będzie za późno. Jak zwykle.

A kto jest winny? Sami Polacy, którzy mają w dupie edukację, kpią z idealizmu i etyki obowiązku, dbają tylko o koniec własnego nosa (nabitą kabzę) i nie zwracają uwagi na dalekosiężne konsekwencje tego, co robią. Mają za to ochotę pielęgnować w sobie sarmacką megalomanię (czyli rzekomą odtrutkę na postkolonialną mentalność) i homo sovieticusa (czyli najlepszy wyraz niechęci do tych, którzy mają lepiej i którym się powiodło). PiS to kwintesencja polskości. W naszym kraju jakieś scjentystyczne zrywy z II połowy XIX wieku czy liberalne manify z początku wieku XXI to odstępstwo od normy, a nie reguła.

Gra się nie toczy o wyborców PiS-u. To, jak pisałem, ciemny lud albo manolitoidy. Jeśli mają się liczyć zasady, jeśli ma się liczyć dobro powszechne (w sensie utylitarnym), prawda, a nie propaganda, to trzeba ich spisać na straty, bo zawsze byli i będą. Są w mniejszości, ale rządzą większością. Bo większość ma w nosie to, kto nimi rządzi. Jeśli nieudolna opozycja chce wygrać, to musi się zjednoczyć i przyciągnąć do urn tych, którzy na wybory nie chodzą. Ani jedno, ani drugie się nie stanie. Bo PiS już nic nie musi. A opozycja nie potrafi.

post wyedytowany przez Bukary 2021-10-10 22:21:27
10.10.2021 23:51
Irek22
453
3
Irek22
128
Legend

Zacytuję skróconą wersję wypowiedzi jednego z polskich polityków odnośnie dzisiejszych wydarzeń w Warszawie: "PiS wynajął nazioli". Ktoś inny napisał na TT: "PiS sponsoruje faszystów". I obie te osoby mają rację.
Ta banda faszystowskich chamów to jest Polska? To jest Wolska pisiorska, a nie Polska!
Takich skyr*ysynów u władzy, którzy dla jej zdobycia i utrzymania zrobią absolutnie wszystko - włącznie z wynajmowaniem faszystów, którzy zakłócają śpiewanie hymnu polskiego oraz zakłócają przemówienie uczestniczki powstania warszawskiego (a 1 sierpnia zawłaszczają znak Polski Walczącej i pier*olą "Cześć i chwała bohaterom!") - nie było w Polsce co najmniej od 1989 r.

Powtórzę jeszcze raz, bo choć po tych je*anych skur*ysynach chu*ach pier*olonych od dawna spodziewam się tylko tego, co najgorsze, to jednak to się w głowie nie mieści: PiS finansuje faszystów, którzy zakłócali manifestację w Warszawie, na której wypowiadała się uczestniczka powstania warszawskiego (powstania, które wybuchło przeciw okupacji faszystów!), przez co ta 94-letnia kobieta nie mogła spokojnie się wypowiedzieć.

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-11 00:11:30
15.10.2021 23:16
ronn_2.0
514
3
1 odpowiedź
ronn_2.0
5
Legionista

Chyba nie ma jednej rzeczy, która działa dobrze w państwie PiS. No może ochrona księży przed skazaniem za gwalt na dzieciach działa super. U nas ksiądz gwałci a prokuratura staje na głowie żeby udowodnić że jest niewinny. A potem w czasach kryzysu fundusz kościelny 37% w gorę. Bo to jest najważniejsze. No i oczywiście #babieslivesmatter ale tych zgwałconych przez panów w sukienkach już nie..

Ale PiS stworsyl państwo z dykty obsranej głównem. Stan wyjątkowy nie był po to żeby nie pokazac jak dzieci umierają. Bo dla wyborcy PIS to jednak nie jest istotne. Jakiś tam żyd islamista co chce mi 500+ odebrać umiera. Oni nawet spektaklu dla suwerena nie potrafią.

Po prostu w państwie PiS wszystko jest z gówna i ochrona granic też z gówna:
https://twitter.com/Exen/status/1447926079151394829?t=_6-VGd61ohwsZMdnwArT7A&s=19

post wyedytowany przez ronn_2.0 2021-10-15 23:18:38
16.10.2021 13:51
Ahaswer
😁
521
3
5 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Kaczyński Jarosław zażądał od Tuska by ten przeprosił, m.in. za osiem gwiazdek :D (wtedy rozważy pomysł debaty), więc Tusk zareagował dość szybko:

Przepraszam, Jarku. A teraz datę i miejsce debaty poproszę. Z góry dziękuję

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-16 13:55:54
21.10.2021 17:22
lifter
😜
593
3
19 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Nie popieram ale rozumiem.

Sikorski do Kepy na twitterze "Walnij sie w ten zatluszczony leb".

Do Pisowcow pisowskim jezykiem. To rozumieja. I od razu histeria pislamu "lojej, lojej, co za agresywny jezyk, jak tak do kobiety, zgroza, chamstwo" etc.

post wyedytowany przez lifter 2021-10-21 17:29:56
21.10.2021 20:26
kiera2003
594
3
1 odpowiedź
kiera2003
88
Generał

Z braku czasu rzadko się wypowiadam, ale wypowiedź Kaczyńskiego mnie całkowicie rozsierdziła.

Ten człowiek wniósł do gospodarki absolutne zero, od kilkudziesięciu lat się ślizga i żyje na koszt podatników jak pasożyt. I ktoś taki ma czelność uczciwie i ciężko pracującym ludziom zarzucać cwaniactwo. W normalnym kraju za taką wypowiedź już dawno wywieziony zostałby na taczkach.

Kaczyński, ty zakłamana łajzo.

post wyedytowany przez kiera2003 2021-10-21 20:45:36
24.10.2021 19:40
Ahaswer
625
3
2 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Poparcie dla pisowców może sięgnąć nawet 45%. Przy takim społeczeństwie populizmowi można przeciwstawić tylko inny populizm.To jest prawdziwy dramat Polski.
Wszyscy zapłacimy za to wysoką cenę, zwolennicy PiS może nawet szczególnie wysoką, choć oczywiście są tego nieświadomi. A gdy w końcu problemy wielowymiarowe, sprokurowane przez sektę Kaczyńskiego, zapukają do ich drzwi (już powoli zaczynają pukać) to dadzą sobie wmówić, że to wina Tuska, UE, Żydów, masonów, LGBT i cyklistów. Ile jeszcze razy mamy to przerobić w swojej historii?

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-24 19:48:02
29.10.2021 15:35
Bukary
706
3
2 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

W kraju pożar, burdel i tornado, a Kaczyński robi konferencję o tym, że znalazł sposób, jak utrzymać się przy korycie.

Pomimo całej mojej niechęci do PO muszę powiedzieć, że Tusk się dziś zaprezentował jako sensowna alternatywa dla tych drani.

29.10.2021 15:44
lordpilot
😱
707
3
7 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Z ostatniej chwili:

PiS w CBOS 28% Powtarzam w CBOS, który NOTORYCZNIE popmpuje ich wyniki, a zaniża partiom opozycyjnym!

31.10.2021 21:13
Ahaswer
730
3
18 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Podobieństwa w działalności radykałów, populistów i rewolucjonistów zawsze były uderzające. Andrzej Stankiewicz właśnie odkrył w felietonie przed chwilą opublikowanym na portalu ONET, że cała logika polityki Kaczyńskiego prowadzi nas do polexitu. Trochę późno, bo dla człowieka zawodowo analizującego politykę powinno to być oczywiste już 3-4 lata temu, co najmniej.
W dzisiejszym tekście Stankiewicz dochodzi do wniosku, że Polska w wizji Kaczyńskiego kompletnie do unii nie pasuje, że Unia jest tworem wręcz wrogim dla dyktatorów marzących o władzy absolutnej. Stankiewicz sądzi, że jeśli PiS wygra kolejne wybory, idea polexitu stanie się oficjalna.

04.11.2021 07:30
lordpilot
😢
768
3
36 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Często tutaj żartuję z pisiorów, ubierając maskę cynika (czy w sposób udany, czy nie, to już nie mnie oceniać).

Dziś... nie ma opcji :(

Przeczytałem smsy, tej zamordowanej przez PiS i Julię Przyłębską, dziewczyny (udostępniła je rodzina) i po prostu nie mogę się pozbierać :(. Młoda dziewczyna, całe życie przed sobą... I zamordowana, w XXI w., w Polsce, bo tak się zamarzyło pisowskim talibom, "kajom godkom" i Ordo Iuris - dziś nawet nie mają odwagi, żeby to wziąć na klatę, żeby przeprosić (to o wiele za mało, ale nawet tego nie potrafią!), choć byli ostrzegani, że to drakońskie prawo, o którym tak marzyli (i dopięli swego!) spowoduje, że w końcu ktoś umrze. No i umarła. A oni siedzą cicho, jak mysz pod miotłą, chcą "przeczekać", jak zawsze. Suski pieprzy coś o biologii (ciekawe czy to samo będzie mówił, kiedy jego, wiekowy już pryncypał "zamknie oczy"?), pisiory zwalają CAŁĄ winę na lekarzy, Konfederaci, którzy z taką dumą się chwalili podpisami , teraz zamilkli, cichutko też na profilach #babesLivesMatter... Widać, Jej życie, nie jest, dla tych ludzi tak ważne.... Przepraszam - nie było...

Obawiam się, że nie była ostatnia, obawiam się, że jest pierwsza, bo zwyrodnialcy, którzy doprowadzili do uchwalenia tych przepisów, się nie cofną. Nie mają w końcu ŻADNEGO POCZUCIA WINY. Nic, zero, null. Ja się czuję bardziej winny, mnie jest wstyd, że w mojej Ojczyźnie doszło do czegoś takiego... Choć nigdy na tych popierdoleńców nie głosowałem i nigdy ci zwyrodnialcy, mojego głosu nie dostaną!

Dzietność, która szoruje już po dnie, spadnie jeszcze bardziej - po tej śmierci i po następnych, które nadejdą, kobiety zwyczajnie, ze strachu (który nikomu nie jest obcy), będą się bały zachodzić w ciąże. Żadne socjale tu nie pomogą - ci "geniusze" doprowadzili do tego, że Polska się wyludnia, że przyrost naturalny, to jest jakieś wspomnienie... Naród wymierający...

Zastanawiam się - ile jeszcze? I ilu jeszcze? Ilu Polaków jeszcze musi umrzeć? Ilu musi być przez pisowców zabitych, zamordowanych? I jak długo? I co się jeszcze musi stać, żeby w końcu ludzie wywieźli tych bandytów na taczkach? I na śmietnik historii i na jakąś, namacalną kupę gnoju - tam gdzie ich miejsce....

post wyedytowany przez lordpilot 2021-11-04 07:34:02
06.11.2021 15:50
lifter
802
3
1 odpowiedź
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Manolole et consortes na razie wlazly pod kamien i przeczekuja. Za 2-3 dni wpada z wrzutka "a Jachira powiedziala" a zapytani o te smierc powiedza, ze "nie znaja tematu". Oni nigdy nie znaja zadnego tematu, ktory jest im niewygodny, ale doskonale potrafia zacytowac co powiedzial Tusk w 2007, 3 lipca o 11.56.

post wyedytowany przez lifter 2021-11-06 15:55:57
30.08.2021 23:01
lifter
1
2
lifter
19
Osiem gwiazdek!
Image

Zaczynamy kolejna czesc!

02.09.2021 10:17
lordpilot
😜
34
2
4 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/marianna-schreiber-zona-ministra-przeszla-do-kolejnego-etapu-top-model/3rvvedp,79cfc278

^^Żona ministra z PiS, bez jego wiedzy (i zgody - wymaganej u pisowców) ląduje w show, w telewizji, którą jej małżonek najchętniej by zlikwidował :)

Żona ministra, dodam, jest homofobką. W jury owego programu WIĘKSZOŚĆ stanowią zadeklarowani geje. I to właśnie oni, dają jej szansę na spełnienie marzeń :).

Takie stężenie absurdu, sprzeczności możliwe jest tylko w Polsce. Realizm magiczny, nie w Kolumbii, w mojej Ojczyźnie. I nawet za to Polskę kocham :).

06.09.2021 16:00
frer
77
2
1 odpowiedź
frer
137
Legend

Pomimo całej niechęci jaką żywię do PiSu, muszę przyznać, że mnie jednak cieszy ich proimigracyjna polityka. To jest jeden z aspektów ich hipokryzji, który uważam za akceptowalny, że pomimo oficjalnej antyimigracyjnej retoryki zmieniają nas w państwo coraz bardziej multikulturowe i różnorodne. Choć w ciągu ostatnich 6 lat mieliśmy do czynienia z imigracją do Polski na niesłychaną skalę, z wielu regionów świata, to może nowo-wprowadzane zmiany pomogą jeszcze bardziej przyspieszyć procesy dywersyfikacji społecznej:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Cudzoziemcy-latwiej-otrzymaja-zezwolenie-na-prace-Rzad-chce-przyjac-projekt-w-III-kw-8182532.html

08.09.2021 16:16
lifter
😈
110
2
4 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

A tu wyciekl e-mail Matouszka, gdzie - nie uwierzycie - nie klamie, no bo nie mowi publicznie. Proszszsz...
Aha - to w odpowiedzi na zadania dosypania kasy na program demograficzny.

"My tymczasem budżetowo jesteśmy w strukturalnym deficycie i 70 mld pod kreskę i nie ma możliwości dokładania tam więcej – chyba że kosztem rosnącego zadłużenia czy też unijnej procedury nadmiernego deficytu (to akurat coś, czego powinniśmy się wystrzegać jak ognia, a Komisja i zagraniczni inwestorzy już nam uważnie patrzą na ręce... Dlatego bardzo proszę o radykalne ograniczenie oczekiwań finansowych do tych 1-2 mld zł".

https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,27542630,morawiecki-w-mailu-przyznaje-ze-wszystkie-pomysly-pis-na-zwiekszenie.html#S.Gospodarka-K.C-B.1-L.1.duzy

Ale to pewnie fake, bo mamy nadwyzke budzetowa i w ogole, co nie, drogie pisiołki?

09.09.2021 08:58
lifter
122
2
2 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!
Image

Aneks odnosnie wczorajszej "szkolnej" wrzutki.

16.09.2021 19:48
frer
193
2
1 odpowiedź
frer
137
Legend

Prezydent dziękuje Świnoujściu, że współfinansuje budowę tunelu z państwem. Rząd nie dał na nią ani złotówki
https://www.onet.pl/informacje/onetszczecin/swinoujscie-andrzej-duda-na-budowie-tunelu/nyt8cpv,79cfc278
Andrzej Duda podziękował władzom Świnoujścia, że partycypują w kosztach budowy tunelu, "nie zrzucając tego tylko na Skarb Państwa". Jednak rząd nie przeznaczył na ten cel ani złotówki. Unia Europejska finansuje 85 proc. kosztów inwestycji. Pozostałe pochodzą od samorządu.
Polityka PiSu, lansować się na inwestycjach sfinansowanych przez UE. Gdyby PiS się brał za tą inwestycję, to planowaliby ją z 15 lat, oczywiście po powołaniu spółki celowej, której zarząd brałby po kilkaset tysięcy rocznie, a samym tunelem może nasze wnuki by przejechały.

20.09.2021 15:10
Jane's
😊
217
2
21 odpowiedzi
Jane's
27
zostajeMY w UE

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/kopalnia-turow-tsue-nalozyl-kary-pieniezne-na-polske-5420705

Ale przecież Don Mateo załatwił sprawę wiele miesięcy temu... w tym TSUE nie oglądają tvpinfo?

post wyedytowany przez Jane's 2021-09-20 15:10:52
21.09.2021 20:54
Ahaswer
228
2
2 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27599308,straz-graniczna-wypycha-migrantow-powiedziala-to-rzeczniczka.html#do_w=46&do_v=306&do_st=RS&do_sid=286&do_t=16&do_g=5&do_s=B&do_a=286&s=BoxNewsLink

W holenderskim reportażu dotyczącym sytuacji na granicy polsko-białoruskiej wypowiedziała się rzeczniczka prasowa podlaskiej Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz. Funkcjonariuszka przyznała, że stosuje się tam tzw. push-backi, czyli nielegalną procedurę odpychania cudzoziemców od granicy.

Niewiele jest gorszych rzeczy w życiu państw niż funkcjonariusze państwowi, urzędnicy państwowi, urzędy państwowe, które naigrywają się z prawa. Zamiast stać na straży jego przestrzegania, otwarcie to prawo łamią. Począwszy od prezydenta, premiera, ministrów, sędziów, prokuratorów a na zwykłych policjantach czy strażnikach granicznych kończąc.
Zanarchizowane państwo bezprawia nie ma racji bytu, na dłuższą metę. I chyba do tego pisowcy chcieli doprowadzić Polskę, gdy doszli do władzy. W ich polityce nie widzę cienia dobrych intencji wobec mojego kraju.

https://wiadomosci.wp.pl/duda-w-nowym-jorku-bez-spotkania-z-bidenem-zlosliwosci-pod-adresem-usa-6685595314543104a

Z kolei Andrzej Duda, który za punkt honoru postawił sobie kompromitowanie mojego kraju, poleciał do USA z kilkudniową wizytą. Nie spotka się z prezydentem Bidenem, ale nie odmówił pogawędek z prezydentem Brazylii Jairem Bolsonaro oraz prezydentem Turcji Recepem Erdoganem. Obaj pchają swoje państwa ku autorytaryzmowi, co szeregowemu członkowi PiS i wiernemu żołnierzowi Kaczyńskiego, Andrzejowi Dudzie, musi się podobać. To też pokazuje w gronie jakiego rodzaju państw PiS chciałby zainstalować Polskę. Ścisły sojusz z Rosją to tylko kwestia czasu.
Ruskie trolle przekonywały w 2015 roku, że to absurdalne insynuacje, ale dzisiaj mówią już nieco innym głosem :D

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-09-21 21:30:49
23.09.2021 10:27
lifter
😡
251
2
lifter
19
Osiem gwiazdek!

https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,27603272,ksiadz-ktory-grozil-bronia-na-strajku-kobiet-nie-wykonuje.html#s=BoxWyboImg2

Grozenie bronia przez ksiedza - pryszcz.
Rzucanie jajkiem w drzwi kosciola - przestepstwo.

PiSland.

27.09.2021 16:21
Jane's
😂
291
2
4 odpowiedzi
Jane's
27
zostajeMY w UE

Sejmik podkarpacki uchylił tzw. deklarację anty-LGBT. W jej miejsce radni przyjęli stanowisko "Podkarpacie jako region tolerancyjny".

