Forum Gry Hobby Sprzęt Rozmawiamy Archiwum Regulamin

Forum: Dobra Zmiana - Dobra, Zmiana!

123456789101112131415161718następnaostatnia
30.08.2021 23:01
lifter
1
2
lifter
19
Osiem gwiazdek!
Image

Dobra Zmiana - Dobra, Zmiana!

Zaczynamy kolejna czesc!

11.10.2021 10:19
Herr Pietrus
457
10
9 odpowiedzi
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Manololo domaga się szacunku i twierdzi, że niczego nie wiemy o elektoracie PiS-u? Wyborny żart!

Drogi Manololo, przecież o was najdobitniej świadczy to, jak zachowujecie się od kilku ładnych lat. W rządzie afera goni aferę, przejadane są miliardy złotych - respiratory, elektrownie, wybory, TVP, przekopy... spółki skarbu państwa stały się dojną krową partii na niespotykaną do tej pory skalę, kwitnie nepotyzm i kolesiostwo, miernoty robią kariery, Konstytucja jest gwałcona niczym tania dziwka, niszczone są kolejne instytucje, kolejne reformy pisane na kolanie powodują tylko coraz większy chaos... Jaka jest wasza reakcja? Milczycie, bo przecież dopóki jest 500+ (już dawno nazwano je programem socjalnym, tylko dlaczego pomoc socjalną dostają wszyscy?) i patriotyczne hasła na sztandarach, nic was nie obchodzi. Macie w nosie zasady, prawo i sprawiedliwość, macie w nosie przyszłość tego kraju.

Chcesz mi powiedzieć, że wyborcy PiS o tych wszystkich problemach nie słyszeli? Ależ słyszeli, wszyscy co do jednego o nich słyszeliście. A mimo to wciąż potraficie mówić tyłko o błędach PO - tak jesteście cyniczni i zakłamani.

Uważasz, że ktoś was niesłusznie obraża? Przecież nikt inny jak wasz człowiek, Jacek Kurski, nazwal cały elektorat PiS ciemnym ludem. Nie Tusk, nie Kosiniak-Kamysz, nie Niesiołowski, tylko właśnie Jacek Kurski, przykładny katolik z małżeństwem unieważnionym... przypomnisz. po ilu latach?

I wiesz co? Miał rację. Każde kłamstwo łykacie jak pelikan, choćby to ostatnie z wyrokiem TSUE i obroną Konstytucji, choćby to o kadencji RPO. Wszystko można wam wmówić, jako eksperci od prawa występują w TVP "sportowcy", rozrywkę stanowi dla was Ogórek i domniemany gwałciciel Jakimowicz (ale to tylko w TVN była afera seksualna, prawda?) oraz komentarze postawionych "zwykłych ludzi", którzy plują na wszystko i wszystkich. Jaki wmówi wam, że straciliśmy na dotacjach z UE stanowiących zwykle 80% inwestycji - uwierzycie. Piotrowicz zinterpretuje wam Konstytucję - uwierzycie. Glapa powie ze inflacja nie wpływa na portfele - uwierzycie!
No dalej, wklej mi znowu kazus wyroku niemieckiego trybunału, który tyłko potwierdza ze każdy, kto podważa orzeczenia TSUE jest traktowany tak samo, nie tylko Polska. Abstrahując od tego że Niemcy nie wykonały swojego wyroku i oczywiście nie był tożsamy z naszym

I jeszcze jedno - skończ już naprawdę z mitem, że tylko my was obrażamy. Kto wyzywał innych od lumpen-inteligencji i łże-elit, od zdrajców i komunistów? Oczekujcie szacunku nazywając całą opozycję w ten sposób?

Zgadzam się z Bukarym. Najwyższy czas przestać się łudzić, że do ciemnego ludu cokolwiek dotrze, że przekona ich jakikolwiek argument.
To są fanatycy zaczadzeni nienawiścią. Politycy PiS mogliby im nasrać do gęby, a oni będą z radością połykać i jeszcze się oblizywać z uśmiechem. Każda inna partia niż PiS będzie dla nich partią zdrajców i sowietów i nic tego nie zmieni. Ci ludzie nie będą głosować ani na PO, ani nawet na Hołownię. jeśli nie uda się przekonać biernych, opozycja znowu przegra i nie dlatego, że mówi prawdę o PiS i jego wyborcach.

Co więcej, zabawne są próby ponownej emancypacji PSL który liczy że stanie się na powrót partią chłopską... Rozumiem że Holownia nie pójdzie do wyborów z PO, bo on od początku kreuje się na trzecią siłę i alternatywę - i niestety głównie na tym opiera swoją retorykę co jest jednak rozczarowaniem. Nie wiem tylko jak gumofilce z PSL chcą z nim wejść w koalicję...

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-10-11 10:39:31
11.10.2021 16:18
Beren od Barahira
462
10
6 odpowiedzi
Beren od Barahira
19
Konsul

a teraz moja perspektywa, nie domagamy się jako wyborcy PISu specjalnej atencji, ale minimum szacunku dla wartości, które są nam bliskie, zrozumienia dla tego co nas boli co nas motywuje, uszanowania naszej tradycji, kultury, zrozumienia, że nie jesteśmy obywatelami gorszej kategorii nie chcemy być też nazywani debilami, chołotą, bydłem

Ale wyborcy PiSu sami nie szanują wartości, tradycji i kultury, które są dla nich bliskie. Głęboko wierzący katolicy, co tydzień obecni na mszy, śpiewający pięknie psalmy i odmawiający gorliwie modlitwy. Jednocześnie odmawiający jakiejkolwiek pomocy kobietom, dzieciom i osobom starszym na granicy. Ja sam nie jestem za tym, żeby przepuszczać każdego jak leci. Ale jak już się wyjaśni, że dany osobnik nie jest terrorystą, to po ładować go z powrotem do samochodu i wywozić w las pod białoruską granicę? Myślę że pan Jezus nie po to opowiadał o Dobrym Samarytaninie, aby jego wierzący nie wyciągnęli żadnych wniosków z tej historii. Zamiast tego, wyborca PiS co roku w Wigilię szykuje puste miejsce dla niespodziewanego wędrowca. A w razie jak taki się przypałęta, to zgasi światło i będzie udawał że nie ma go w domu. Nooo, wartości i tradycja. Krótką pamięć mają co poniektórzy i słabo znają historię, że zapomnieli o emigracji Polaków na zachód w czasie zaborów, o wędrówce Polaków przez Bliski Wschód w czasie IIWŚ. Ciekawym zjawiskiem od kilkunastu lat, jest namnożenie "prawdziwych patriotów" i zawłaszczenie przez nich symboli i praw do pamięci dawnych wydarzeń. Dużo ich chodzi na co dzień po ulicach, w patriotycznych ciuchach i dziarach na łapach. I takie łby, jak wczoraj ten debil Bąkiewicz, będą teraz decydować kto jest prawdziwym Polakiem. Powstanki warszawskie które wczoraj były na zgromadzeniu, dzisiaj są już nieświadomymi staruszkami. Szacunek, wartości, kultura i tradycja. Mi by przez myśl nie przeszło, żeby umniejszać zasługi lub robić niepełnosprawną osobę np. z ś.p. Witolda Kieżuna, który popierał PiS i publicznie o tym mówił. Dla mnie jest bohaterem, a jego poglądy zostawiam na bok. Pisowcy to banda hipokrytów i dlatego gdy ktoś nazywa ich debilami, to nie mam zamiaru mówić że jest inaczej.

post wyedytowany przez Admina 2021-10-13 12:06:54
07.10.2021 22:54
calvinek
414
9
9 odpowiedzi
calvinek
17
Pretorianin