To teraz wszelkie stowarzyszenia/fundacje LGBT mogą spokojnie tam umieszczać swoją siedzibę:)

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27620609,uchwaly-anty-lgbt-podkarpacie-wycofalo-sie-ze-stanowiska.html#s=BoxOpImg1

post wyedytowany przez Jane's 2021-09-27 16:33:35
28.09.2021 00:16
296
2
6 odpowiedzi
GoHomeDuck
33
Senator

Nie wiem czy było, ale nawet jeśli, to warto jeszcze raz dać. Najpierw głęboko smiechłem, potem zrobiło mi się smutno, ale na koniec jeszcze raz smiechłem. Przecież ten rząd to mem, jakiś żart skonstruowany przez obce siły. Na oficjalnej konferencji rząd pokazuję zdjęcia, jak koleś posuwa jakąś kozę XDDD

https://twitter.com/styszka/status/1442582335107448839?s=19

28.09.2021 01:12
plomba_lubi_zabawe
😂
297
2
8 odpowiedzi
plomba_lubi_zabawe
63
Pretorianin

A monolololo w temacie nepotyzmu milczy. I ten gość później coś pisze o braku szacunku i pogardzie do wyborców pisu i jego samego. Czy można upaść jeszcze niżej? To już więcej honoru ma lump w centrum miasta.

28.09.2021 16:46
Kyahn
😢
304
2
8 odpowiedzi
Kyahn
240
Rossonero
post wyedytowany przez Kyahn 2021-09-28 16:48:57
29.09.2021 07:22
lordpilot
👎
310
2
4 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

https://twitter.com/Anna_Mierzynska/status/1442926716930834432

^^Kolejne zdjęcia z konferencji Mariuszów ("głupiego i głupszego") okazują się być pobranymi z Internetu, drastycznymi starociami. "Uchodźca", który miał "mordować" nie żyje od 2019 r. Chyba można już powiedzieć, na 99%, że materiały z tej konferencji, w jakimś (niewielkim zapewne) stopniu pochodzą z telefonów uchodźców, natomiast, spora ich część to starocie i spreparowane kompromaty, pobrane przez nieudolne służby Kamińskiego z netu.

Jesteście zdziwieni? Ja nie, w końcu Kamiński został skazany za nieudolną próbę wrobienia Leppera, a również nieudana, amatorska akcja przeciwko Kwaśniewskim, to także jego robota. Gdyby nie interwencja Dudy, to gość byłby już dziś po odsiadce i bez prawa do zajmowania stanowisk publicznych.

A tak - kompromituje Polskę, nasze służby i siebie. To ostatnie jest najmniej ważne, niewarte nawet splunięcia.

post wyedytowany przez lordpilot 2021-09-29 08:30:00
29.09.2021 16:19
Irek22
313
2
1 odpowiedź
Irek22
128
Legend
Image

...

01.10.2021 17:01
lifter
343
2
lifter
19
Osiem gwiazdek!
Image

Owsiak kradnie miliardy wraz z Tuskiem a oni sie czepiajo Caritasu!

post wyedytowany przez lifter 2021-10-01 17:01:51
01.10.2021 20:43
twostupiddogs
345
2
6 odpowiedzi
twostupiddogs
218
Legend

oł je

Węgrzy podwyższają stopy % - już 1.65%

Takoż samo Czesi - już 1.5%

Polska 0.1% przy najwyższej z całej trójki inflacji.

01.10.2021 23:34
Iselor (Łódź)
346
2
9 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
139
Legend
04.10.2021 18:17
Drackula
364
2
2 odpowiedzi
Drackula
208
Bloody Rider
06.10.2021 13:41
lordpilot
😜
388
2
4 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

https://twitter.com/RuchOsmiuGwiazd/status/1445711150419644424

^^Czy jesteście zaskoczeni tym, że kolejny poseł Zakłamanej Patologii, tak jak Kaczyński, nie zna polskiego hymnu? Ja zupełnie nie jestem tym zaskoczony, ani trochę, to już jest taka prawidłowość - im bardziej sobie wycierają, zakłamane gęby, patriotyzmem i polskością, tym większymi są sprzedawczykami i hipokrytami :).

ps. Pytanie Radomira Wita, padło po tym, jak poseł Janusz Kowalski (tu cytat): wygłosił tyradę o ważności hymnu i tradycji :D

post wyedytowany przez lordpilot 2021-10-06 13:44:20
07.10.2021 01:41
calvinek
392
2
2 odpowiedzi
calvinek
17
Pretorianin

Mianolito W latach 80-tych setki tysięcy Polaków uciekało z tego "kraju dobrobytu",jakim był PRL do Włoch,Niemiec,Austrii. I wszędzie tam tworzono tzw.obozy przejściowe dla uchodźców,w których każdy miał zagwarantowaną żywność,opiekę medyczną,opiekę prawną i możliwość uzyskania azylu.Żaden tamtejszy rząd nawet przez chwilę nie pomyślał,że może by tak tych "polaczków" zatrzymać na granicy i nie wpuścić na swoje terytorium.Nikt tam nie zastanawiał się,czy wśród Polaków mogą być bandyci,złodzieje,czy zwykli cwaniacy,chcący korzystać z ichniejszego socjalu.Polacy byli wtedy w potrzebie.Szukali realnej pomocy i ją znajdowali.Bo tak nakazuje przyzwoitość ,szacunek do drugiego człowieka i wreszcie: szacunek dla międzynarodowych konwencji.
Kilkadziesiąt lat później okazuje się,że historia niczego nas nie nauczyła.Ani pokory,ani szacunku,ani uczciwości w stosunku do INNYCH.
W swojej większośći, jako społeczeństwo jesteśmy ohydni z tą polską megalomanią,czy wręcz narcyzmem.Bo przecież to MY jesteśmy Chrystusem Narodów.To tylko NAM należy się szacunek,bo rozbiory,bo I i II WŚ,bo Hitler,bo Stalin.
NAM się od innych należy wszystko.Od nas dla innych ZERO.
Dzisiaj,rządząca nami banda cynicznych kłamców,oszustów i mega złodziei idealnie to wykorzystała,tworząc bezkrytycznie wierny i oddany elektorat.
Niestabilni emocjonalnie i niepozorni intelektualnie,pozbawieni uczuć wyższych,to cechy takich jak ty Manolito i tobie podobnych,którzy tworzycie ten elektorat. Jedynym uczuciem jakie mam dla was,to ogromna pogarda.Pogarda dla ludzi,którzy w tak krótkim czasie zniszczyli na arenie międzynarodowej pozytywny wizerunek mojego kraju. W efekcie: znowu na świecie Polak,to synonim prostaka i kołtuna,aroganta i cwaniaczka,złodzieja i oszusta.
Pogarda,bo nie macie szacunku dla myślących inaczej niż wy.Pogarda,bo chcecie mnie zmienić na swoje podobieństwo.Niedoczekanie wasze.,bo jak to ktoś,kiedyś napisał: "Płynie się zawsze do źródeł,pod prąd. Z prądem płyną śmieci" ( Z.Herbert)

07.10.2021 21:14
412
2
zanonimizowany1363971
0
Pretorianin

No czyli polexit to kwestia paru lat. A tak się niektórzy burzyli że nie, że na pewno tak nie będzie. Kacapy powinny być zadowolone, bo znów wpadniemy pod ruski but.

08.10.2021 01:21
Minas Morgul
415
2
2 odpowiedzi
Minas Morgul
214
Szaman koboldów

Pan Premier zapewnił, że wszystko jest w porządku i że Polska należy do wielkiej europejskiej rodziny, w której ma być traktowana podmiotowo i tak dalej i tak dalej.
A w sumie to nic się nie stało.
A i obejdzie się bez konsekwencji.
Groźne też to nie jest specjalnie.

A mnie to przypomina taką sporą domówkę. Siedzimy sobie, popijamy piwko, Gęsty rozdał wszystkim bigos domowej roboty. Jest wesoło i przyjemnie. Tylko taki jeden Mati patrzy się w sufit. Wszystkie żarówki się palą, oprócz jednej, która mruga. Matiego to denerwuje, innych uczestników również, ale są w stanie z tym żyć. Zbysiu wreszcie mówi do niego - to weź i napraw. Mati trochę się waha. Zbysiu na to, że "no weeź, dajesz, bo rozpowiem wszystkim, że jesteś pipka". No i Mati wstaje na stołeczek i zaczyna coś majstrować. Łokciem stłukł drugą żarówkę. Większość bywalców imprezy lekko się uśmiała, reszta machnęła ręką. Ktoś krzyknął "no weź Mati, nie baw się prądem, pijany jesteś".
"- spokojnie spokojnie, wiem, co robię" - mówi Mati.
" - olej tych leszczy, rób swoje" - krzyknął Zbysiu.

Żarówa dalej mruga.
Po pół godziny Mati zaczyna majstrować coś przy korkach, przełącznikach, drucikach. Tu iskierka, tam iskierka, patrzy. Żarówka nadal mruga.

I tu jesteśmy teraz ;).
Ktoś tam krzyczy z ciarami na plecach, żeby przestał. Głupia żarówka to nie powód, żeby rozwalić całą elektrykę.
Gniewnie patrzy na nich druga grupa, której podobają się akrobacje Matiego - ani kroku w tył, pokaż cojones - krzyczą - nie słuchaj panikarzy.
A pod ścianą, względnie spokojnie, siedzi kilka osób, które czekają, aż go wreszcie rypnie prąd. Pójdzie zwarcie, zgaśnie światło, piwo przestanie się chłodzić. Wiedzą jednak, że tylko tak uda się nauczyć wszystkich, że Mati + prąd = zj**a impreza.

Pozostaje już tylko usiąść i czekać na "ożywczy błysk" ;). Inaczej się już chyba naprawdę nie da.

post wyedytowany przez Minas Morgul 2021-10-08 01:45:26
10.10.2021 20:24
ronn_2.0
444
2
ronn_2.0
5
Legionista

Wiadomo, ze kacze śmiecie i tak zrobią co chcą i żadne protesty, chyba że na skalę totalną i połączone z zamieszkami, nic nie zmienią.

Ale nie macie racji, że frekwencja nie jest ważna. To jest rzecz podstawowa. Mobilizuje Twój elektorat i daje kopa. Kacze śmiecie patrzą tylko na jedną rzecz. Wiadomo, że trzeba nakraść, ale do tego potrzebują 2 rzeczy i żadną z tych rzeczy nie jest UE czy pieniądze z UE. Z maili wynika jedno: każda, absolutnie każda decyzja czy dotycząca służby zdrowia, czy obronności jest podejmowana pod względem propagandy. Czyli podejmujemy nie taką decyzję jaka będzie dobra dla chorych, ale taką która lepiej wygląda propagandowo. Dodatkowo w kieszeni mają policję (i bez żartów można nazywać już ich milicją). Dobrze opłacaną, która zrobi wszystko.

Przecież kaczy śmieć też te swoje kłamstwa smoleńskie i powtarzał i robił marsze. Bo PRowo ma to wielkie znacznie.

TVP stanie na głowie, żeby pokazać jak mało osób przyszło na wiec opozycyjny, żeby zabić morale opozycyjne, ale też żeby nie osłabić morale swoich pato-wyborców. A nóż zaczną się zastanawiać, czemu tak dużo osób przyszło? Wiadomo, powie się że to sponsorowane przez Niemców czy USA ale zawsze w głowie zostanie.

Myślę, że następny krok to coraz bardziej jawna pacyfikacja najbardziej aktywnych protestujących takich jak Obywatele RP. Nie mówię o tym że mandat za deptanie trawy. Będą preparowane dowody i stawiane lewe zarzuty. Przecież już to robili. Ale do tego potrzebują sądów przejętych w 100%. Tak się składa (szacunek), że sędziowie to chyba jedyna grupa zawodowa, która zdała test demokracji. Na drugiej szali są dziennikarze - dramatycznie słabo. Wiadomo, że nie mówimy o północnokoreańskiej TVP, ale Polsat, Interia, RMF FM.. wstyd.

post wyedytowany przez ronn_2.0 2021-10-10 20:25:51
11.10.2021 08:35
Milka^_^
455
2
10 odpowiedzi
Milka^_^
209
Zjem ci chleb

W sprawie prawa unijnego i jego wyższości nad prawem polskim.
Pisowcy powołują się na Niemców i Francuzów.
Ale pomijają fakt że ich trybunały odwoływały się tylko do pojedynczych spraw!
Dodatkowo ich trybunały nie orzekały w sprawach przyszłych jak nasz polski trybunał kulinarny. To znaczy że ich wyroki nie mają wpływu na przyszłe konflikty.

Pisie sumy tego nie rozumieją.
Bo pisie syny nie doczytały jak to było faktycznie.
Bo pisie syny wierzą swoim politycznym przedstawicielom na słowo.

Chyba bardziej wołami się tego nie da napisać

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-10-11 08:36:03
11.10.2021 12:27
Drackula
461
2
Drackula
208
Bloody Rider

Pod rzadami dziada z Nowogrodzkiej Polska dryfuje w przeszlosc.

Rolnik bardzo wiele swoich produktów będzie mógł sprzedawać bezpośrednio – do 100 tys. zł rocznie bez podatku; w gminach będzie obowiązek stworzenia odpowiednich targowisk – obiecywał Jarosław Kaczyński.

I ja tu qwa mam przed oczami obrazki z kat 80tych, gdzie kazdy kto nie mial zakontraktowanego eksportu kartofli na rynek ZSRR cala zime siedzial qwa na tych piep...ch ryneczkach starajac sie sprzedac kilka kwintali kartofli.

I teraz, w 2021 roku, zamiast forsowac i ulatwic kontaktowy skup produktow rolnych, dziad z Nowogrodzkiej sobie wymyslil komunistyczne praktyki z ryneczkami i tworzenie Spolem 2.0.

qwa skansen Europy.

Jednak dzis chyba rolnicy juz rozumieja ze nie tedy droga.

post wyedytowany przez Drackula 2021-10-11 12:28:36
14.10.2021 12:08
lordpilot
😂
492
2
1 odpowiedź
lordpilot
184
Legend

Uwaga, uwaga:

Wina Tuska podrożeją od przyszłego roku, bo PiS podniósł akcyzę na piwo, wino i wódkę o 10%

15.10.2021 20:50
Bukary
508
2
2 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

Cowalsky, jesteś doskonałym przykładem wyborcy PiS-u, który łyka jak pelikan rządową propagandę i nie ma za grosz szacunku dla pracy umysłowej.

Sytuacja wygląda następująco, towarzyszu Cowalsky:

1) Średni czas pracy nauczyciela w tygodniu to 46 godzin i 40 minut.

https://wiadomosci.wp.pl/blisko-47-godz-wynosi-sredni-tygodniowy-czas-pracy-nauczycieli-wynika-z-badan-6031286261298305a

2) Praca nauczyciela nie polega jedynie na prowadzeniu zajęć. Pensum wynosi 18 godzin przy tablicy. Ale do tego dochodzi szereg czynności wychowawczych, organizacyjnych, naukowych i metodycznych, które zajmują ZDECYDOWANIE więcej czasu niż prowadzenie zajęć.

3) Obecna pensja nauczyciela dyplomowanego (czyli pensja najwyższa) to ok. 3300-3400 zł na rękę. Z raportu OECD z 2019 r. wynika, że polscy nauczyciele są jednymi z najgorzej opłacanych w Europie (6 miejsce od końca).

4) Pensum 18-godzinne umożliwia w miarę efektywną pracę z uczniami. Zwiększenie pensum w polskich warunkach (liczne klasy, brak bazy lokalowej na prowadzenie zajęć indywidualnych, brak warunków umożliwiających odpoczynek w czasie pracy itp.) wpłynie zdecydowanie negatywnie na jakość kształcenia, która nawet w obecnej sytuacji pozostawia wiele do życzenia.

5) Czarnek planuje dołożyć każdemu nauczycielowi do pensum 12-14 godzin (4-6 godzin lekcyjnych plus 8 godzin "karcianych"). Tygodniowe pensum będzie więc wynosiło 30-32 godziny. Do tego trzeba doliczyć wszystkie godziny dodatkowej pracy, która wcześniej obejmowała (statystycznie) ok. 29 godzin (47 minus 18), a będzie trwała jeszcze dłużej, skoro pensum wzrośnie (a więc wzrośnie też ilość dodatkowej pracy). W sumie nauczyciel będzie więc średnio pracował tygodniowo ok. 60 godzin.

6) 60 godzin pracy umysłowej (w tym co najmniej 30 godzin pracy z uczniami) tygodniowo to liczba zdecydowanie sprzeczna z elementarnymi zasadami BHP i jakimiś sensownymi normami, które umożliwiają zachowanie formy psychicznej i fizycznej. Gdyby statystyczny nauczyciel miał odpoczywać w weekend, musiałby pracować ok. 12 godzin dziennie. To, oczywiście, nierealne, dlatego większość nauczycieli pracuje również w weekendy (już teraz).

7) Czarnek proponuje "podwyżki", które ograniczają się do zapłaty za 4-6 dodatkowych godzin w tygodniu (tych "przy tablicy"). A przypominam, że dodatkowych godzin ma być 12-14. W tej chwili statystyczny nauczyciel pracuje już ok. 7 godzin w tygodniu "za darmo" (bo obowiązuje go 40-godzinny tydzień pracy). Po zmianach wprowadzanych przez Czarnka będzie pracował ok. 20 godzin za darmo (7 + 8 godzin "karcianych" + dodatkowa praca wynikająca ze zwiększonej liczby godzin). Dlatego rzekoma podwyżka jest tak naprawdę drastyczną "obniżką".

8) W budżecie nie przewidziano pieniędzy na "podwyżki" dla nauczycieli. Z prostej przyczyny. Tzw. "podwyżki" zostaną sfinansowane przez samych nauczycieli. Zgodnie z obliczeniami po wprowadzeniu "reformy" Czarnka trzeba będzie zwolnić ok. 22% pedagogów. Dlaczego? Bo zwiększy się pensum, ale nie zwiększy się ogólna liczba godzin lekcyjnych w systemie. To oznacza masowe zwolnienia. Głośny jest już casus Dariusza Martynowicza, czyli obecnego Nauczyciela Roku: po wprowadzeniu zmian zostanie zwolniony w pierwszej kolejności, ponieważ jest najmłodszym z trzech polonistów w szkole, a po zwiększeniu pensum będzie w niej miejsce tylko dla dwóch nauczycieli tego przedmiotu.

9) Wprowadzenie dużej liczby godzin "karcianych" (przeznaczonych do pracy z uczniami) nie poprawi w żaden sposób jakości nauczania. Bo nawet jeśli przemęczony nauczyciel będzie w stanie coś z siebie jeszcze wykrzesać, to warunki lokalowo-bazowe szkoły bardzo często uniemożliwiają prowadzenie tego rodzaju zajęć. Nauczyciele nie mają swoich prywatnych gabinetów, a liczba pracowni w budynkach jest tak ograniczona, że czasem nawet trudno ułożyć sensowny plan zajęć.