Maverick0069 Zabolało,oj zabolało.Chcesz mi dać w mordę?Tak od razu,bez gry wstępnej?A to niby za co? Za te parę linijek prawdy?Czyli jednak jesteście (wy,poplecznicy pisbolszewii) rozchwiani emocjonalnie.Brakuje ci siły argumentu,to stosujesz argument siły.Wcale mnie tym nie zaskoczyłeś. Popierając tą rządzącą obecnie cyniczną i złodziejską bandę,nie zasługujesz na żaden szacunek. Niszczycie mój kraj od wewnątrz,burząc wszelki ład w gospodarce,wymiarze sprawiedliwości,edukacji,oświacie służbie zdrowia,samorządach.Ale co równie ważne,a może i ważniejsze: zniszczyliście pozytywny wizerunek mojego kraju na arenie międzynarodowej.Tak postępują prawdziwi Polacy? A ty zżymasz się,kiedy nazywam was "polaczkami"? Ja po prostu gardzę tobą i tobie podobnym.

Co zaś się tyczy "obozów przejściowych dla uchodźców z krajów Europy wschodniej",bo tak te miejsca wtedy nazywano,to zadaj sobie trochę trudu i poszukaj jakiegoś info na ten temat.Ja mam z pierwszej ręki,bo mój starszy brat przedostał się przez obóz przejściowy w Austrii do Australii,gdzie szczęśliwie żyje do dziś.

14.10.2021 13:33
Bukary
😜
493
8
4 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

~leszek

mam nadzieję że co najmniej punkt piąty przestrzegasz? i nie "stresujesz" dzieciaki których rodzice mają taki czy inny pogląd na swoje życie, ... no właśnie światopoglądy!? [ np. PIS-owski ]
jak również inne Twoje poglądy odnnośnie np. kościoła , które bezceremonialnie wyrażasz na tym forum dyskusji.

Drogi Leszku, nie bój żaby! Niemal każda moja wypowiedź na tym forum (również słowa o manolitoidach) jest wyrazem zarówno troski o losy Ojczyzny i młodych ludzi, jak też stanowczej w obliczu szykan ze strony władz postawy moralnej, społecznej oraz obywatelskiej. Daję więc w ten sposób przykład, który - jeśli tylko masz ochotę - możesz z zapałem naśladować. A prawo do wolności wypowiedzi i wyrażania własnych poglądów zagwarantowała mojej skromnej osobie Konstytucja.

A ponieważ dbam o porządne wykształcenie polskiej młodzieży, muszę powtórzyć, że polityka edukacyjna obecnych władz jest zdecydowanie antypolska i przyczynia się do zapaści intelektualnej całego narodu. To nosi wręcz znamiona zdrady. Dlatego ludzi, którzy świadomie popierają tego rodzaju politykę, również uznaję za zdrajców. I uważam, że powinni zostać zepchnięci na margines życia społecznego i spotkać się z ostracyzmem ze strony tych osób, które mają na względzie dobro polskiej młodzieży. Dlatego oczekuję, że partie opozycyjne nie będą się umizgiwać do wyborców PiS-u i nie pójdą na żadne zgniłe kompromisy ze zdrajcami, a zamiast tego zaproponują rozwiązania, które rzeczywiście poprawią stan polskiego szkolnictwa.

Podobnie zapatruję się na inną kwestię, którą byłeś łaskaw poruszyć, a mianowicie zepsucie polskiego Kościoła. Idę tutaj śladem najwybitniejszych polskich intelektualistów, w tym prymasa Polski, czyli Ignacego Krasickiego, który poddał głębokiej krytyce nasze duchowieństwo w "Monachomachii", oraz Juliusza Słowackiego, który poddał głębokiej krytyce Kościół katolicki i papiestwo w "Kordianie". I mam nadzieję, że zdecydowanej większość moich komentarzy na temat stanu polskiego Kościoła przyświeca właśnie myśl tych dwóch poetów, których dzieła znajdują się wciąż na liście lektur. Podążając ich tropem, wypełniam swoje nauczycielskie i obywatelskie obowiązki. A osoby, które akceptują zgniliznę moralną polskiego Kościoła albo - co gorsza - przyczyniają się do jej ugruntowania, również uznaję za zdrajców, ponieważ działają na szkodę polskiej młodzieży i całego narodu.