10) Zmiany wprowadzane przez Czarnka spowodują, jak pisałem, masowe zwolnienia. To będzie ostateczny cios dla polskiej edukacji, ponieważ w pierwszej kolejności ze szkoły odejdą (lub zostaną zwolnieni) ludzie młodzi, a już teraz mamy ogromny problem ze "starzeniem się" kadry nauczycielskiej. Praktycznie nikt po studiach nie zatrudnia się w szkole, a po tego rodzaju "podwyżkach", które wiążą się ze znacznym pogorszeniem warunków pracy ("crunch" w szkołach i w korporacji stanie się podobny, a zarobki - drastycznie różne), nikt o zdrowych zmysłach do tego zawodu nie przyjdzie. Już teraz często zatrudnia się emerytów lub studentów. A będzie jeszcze gorzej. Nieliczni młodzi ludzie decydują się na niskie zarobki i stają się nauczycielami, ponieważ liczą przynajmniej na "nauczycielskie przywileje", czyli wakacje. Czarnek drastycznie skraca ustawowy czas wolny nauczyciela (i urlopy dla poratowania zdrowia), a więc argumentów przemawiających za tym, żeby zostać nauczycielem, będzie jeszcze mniej.

11) I na koniec: tak drastyczne zwiększenie liczby godzin musi się odbić negatywnie na jakości nauczania. Ucierpią więc nie tylko nauczyciele, ale również uczniowie. A telefony korepetytorów będą dzwonić bez końca. Rodzice powinni więc już odkładać pieniądze, jeśli chcą dobrze wykształcić swoje dzieci. Bo nawet jesli jakiś dobry nauczyciel ostanie się jeszcze w szkole, to na pewno nie będzie w stanie dać z siebie wszystkiego na lekcji. To fizycznie niemożliwe.

12) Skoro rozpocznie się szał korepetycji, część nauczycieli albo przerzuci się wyłącznie na taki tryb pracy (jeśli zostaną zwolnieni), albo będzie się starała zachować siły na zajęcia w domu, za które pedagog bierze od ok. 50 do 200 zł (za godzinę). To często stawki 2-4 razy większe niż stawki godzinowe w szkole. Tak czy owak, to również oznacza pogorszenie jakości pracy w państwowych placówkach edukacyjnych. A także istotne wydatki dla rodziców, bo inflacja i popyt sprawią, że cena korepetycji będzie rosła.

Towarzyszu Cowalsky, dotarło coś do was?

post wyedytowany przez Bukary 2021-10-15 23:02:55
15.10.2021 22:39
ronn_2.0
512
2
2 odpowiedzi
ronn_2.0
5
Legionista

Kowalski może nie jest za mądry ale nie jest debilem. Po prostu dostaje od zi0bry 60gr za jeden post. Ma gdzieś w notatniku 50 haseł-odpowiedzi i zarabia. Dyskutując z nim dajemy mu paliwo i płacimy mu te 60 groszy za post. Wszystko z naszych podatków. Z jakiegoś powodu w ostatnich kilku tygodniach ilość poszło sporo kasy na troll farmy. Wybory się zbliżają, albo wyszło im w badaniach że coś się nie podoba w elektoracie? IMO lepiej dyskutować z normalnym pisowskim pojebem. Z opłacanym trollem nie warto.

Straszne jest czytanie maili Dworczyka. Człowiek niby wie, co to jest polityka i jakim szambem jest ale to co tam wychodzi.. szokiem jest dla mnie to jak mało komentują to dziennikarze.

Z maili, w sumie literalnie wynika że 100% decyzji PISu wynika z tego co lepiej sprzeda się propagandowo.

Dla przykładu służba zdrowia.

Opcja A: dobra dla pacjentów, usparawni obsługę chorych. Nie sposoda się propagandowo.

Opcja B: chujowa dla pacjentów ale wstawanie z kolan. Spodoba się propagandowo.

PIS: B

I tak zawsze z każdym jednym tematem. Łącznie z obronnością (gdyby nie było stanu wyjątkowego to fajnie byłoby widać jak SG sobie nie radzi).

post wyedytowany przez ronn_2.0 2021-10-15 22:46:21
16.10.2021 09:06
wyś
515
2
8 odpowiedzi
wyś
70
Aloha!

Trollu Colwalsky, w centrum Krakowa, troszkę większa wioska, niż ta twoja jaskinia na wschodzie.

16.10.2021 13:27
Flyby
😃
520
2
9 odpowiedzi
Flyby
208
Outsider

Dodajmy też inny wytrysk z wywiadu Kaczyńskiego, ilustrujący sposób uprawiania przez niego polityki, wedle starej maksymy "dziel i rządź":

Kaczyński mówił też, że na Polskim Ładzie stracą wyłącznie ludzie "żyjący z cwaniactwa". "I cyk - kolejna grupa obrażona. To jednak żenujące, jak uprawia politykę dzieląc i obrażając" - oceniła ostro blogerka polityczna Kataryna

Ależ pani Kataryno, on dzięki temu rządzi nami do dziś. Nie pora na jakiś komplemencik?
Obrażani ludzie, pracujący na wielkość i chwałę partii Kaczyńskiego Jarosława, widać już się do takiego obrażania przyzwyczaili. Kto wie, gdyby PiS stale ich nie obrażał, to by im czegoś brakowało? I jakby, bez pyskowania i agresji poczuł się elektorat pisowski?

post wyedytowany przez Flyby 2021-10-16 13:47:10
16.10.2021 15:46
Irek22
522
2
1 odpowiedź
Irek22
128
Legend

Ja wiem, że Wy wiecie. Ja wiem, że to nic odkrywczego. Ja wiem, że to może już czasami być nudne. Ale! Ale po raz kolejny chciałbym przytoczyć dowód na to, jakimi zakłamanymi i obłudnymi skur*ysynami są pisiory.

Otóż:
- przyznanie podwyżek posłom uchwalili od razu, od bieżącej kadencji Sejmu,
- zakaz zasiadania w spółkach Skarbu Państwa przez posłów uchwalili dopiero od następnej kadencji.

Swoją drogą to, że podwyżki uchwalili od bieżącej kadencji, a zakaz uchwalili dopiero od następnej kadencji może wskazywać, że ich wewnętrzne sondaże wcale nie są takie dobre dla PiS, być może nawet gorsze niż sondaże oficjalne i pisiory wiedzą, że bez fałszowania wyborów (co prędzej czy później by wyszło na jaw, bo oczywiście to są je*ane skur*ysyny chu*e pier*olone zdolne do wszystkiego, ale jednocześnie w swoim skur*ysyństwie i debilizmie są niesamowicie nieudolni) stracą władzę, w związku z czym jeszcze chcą się nachapać, ile wlezie przez te 2 lata. W przeciwnym razie, choćby pod publiczkę uchwaliliby zakaz zasiadania przez posłów w spółkach Skarbu Państwa od razu, co propagandowo sprzedałaby "ciemnemu ludowi" TVPiS i co mogłoby tylko przypieczętować ich pewne zwycięstwo i dalej mogliby niszczyć Polskę i degenerować naród polski nie tylko przez kolejne 2 lata, lecz przez kolejne co najmniej 6 lat.

P.S. Niby chciałbym wiedzieć, czy w związku z tą drugą kwestią Kukiz czuje się jak szmata, bo to był przecież jego warunek, aby stać się pisiorem, ale w sumie mam to gdzieś, bo jakim jest człowiekiem, pokazał już wcześniej i niedobrze mi się robi jak widzę i słyszę tego typa.

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-16 15:52:36
17.10.2021 07:07
534
2
1 odpowiedź
plolak
12
Generał

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kaczynski-Nie-obnizalbym-obecnie-akcyzy-aby-zmniejszyc-ceny-paliw-8206904.html

Wy się Tuska nie bójcie prawdziwy psychol teraz rządzi. Podatków za benzynę nie obniży bo potrzeba mu pieniędzy A z unii europejskiej nie potrzebuje pieniędzy lepiej obywateli oskubać i zwijać gospodarkę podatkami i inflacja. To jest prawdziwy wróg Polaków.

post wyedytowany przez plolak 2021-10-17 07:08:02
17.10.2021 08:46
frer
535
2
5 odpowiedzi
frer
137
Legend

Jak to dobrze, że nasze wojsko się doposaża w najnowszej klasy uzbrojenie:
Wojsko chce kupić 300 sztuk mobilnych ołtarzy. Krzyż, alba i kropidło w walizce z teleskopową rączką
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27697879,wojsko-chce-kupic-300-sztuk-mobilnych-oltarzy-krzyz-alba-i.html#s=BoxOpImg3
Wszystkie elementy mobilnego ołtarza zostały w specyfikacji szczegółowo opisane. O albie czytamy: "ze stójką klasyczną, zapinana na suwak i rzep z boku, bez zakładek, wykonana z poliestru w różnych rozmiarach". Najwięcej miejsca w zamówieniu poświęcono walizce. "Ścianki korpusu i pokrywy skrzyni wykonane z lekkiej płyty komorowej o grubości 7 mm. Dopuszcza się zamiennik pokryty od strony zewnętrznej poliuretanową powłoką ochronną w kolorze RAL 6006. Płyty komorowe łączone za pomocą profili aluminiowych dodatkowo wzmacniane narożnikami" - opisano.
(...)
Przetarg jest nieograniczony. Oferenci 25 października. Konieczna jest wpłata wadium w wysokości 28 tys. zł. Procedura odbywa się w trybie przyspieszonym.

Czyżby jakiś "znajomy" któregoś z polityków miał firmę produkującą "mobilne ołtarze"? Tak szczegółowy przetarg to ewidentna ustawka. Przy wadium 28k zł to wygląda na przewał celowany w ok. 280-560k zł.

post wyedytowany przez frer 2021-10-17 08:46:51
18.10.2021 14:17
neXus
551
2
neXus
211
Fallen Angel

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Faz-2-mln-polakow-w-skrajnym-ubostwie-porazajacy-raport-tylko-w-wp-6694782360861536a&src01=e345d

2 mln w skrajnym ubóstwie, prawie 16 mln poniżej minimum socjalnego. A jeszcze przed nami konkretne podwyżki prądu i gazu... 16 mln to ponad 40% społeczeństwa
Za to parlamentarzyści przyznali sobie 60% podwyżki, pchnęli dodatkowe 200 mln dla kościółka, jest git...

18.10.2021 15:02
😂
552
2
5 odpowiedzi
Kriszo
123
Generał

W sobotę Jarosław Kaczyński zadeklarował, że jest gotowy na debatę z liderem Platformy Obywatelskiej Donaldem Tuskiem. Prezes Prawa i Sprawiedliwości uważa jednak, że będzie to możliwe tylko wtedy, kiedy były premier wezwie do zaniechania korzystania z tzw. ośmiu gwiazdek, za którym kryje się wulgarne hasło wykorzystywane podczas antyrządowych manifestacji.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27701096,jak-wygladala-ostatnia-debata-tusk-kaczynski-prezes-pis-ja.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=286&do_a=286&s=BoxNewsImg6

Z pewnością Donald ma taką moc sprawczą. Choćby nie wiem, jak mnie prosił, swoich ośmiu gwiazdek z auta nie zdejmę. Także z debaty nici. Z czyjej winy? Z winy Tuska oczywiście.

***** ***

post wyedytowany przez Kriszo 2021-10-18 15:05:04
18.10.2021 21:02
Irek22
😂
557
2
5 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

No i powiedzicie - czy PiS-owcy to nie idioci? Teraz chcą, żeby TSUE zbadał prawidłowość wyboru niemieckich sędziów, choć przez prawie 6 lat słyszeliśmy od PiS-owców, że TSUE nie może badać prawidłowości wybierania sędziów w poszczególnych krajach.

No i powiedzcie - czy pisiorki to nie debile? Bo w wyżej przytoczonym zachowaniu swoich pasterzy nie widzą nic dziwnego, a wręcz przyklaskują "geniuszowi" swoich pasterzy.

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-18 21:03:21
19.10.2021 13:11
lordpilot
👍
565
2
7 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Jako podsumowanie, dwie sprawy:

1. Czyli tak wygląda normalny parlament i debata, gdzie każdy może się wypowiedzieć. Ostro, ale wciąż z kulturą. Bez Witek, bez chama Terleckiego, bez Kaczora drącego ryja i wyzywającego oponentów od morderców i mord zdradzieckich. Kontrast niesamowity.

2. Czy Kaczor szykuje już dla Pinokia kwiaty? Takie wspaniałe, moralne zwycięstwo, nie może nie zostać docenione przez ojszczanego wodza Wolski;).

19.10.2021 16:26
Ahaswer
568
2
2 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

W TVP info w czasie transmisji na zywo gdy do glosu dochodzila polska opozycja "oddawano glos do studia" gdzie gledzono tak dlugo az na mownice nie wchodzil ktos inny

Standardy pisowskiego dziennikarstwa.

O, kolejny europoseł stanął po stronie PiS. I to bynajmniej nie Polak! Niemiec! Niemiecki europoseł z... AfD.

Po stronie PiS stają tylko partie antyunijne. Czy przedstawiciel którejś z umiarkowanych frakcji wyraził poparcie dla działań neobolszewików?

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-beata-szydlo-wstyd-mi-za-polskich-eurodeputowanych-ktorzy-at,nId,5591640#iwa_source=special

Beata Szydło:
Wstyd mi za tych polskich eurodeputowanych, którzy atakują swoją ojczyznę - mówiła we wtorek w PE europosłanka PiS Beata Szydło. - Ale chichot historii jest taki, że najczęściej wywodzą się oni z układów socjalistycznych albo prywatyzowali Polskę w taki sposób, że wyprzedali cały narodowy majątek

Właśnie takie wypowiedzi, przesiąknięte debilizmem, a jednocześnie nikczemnością, utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie należy z pisowcem siadać do stołu i rozmawiać. Splunąć w twarz i postawić przed niezależnym sądem - za wszystko.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-19 16:26:25
19.10.2021 16:34
kali93
569
2
9 odpowiedzi
kali93
161
Isildur

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/zakaz-handlu-zaostrzony-wiele-sklepow-juz-nie-otworzy-sie-w-niedziele/kbkn67r

Wiem że temat mało polityczny ale jakoś tak mnie korci. Niech mi ktoś wytłumaczy czemu handlowcy są jakąś wyjątkowo grupą która nie może pracować w weekendy?

Zacznę od zbicia najważniejszego argumentu. Przecież magazynierzy, kucharze, kelnerzy, pracownicy kin czy stacji paliw, aktorzy teatralni i wielu innych których nie wymienię też chcieliby spędzić weekend z rodziną.

Bez tych wymienionych wyżej przecież też da się żyć. Możnaby było zawsze skorzystać z ich usług od poniedziałku do piątku!

Jakieś pomysły? Bo mi brakuje logicznych argumentów poza tym że jest to kiełbasa wyborcza.

post wyedytowany przez kali93 2021-10-19 16:37:35
19.10.2021 18:55
571
2
9 odpowiedzi
GoHomeDuck
33
Senator

Czytam te maile i bierze mnie czarna rozpacz. Tam są niebywale rzeczy, tylko jeden z tych maili obaliłby praktycznie każdy rząd w Europie. A jest ich cały wór. A co na to nasze społeczeństwo? Absolutnie nic. Przecież to jest dziki kraj

20.10.2021 12:00
wequest2
579
2
2 odpowiedzi
wequest2
54
Pretorianin

Wywiad sprzed 5 dni, więc może już ktoś wstawił, ale niezwykłą szczerością wykazał się poprzedni szef MSZ, Czaputowicz:
https://www.rp.pl/plus-minus/art19015801-jacek-czaputowicz-czy-ktos-za-granica-lubi-polski-rzad-nikt-nie-przychodzi-mi-do-glowy

- Czy ktoś za granicą jeszcze lubi Polskę?

- Zależy od tego, co rozumiemy pod pojęciem Polska. Jeśli społeczeństwo, kraj, to potencjał sympatii oczywiście pozostaje ogromny. Ale jeśli chodzi o władze, to co innego. Tu nie przychodzi mi na myśl nikt.

21.10.2021 09:38
lordpilot
587
2
20 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Paweł Poncyliusz, wczoraj u Mazurka:

Uważam, że Komisja Europejska dzisiaj powinna iść bardziej w kierunku dystrybuowania tych pieniędzy z funduszu odbudowy samodzielnie poprzez jakieś delegatury w Polsce, niech to będą np. jakieś trzy delegatury z pominięciem rządu.

i dalej:

Takim czynem może być to, że nagle się okaże, że wnioski samorządów, przedsiębiorców muszą spływać do jakiś delegatur Komisji Europejskiej. [z pominięciem rządu - przypis mój]

^^I to jest bardzo dobry pomysł, Polacy przestaliby być zakładnikami durnego, nieudolnego rządu PiS, a wszystkie manololity musiałyby zamknąć jadaczki (albo wzbić się na wyżyny swojej hipokryzji).

Pytanie (do prawników), czy taka opcja jest w ogóle możliwa? Mazurek kontrował Poncyliusza, że nie, bo te pieniądze muszą "iść przez budżet", a w takim wypadku, antypolskiego rządu PiS, który tą kasę "blokuje" pominąć się nie da :/. Poncyliusz jednak twierdził, że te zapisy nie są aż tak szczegółowe i "twarde", a pole manewru dla KE jest spore. Zobaczymy, ale uważam, że takie rozwiązanie (lub podobne) byłoby idealne - fundusze wprost, dla Polaków, bez pośrednictwa złodziei z PiS...

post wyedytowany przez lordpilot 2021-10-21 09:56:50
22.10.2021 08:55
Bukary
👍
601
2
5 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

za 6 milionów można wyposażyć w nowoczesne aparaturę przynajmniej jedno laboratorium medyczne, które mogłoby wreszcze normalnie funkconować!!! tylko jeden przykład, i nie jest to moje zdanie! , Drogi Panie Bukary, tylko jeden przykład, Ty też tylko "wyjeżdżasz" ze szkolnictwem.

Oczywiście, że tak! 6 milionów można było przeznaczyć na wiele pożytecznych dla całego społeczeństwa działań (służba zdrowia, edukacja itp.). Niestety, PiS woli nasze pieniądze przeznaczać na partyjną propagandę (i to w formie "łapówkarskiej").

Cieszę się, że się ze mną zgadzasz, Leszku. Nie spodziewałem się tego.

post wyedytowany przez Bukary 2021-10-22 09:02:42
23.10.2021 21:11
lordpilot
😉
620
2
6 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Herr Pietrus

Tusk, jest oskarżany przez reżim pisowski, że te pieniądze blokuje, no to teraz je odblokuje :). Taką narrację ("jeżdżę/rozmawiam/namawiam żeby nie karać Polski") stosuje od dłuższego czasu, kulminacja była we wtorek - "Wasza presja ma sens, Polska dostanie te pieniądze". Na pewno zaliczka, później się zobaczy. Czysta polityka, Tusk jako dobrze poinformowany, wie co mówi. Takoż insiderzy, jak wielokrotnie przeze mnie tutaj cytowany Daniel Pers. Dziś Burzyńska i Stankiewicz.

Wróćmy, na chwilę do wtorku. Pinokio dużo mówił o suwerenności i wycierał sobie, krzywy pysk patriotyzmem. "Nie oddamy nawet guzika!" Co to oznacza? W wykonaniu PiS, zawsze to samo - rejteradę. Znaczy się, pisowcy, będą spierdalać w podskokach i wycofywać się, ze swoich "reform". Przypomnijcie sobie wcześniejsze tego typu sytuacje: 27:1, podatek od mediów, lex TVN, czy (moją ulubioną!) ustawę o IPN, gdzie te nasze janusze, po wywieszeniu białej flagi, ustalały poprawki do ustawy, w siedzibie izraelskiego wywiadu :)

Teraz, w czwartek, już bez kamer i mikrofonów, na szczycie rady UE, premier RP, Morawiecki Pinokio wywiesił białą flagę, aby dostać unijne srebrniki: Izba Dyscyplinarna - do likwidacji, sędziowie, po cichutku wrócą do pracy, a należne kary trzeba będzie zapłacić (spodziewam się wówczas rejterady manolitoidów z wątku, też po cichutku). Ojszczany dziad, coś tam w Polsce bręczał o przeoraniu struktury sądów - ofc. przy takim oporze sędziów, przy tej śmieciowej większości, przy sprzeciwie Andrzeja i Manowskiej (nawet ona nie chce być zapamiętana, jako ta, za kadencji której SN został organem kadłubkowym) nie ma na to szans, to taki blef był w kierunku UE i miodek na serca twardych wyznawców :).

A ojców tego sukcesu będzie dwóch, nie tylko Pinokio spije śmietankę :P

post wyedytowany przez lordpilot 2021-10-23 21:15:33
25.10.2021 09:22
Irek22
628
2
11 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Jeżeli - jak stwierdził Morawiecki, który w przeciwieństwie do Szydło rzekomo miał mieć dobre układy w UE i umiejętność poruszania się w niej - "KE rozpocznie trzecią wojnę światową", to w tej III wojnie światowej stanę po stronie Polski i Polaków, a więc siłą rzeczy przeciwko PiS, który działa na szkodę Polski i Polaków.

P.S. Olać betonowy elektorat PiS. Twardy elektorat PiS ma taką sieczkę we łbach, że nie ma dla nich ratunku. Będą głosować na PiS choćby nie wiadomo co się działo. Gdyby Wiadomo Kto powiedział, że będzie gwałcić ich córki/matki/żony/siostry/babcie/synów/ojców/mężów/braci/dziadków dla dobra Polski, to żelazny elektorat PiS sam z siebie by mu przywoził tychże i sam z siebie pytał Wiadomo Kogo, kiedy mają przyjechać następnym razem. Opozycja co najwyżej może "pracować" nad ok. 10% czysto socjalnego elektoratu PiS, choć moim zdaniem ten i tak się sam odwróci od PiS bez większych działań ze strony opozycji (aczkolwiek te nie zaszkodzą), gdy będzie wysoka inflacja, cięcia w socjalu, a nowy socjal nie będzie płynąć, bo nie będzie kasy w budżecie na kupowanie wyborców.

25.10.2021 13:40
xanat0s
633
2
xanat0s
207
Wind of Change

"Musimy te sprawy rozwiązać, musimy tutaj mieć odpowiednie instrumenty, które oczywiście będą działać czasowo w momencie zagrożenia. Gdy ono mija, to wszystko wraca do stanu poprzedniego - mówił Kaczyński."

A ile to "zagrożenie" będzie trwać oczywiście będzie zależne od decyzji PiS... Z wypowiedzi Kaczyńskiego jednoznacznie wynika, jaki jest cel tej ustawy, ograniczyć opozycję tam, gdzie rządzi. Wszystko oczywiście pod przykrywką pandemii, katastrof naturalnych, uchodźców etc.

25.10.2021 17:53
Ahaswer
637
2
7 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Rzecznik Komisji Europejskiej, Eric Mamer:

Nie ma miejsca na wojenna retorykę w relacjach między krajami członkowskimi, albo krajami członkowskimi a instytucjami europejskimi

To było w odpowiedzi na tę oto absurdalną wypowiedź o III WŚ, skretyniałego już chyba do reszty Morawieckiego Mateusza:

Co się stanie, jeśli Komisja Europejska rozpocznie trzecią wojnę światową? Jeśli ją rozpoczną, będziemy bronić naszych praw każdą bronią, jaka jest w naszej dyspozycji

Najbardziej skompromitowany premier w obecnej UE już wiele chyba nie może... W normalnym kraju, po tak spektakularnych kompromitacjach, zastąpiono by go kimś bardziej ogarniętym.

Wypowiedź pisowskiego jełopa skomentował też nad zwyczaj trafnie Donald Tusk:

Świat zdębiał po wywiadzie polskiego premiera, w którym zapowiada on III wojnę światową wywołaną konfliktem między Polską a Unia Europejską. W polityce głupota jest przyczyną większości poważnych nieszczęść

Generalnie Morawiecki zaprezentował KLASYCZNY poziom intelektualny pisowców i innych "wstających z kolan".

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-25 17:59:55
27.10.2021 16:44
lordpilot
😱
668
2
2 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Środa, 27.10.2021. Jeden dzień z życia w pisowskiej Polsce:

- ponad 8 tys. zarażonych koronawirusem, brak jakichkolwiek lokalnych sankcji i obostrzeń, bo minister Niedzielski musiałby urazić elektorat partii jedynie słusznej - lepiej niech umrą niż mieliby na nas nie zagłosować!

- kolejna gigantyczna kara dla Polski, bo premier Pinokio nie chce urazić Ziobry i jego przebierańców z Izby Dyscyplinarnej

- miłośnik esesmanów, minister Dworczyk, w kolejnym mailu załatwia ciepłą posadkę kumpeli

- paliwo w Polsce, procentowo podrożało najwięcej, prześcignęliśmy nawet Niemcy! Brawo Obajtek!

Jeden dzień.... Na Boga, ludzie - nie straszcie PiSem!

28.10.2021 16:50
Irek22
👍
687
2
4 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

O, i to jest news!

https://wiadomosci.onet.pl/lublin/skazany-za-onanizowanie-sie-w-parku-byly-rzecznik-cba-na-intratnym-stanowisku/kh6s1f5?utm_source=tw_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=onetsg_fb

bliski współpracownik ministra spraw wewnętrznych Mariusza Kamińskiego

To rzuca nowe światło na niesławną konferencję ze zdjęciem krowy... tfu, klaczy.

Zdaje się, że całkiem niedawno jakiś tutejszy zwolennik PiS, pisał coś o moralności i takich tam... No, ale każdemu należy dać drugą szansę - to chrześcijański gest! Na publicznych masturbantów druga szansa czeka w Poczcie Polskiej, aby książki "Gotuj z siostrą Tereską" i "Obiady błogosławionej Zdzisławy" miały zapewnioną ochronę!

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-28 17:01:20
29.10.2021 16:27
lordpilot
👎
708
2
3 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Manolito- szkoda, że nie stosowaliście tej "krytyki porównawczej " kiedy był kryzys gospodarczy w latach 2008 -2014, a Polska pod rządami PO - PSL była wtedy zieloną wyspą, kiedy Europa i USA tonęły w recesji.

Pamiętam niektóre twoje posty, pod starą ksywką - tak jak cała wierchuszka PiS modliłeś się wówczas o recesję w Polsce, o jak największe bezrobocie, o to, żeby było jak najgorzej. Żadnego twojego posta z krytyką porównawczą natomiast sobie nie przypominam. I Ty śmiesz teraz kogokolwiek pouczać? Rzygać się chce od tej twojej hipokryzji. Jesteś wyjątkowo zakłamanym typem. O samych funduszach, z UE, to każdy tu pisał, że te pieniądze się Polsce należą. Polsce i Polakom, nie pisowcom. Nie nikt tu nie chce ruiny, którą Nam fundują twoi wybrańcy, przestań przypisywać Nam, swoje antypolskie projekcje.

post wyedytowany przez lordpilot 2021-10-29 16:29:04
29.10.2021 17:16
Bukary
710
2
2 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sejm-podjal-decyzje-w-sprawie-projektu-ustawy-kai-godek/cm8xmx9,79cfc278

Kukiz i PiS chcą dalszego procedowania. Ja pierniczę.

Powtórzę: żeby na takich ludzi głosować, trzeba być zwykłą szują albo tępą dzidą.

29.10.2021 21:05
Irek22
715
2
2 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Dziś zacisnąłem zęby i pierwszy raz od kilku lat obejrzałem (prawie całe) "Wiadomości". I kolejność reportaży była mniej więcej taka:
- oblężona twierdza
- zbrojenia
- uzasadnienie oblężonej twierdzy na przykładzie USA
- zaczyna być wypłacana trzynasta czy tam czternasta emerytura
- jakiś koncert

Normalnie Polsza Today.

02.11.2021 13:09
lordpilot
👎
740
2
5 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

https://www.salon24.pl/newsroom/1177640,suski-kobiety-wciaz-umieraja-przy-porodach

^^Słów mi brakuje, na tą bezczelność Suskiego. No ale według "manolitów" właśnie z takimi ludźmi, z takimi "suskimi" powinniśmy grzecznie i kulturalnie wymieniać poglądy. Przekonywać do swoich racji. Dyskutować na argumenty. Bo inaczej na nas nie zagłosują :). Z takimi zwyrodnialcami, złodziejami (bo kradną na potęgę, to przecież fakt) i mordercami (bo stanowiąc takie, a nie inne prawo, przyczynili się do śmierci tej kobiety) powinniśmy rozmawiać :).

post wyedytowany przez lordpilot 2021-11-02 13:10:00
02.11.2021 17:52
lordpilot
😈
748
2
1 odpowiedź
lordpilot
184
Legend

Obficie się ulewa pisowskim zwyrodnialcom- po Sikorskim, maila z pogróżkami dostał poseł Kowal. Jakiś wyborca PiS zagroził mu, że go (pomijam wulgaryzmy) unicestwi za pomocą maczety.

Co się do cholery dzieje? Dwa takie zdarzenia dziś, to nie może być przypadek. Przypuszczam, że Sikorski z Kowalem, nie okazali, tym powstałym z kolan wyborcom PiS, należnego im szacunku. Nie porozmawiali z nimi, nie ważyli racji, nie wymienili argumentów i spostrzeżeń. Czy będzie ich chociaż stać, na tyle, żeby odpisać na te maile? Jeśli nie, to przecież może się stać coś strasznego- ci wyborcy PiS, nie zagłosują na opozycję, tylko na PiS, a bez nich znowu przegramy!

ps. Lubnauer i Joński również otrzymali maile z pogróżkami... tzn., z "żądaniem szacunku"... To nie wszystko zresztą- w mailu do Jońskiego, żądający szacunku internauta twierdzi, że przed 11 listopada zamorduje Wandę Traczyk- Stawską. Oto jak się kończy brak szacunku, wobec wyborców PiS!

post wyedytowany przez lordpilot 2021-11-02 18:05:58
03.11.2021 18:01
frer
764
2
frer
137
Legend

SN ma zostać okrojony, zredukowany tylko do dwóch izb. Sędziowie poddani "weryfikacji" przez (a jakże!) neoKRS :).

Ja mam nadzieję, że jak w końcu odsunie się PiS od władzy to przyjdzie czas rozliczeń, ktoś stanie przed trybunałem stanu, a wszystkich neoSędziów i zerowych prokuratorów czeka coś na wzór lustracji. Kto jej nie przejdzie, wypad z zawodu i utrata wszystkich benefitów.

05.11.2021 08:31
wyś
👎
785
2
wyś
70
Aloha!

Chciałbym przypomnieć pewne standardy, które - wg pierdolilótw - są "słusznie zapomniane".

Niejaki pan Ćwiąkalski (Minister Sprawiedliwości) podał się po dymisji po samobójstwie Pazika.

A teraz jedziemy z symetryzmem - Szumowski, maseczki i respiratory. Konsekwencji brak.
Minister Zdrowia (ekonomista) Niedzielski zlecił (lol!) kontrolę w szpitalu.

Suski, Sasin, Ziobro, Gliński, Morawiecki, Szydło, Zalewska, Kempa, Mazurek, Piontkowski, Czarnek, Pawłowicz, Piotrowicz, Przyłębska... dużo można wymieniać.

Przy tych ludziach, to te sławne ośmiorniczki (i kamieni kupa), to tak naprawdę plankton.

05.11.2021 09:09
lordpilot
😊
787
2
1 odpowiedź
lordpilot
184
Legend

Ciekawostka (za Onetem) - słowa Lecha Kaczyńskiego, które Glapa wpakował na kolekcjonerski banknot 20 zł. są ekstremalnie przycięte. W pełnej wersji idzie to tak:

Warto być Polakiem. Warto, by naród polski i jego państwo – Rzeczpospolita – trwały w Eu­ropie. Te słowa są fundamentem, najgłębszą podstawą patriotyzmu, są także Waszym i moim drogowskazem. Zapobiec zmniejszaniu się liczebności naszego narodu, a więc dbać o rodzinę, o elementarne warunki jej rozwoju, dbać o oświatę, o to wszystko, co zapewnia wzrost – to polski obowiązek, a więc i mój obowiązek.

^^Czyż nie jest to ironia losu? Pisowcy wypięli się nawet na dziedzictwo własnego "prezydenta tysiąclecia". Przez sześć lat spieprzyli dokumentnie wszystko, co w tym przemówieniu (z 2006 r.) wymieniał śp. Lech Kaczyński. Wszystkiemu zaprzeczyli, na wszystko się wypięli, niczego nie uszanowali. Nie są patriotami, bo nie chcą Polski w Europie, chcą Polski w rosyjskiej strefie wpływów. Przyrost naturalny? Nigdy nie było gorzej niż teraz, dzietność spada i będzie spadać. Za to zgonów jest na potęgę. Naród wymierający. Poziom ubóstwa - w górę. Oświata? Równia pochyła... Z dziedzictwa Lecha zostało tym hipokrytom pierwsze zdanie na dwudziestozłotowym banknocie...

post wyedytowany przez lordpilot 2021-11-05 09:11:09
06.11.2021 12:05
lordpilot
😊
797
2
1 odpowiedź
lordpilot
184
Legend

Minęło już dobrych parę godzin, więc proszę o pomoc: podeślijcie jakiegoś linka, gdzie Beata Kempa płacze nad losem pani obrażonej przez Terleckiego i apeluje do Kaczyńskiego, żeby coś z tym zrobił i żeby Terlecki przeprosił. Mogą być też wypowiedzi innych polityków PiS, mocne i stanowcze, takie jak pod adresem Sikorskiego i Tuska. Wzywające Terleckiego do dymisji, z funkcji marszałka, namawiające Kaczyńskiego, żeby wykluczył tego chama z partii. Chętnie też poczytam, co sądzi na ten temat Kukiz :)

Szukam od rana i nic nie mogę znaleźć

ps. Manolito, jak widzę też nagle wyparował z wątku aż sprawa przycichnie I będzie można wyskoczyć z jakąś swieżynką z okresu rządów PO - PSL ;)

post wyedytowany przez lordpilot 2021-11-06 12:07:06
07.11.2021 14:33
lordpilot
😊
810
2
4 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Bukary

I tu się, moim zdaniem, mylisz. Zarówno Tusk, jak i Hołownia będą Kościołowi nadskakiwać. Żadnej radykalizacji stanowiska wobec KK nie będzie. Może wróci kompromis, ale pełnej liberalizacji prawa nie doczekasz.

^^Brakuje mi tu przede wszystkim Kosiniaka Kamysza, to on się wczoraj skompromitował i to on (i PSL) będzie największym hamulcowym.

Powrotu do kompromisu, moim zdaniem już nie będzie, jestem wręcz pewien, że prawo zostanie lekko zliberalizowane. To jest minimum, bo społeczeństwo jest już o wiele dalej i chce o wiele więcej, politycy BĘDĄ MUSIELI się dostosować, nie mam co do tego wątpliwości. Jestem gotów się o to z Tobą założyć, o jakąś dobrą, góralską okowitę (Ty wybierasz).

Ludzie wymuszą zmiany, ba już wymusili! To dlatego Niedzielski wyskakuje teraz z "instrukcjami dla lekarzy", choć przecież PiS taki potężny i dobre 80% państwa już zawłaszczył. Widocznie w sondażach nie styka.

To dlatego Hołownia był wczoraj na marszu dla Izy, choć jeszcze w piątek zarzekał się, że nie pójdzie. Dostał taką "informację zwrotną" od swoich wyborców (w tym od mojej żony, która w zeszłym roku, w I turze głosowała na niego), że szybciutko się opamiętał i nie popełnił największego w swoim życiu błędu.

Do zgniłego kompromisu, IMO nie będzie już powrotu :).

07.11.2021 18:10
wyś
😂
813
2
wyś
70
Aloha!

Jedno jest pewne, rządzą nami pierdolity i kretynoidy.

31.08.2021 01:11
Herr Pietrus
😒
4
1
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

A gdzie link do poprzedniej części? Gdzie jakiś wstęp? I tytuł bez polotu...

31.08.2021 15:11
Bukary
😂
13
1
15 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

Ależ cudnie ten początek wątku pokazał różnice między elektoratem PiS-u i elektoratem totalnej opozycji.

Elektorat PiS-u podnieca się tym, że jacyś aktywiści przecięli ogrodzenie na granicy i pojawiło się zagrożenie dla oblężonej twierdzy ze strony kilku "ciapatych".
Dla elektoratu totalnej opozycji najważniejsze są problemy związane z inflacją, wzrostem cen i mieszkaniami.

Wnioski sobie sami wyciągnijcie. ;)

31.08.2021 17:14
Ahaswer
16
1
Ahaswer
107
ciwun

Nowy wątek i już 60 postów.

A w Polsce, jak to w Polsce, ciemnota zwycięża. Ale są czasem okresy, jak w 1989 roku, gdy do głosu dochodzi rozum. Trwają może krótko, ale w krótkim czasie rozum potrafi wiele zbudować i popchnąć wiele spraw do przodu.
Potem przychodzi era ciemnoty i nas w wielu aspektach degeneruje, ale Polska nie takie rzeczy przetrwała jak PiS.