Po raz kolejny pozwolę więc sobie wyrazić dosadnie moje poglądy: olać ciemny lud i manolitoidów!

Zauważyłem również, drogi Leszku, że masz ogromne problemy z ortografią, interpunkcją i składnią. Zachęcam więc do kontaktu z najbliższym polonistą w celu ustalenia planu działań, które dadzą odpór wtórnemu analfabetyzmowi. Poprawiając swoje umiejętności językowe, mógłbyś się ponadto zaprezentować jako znakomity przykład dla młodego pokolenia Polaków. Jeśli tego nie zrobisz i nadal będziesz publikował na forum czytanym przez młodzież tego rodzaju wypowiedzi, wówczas dasz jednak wyraz pogardzie dla języka ojczystego i przyczynisz się do demoralizacji młodych rodaków. Jestem przekonany, że jako prawdziwy patriota nigdy do tego nie dopuścisz.

29.09.2021 12:14
Minas Morgul
😂
312
7
5 odpowiedzi
Minas Morgul
214
Szaman koboldów

"PiS będzie dbać o rodzinę i stanowczo przeciwstawiać się tęczowej demoralizacji, godzącej w fundamenty chrześcijańskiej Europy".
19.30 w rządowej telewizji: ruchanie zwierząt.

Mamy taki rząd, na jaki zasługujemy.

11.10.2021 21:03
Irek22
📄
467
7
14 odpowiedzi
Irek22
128
Legend

Wczoraj byłem oburzony zachowaniem Bąkiewicza i jego faszystów, ale przemyślałem to i moje serce zmiękło. Apeluję więc: nie potępiajmy ich, otwórzmy się na ich poglądy. Zrozummy ich. Zrozummy, że nienawidzą oni homo, Żydów, Niemców, Arabów i generalnie wszystkich innych nacji oraz ras i wyznań. A Polaków i chrześcijan nienawidzą tylko takich, którzy nie są katolikami i którym nie przyznają łatki "prawdziwy", tak że oni wcale nie są tacy źli, jak się ich maluje. Zrozummy, że najchętniej popowieszaliby lub rozstrzelaliby tylko tych, których uważają za "innych". Zrozummy, że oni "babies lives matter", ale tylko pod warunkiem, że to Prawdziwie Polskie Baby, "bo ciapate to tam można wywieźć do lasu lub wyrzucić z kraju". Proszę, zrozummy ich i usiądźmy z nimi do stołu, porozmawiajmy z nimi, doceńmy ich wrażliwość - dzięki temu może się uda wynegocjować, że homo będzie można legalnie bić tylko w dni parzyste, a Żyda, Araba czy murzyna tylko w dni nieparzyste.
Aha, no i potępmy jednak tę babcię, bo co ona tam wie - brała udział tylko w jednym powstaniu, więc to żaden wyczyn. A biedny Bąkiewicz mógł poczuć się urażony tym, ze nazwała go "chamem". Brońmy dobrego imienia faszystów, bo bez nich nie wygramy wyborów.

P.S. Większość wypowiadających się w tym wątku to ludzie inteligentni, więc zauważą sarkazm, ale dla tych idiotów, którzy nie wyłapali go, wyjaśnienie: to sarkazm i to do sześcianu, bo z faszystami - tak jak z terrorystami - się nie dyskutuje ani nie negocjuje, a już w żadnym razie nie finansuje z publicznych pieniędzy, jak to robi PiS! NIGDY, QRVA, WIĘCEJ!

post wyedytowany przez Irek22 2021-10-11 21:26:43
04.10.2021 12:28
Drackula
362
6
6 odpowiedzi
Drackula
208
Bloody Rider