01.09.2021 11:13
lordpilot
😊
24
1
5 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Dziś 82. rocznica napaści Niemiec na Polskę.

Ojciec chrzestny mojego śp. Taty Edwarda Kowalskiego, Marszałek Edward Rydz-Śmigły, jako Naczelny Wódz dowodził obroną II Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziś z moim 8-letnim synem Antonim Edwardem pamiętamy o PolskiBohaterach.

^^Janusz Kowalski (Solidarna Polska), poseł na Sejm RP.

Czasem milczenie jest złotem (a nie tylko, jak dla Morawieckiego, tragiczna sytuacja Białorusinów). Janusz postanowił się jednak odezwać, więc w komentarzach, na twitterze, ma piekło ;-). Mój ulubiony komentarz:

Co za piękna rodzinna tradycja. Najpierw budujecie dyktaturę, a potem spieprzycie przez jakieś Zaleszczyki.

post wyedytowany przez lordpilot 2021-09-01 11:34:20
01.09.2021 14:24
NewGravedigger
29
1
4 odpowiedzi
NewGravedigger
157
spokooj grabarza

Nie do końca rozumiem jak miałoby dojść do odwołania rządu z tego powodu.

02.09.2021 13:24
lordpilot
😂
35
1
2 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend
02.09.2021 13:41
Ahaswer
36
1
Ahaswer
107
ciwun

https://www.o2.pl/informacje/chcieli-pochowac-archeologow-zywcem-powod-kuriozalny-6678592596413248a

Jakie urocze pisowskie klimaty.

Oraz to:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27523285,swiadome-wzniecanie-histerii-cimoszewicz-o-politycznej-rozgrywce.html#s=BoxOpImg5

Według Włodzimierza Cimoszewicza budowa płotu na granicy z Białorusią czy stan wyjątkowy służą "wytwarzaniu atmosfery poważnego zagrożenia". Zdaniem byłego premiera "ma to większy związek z sondażami opinii publicznej niż z rzeczywistą sytuacją międzynarodową".

Patrząc na sondaże Cimoszewicz ma rację. Pisowcy im bardziej są podli, tym otrzymują wyższe poparcie. Jak to świadczy o tym społeczeństwie?

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-09-02 13:43:58
02.09.2021 19:17
Ahaswer
43
1
1 odpowiedź
Ahaswer
107
ciwun

Przed 2015 rokiem zazwyczaj się z Warzechą nie zgadzałem, a po 2015 roku jakoś tak się dziwnie porobiło, że zazwyczaj się z Warzechą zgadzam.

Na Campusie Polska prof. Leszek Balcerowicz stanął naprzeciw pokolenia, które ma problem z kojarzeniem faktów i zrozumieniem konsekwencji własnych postulatów. Przy całej swojej apodyktyczności, prof. Balcerowicz okazuje się zwolennikiem otwartej debaty, czego nie można powiedzieć o wszystkich jego młodych słuchaczach.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lukasz-warzecha-prof-balcerowicz-obronca-logiki-otwartej-debaty-i-zdrowego-rozsadku/s2npszw,79cfc278

integralny liberał, którym jest prof. Balcerowicz, próbuje tłumaczyć podstawowe mechanizmy od zawsze działające w gospodarce, równie niezmienne jak prawa fizyki, ludziom, którzy nie umieją już dostrzegać związków przyczynowo-skutkowych, którym logiczne myślenie zastępują różne ideologie i którzy, gdy te związki się im przedstawia, tupią jedynie ze złości nogą. (...)

Można sobie z prof. Balcerowicza kpić, że jest przedstawicielem starego porządku i że nie rozumie młodych. Pewnie faktycznie ich nie rozumie, bo trudno komuś, kto kieruje się prostą, jasną logiką rynku zrozumieć ludzi, którzy myślą, że pieniądze biorą się z drukarni lub są pustymi bitami w komputerach. (...)
Jednak gdy staje naprzeciwko, mówiąc w uproszczeniu, pokolenia Campusu Polska, ich emocjonalności, braku logiki, roszczeniowości i zarazem tendencji do tłumienia debaty – to on jest obrońcą otwartej dyskusji, niezmiennych, klasycznych reguł gospodarki i, co najważniejsze, zdrowego rozsądku.

02.09.2021 20:07
Drackula
😁
46
1
3 odpowiedzi
Drackula
208
Bloody Rider

Znow bedzie drukowanie! Ekstra kasa z Uni miala przykryc wydatki pisu na te lady srady a tu wszystko jeblo. Dodatkowo, kasa ktora miala isc na doplaty dla rolnikow (spoznione oczywiscie) zostala wydana i w kasie brak. Jak nie dodrukuja to bedzie gnojowica na ulicach Wa-wy :)

03.09.2021 17:40
frer
👎
53
1
2 odpowiedzi
frer
137
Legend

"Miś" pełną gębą. Wyrzucają w błoto miliony, sprzęt to bubel, ale przyznają sobie nagrody za "sukces".
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/afera-e-mailowa-minister-dworczyk-wiedzial-o-wadach-karabinkow-grot/xftdyfx,79cfc278
Z e-maili wynika, że w styczniu 2019 r. Michał Dworczyk wiedział o problemie z rdzewieniem Grotów. Pisał, że w fabryce broni Radomiu "muszą coś z tym zrobić"

Część korespondencji dotyczy przyznawania sobie nagród za udział w powstaniu Grota. W jednym z nich bliski współpracownik Dworczyka przypomina mu, żeby uwzględnił w nich także siebie

post wyedytowany przez frer 2021-09-03 17:41:06
04.09.2021 19:05
62
1
2 odpowiedzi
zanonimizowany1342829
9
Generał

I co, jak tam służba zdrowia, jest tam jeszcze ktoś czy już wszyscy się zwolnili w ramach protestu? Ciekawe co na to pisiorki które bronią super partii, która to dzielnie wprowadza cuda socjalizmu, i dzielnie walczy ze złym lewactwem i elgiebete, które to wiadomo że są największym zagrożeniem, nie to co ledwo działająca służba zdrowia, czy rozwalona gospodarka oraz coraz większa bieda i wzrost cen (inflacja i inne takie)...

06.09.2021 11:15
lifter
😈
72
1
1 odpowiedź
lifter
19
Osiem gwiazdek!
06.09.2021 12:38
lifter
74
1
3 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!
Image

Takie w sumie malo smieszne...

06.09.2021 19:14
Herr Pietrus
81
1
3 odpowiedzi
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

Ceny żywności blisko rekordów. Niemal wyrównały 10-letnie maksimum
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Indeks-cen-zywnosci-FAO-sierpien-2021-8182687.html

Glapiński: Na razie stóp nie podniesiemy. Kurs euro w górę
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Glapinski-Na-razie-stop-nie-podniesiemy-Kurs-euro-w-gore-8182587.html

Mlask mlask...

A wiecie co jest najlepsze?
Komentarze ruskich i piwowskich trolli typu.. jak mu tam... chyba Jas2 i innych. Zbieżne zresztą z narracją Vateusza. :D
"Jak się kraj rozwija, to ceny muszą galopować, oszczędzający mszą tracić, inflacja miarą sukcesu, LTV miarą sukcesu, za Tuska masło było po 4 zł, a teraz w promocji też jest po 4zł, zresztą to, że jest po 7 zł to znowu wina spekulacji i czynników zewnętrznych, pozapopytowych, pozamonetarnych, pozaziemskich..." :P

No cóż, ja niczym szczęśliwy PiS-owiec mogę napisać, że mało jem i mało smaruję, to zdrowo, a jak ktoś je dużo, to jest gruby, jak schudnie, to nawet lepiej, dla niego i dla służby zdrowia. Ratownicy nie będą musieli przyjeżdżać.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-09-06 19:18:52
06.09.2021 19:26
Milka^_^
82
1
8 odpowiedzi
Milka^_^
209
Zjem ci chleb

Stan wyjątkowy zostaje.
Ponoć boją się tego że nam zajmą Suwałki i to dlatego...

06.09.2021 20:31
lifter
84
1
5 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!
Image

...

08.09.2021 15:56
lifter
😈
108
1
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Kurwizja

TVP Info przerywa konferencję Niedzielskiego planszą "PILNE!". I pokazuje Kaczyńskiego na mszy

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27545873,tvp-info-przerywa-konferencje-niedzielskiego-plansza-pilne.html#s=BoxOpImg6

I tak nie ogladam, ale czekam na msze za Kaczynskiego - moze byc z PILNE! i na zywo, co mi tam. Albo na PILNE info o pomyslnym wyproznieniu. W sumie i tak stale serwuja takie g... ze jedno wiecej nie czyni roznicy.

No ale wiadomo co w TVPis wazniejsze

post wyedytowany przez lifter 2021-09-08 15:57:20
08.09.2021 19:43
twostupiddogs
115
1
1 odpowiedź
twostupiddogs
218
Legend

Jestem bardzo ciekaw, co ten rząd zrobi ze strajkiem pracowników ZUS. Ratowników, nauczycieli, lekarzy etc. można olewać, ale jak ZUS nie wypłaci emerytur na czas...

post wyedytowany przez twostupiddogs 2021-09-08 19:43:41
09.09.2021 08:56
Irek22
121
1
Irek22
128
Legend

Dawno mnie tu nie było, ale skoro już na chwilę wpadłem i skoro jest nowa część wątku, to tradycyjnie wspomnę i przypomnę:

Wyborcy PiS to debile (co zresztą - w innych słowach - kiedyś stwierdził obecny prezes TVP), którzy czy tego chcą czy nie chcą, świadomie albo nieświadomie postępują na szkodę Polski i Polaków, a jednocześnie postępują na korzyść Putina. Ależ ja nimi gardzę! Tak bardzo nimi gardzę!

Dziękuję za uwagę.

09.09.2021 09:44
lifter
😜
125
1
2 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

A gdyby tak płacić obywatelom za rezygnację z prawa do głosowania w wyborach? Dzięki temu wyborcami będą tylko osoby, które prawo wyboru cenią bardziej niż pieniądze.

09.09.2021 14:09
Irek22
132
1
3 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Muszę przyznać, że instytucje UE też mnie niekiedy wkurzają i irytują. Dzieje się to wtedy, gdy podchodzą do PiS jak pies do jeża i frajersko łudzą się, że z pisiorami da się po dobroci i można z nimi się dogadać, zamiast działać zdecydowanie i ostro.

11.09.2021 10:51
Irek22
145
1
7 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Po wczorajszym wywiadzie Morawieckiego, w którym został zapytany o cenę chleba, zwątpiłem, czy wyborcy PiS to debile czy po prostu ludzie o umyśle małego dziecka, które niewiele rozumie, niewiele wie, wierzy we wszystko, co mu się mówi i musi być prowadzone przez życie, bo samo sobie nie poradzi oraz lubi, jak mu się opowiada bajki.

12.09.2021 20:47
Herr Pietrus
152
1
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa
Image

:)

12.09.2021 20:48
Herr Pietrus
153
1
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa
Image

I aktualne:

13.09.2021 09:38
lordpilot
😱
158
1
1 odpowiedź
lordpilot
184
Legend

Ojej, znowu ktoś nie zrozumiał Pinokia, tym razem KE:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/spor-polski-z-ue-morawiecki-mam-wrazenie-ze-ke-blednie-zrozumiala-nasza-odpowiedz/lbwhjb5,79cfc278

^^No ja się wcale nie dziwię, jeśli ten gość znowu coś bredził, nie na temat, jak wtedy, kiedy dostał proste pytanie o cenę chleba, a pitolił coś o tucznikach (między innymi) :). Biedaczek, ach ta niedobra Komisja Europejska, jak tak można, że eurokraci zaczęli wobec PiS stosować ich własne metody ;-).

13.09.2021 10:43
Drackula
159
1
7 odpowiedzi
Drackula
208
Bloody Rider

Ponad 80% ankietowanych obywateli UE jest za tym aby fundusze byly uzaleznione od praworzadnosci :)

Szach-mat pisowskie bolszewiki

14.09.2021 07:08
lordpilot
😈
164
1
lordpilot
184
Legend

O proszę, jest już nawet ten sławetny raport Maciarenki, nawet o tym nie wiedziałem. Dziś to, do mnie dotarło, całkiem przypadkowo, bo natknąłem się na ten artykuł:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/antoni-macierewicz-donosi-do-prokuratury-na-bylych-wspolpracownikow/2q5vb32,79cfc278

^^Tak oto kończy się szopka smoleńskiego świra. Taki jest finał. Oskarżenia rzucane na lewo i prawo, parówki, hel, wybuchy. Całkowita kompromitacja państwa polskiego. Pseudonaukowcy, wykopywane ciała (wbrew woli niektórych rodzin). Zdefraudowane, rozkradzione przez czuba, NASZE pieniądze. Na koniec - cicha publikacja (bo zapewne, nawet Kaczor odcina się od tych bzdur), awantura "w rodzinie" i donos do prokuratury (pisowskiej), na reżimowy, skrajnie pisowski, zaprzyjaźniony szmatławiec. Brak mi słów, ale nadal znajdą się tacy, którzy będą tego idioty bronić. Na tym forum był nawet jeden taki, który miał zdjęcie tego czuba w awatarze. Co za syf.

14.09.2021 11:54
Hansvonb
168
1
11 odpowiedzi
Hansvonb
200
Res ad triarios venit

Manololo - brak zatwierdzenia KPO nam nie da po kieszeni, gdyż jak uczy doświadczenie dystrybucji/przydzielania finansowania z rządowych programów za ostatnie lata - wszystkie fundusze szły do klakierów i potakiwaczy.
Zatem to oni (potencjalnie) mogą się oblizać smakiem, nie my - bo my już dostajemy po kieszeni.

14.09.2021 19:15
neXus
174
1
3 odpowiedzi
neXus
211
Fallen Angel

Nie chce mi się robić zrzutu ekranu:

Leszek Miller
LeszekMiller
Po 470 zł podwyżki od przyszłego roku oraz 4 miliardy na wyposażenie i nowy sprzęt. To nie jest propozycja rządu dla służb medycznych tylko dla służb mundurowych.
Władza podwyżki już sobie załatwiła, teraz kupuje sobie ochronę.

Nie mam pytań

15.09.2021 07:50
frer
176
1
2 odpowiedzi
frer
137
Legend

Krystyna Pawłowicz wzbudza skrajne emocje - z pewnością jest jedną z bardziej charakterystycznych osób związanych z polską polityką. Są jednak sfery życia byłej posłanki, o których niezbyt wiele wiadomo.
https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/sekrety-pawlowicz-anita-czupryn-fragment-ksiazki-krystyna-pawlowicz/rk0zlcc,681c1dfa

Pomijając aspekt włażenia w życie prywatne i same jakieś dawne romanse Pawłowicz (jej sprawa), czytając publikację z linka nasunęło mi się kilka myśli:
1. Od kilkudziesięciu lat rządzi ta sama sitwa.
2. PO/PiS złożone jest z dawnych znajomych i przyjaciół. Nie wiedziałem, że nawet Pawłowicz była dobrą przyjaciółką Gronkiewicz-Waltz.
3. Za dzisiejszymi wojenkami w polityce nie stoi wojna o ideały, a dawne prywatne animozje - np. Pawłowicz i Kluzik-Rostkowska, które "konkurowały" o tego samego faceta.

W tym kraju naprawdę nic się nie zmieni...

16.09.2021 10:57
plomba_lubi_zabawe
😂
187
1
3 odpowiedzi
plomba_lubi_zabawe
63
Pretorianin

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kaczynski-zawiadomil-prokurature-ws-soku-z-buraka-ruch-belgijskich-sledczych/qm4wvzp,79cfc278

Niezła komedia :D Jakby był w Polsce to o 6 rano już by go wyciągali z łóżka. To przebija wszystko łącznie ze sprawą antykomora. Nasz forumowy monololo pewnie popiera xD I jeszcze ten fragment o zaufaniu publicznym xD Czym przepraszam? XD

post wyedytowany przez plomba_lubi_zabawe 2021-09-16 10:57:25
21.09.2021 10:03
221
1
1 odpowiedź
Kriszo
123
Generał

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27594234,patryk-jaki-i-naukowcy-policzyli-polska-stracila-od-wejscia.html#s=BoxOpMT

Skoro tyle straciliśmy i zapewne będziemy dalej tracić, to chyba jedynym sensownym krokiem jest opuszczenie UE. No, pisiorki, jak to w końcu jest, bo już się gubię? Z jednej strony Prezes i Pinokio gadają, że żadnego polexitu nie będzie, a z drugiej mamy cały czas takie wrzutki polityków PiS-u.

21.09.2021 12:10
lifter
224
1
3 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!
Image

Nie łoddamy ani guzika!
Wodzu, prowadz na Kowno... znaczy na Bruksele.

21.09.2021 17:52
lifter
226
1
4 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

6,4 proc. - takiego poziomu na początku 2022 r. może sięgnąć inflacja według najnowszej prognozy banku Citi Handlowy. Powód? Oczywiście podwyżki rachunków za prąd i gaz.

21.09.2021 18:38
lifter
😂
227
1
1 odpowiedź
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Rząd PiS może tymczasowo wstrzymać uczestnictwo polskiego premiera w spotkaniach Grupy Wyszehradzkiej z udziałem Czech - wynika z nieoficjalnych informacji z obozu władzy.

no, dobrze tak czechom, zaplacza sie na smierc i beda mieli w nocy koszmary. Zobacza, ze z nami nie ma zartow!

21.09.2021 21:51
Flyby
😁
229
1
5 odpowiedzi
Flyby
208
Outsider

Teraz, ponieważ Pis dla pokrycia błędów swojej polityki, będzie zmuszony do wzmożenia antyunijnej kampanii - przedstawmy fragment artykułu, ile polexit kosztowałby polską wieś. Ci co nas "żywią i bronią", w swojej większości nie myślą na razie o tym:

Ile kosztowałby rolników polexit

Teraz to nasze zmodernizowane i nowoczesne rolnictwo produkuje znacznie więcej, niż polscy konsumenci potrzebują. Eksportujemy:

90 proc. naszej produkcji wołowiny,
połowę produkowanego w kraju mięsa drobiowego,
40 proc. wyrobów mleczarskich.

Zdecydowana większość, bo aż ok 80 proc. tych naszych nadwyżek, trafia na rynek unijny, bo ten rynek nie chroni się przed nami barierami biurokratycznymi, celnymi, nie zabezpiecza się kontyngentami. Otóż zdaniem wielu ekonomistów właśnie swobodny dostęp do tego rynku był kołem zamachowym rozwoju naszego rolnictwa. To do Unii wysyłamy mięso, sery, pieczarki, jabłka, truskawki, borówki amerykańskie. Zamknięcie tego rynku to katastrofa dla tych wszystkich działów rolnictwa, które tak się rozwinęły dzięki eksportowi.