W sprawie Turowa to Pisowskim klakierom proponuje wglad do materialow zrodlowych dotyczacych wyroku TSUE zamiast opierac sie na gadzinowce z TVP.

https://curia.europa.eu/jcms/upload/docs/application/pdf/2021-05/cp210089pl.pdf

Calosc sprawy jest znacznie wieksza niz sama kwestia zamykania kopalni.
- Polecam glebsza analize przyznawania koncesji kopalni, ktore nie tylko nie sa niejasne, ale prawdopodobnie sprzeczne z przepisami unijnymi. I jest o problem dosc stary, w zwiazku z ktorym Czesi interweniowali juz kilka lat temu.
- Z koncesjami jest powiazana sprawa rozbudowy elektrowni i oddania nowego bloku za 4 mld PLN. Czemu kombinowali z przedluzaniem koncesji? No w przeciwnym razie nowy blok nie mialby sensu przy planowanym wygaszaniu produkcji z kopalni, prawda?

Wisienka na torcie jest natomiast to, o czym nikt tutaj nawet nie przebakuje: Komisja Europejska potwierdziła, że region Bogatyni nie otrzyma środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, jeśli nie zadeklaruje odejścia od węgla w tej dekadzie. TADAM!

Oryginalnie, kompleks w Turowie mial pracowac do 2026 a na podstawie raportu "Droga do celu", całkowite zamkniecie Turowa w 2026 - kilkanascie lat przed data forsowana przez PGE, nie ma negatywnego wpływu na bezpieczenstwo energetyczne Polski.

https://www.teraz-srodowisko.pl/media/pdf/aktualnosci/10109-instrat-raport-droga-do-celu-v1.pdf

Ale forumowe Pisowskie lemingi i tak wiedza lepiej, czego dowody mozemy poczytac w wypocinach w powyzszych postach ;)

post wyedytowany przez Drackula 2021-10-04 12:29:19
07.10.2021 15:24
kęsik
😂
400
6
kęsik
121
Legend

Discovery się mści za lexTVN nie sprzedając sublicencji TVP na pokazywanie skoków narciarskich. Tej zimy skoki w TVN :D

16.10.2021 11:57
Wujek Władek
517
6
1 odpowiedź
Wujek Władek
14
Niczburukjebiwdenko

Strategiczne sukcesy Kaczyńskiego: największa inflacja po 1995 roku, największa ilość zgonów Polaków po 1945 roku (zapaść służby zdrowia), najmniejsza ilość urodzin Polaków po 1945 roku- ubywa nas co roku, najmniejsza stopa inwestycji zagranicznych po 2005 roku, największy dług publiczny po 1990 roku, na 10 najuboższych gmin w EU aż 6 jest w Polsce- nawet wyprzedzamy pod tym niechybnym względem Białoruś/Mołdawie/Gruzje na 10 najbardziej zanieczyszczonych miast w EU 7 jest w Polsce...

19.10.2021 19:58
Ahaswer
573
6
4 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Odbiór wystąpienia Morawieckiego w PE jest dość jednoznaczny. Spora część europosłów nie wierzyła własnym uszom, że można tak kłamać w żywe oczy. To są ci, którzy nie znają stylu sowieckiego czy putinowskiego. Niech wsłuchają się w komunikaty Ławrowa, czy moich ulubieńców, Marii Zacharowej czy Dmitrija Pieskowa, a dostaną dokładnie ten sam styl.

Morawiecki, kompromitując się w ten sposób, jeszcze bardziej zaszkodził. W najmniejszym stopniu nie zbliżył się w stronę polubownego rozwiązania problemu, przynajmniej na tyle, byśmy definitywnie nie stracili tych miliardów euro. Teraz determinacja by rząd pisowski ukarać będzie większa. Właściwie klamka już chyba zapadła.

Morawiecki zapewne przyjechał tam z instrukcjami Kaczyńskiego by nie cofać się o krok. Żadnych kompromisów. To oznacza, że neobolszewicy świadomie doprowadzą do pozbawienia Polski środków unijnych.