Ale to nie koniec.

Same unijne dopłaty do każdego hektara to 16-17 mld zł rocznie. Drugie tyle idzie na rozmaite programy wspierające rozwój rolnictwa – budowę czy modernizację obór czy kurników, zakup maszyn, wymianę starych na nowe drzewek i krzewów w sadach, zakup bydła, krów mlecznych, dopłat do upraw ekologicznych itd.

Czy da się bez tego żyć? Pewnie tak, ale brak takiego wsparcia mocno zaboli. Z raportu „Polska wieś 2020" wynika, że połowę dochodów rolników stanowią dopłaty. Sami rolnicy często mówią, że dopłaty to jedyne realne pieniądze, jakie zostają im w kieszeniach po odliczeniu kosztów produkcji.

To tylko część strat polskiej wsi.

https://wyborcza.pl/7,75968,27598029,ile-polska-wies-zaplacilaby-za-polexit-to-bylaby-rzez.html#

post wyedytowany przez Flyby 2021-09-21 21:53:10
23.09.2021 13:02
lordpilot
😉
255
1
16 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Opiniotwórczy dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ) zauważa, że prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska uzasadniała decyzję o kolejnym odroczeniu nowymi okolicznościami i nowymi zarzutami. Jak czytamy, podczas środowej rozprawy nie przedstawiono jednak niczego poza ogólnie znane już stanowiska.

„To już czwarty raz od połowy lipca, kiedy rozprawa jest przesuwana. Zarówno polska opozycja jak i Komisja Europejska są przekonane, że Trybunał nie wydał jeszcze wyroku nie z powodów formalnych ani merytorycznych, tylko wyłącznie politycznych” - pisze "FAZ".

Gazeta cytuje wysokiego rangą unijnego urzędnika, który mówi, że każde odroczenie rozprawy to dowód na upolitycznienie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Jak czytamy, Komisja Europejska jest przekonana, że Trybunał działa pod dyktando polskiego rządu, który z kolei kieruje się własną kalkulacją, bo wyrok TK dodatkowo utrudniłby wypłatę środków z Funduszu Odbudowy.

^^Istotny jest trzeci akapit, polecam go także pisiorkom, żeby pozbyli się złudzeń ;-). "Szarże" prostaków w rodzaju Jakiego czy Tarczyńskiego albo innej Kempy, w Europarlamencie NIC NIE DADZĄ. Tak samo jak "twardy" język Matołusza albo pohukiwanie Kaczora, o debilizmie miękiszona Ziobry nie wspominając. Nie pomoże nawet dyplomatyczny język Szymańskiego, który próbował dziś przekonywać, w radio, że ostatnie klęski PiSu, to tak naprawdę już "ostatnia prosta", do zwycięstwa i, że wszystko jest "na dobrej drodze" - podczas kiedy, rząd ma pootwierane tyle frontów, że już nie bardzo to ogarniają. Ja sam już się trochę gubię, łatwiej mi chyba powiedzieć, z kim pisiory obecnie nie wojują, niż z kim wojują :P

Otóż, chyba większość z Nas (po opozycyjnej, propolskiej stronie) zdaje sobie sprawę z prostego faktu - ŚCIEMY i "MOWA TRAWA" z pisowskiej strony nie działają. NIKT tam nie kupuje kitu, że nasza KRS i Trybunał Konstytucyjny, to są obecnie niezależne (od polityków) instytucje, że ten ostatni wydaje ważne i wiążące wyroki :). Żeby była jasność - wysryw Julki Wolfgangowej i jej kompanów Piotrowicza i sałatkowej Krysi narobi, kolejnego smrodu tylko Polsce, a w instytucjach unijnych NIKT, nawet przez chwilę nie uwierzy, że to jest wyrok. Szymański może w radio się wypłakiwać, że "nie dają nam pieniędzy bez podstawy prawnej", ale to nie zmieni faktu, że przy tak fasadowej części sądownictwa, Polacy zobaczą te pieniądze, " jak świnia niebo". Unijni urzędnicy (tego wymaga dyplomacja) z pewnością nie mówią wprost Morawieckiemu, że "ta wasza Julka z trybunału to żadna sędzia", ale doskonale to WIEDZĄ. Im szybciej, to dotrze do naszych jełopów, z rządu tym lepiej, dla Polski.

post wyedytowany przez lordpilot 2021-09-23 13:03:42
23.09.2021 21:56
lifter
😱
260
1
3 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!
24.09.2021 10:17
Herr Pietrus
😜
264
1
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

BTW jeszcze jeden ciekawy news.
I nie chodzi nawet o PiS. Wielu różnych ekspertów mówiło że ludzie zamknięci w domach będą się z nudów ruchać... A tu jednak w trzeciej fali nie zadziałało?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gwaltowny-spadek-liczby-urodzen-w-Polsce-Wykres-dnia-8193316.html

24.09.2021 14:54
Herr Pietrus
266
1
1 odpowiedź
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

Nie ma miejsca na depresję w polskiej szkole!
Nie można mieszać młodzieży w głowach takimi problemami!
Polnisch Ubermensch depresji mieć nie może!

https://tvn24.pl/bez-przerwy-rok-szkolny-z-tvn24/torun-polonistka-ze-szkoly-podstawowej-nr-8-zawieszona-za-lekcje-o-depresji-5424733?source=rss

Ja tyłko czekam aż zawieszą tak samo jednego polonistę z Zakopanego... :P

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-09-24 15:01:19
25.09.2021 08:06
269
1
3 odpowiedzi
Colwalsky
4
Pretorianin

Eh te dzisiejsze elity , wytykają Ahaswerowi nazistowskie podejście i uważają że chłopak jest zakompleksiony i przepełniony złością.

papilot.pl/lifestyle/psychologia/31008/wytykasz-bledy-jezykowe-innym-sprawdz-co-ci-dolega

post wyedytowany przez Colwalsky 2021-09-25 08:06:18
25.09.2021 14:22
Flyby
😃
272
1
4 odpowiedzi
Flyby
208
Outsider

Ziobro trzęsie TSUE:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27614059,resort-ziobry-chce-wylaczenia-wiceprezes-tsue-z-postepowan-wobec.html#

Ach, gdyby ten człowiek mógł wobec TSUE, zastosować "reformy systemu sprawiedliwości", jakie zastosował w Polsce - to z TSUE zostało by jeszcze mniej, niż zostało z polskich sądów. Nareszcie TSUE wydawało by "prawe" i "sprawiedliwe" wyroki..

27.09.2021 13:21
Flyby
😁
287
1
Flyby
208
Outsider
post wyedytowany przez Flyby 2021-09-27 13:41:21
27.09.2021 16:45
Ahaswer
292
1
3 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Ale czemu się dziwicie? To mnie najbardziej szokuje, że dla niektórych złodziejstwo pisowców (na niespotykaną w III RP skalę) to jakiekolwiek zaskoczenie.

Gdy skrajni populiści dochodzą do władzy, to jakie mogą być tego efekty? Gdy fanatycy, oszołomy, patologia przejmuje stery w państwie, to destabilizacja państwa jest z góry zagwarantowana. Nie ma takiej możliwości, żeby państwo rządzone przez konfliktową ekstremę nie popadło w liczne konflikty. To było z góry napisane w 2015 roku.
Jedynym sposobem na przeciwdziałanie katastrofie było odsunięcie od władzy środowiska, które uporczywie temu państwu szkodzi. Nie doszło do tego, więc należy spodziewać się kolejnych patologii, konfliktów, kryzysów, stanów wyjątkowych. To jest pewne jak w banku.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/krol-spolek-zbrojeniowych-i-jego-swita-mariusz-blaszczak-i-ssp/wr9zdhh,79cfc278

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/weglarczyk-nepotyzm-trawi-polska-demokracje-przestanmy-udawac-ze-nic-sie-nie-dzieje/sk7j9zs,79cfc278

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/partia-i-spolki-fala-komentarzy/q2f315b,79cfc278

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jacek-sasin-i-jego-ludzie-w-spolkach-skarbu-panstwa/4c3xl20,79cfc278

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-09-27 17:04:56
28.09.2021 14:05
Bukary
301
1
1 odpowiedź
Bukary
200
Legend
post wyedytowany przez Bukary 2021-09-28 14:06:18
28.09.2021 19:55
lifter
305
1
3 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Uszczelniajo, uszczelniajo...

Od 15 października Glovo dostarczy zakupy z Biedronki w 15 minut z mikrocentrów dystrybucyjnych. Pozwoli to legalnie dostarczać towar siedem dni w tygodniu. To tyle, jeśli chodzi o uszczelnianie zakazu handlu w niedzielę.

PiS znów ma problem z sejmową większością

Gdyby opozycja była zmobilizowana już na ostatnim posiedzeniu Sejmu, w połowie września PiS mogłoby przegrać kilka głosowań. Na sali nie pojawiło się dwóch posłów niezrzeszonych - Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler - którzy zwykle wspierają obóz władzy. "To był manifest. Próbują coś wyszarpać dla siebie. Prezes się zirytował" - relacjonuje ostatnie negocjacje ważny polityk obozu władzy. W kuluarach nieoficjalnie mówi się, że chodzi o ministerstwo cyfryzacji.

post wyedytowany przez lifter 2021-09-28 19:56:58
28.09.2021 22:15
ronn_2.0
307
1
ronn_2.0
5
Legionista
Image

Polacy boją się muzułmańskich uchodźców, ale my przecież mamy własnych talibów pod dostatkiem.

post wyedytowany przez ronn_2.0 2021-09-28 22:22:30
29.09.2021 21:08
Ahaswer
316
1
3 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 35,2 proc. badanych, a na Koalicję Obywatelską 22,4 proc. - wynika z sondażu Research Partner. Do Sejmu weszliby jeszcze: Polska 2050, Konfederacja i Lewica.

https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-nowy-sondaz-preferencji-wyborczych-polakow-zjednoczona-prawi,nId,5550669

Ilekroć poparcie dla fanatycznego ekstremizmu przekracza w sondażach przepisowe 2%, włosy stają mi dęba.
A co mam zrobić gdy poparcie dla czegoś tak kosmicznie skrajnego przekracza 10%? Albo, nie daj Boże, 20%? Albo, co wydaje się już opowieścią science-ficion, rodem z książek Zajdla, 30%? Czy możliwe jest post-apo i poparcie dla Imperium Zła powyżej 40%?
NSDAP pokazało, że się da i że to wcale nie musi być science-fiction, w stylu Briana Aldissa, Huxleya czy Clarke'a. Tylko co takie partie jak NSDAP przynoszą swojej ojczyźnie, gdy dojdą do władzy? Tak na dłuższą metę? Co dał Białorusi Łukaszenka? Jak bardzo poprawił sytuację na Słowacji Mecziar? Jak wzmocniła się pozycja Węgier, pod rządami Orbana? Wszystkie te państwa, według ich ówczesnych władców, wstały z kolan, odzyskały godność. Czy aby na pewno?

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-09-29 21:12:53
30.09.2021 12:44
lordpilot
😜
318
1
1 odpowiedź
lordpilot
184
Legend

Minister Sprawiedliwości rozdający Fundusz Sprawiedliwości na swój pijar, ideologiczne zachcianki i kolegom partyjnym powinien obalać rząd, który to tolerował. A u nas pewnie przykryją temat czymś jeszcze gorszym a media za dwa dni zapomną. Tylko ofiar przestępstw szkoda.

^^Radosław Sikorski. Trudno się nie zgodzić, taki mamy klimat, takiego mamy "suwerena". Ludzie się przyzwyczaili do podłości rządzącej mafii, przywykli, zoobojętnieli. A niektórzy wyborcy* wręcz takie zbydlęcenie, takie nieprawdopodobne wprost złodziejstwo (poza skalą), jeszcze popierają.

*Oczywiście nie powinienem pisać, o wyborców, której partii chodzi, bo to "mowa nienawiści" i "dehumanizacja" oraz "obrażanie i traktowanie z wyższością" wiadomego elektoratu. Bolesna prawda, powiedziana wprost może jeszcze tylko poprawić notowania PiS, więc cicho - sza :P.

post wyedytowany przez lordpilot 2021-09-30 12:45:28
30.09.2021 17:31
323
1
8 odpowiedzi
A_wildwolf_A
187
Senator

po tych wszystkich nieprawidłowościach, to pewne jest, że wybory będą albo sfałszowane albo jeśli w ogóle do nich dojdzie, to są poważne zarzuty i dopóki mają swoich w ministerstwach to mogą nawet gwałcić na żywo w telewizji i włos im z głowy nie spadnie
w przyszłym roku będą się brać za internet, gwarantuje to wam, tak jak to zrobił łukaszenko na białorusi

01.10.2021 10:33
331
1
Kriszo
123
Generał

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/ministrowie-odpowiedza-za-to-co-pokazali-w-prezentacji-jest-doniesienie-do/1w8crrv

Powinni dostać maksymalny wyrok, bo to są psychole, którzy rządzą 38-milionowym krajem.

01.10.2021 11:51
Ahaswer
333
1
1 odpowiedź
Ahaswer
107
ciwun

Christian Wigand, jeden z rzeczników Komisji Europejskiej:

praworządność to jedna z fundamentalnych wartości, na których opiera się Unia Europejska, zgodnie z zapisami Artykułu 2 Traktatu o Unii Europejskiej. Jest ona gwarantem ochrony wszystkich innych zasadniczych wartości Unii, w tym praw podstawowych i demokracji.
Bez poszanowania dla państwa prawa nie może być mowy ani o efektywnym wdrażaniu prawa unijnego, ani o poprawnym działaniu rynku wewnętrznego czy stworzeniu przyjaznego, opartego na wzajemnym zaufaniu środowiska dla inwestorów.
Praworządność gwarantuje, że wszyscy, czy to pojedynczy obywatele czy całe rządy, są traktowani równo w obliczu prawa i muszą przestrzegać takich samych zasad. (...)

przestrzeganie praworządności nie oznacza, że wszystkie państwa UE muszą mieć taki sam system sprawiedliwości, nie oznacza to również, że kraje członkowskie nie mogą wprowadzać reform w sądownictwie. Wszystkie muszą jednak przestrzegać takich samych podstawowych wartości, w tym niezależności sądów.

To taki elementarz dla dzieci. Dla normalnych dzieci. Bo ciemny lud tego nie rozumie, a liderzy pisowscy takiego systemu, z trójpodziałem władzy, niezależnymi instytucjami nie chcą. Pisowcy w sposób EWIDENTNY montują nam tu system putinowski, który w UE jednak nie przejdzie. Władza absolutna, autorytarna, jedynie słuszna, skupiona w jednych rękach nie tylko, że nie jest akceptowalna w UE, ale jest też niekorzystna dla samych Polaków, nawet jeśli nie wszyscy z nich to rozumieją.

reformy wprowadzane przez Polskę od 2015 r. zwiększyły wpływ władzy wykonawczej i ustawodawczej na wymiar sprawiedliwości ze szkodą dla niezawisłości sędziów. (...)
Wobec braku niezależności sądów pojawiają się poważne pytania dotyczące skutecznego stosowania prawa UE, od ochrony inwestycji po wzajemne uznawania orzeczeń w tak różnych dziedzinach, jak spory o opiekę nad dziećmi czy wykonywanie europejskich nakazów aresztowania. (...)

Jeśli Trybunał Sprawiedliwości UE na mocy wyroku lub postanowienia, nakłada kary finansowe na państwo członkowskie, to państwo to ma obowiązek wpłacić odpowiednią kwotę Komisji do budżetu UE. W praktyce wygląda to tak, że Komisja wzywa państwo członkowskie do zapłaty. (...)
Jak dotąd nie było przypadku, żeby państwa członkowskie nie zapłaciły nałożonych kar.

W tej chwili wydaje się, że już tylko ruskie trolle udają, że nie wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi. Ja tylko czekam aż częściej i głośniej zaczną pomrukiwać o konieczności zawiązania silniejszych więzi z państwami Wschodu, takimi jak Rosja i Chiny.
Wyśmiewany przez Was Manolito już chyba coś takiego z miesiąc temu napisał. Jego post był znamienny, bo wydawał się być asekuracyjny, na wypadek gdyby pisowcom puściły kolejne hamulce.
Dla pisowców innej opcji niż przyjaźń z Putinem nie ma - ze względów kulturowych, cywilizacyjnych. Ale moim zdaniem dla Polaków wciąż otwarta pozostaje możliwość integrowania się z cywilizacją zachodnią. Aby tego dokonać trzeba odrzucić nie tylko samych pisowców, ale też kulturę, która za nimi stoi i która, mając historycznie charakter antypolski, zawsze będzie nam ciążyć i odciągać Polskę od świata cywilizowanego.

To prawda, że musimy z czernią żyć, ona nie zniknie tak nagle. Ale tak jak pisał LordPilot, można ją neutralizować. Przecież przez ćwierć wieku jakoś się to udawało, dzięki temu Polska rozwijała się, jak nigdy w swojej długiej już historii.

Czerń oczywiście, swoim zwyczajem, będzie się domagać szacunku. Szacunku żąda Łukaszenka, żądał Hitler, domagał się tego Chavez dla siebie i swego niewykształconego ludu. To odzyskiwania godności i wstawanie z kolan zawsze doprowadzało dany kraj do konfliktów i kryzysów, a nawet wojen.
My musimy znaleźć jakąś receptę na to, żeby w Polsce czerni było relatywnie mniej...

01.10.2021 14:01
Hansvonb
337
1
Hansvonb
200
Res ad triarios venit

Oczywiście dyrdymały manololo o systemie to jedno.

Ale ważna jest praktyka stosowania prawa/przepisów - wystarczy wejść na stronę (tfu) tiwipis info - zrobić wyszukaj "sędzia żurek". Stan na 2021/10/01 jest: 72 (siedemdziesiąt dwa) materiały z ostatnich 6 lat (plus 2 materiały z 2013).

Podaj manololo ilu sędziów niemieckich było tyle razy w reżimowej niemieckiej telewizji? Czy uważasz że jest to standardowa procedura badania odpowiedzialności zawodowej? Czy może jest to systemowe mieszanie z błotem człowieka?

01.10.2021 14:20
neXus
338
1
6 odpowiedzi
neXus
211
Fallen Angel

Serio? Po tylu dyskusjach i tylu zderzeniach się ze ścianą cały czas nadal się wam wydaje, że jakakolwiek wymiana argumentów z Manolito ma sens? Że nagle ten człowiek przejrzy na oczy i zakrzyknie "ach panowie , faktycznie macie racje"? :D
Że jakiekolwiek twarde dowody i fakty spowodują zmianę jego zdania czy choć banalne przyznanie się do błędu? :D

02.10.2021 18:10
Herr Pietrus
😱
350
1
7 odpowiedzi
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-publicysta-rafal-ziemkiewicz-zatrzymany-w-wielkiej-brytanii,nId,5557360#crp_state=1

Lutz, zrób coś, weź wytłumacz krajanom, że Rafał to swój, eurosceptyk i zwolennik Brexitu.

03.10.2021 12:05
Ahaswer
357
1
10 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Tak chciałbym postrzegać chrześcijanina. Siostra Chmielewska jest uosobieniem dobroci, współczucia, miłosierdzia. Od lat mi imponuje.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27643061,siostra-chmielewska-o-sytuacji-na-granicy-te-dzieci-maja-zginac.html#s=BoxOpImg1

Wyrzucenie dzieci na zimno, wyrzucenie dzieci na brud, głód to jest rzecz skandaliczna, to jest rzecz tak głęboko niemoralna, że się w głowie w cywilizowanym świecie nie mieści.

Druga rzecz, która mnie uderza w całej tej sprawie ludzi koczujących na granicach, tych, którzy usiłują się do nas dostać lub są wrzucani po prostu na polską stronę, a następnie wyrzucani przez nasze służby na stronę białoruską, to jest demoralizacja sumień, to jest niszczenie ludzkich sumień. Przecież ci, którzy to zrobili - wykonawcy rozkazów, poleceń - to są ludzie, którzy mają sumienia.

jeżeli mamy możliwość w jakikolwiek sposób pomóc tym dzieciom, to naprawdę przestańmy grać w grę Łukaszenki. Te dzieci mają zginąć tylko dlatego, że panu Łukaszence się tak podoba? To róbmy tak dalej. To znajdzie się jakiś kolejny wariat, który powie, że blondyni są niedobrzy.

A polskie władze niejako uczestniczą w tym, pogłębiając ich dramat, a wręcz skazując niektórych na śmierć.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-03 12:05:35
04.10.2021 16:47
lifter
363
1
9 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Tak troszke z innej beczki - zasady funkcjonowania milicji w panstwie PiS, czyli kamerke wylacz, bo bedzie problem i po co ci to. Zamiast obowiazkowego nagrywania calosci interwencji i karania za samowolne wylaczenie kamerki...

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27646756,smierc-29-letniego-lukasza-po-interwencji-tvn-24-dramatyczne.html#s=BoxLoCpMT

post wyedytowany przez lifter 2021-10-04 16:48:19
05.10.2021 13:18
lordpilot
😱
371
1
4 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

1/2 […] jeśli powierzone mi będzie pełnienie zaszczytnej funkcji Prezesa NBP na kolejną kadencję, będę proponował wprowadzenie do obiegu banknotu o nominale tysiąca złotych.

2/2 To będzie pierwszy wśród obecnych w powszechnym obiegu banknot z wizerunkiem kobiety. Będę proponował św. Jadwigę Andegaweńską.
Prof. Adam Glapiński, Prezes #NBP, „Polska Times w wywiadzie ze Zbigniewem Biskupskim (Strefa Biznesu, 5–6.10.2021)

^^Z profilu twitterowego NBP. Kilka razy, nie dowierzając, sprawdzałem czy to nie jest "parody konto". Za czasów tego pisowskiego aparatczyka w NBP wprowadzono już banknot o nominale 500 zł., ale przy tak zapieprzającej inflacji widać jest to za mało :).

05.10.2021 20:26
Irek22
📄
379
1
2 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Ja tylko w trybie oświadczenia:

Wolałbym mieć za sąsiada Araba niż pisiora. Bo Arab tylko może być potencjalnym terrorystą, natomiast pisior na pewno jest skur*ysynem.

06.10.2021 12:13
Drackula
387
1
9 odpowiedzi
Drackula
208
Bloody Rider

szkoda ze nasza wladzunia nie jest tak efektywna w innych dziedzinach zycia jak w zabiegach o to, aby "falszowac" rzadowego przekazu z granicy :)

https://www.onet.pl/sport/onetsport/migranci-na-granicy-polsko-bialoruskiej-dariusz-popiela-o-sytuacji/z1gyybd,d87b6cc4

07.10.2021 10:24
Irek22
396
1
4 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Ja bez trybu:

Chciałbym tylko przypomnieć, że mimo wszystko większość Polaków nie jest debilami, bo większość Polaków nigdy nie głosowała na PiS i większość Polaków nie popiera PiS. Co więcej, nawet spośród tych Polaków, którzy głosowali w jakichkolwiek wyborach parlamentarnych, większość Polaków nigdy nie głosowała na PiS; największa część spośród głosujących - tak, ale nie większość.
O tym, że rządzi PiS decyduje tylko taka, a nie inna ordynacja wyborcza, która kiedyś została przyjęta przez polskich polityków, ale nie można zapominać, że mimo wszystko większość Polaków nie jest debilami, bo większość Polaków nigdy nie głosowała na PiS i większość Polaków nie popiera PiS. I to pomimo 6 lat socjalu, tępej propagandy w pisiorskich mediach oraz kłamstw i manipulacji polityków PiS i ich akolitów.

07.10.2021 11:22
lifter
😁
398
1
1 odpowiedź
lifter
19
Osiem gwiazdek!
post wyedytowany przez lifter 2021-10-07 11:22:59
07.10.2021 18:28
Ahaswer
409
1
Ahaswer
107
ciwun

Może przyjść kiedyś jakiś 13 grudnia, gdy Kaczyński, mocą swojej większości parlamentarnej, po prostu przegłosuje wystąpienie Polski z UE.

I co mu zrobicie?

07.10.2021 18:45
Ahaswer
410
1
7 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

I jeszcze Michał Wawrykiewicz:

Zantagonizuje (wyrok trybunału Przyłębskiej) jeszcze bardziej nasze relacje z instytucjami unijnymi. Komisja Europejska z pewnością w takiej sytuacji nie zaakceptuje Krajowego Planu Odbudowy, a tym samym utracimy możliwość uzyskania ogromnych pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Zapewne wkrótce TSUE na wniosek Unii zasądzi kary finansowe w znacznie większych kwotach niż w sprawie Turowa za niewykonywanie zabezpieczeń nałożonych przez Trybunał Sprawiedliwości dotyczących Izby Dyscyplinarnej i "ustawy kagańcowej".

Komisja zapowiada też, że wkrótce zostanie uruchomiony nowy mechanizm. Mechanizm warunkowości, który spowoduje zablokowanie innych funduszy. Z punktu widzenia finansowego to jest absolutna katastrofa. Pieniędzy, które są tak potrzebne Polsce, rząd świadomie nas pozbawia w imię swojej żądzy zapanowania i pełnej kontroli w Polsce. Tak naprawdę celem rządu jest to, aby nikt nie mógł go kontrolować. (...)

w 2005 roku o traktatach Unii Europejskiej wypowiadał się Trybunał Konstytucyjny i nie miał żadnych wątpliwości, że są zgodne z polską konstytucją. Dlatego ten spór przed obecnym marionetkowym TK jest wykreowany na potrzeby obecnej władzy i nie ma nic wspólnego z racjonalnych sporem prawnym.
W 2005 roku TK orzekł, że jeśli kiedykolwiek zostanie stwierdzona niezgodność prawa unijnego z polską konstytucją, to będą jedynie trzy wyjścia. Pierwsze dotyczy zmiany traktatu UE, drugie zmiany polskiej konstytucji. Wiemy, że żadne z nich nie zostanie zrealizowane. Pozostaje trzecie, które mówi o wyjściu z Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że rządzący mają świadomość tego, że właśnie dzisiaj na tę ścieżkę nas wprowadzili.
To świadoma droga do polexitu, czyli wyjścia z Polski z Unii Europejskiej.

Grunt, że prymitywni, ciemni i zacofani domagają się szacunku.

07.10.2021 21:52
Herr Pietrus
😐
413
1
1 odpowiedź
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

Szkoda strzępić ryja, a tym bardziej pisać o zawiłościach prawa z pisowskimi idiotami...
Ale jedno jest pewne, będzie się działo.

Pożar w burdelu musi być konkretny, wczoraj stopy, dziś igrzyska.

08.10.2021 11:28
Herr Pietrus
😍
424
1
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

W ogóle to niesamowite jak ciemny pisowski lud wierzy, że TSUE, wymagając jedynie przestrzegania, zawartej także w Konstytucji, zasady niezawisłości, i oceniając tylko polską ustawę, a nie Konstytucję, rzekomo tę Konstytucję podważa i organizuje nam sądownictwo

To byłoby nawet śmieszne, gdyby nie było straszne, kiedy się czyta, jak banda pisowskich Januszy i pachołków Putina brandzluje się nad rzekomym tryumfem rozumu kucharki na Twitterze...

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-10-08 11:29:31
09.10.2021 10:54
Irek22
👍
433
1
Irek22
128
Legend

Ok. tydzień temu zrobiłem zakupy (przez internet) w USA i za dolara płaciłem nieco ponad 3,9 zł. Dzisiaj patrzę na kurs dolara w moim banku i wynosi on nieco ponad 4,1 zł.
Jaruś! Julka! Dzięki, że przekładaliście to pseudoorzeczenie! Wy to wiecie, jak dbać o portfele Polaków!

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-09 11:07:09
10.10.2021 19:07
lordpilot
👍
438
1
3 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

W takich chwilach jestem dumny z bycia Polakiem, z bycia polskim patriotą: Wanda Traczyk- Stawska, bohaterka AK, uczestniczka PW wdeptała w glebę tego durnego, przygłupiego faszystę Bąkiewicza!

Tak z nimi trzeba, krótko i dosadnie, mówić prawdę- to My jesteśmy Polakami, patriotami. To My kochamy Polskę, nie oni!

ps. Bałem się, jeszcze wczoraj, o frekwencję- zupełnie niepotrzebnie.

10.10.2021 19:32
439
1
ASHERIX
29
Chorąży

Piękne to czasy, w których przemawiających powstańców próbują zagłuszyć troglodyci wycierający sobie swoje niezbyt rozgarnięte buziulki honorem i ojczyzną. Zagłuszający ludzi, którzy przeszli przez piekło. Flagą się bardzo łatwo macha, jak jest milo i bezpiecznie. Powstańcy wieszali je na odbitych przez siebie budynkach. Łatwo wrzeszczeć o patriotyzmie gdy się gówno robi dla kraju i współobywateli i raz w roku wraz z podobnymi sobie kumplami przejdzie z ronda pod stadion (heroizm pełną gębą).

post wyedytowany przez ASHERIX 2021-10-10 19:34:29
10.10.2021 20:09
Irek22
443
1
7 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Jeśli jakieś rusko-pisiorskie trolloujki będą tutaj bredzić, że frekwencja słaba i tym podobne bzdury, to uprzedzam, że:
- ogólnie - manifestacje poparcia dla członkostwa Polski w UE były również w innych miastach,
- indywidualnie - ani ja, ani moja żona, ani nasze dzieci, ani mój brat, ani jego żona, ani ich dzieci, ani moi rodzice nie byliśmy na manifestacji w Poznaniu (ani na żadnej innej dzisiaj), choć każde z nas w pełni popiera członkostwo Polski w UE i każde z nas nie znosi PiS (dzieci już od kilku lat są przez nas uczone, że PiS = zło). I takich Polaków są miliony.

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-10 20:11:32
10.10.2021 21:23
Ahaswer
447
1
Ahaswer
107
ciwun

Donald Tusk:

Dobrze wiemy, dlaczego oni chcą wyjść z UE. Tak naprawdę, żeby bezkarnie gwałcić prawa obywateli, zasady demokracji, kraść bez opamiętania

Nie tylko. Przynajmniej część pisowców wierzy w powrót do sojuszu z bratnim narodem. Im tamta opcja cywilizacyjna jest po prostu bliższa kulturowo i narodowo. Silna władza, skupiona w jednym ręku, trzymająca ludzi za mordy. Jakiś Repnin zainstalowany w pałacu Namiestnikowskim. Nawet nasze ruskie trolle przemycają czasem tego typu wizje.
Ale bardzo ważne jest dla Moskali by Polska nie była podmiotem w UE, by była skłócona ze wszystkimi swoimi sojusznikami, by była marginalizowana, słaba i ogarnięta chaosem. Myślicie, że pisowcy realizują ten scenariusz zupełnie przypadkowo i kompletnie nieświadomi konsekwencji?

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-10 21:24:14
10.10.2021 21:42
Ahaswer
449
1
Ahaswer
107
ciwun

Wanda Traczyk-Stawska (uczestniczka Powstania Warszawskiego):

Kochani, byliśmy w Europie zawsze i nikt nas z niej nie wyprowadzi, bo my tu rodziliśmy się od początku. Tu są nasze korzenie, a my mamy w haśle "za naszą wolność i waszą" i to jest nasza Europa i nikt nas z niej nie wyprowadzi

(Gdy próbowano ją zagłuszać):
Milcz, głupi chłopie. Milcz, milcz, milcz, chamie skończony. Milcz, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli, ja tu po to jestem żeby wołać w ich imieniu. Nigdy nikt nie wyprowadzi nas z mojej ojczyzny, która jest Polską, ale także nikt z Europy, bo Europa to moja matka także

Ciemny lud może podnieść larum, że się go nie szanuje, ale czy ten ciemny lud miałby powody by się obrazić za to, że nazywa się go "chłopem" albo "chamem"?

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-10 21:46:16
10.10.2021 21:59
lifter
😈
450
1
2 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Lewacka mowa nienawisci!

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27673289,wanda-traczyk-stawska-do-bakiewicza-milcz-glupi-chlopie-chamie.html#s=BoxMMtImg4

Pamietajcie, ze poki bedziecie tak wyzywac tych biednych chlopcow, tak nimi pogardzac, to nigdy nie wygracie wyborow!!!!

A w IPN pewnie juz nocna zmiana wertuje teczki i sprawdza kim byli jej pradziadkowi.

post wyedytowany przez lifter 2021-10-10 22:03:36
11.10.2021 16:41
Ahaswer
463
1
6 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Powstaniec Wanda Traczyk-Stawska:

To my byliśmy państwem, które zatrzymywało nawały ze Wschodu. I dalej to mamy robić. A tymczasem niektórzy chcą nas wyprowadzić z Unii Europejskiej, bez której pomocy możemy tego nie przetrwać. Tu chodzi o nasze bezpieczeństwo. W tej kwestii wszystkie partie muszą rozumieć, że dobrem Polski jest to, żebyśmy trwali tu, gdzie od prawieków jesteśmy i zawsze byliśmy. Polska to nasza ojczyzna, a Europa to nasza babcia.

Musimy pozostać w Unii Europejskiej, bo chyba każdy, kto ma wszystkie klepki, wie, że w razie czego sami nie obronimy się przed dawnym Związkiem Radzieckim, a obecną Rosją, która niewiele się zmieniła, jeżeli chodzi o imperializm. To, co robi na Ukrainie, niech będzie dla nas sygnałem, żebyśmy byli czujni. Jeszcze raz powtórzę: musimy być w Unii Europejskiej dla naszego bezpieczeństwa. Dla mnie ważne jest, żeby cała Polska rozumiała, że to jest w naszym interesie. Bo sami tym razem nie zatrzymamy tego, co jest największą dla nas groźbą na Wschodzie. A Jarosław Kaczyński, którego ojciec przecież też był powstańcem i dostał krzyż Virtuti Militari, powinien się wstydzić, że może swoimi rządami doprowadzić do tego, co jest dla Polski groźne

Ja jestem może i starym człowiekiem, ale wiem, co robię i staję w obronie nie tylko Polski w Unii Europejskiej, co uważam wręcz za konieczność, ale też w obronie słabszych, którzy potrzebują pomocy, jak na przykład dzieci z porażeniem mózgu, które są bardzo inteligentnymi i wrażliwymi ludźmi i mogą żyć normalnie, ale potrzebują rehabilitacji, a państwo im tego odmawia. To barbarzyństwo. Staję zawsze tam, gdzie jest potrzeba, żeby powiedzieć, że nie ma racji taki rząd, który krzywdzi ludzi, który krzywdzi najsłabszych.

No i to zdanie, z którym trudno się nie zgodzić.

Bo jesteśmy zagrożeni przez rząd, który jest nie tylko nieudolny, ale też nieuczciwy i przynosi nam wstyd na cały świat. Ten rząd zagraża wolności i suwerenności Polski.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-11 16:44:14
11.10.2021 19:37
Bezi2598
465
1
7 odpowiedzi
Bezi2598
114
Legend

Jestem teraz w szpitalu, 90% pacjentów ogląda TVP i wiadomości, jako, że na świetlicy używam laptopa to jestem zmuszony codziennie słuchać tego durnego programu.

W wiadomościach non stop mówią o tym jak to dobrze bronią granicy. Oni tak bardzo próbują wszystkim wmówić, że mają wszystko pod kontrolą, że ja się naprawdę boję co się tam naprawdę dzieje, bo jestem przekonany, że niczego nie mają pod kontrolą.

A, i Tusk też jest chyba codziennie.

W sumie to jest dosyć smutne, ci ludzie mają tylko jedno źródło informacji, telewizja, ogromna część ludzi to osoby starsze. I oni szczerze wierzą, że w Polsce dzieje się to co pokazuje telewizja TVP. Przerażające jest być tak okłamywanym. Niby wiedziałem o tym wcześniej, ale zobaczyć to na własne oczy na taką skalę to co innego.

A nagonka jaka jest robiona na wszystkich ludzi przeciwko PiSowi jest tak żałosna, że nie mam słów. Ci ludzie tak szczują na innych, że to się kiedyś serio skończy rozlewem krwi.

post wyedytowany przez Bezi2598 2021-10-11 19:49:21
12.10.2021 16:40
Ahaswer
473
1
2 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Manolitów się edukuje

Manolito jest wrogiem edukacji, podobnie jak spora część ciemnego ludu. Ich stosunek do najmądrzejszych, najlepiej wykształconych jest dość charakterystyczny. Ciemny lud nazywał ich łże-elitami a wcześniej, w okresie stalinowskim, do pewnego stopnia uznawani byli przez system jako wrogowie klasowi. Często w komunizmie przypinano im łatkę "sługusów Zachodu" oraz agentów imperializmu kapitalistycznego.
Te zaplute karły reakcji, knując przeciwko prawowitym władzom patriotycznym, na czele których stał Bolesław Bierut, musiały być represjonowany w imię dobrze pojętego interesu narodowego.

Spadkobierca ideowy, moralny oraz narodowy Bolesława Bieruta, Jarosław Kaczyński, właściwie wziął historyczny gotowiec i powiela znane z przeszłości hasełka i skojarzenia, odwołując się do podobnych emocji ciemnego ludu. Nie jest w stanie siać terroru, bo ta wredna Unia Europejska nie pozwala, ale może kiedyś uda się i ten problem rozwiązać.
Następnym krokiem będzie sfałszowanie wyborów, tym bardziej, że już te ostatnie, według lewackiej OBWE, nie były równe. Trzeba iść do przodu i nie dać się z obranej drogi zawrócić ;)
Kaczyńskiemu chyba nie starcza wyobraźni, albo wiedzy historycznej, by zrozumieć jak w podręcznikach historii kończyli jemu podobni.