Programy socjalistyczne PiS nie przewidywały utraty tego ogromnego dofinansowania, ale pisowcy, działając konsekwentnie ze szkodą dla Polski, nigdy nie mieli na celu by sytuację Polski w czymkolwiek poprawić, zresztą od 6 lat stopniowo pod każdym względem ją pogarszają.
Pisowcom chodziło tylko o władzę, a teraz chodzi im o utrzymanie władzy, za wszelką cenę, tym bardziej, że grożą im wysokie kary za zdradę państwa, złodziejstwo na niespotykaną skalę, łamanie polskiego prawa, nadużycia władzy i inne przestępstwa przeciwko państwu polskiemu i polskim obywatelom.

Pisowcy nie cofną się przed dalszym systemowym osłabianiem Polski, nie zawahają się by dziurę finansową załatać dodrukiem pieniądza, tak jak to robili ich komunistyczni mistrzowie. Myślę, że przykład Łukaszenki, który od ćwierć wieku kurczowo trzyma się władzy, jest dla nich krzepiący. 25 lat bezkarności to marzenie każdego pisowca. Dlatego ciemny lud, nawet jeśli nie otrzyma unijnych pieniędzy, to dostanie "podwyżkę". Wszystkiego. Słabnąca gospodarka? Wina Tuska. Niska wartość pieniądza? Wina Tuska. Pauperyzacja? Wina Tuska. A potem? Proszę mi powiedzieć, co mogą teraz zrobić Białorusini? Powiedzmy, że się ocknęli po 25 latach, ale co teraz mogą zrobić? I to jest przyszłość PiS. Ku temu zmierzają. Zgodne potraktowanie pisowców przez parlamentarzystów europejskich pokazało pisowcom, że oni nigdy nie znajdą swojego miejsca w Europie. Związek Białorusi i Rosji - gromkie TAK (wspólne wartości). Unia Europejska to wróg, o czym zresztą codziennie donosi pisowska TVP.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-10-19 20:12:10
30.08.2021 23:07
Mladen z Buenos
2
-12
14 odpowiedzi
Mladen z Buenos
9
Pretorianin
Image

Dlaczego opozycja rozwala płot na granicy z Białorusią?

31.08.2021 01:30
2.1
b212
104
Generał

Bo opozycja to banda debili (dlatego PiS rządzi).

post wyedytowany przez b212 2021-08-31 01:31:08
31.08.2021 02:16
Flyby
😱
2.2
1
Flyby
208
Outsider

Jaka "opozycja"?

31.08.2021 06:48
2.3
Mianolito
9
Generał

to ta sama opozycja co głosowała przeciwko funduszowi odbudowy bo PIS był akurat za. Banda kretynów.

31.08.2021 08:38
Mladen z Buenos
2.4
Mladen z Buenos
9
Pretorianin

Flyby
Rozumiem, że można nie cierpieć Pisu, ale do cholery nie rozwalajcie z bojówkami Putina granicy.

Chcecie obozów przejściowych na szeroką skalę w Polsce za naszą kasę, czy co?

Po co dewastujecie ten płot?

post wyedytowany przez Mladen z Buenos 2021-08-31 08:38:27
31.08.2021 09:32
Qverty
2.5
Qverty
12
w olejku lub w pomidorku

Bo niektórzy posłowie z opozycji, ci najbardziej na lewo to najchętniej by otworzyli granice i wpuszczali wszystkich bez żadnej kontroli, oczywiście do łba im nie przyjdzie że ci ludzie są wykorzystywani przez Łukaszenkę w ramach prowokacji i nie pomyślą, że jak otworzymy granice to Polska stanie się kanałem tranzytowym dla uchodźców bo Łukaszenka będzie nam podprowadzał coraz większe grupy ludzi pod granice.

post wyedytowany przez Qverty 2021-08-31 09:33:35
31.08.2021 10:01
wyś
😂
2.6
wyś
70
Aloha!

Jaka "opozycja"?

Po co dewastujecie ten płot?

Parsknąłem śmiechem, Flyby, Ty wredny opozycjonisto :)

31.08.2021 10:44
2.7
Ryokosha
52
Senator

A dlaczego ty dajesz się łapać z kolegami na te durną propagandę Qverty? Naprawdę myślisz że jakiś tam drut kolczasty czy płot z drutu powstrzyma zdeterminowanych ludzi? Nawet mur nie jest w stanie powstrzymać odpowiednio zorganizowanych działań - poczytaj sobie o strefie Gazy albo o tym jak mury/płoty powstrzymują migrację z Meksyku do USA. Ubaw byłby po pachy gdyby nie to że to wszystko z moich podatków. Najpierw postawimy płot z drutu a potem okaże się że Łukaszenka da im nożyce do cięcia drutu. To umieścimy czujniki, kamery i wieże wartownicze - to będą robić podkopy albo wykorzystywać niesprzyjający teren. to ciekawe co potem będzie? Mur z betonu jak w NRD? Poczytaj ile to dało. A może będziemy strzelać do ludzi? Albo całe wojsko ustawimy co 5 metrów żołnierz z karabinem? Rozwiązaniem nie jest budowanie twierdzy za ciężkie miliony lub miliardy tylko to co teraz robi od lat Frontex czyli dobrze wyszkolone służby plus drony a na dodatek odpowiednia polityka wobec tych którzy przepuszczają uchodźców. A że nie mamy żadnej karty przetargowej w kontaktach z Łukaszenką to trzeba prosić o pomoc UE. No ale nasze pierdoły nie potrafią się dogadać z państwami UE i instytucjami tylko obrażać to inna bajka. Lepiej płoty budować i opowiadać bzdury o tym że KE stosuje wobec Polski wojnę hybrydową (vide nasz kochany Zero kolejny w konkursie na najgłupszą wypowiedź roku).

31.08.2021 11:48
Mladen z Buenos
2.8
Mladen z Buenos
9
Pretorianin

Ryokosha

Nie pytam o funkcjonalność ani słuszność tego nieszczęsnego ogrodzenia, tylko dlaczego wy jako polska LEWICA plus Platforma Obywatelska(we współpracy z Putinem, bo ten szatański projekt z uchodźcami powstał w Moskwie) go niszczycie.

Proste pytanie.

Dlaczego niszczycie ten płot?

post wyedytowany przez Mladen z Buenos 2021-08-31 11:52:08
31.08.2021 12:11
2.9
Ryokosha
52
Senator

Mladen ty jednak jesteś głupszy niż ustawa przewiduje, więc tak:
1. Nie każdy któremu się nie podoba durna polityka naszego bezmózgiego rządu głosuje na PO czy Lewicę. Niech to w końcu do ciebie dotrze bo najwyraźniej nie jesteś w stanie połączyć tych dwóch kropek.
2. Sprzeciwianie się głupim pomysłom tego rządu nie jest żadną współpracą z Putinem. Chłopie przestań chociaż walić tu propagandą pisowską, nie jesteś chyba posłem PiSu żebyś walił tu przekazem dnia.
3. To co robi PiS idzie w sukurs Łukaszence i Putinowi. Taka polityka wypycha nas w ramiona takich partii jak AfD, Fidesz czy Front Narodowy, które pozostaną naszymi jedynymi sojusznikami w UE a one są na pasku Putina bo dostają od niego kasę.
Ergo: bronimy się przed Putinem żeby wpaść w jego ramiona...

31.08.2021 12:19
Mladen z Buenos
😁
2.10
Mladen z Buenos
9
Pretorianin

Ryokosha
Rozumiem.
Niszczycie, bo jako opozycja nie zgadzacie się z polityką rządu.

Tego rządu.

Tyle chciałem usłyszeć.
Thx za info.

post wyedytowany przez Mladen z Buenos 2021-08-31 12:21:27
31.08.2021 12:34
Flyby
😁
2.11
Flyby
208
Outsider

Rozumiem.
Niszczycie, bo jako opozycja nie zgadzacie się z polityką rządu.