12.10.2021 18:12
Ahaswer
475
1
2 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Prezes PiS próbuje utrzymać w ryzach kruchą większość, więc musi płacić stanowiskami. Dlatego już niedługo zostanie reaktywowane Ministerstwo Sportu, by nagrodzić ludzi Adama Bielana za wyrzucenie z rządu Jarosława Gowina. Ale posad domaga się coraz więcej politycznych grupek.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/jaroslaw-kaczynski-zaczyna-splacac-dlug-za-kulisami-trwa-walka-o-posady/vwxnxyh,79cfc278

Każda partia miały różnych swoich karierowiczów łasych na państwowe stanowiska (PSL?), ale patologii na taką skalę po 1989 roku jeszcze nie mieliśmy.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lista-nagrod-za-rzadow-beaty-szydlo-rekordzista-otrzymal-ponad-80-tys-zl/r8yqbej,79cfc278

Lista, która pojawiła się dzisiaj w sieci, zawiera nazwiska 55 członków rządu, którzy mieli otrzymywać nagrody w latach 2016-2017 wraz z kwotą netto, jaką wtedy otrzymali. Listę tę miał wysłać Michał Dworczyk do Patryka Jakiego 15 maja 2018 r. (...)
Średnia wysokość nagród, jakie mógł otrzymać w tamtym okresie członek rządu, wynosiła blisko 50 tys. zł. Łącznie wypłaconych zostało 2,7 mln zł

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-12 18:15:56
12.10.2021 19:04
Herr Pietrus
😂
476
1
9 odpowiedzi
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/protesty-czyli-para-w-gwizdek-komentarz-witolda-jurasza/e3qg0r0,79cfc278

Symetryści jak widzę trzymają się mocno.
"Nie straszcie PiS-em"!

Zgadzam się, że opozycji brak wyrachowania w stosunku do wyborców. Choćby w kwestii 500+ Platforma ośmieszyła się obiecując, że je zachowa - powinni przecież jasno powiedzieć, że jest to program socjalny i jako taki, owszem, zostanie utrzymany, ale dla uboższej części społeczeństwa, a nie wszystkich, bo na to nas nie stać.

Szokujące jest natomiast, że kolejny, zdawałoby się obyty i trzeźwo myślący "ekspert" (może to Manololo?!) próbuje udowodnić, że elektorat PiS da się do czegokolwiek przekonać. Przecież beton PiS-owski prędzej zagłosuje na diabła, niz na Tuska, PSL albo Nową Lewicę. Naprawdę ktoś tego jeszcze nie widzi? Naprawdę ktoś uważa, że po tylu latach afer wyborcy PiS-u, wyzywający na co dzień nie tylko polityków PO, ale i wyborców opozycji od czerwonej zarazy i zdrajców, byliby skłonni zagłosować na Tuska o wilczych oczach?!

Że niby opozycja nie docenia sukcesów PiS? A jakież to sukcesy odniósł PiS poza wspomnianą ochroną granic oraz 500+ i rozbiciem mafii (na potrzeby wywodu przyjmijmy, że to sukcesy...)?! Wzmocnił i zreformował armię? Uzdrowił służbę zdrowia? Unowocześnił oświatę? Rozwinął szkolnictwo wyższe? Ułatwił młodym zakup mieszkań? Zadbał o niepełnosprawnych i chorych na choroby rzadkie? Zreformował sądy?!
Przecież wysuwanie takiego argumentu to jest kpina!

Idźmy dalej - naprawdę ktoś uważa, że jeśli opozycja zacznie chwalić PiS, to wyborcy PiS-u, zamiast na PiS, zagłosują na PO? Czy autor tego felietonu zastanowił się nad tym odrobinę dłużej?

Tak, opozycja popełnia błędy w narracji o uchodźcach i o 500+, i tak, wybory wygrywa się w centrum, ale tym centrum nie jest PiS-owski beton! Opozycja musi zmobilizować część Polaków, którzy wszystkie wybory mieli do tej pory w d...e, a nie liczyć na cud nawrócenia pisiego ludu.

Rozkoszny jest ten fragment, gdy pan "ekspert" zarzuca opozycji, że zapraszani prawnicy zbyt zawile tłumaczą materię prawną sporu z UE, by za chwilę z rozbrajającą szczerością i bez cienia zażenowania przyznać, że on też nic z tego sporu nie rozumie i zrozumieć nie zamierza, a opozycja jest zła... bo zamiast merytorycznie i w sposób wyważony, gra na emocjach i straszy polexitem. ROTFL! Rzeczowe tłumaczenie złe, emocjonalne jeszcze gorsze!... No ani chybi zostaje tylko PiS.

Także ten, nie straszcie PiS-em, PiS nie jest taki zły, tak naprawdę 70% wyborców PiS chciałoby głosować na PO, gdyby nie wy, wstrętni internetowi fanatycy!

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-10-12 19:13:14
12.10.2021 19:32
Irek22
👍
477
1
Irek22
128
Legend

Jaruś powiedział, że "ponad połowa ceny benzyny to podatki, rząd może je zmniejszyć" i że on "obniżyłby akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny, ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności". Jaruś! Jaruś! Jaruś!
Niech Jaruś wywali Morawieckiego z urzędu premiera, skoro uważa że nie jest odważny i odpowiedzialny, i niech zajmie jego miejsce - wtedy obniży akcyzę i benzyna stanieje. Jaruś! Jaruś! Jaruś!

12.10.2021 20:06
ronn_2.0
478
1
2 odpowiedzi
ronn_2.0
5
Legionista

Stan na dziś jest taki:
- Policja - 100% zalezna od wladzy. Kolejne podwyzki to tylko cementuja; Nie ma znaczenia czy to co robia jest legalne, wazny prikaz od wodza;
- Prokuratura - Sluzy wylacznie do nie skazywania swoich i skazywania opozycji; Drugie najważniejsze zadanie prokuratury: stawanie na głowie byle tylko żadnemu gwałcicielowi w sukience nie spadł włos z głowy;
- Media - Jest kilka niepokornych, rzadowych polnocno-koreańskich nie liczę. Ale większość spolsatyzowana: Polsat, Interia, RMF FM, Wprost, Rzepa.. Polska Press wiadomo; Wiec tu tez sprawa jest w sumie bliska celu.

W sumie kurwy karakany zawlaszczyly prawie cale panstwo, ale są 2 problemy;
- sądy. Mimo prześladowań i ignorowania wyroków, wchodzenia prokuratury w kompetencje sądów, sukcesywnego wymiany kadr na ziobrowe zera, sądy się trzymają i dzielnie walczą. Nastąpi więc brutalny atak, ciężko powiedzieć czy wykorzystają TK ale na bank będą musieli sądy przejąć w 100% bo właściwie jest to ostatnia gałąź demokracji na jakiej siedzimy, media już IMO popłynęły i kilka rodzynków tego nie zmienia;
- no i ostatnie. mimo obrzydliwej propagandy i zadłużenia państwa na kilkaset miliardów ciągle jest tylko 35% baranów głosujących na kurwy karakany. Tutaj przyjdzie TK i pomoże. Trzeba tak zmienić ordynację wyborczą, żeby te 35% dawały nam zawsze zwycięstwo.

Mamy październik, następne 6 miesięcy wyjaśni czy nastanie komuna i na jak długo. Jeśli UE da kasę to się pokręci może i z 20 lat kurew karakanów u władzy, jak nie to jest szansa, że zbankrutujemy już za 10 lat, albo sytuacja gospodarczą będzie tak ciężka że nawet zwalanie na Żydów Tusków nie pomoże. Żyje się raz, czy nie lepiej wyjechać?

Ja ro sław! Ja ro sław! Jedyny pozytyw to wielka impreza po śmierci karakana ;)

post wyedytowany przez ronn_2.0 2021-10-12 20:13:49
13.10.2021 07:03
480
1
plolak
12
Generał

W Polsce będzie powrót do czasów poprl i instrumentów naprawy przy tej polityce jaką prowadzimy. Czyli próbując zdobyć pełnię władzy i bezkarność (propagandowo dla ludu nazywając to suwerennośc) w przyszłości będziemy musieli oddać suwerenność i resztę przemysłu za długi.

Chiny będą nas szachowac
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27679173,ministerstwo-finansow-wypuszcza-obligacje-panda-polska-zadluzy.html
UE będzie nas szachowac
https://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/komisja-europejska-zapowiada-ze-upomni-sie-o-kare-finansowa-za-turow/kvrlmg2
Plus kilka innych długów za walkę z UE.
USA będą nas szachowac - w zamian za plann aprawy oby nie było tak źle że kogos pokoju Balcerowicza nam podesla.
Żydzi będą nas szachowac - rekompensaty
Rosja będzie nas szachowac - surowce

Niestety nie mamy szczęścia do władz "dajcie Polakom rządzić A sami się wykańcza "

post wyedytowany przez plolak 2021-10-13 07:09:55
13.10.2021 07:12
lordpilot
😜
481
1
5 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

W Tok FM usłyszałem, że policjanci, którzy przybyli na miejsce do rysunków dzieci z kredy na chodniku, nie byli w stanie stwierdzić, czy to nie zniszczyło chodnika więc wezwali techników kryminalistyki xD
Trzylatek zasugerował funkcjonariuszom, że kredę przecież zmywa deszcz xDDD

^^Gdzie to? W jakimś Bantustanie? Czy na zgniłym zachodzie, przesiąkniętym polityczną poprawnością? A może to w lewackich Stanach już lewaków popieprzyło doszczętnie? No bo chyba mi nie powiecie, że to w Polsce milicja daje się tak upokarzać rządzącym kretynom...

post wyedytowany przez lordpilot 2021-10-13 07:13:00
13.10.2021 22:13
lordpilot
😂
488
1
4 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Sasin dziś, na twitterze pruje się, że wysokie ceny gazu, to "wina Tuska", ale on robi, co może, a PGNiG jest "wspaniale zarządzaną, państwową spółką ".

I dokladnie dziś (pisze o tym WP i Onet), wypływa info, że obecny zarząd PGNiG (pisowski) złożył we wrześniu zawiadomienie do pisokratury, na swojego byłego wiceszefa (WAŻNE: pisowca!), że ten przewalił 40 baniek :)

I niech mi ktoś teraz powie, że Sasin nie jest debilem i odwrotnością króla Midasa :D

post wyedytowany przez lordpilot 2021-10-13 22:20:54
14.10.2021 10:23
NewGravedigger
😂
491
1
3 odpowiedzi
NewGravedigger
157
spokooj grabarza

Tvp od dwóch dni przedstawia tragiczną sytuację Niemców jeśli chodzi o inflację, ceny żywności i paliwa. A niemiec może kupić 3 razy więcej paliwa od nas i najwyżej skrzywi się przy kasie.

14.10.2021 17:20
lifter
496
1
1 odpowiedź
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Premier Mateusz Morawiecki - relacjonują nam rozmówcy z szeregów PiS - powtarzał, że jeśli nie będzie pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy, to do wyborów i tak uda się bez nich dociągnąć. W szeregach partii rządzącej jest jednak frustracja, że oranie sądownictwa przez Zbigniewa Ziobrę nic nie dało, a koszty są gigantyczne - w tym konflikt z Unią Europejską.

14.10.2021 22:50
Ahaswer
499
1
1 odpowiedź
Ahaswer
107
ciwun

Gdyby tylko młodzi Polacy głosowali w wyborach, Sejm wyglądałby zupełnie inaczej. Wśród osób od 18. do 24. roku życia największym poparciem cieszy się Polska 2050 Szymona Hołowni, rządzące Prawo i Sprawiedliwość osiąga jednocyfrowy wynik - podało Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sondaz-wsrod-mlodych-polska-2050-na-czele-pis-na-koncu/n40r00e,79cfc278

17 proc. wyborców w wieku od 18 do 24 lat gotowych brać udział w ewentualnych wyborach parlamentarnych w 2021 r. poparłoby Polskę 2050. Po 14 proc. zagłosowałoby na Lewicę i Konfederację, 13 proc. na KO, a 8 proc. na PiS. Tylko 2 proc. młodych głosowałoby na Kukiz'15, a 1 proc. na PSL.
Jednak duża część Polaków w wieku 18-24 lata - średnio 25,8 proc. wobec 18,3 proc. wśród ogółu badanych - nie wie na kogo głosować, albo powstrzymuje się od jednoznacznych deklaracji w tej kwestii.

Nie wiem, jak to interpretować. Czy jest tu miejsce na nadzieję? Z Korwina, wiadomo, się wyrasta, więc te 22% poparcia dla Konfederacji wśród młodych mężczyzn nie musi wróżyć tragedii. Jednak ekstremizm i fanatyzm w tak młodym wieku też o czymś świadczy i też z czegoś wynika.

Niskie poparcie dla PiS musi cieszyć, być może rzeczywiście tak zaprzeszła partia jest tylko echem totalitarnej przeszłości i przyszłości dla niej nie ma. Niemniej natura nie znosi próżni i ta nasza bardziej "wschodnia" część populacji znajdzie dla siebie jakąś reprezentację.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-14 22:54:53
15.10.2021 10:59
kali93
501
1
3 odpowiedzi
kali93
161
Isildur

https://businessinsider.com.pl/finanse/inflacja-we-wrzesniu-2021-r-byla-najwyzsza-od-20-lat/t845sbv

Ciekaw jestem czy do pięćset plusów zaczyna to docierać i zaczyna im się coś nie zgadzać czy nadal nie...

15.10.2021 12:40
Irek22
503
1
2 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

A wiecie, że Fundusz Kościelny ma wzrosnąć ze 140 mln zł w 2021 r. do ponad 192 mln zł w 2022 r.? Że ma wzrosnąć o 52 mln zł, czyli o 37%?
No, to już wiecie. Podzielcie się tą radosną nowiną ze swoją rodziną i znajomymi, zwłaszcza pracującymi w budżetówce, np. nauczycielami, pielęgniarkami, ratownikami medycznymi.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/rekordowe-pieniadze-na-fundusz-koscielny/v0vxhl5

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-15 12:41:57
16.10.2021 12:42
Herr Pietrus
518
1
1 odpowiedź
Herr Pietrus
202
Ubecka Wdowa

Dobra zmiana w sądach. Dziadki z SN fikają, więc się SN zmarginalizuje i praktycznie zlikwiduje, a sądy "regionalne" będą pod butem prezesów z nadania Zera.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sadownictwo-jaroslaw-kaczynski-zapowiada-reforme/m569tps

Jak tam, Manololo, razem z zaplutym trollem Kowalskim, wasze bolszewickie serca się radują?
Pewnie tak, bo jak powiedział JACEK KURSKI, ciemny lud wszystko kupi. Zwłaszcza sprzedajny i jak mało kto podatny na rządową propagandę, zdradziecki pisi lud.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-10-16 12:43:53
16.10.2021 13:13
wyś
😉
519
1
2 odpowiedzi
wyś
70
Aloha!

Bukary

Teraz już mam pewność, że Colwalsky to nie troll, bo dobre trollowanie to sztuka.

A tutaj mamy do czynienia z matołem, który matołuje.

17.10.2021 06:44
frer
533
1
frer
137
Legend
Wideo

Trafiłem na ciekawy wywiad (zresztą na jednym z kanałów YT który chętnie oglądam):
https://youtu.be/UiL58aEENs4?t=1182
Polecam fragment od czasu 19:40-25:20, o tym jaki wpływ mają na nas politycy i dlaczego ok. 30% społeczeństwa żyje się lepiej, gdy jest cenzura.

17.10.2021 12:02
Bukary
536
1
6 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

Zgodnie z tym, co pisałem powyżej o pracy nauczyciela w weekendy, spędzam niedzielny poranek na zgłębianiu myśli Bolesława Prusa (oraz różnych koncepcji patriotyzmu u Krasickiego, Mickiewicza i Norwida). I trafiłem na dosyć ciekawy z naszego punktu widzenia artykuł:

http://www.polskietradycje.pl/artykuly/widok/532

Zacytuję końcówkę:

Nareszcie – prawdziwy patriota winien dla ojczyzny swej stawiać jak najwznioślejsze, jak najszlachetniejsze ideały, nie tylko dlatego, ażeby ona za ich pomocą zdobyła cześć u obcych, lecz i dlatego, że pracując dla wielkich ideałów, człowiek sam staje się lepszym i szlachetniejszym.

No, a chyba zbyteczne byłoby przypominaj, że istotny patriotyzm wcale nie potrzebuje walk ani wewnętrznych, między stronnictwami, ani zewnętrznych, z obcymi narodami. Nienawiści wewnętrzne z powodów religijnych, politycznych czy ekonomicznych, są niby gangrena, w ludzkim ciele i albo muszą być uleczone, albo – doprowadzą do śmierci. Nienawiść zaś do innych ludów, jakkolwiek ją nazwiemy: szowinizmem, hakatyzmem, czy nacjonalizmem, nie jest objawem zdrowego patriotyzmu, lecz – egoizmu, który musi budzić niechęć zarówno dla jednostek, jak i dla społeczeństw nim dotkniętych.

I teraz porównajcie sobie słowa Prusa z wypowiedziami manolitoidów. Niemal wszystko (antyidealizm, egoizm, walka z "tęczową zarazą", "mordami zdradzieckimi", "łże-elitą", "Makrelą", "unijną okupacją" itd.) idealnie pasuje do obrazu "antypatrioty", który rysuje autor "Lalki".

Zresztą Norwidowska koncepcja patriotyzmu jest również całkowicie sprzeczna z fałszywym pojmowaniem miłości ojczyzny przez krzykaczy z PiS-u.

post wyedytowany przez Bukary 2021-10-17 12:17:23
17.10.2021 13:25
Flyby
😃
537
1
8 odpowiedzi
Flyby
208
Outsider

PiS to kwintesencja polskości

Bo Bukary po prostu zapomniał "kwintesencję polskości" PiS, ująć w cudzysłów ;)

I teraz za karę musiał napisać elaborat.

Uśmiałem się, kiedy w TVN24, jedna z pań dyskutujących powiedziała że "dobra zmiana" to "droga zmiana" (inflacja i.t.d). To taki "lapsus" jak w tytule naszego wątku ;)
Czyli aby była "dobra zmiana", musowo musi być "droga". ;) Im więcej obywatele stracą kasy, tym będzie lepsza. Ktoś się nie zgadza?

post wyedytowany przez Flyby 2021-10-17 13:49:23
Forum: Dobra Zmiana - Dobra, Zmiana!
12345następnaostatnia