Tego rządu.

Tyle chciałem usłyszeć.
Thx za info.

Ty Mladen i tobie podobni, rozumiecie i słyszycie tylko to co rozumieć i słyszeć, chcecie.
Dlatego wprowadzacie stan wojenny, dzieci PiS. Tak jak kiedyś Jaruzelski..
Wszędzie będą zasieki, strefy graniczne, rogatki i he, he ..czołgi Abrams.

post wyedytowany przez Flyby 2021-08-31 12:37:36
31.08.2021 13:45
Qverty
2.12
Qverty
12
w olejku lub w pomidorku

To co robi PiS idzie w sukurs Łukaszence i Putinowi

W jaki sposób obrona granicy UE przed nielegalnymi imigrantami wpycha nas w ręce Putina?

31.08.2021 16:25
Milka^_^
2.13
1
Milka^_^
209
Zjem ci chleb

Qverty - ten pPR który sobie robi PiS może działa na takich jak ty, ale nie działa na UE. Dzięki temu nas izolują na arenie międzynarodowej. A sama Polska to słaba Polska. Ty się ciesz, że nas z NATO nie wywalili jeszcze, bo wtedy putin ze swoimi czołgami tu wpada i sam zostaniesz uchodźcą. Ciekawe czy się odbijesz od plotu ue i czy będziesz kopać pod nim byleby się dostać na drugą stronę. To jest bardzo ciekawa kwestia, hehe.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-08-31 16:25:49
31.08.2021 18:14
😂
2.14
Persecutor
19
Generał

Ryokosha -> Naprawdę myślisz że jakiś tam drut kolczasty czy płot z drutu powstrzyma zdeterminowanych ludzi?

W Grecji powstrzymał, trochę lepiej zrobiony był, ale powstrzymał.

30.08.2021 23:08
lifter
3
1 odpowiedź
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Zatem okazuje sie, ze KRRIT nie miala tu nic do gadania, choc mialo wygladac jakby to byla jej decyzja

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27512680,luft-o-komunikacie-krrit-ws-tvn24-ma-sprawiac-wrazenie-ze.html#s=BoxOpImg1

31.08.2021 02:12
Flyby
😁
3.1
1
Flyby
208
Outsider

choc mialo wygladac
To tak zwane mydlenie oczu żeby ci co oglądają TVN popłakali się ze szczęścia (od tego mydła)

31.08.2021 01:11
Herr Pietrus
😒
4
1
2 odpowiedzi
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

A gdzie link do poprzedniej części? Gdzie jakiś wstęp? I tytuł bez polotu...

31.08.2021 02:00
Flyby
😃
4.1
Flyby
208
Outsider

I tytuł bez polotu...
Herr Pietrus, bo to jest podlot interpunkcji - karteczka po prawej objaśnia to wszystkim nielotom.

post wyedytowany przez Flyby 2021-08-31 02:03:39
31.08.2021 07:38
lifter
4.2
lifter
19
Osiem gwiazdek!

NO sorry, robione w pospiechu,

Tu jest link do poprzedniej czesci

https://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=15643117&PAGE=17&N=1

31.08.2021 06:23
frer
5
7 odpowiedzi
frer
137
Legend

Tutaj mamy dobrą zmianę (przynajmniej dla tych co już kupili):
Dostępność mieszkań najniższa od sześciu lat. Ceny uciekają, coraz ciężej je dogonić
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27511276,dostepnosc-mieszkan-najnizsza-od-szesciu-lat-ceny-uciekaja.html#do_w=52&do_v=221&do_st=RS&do_sid=602&do_a=602&s=BoxBizImg3

Brawo PiS! Sześć lat rządów i sześć lat spadków dostępności mieszkań. A pamiętam bajki o Mieszkaniu+ i zwiększaniu dostępności mieszkań dla młodych jakie nadzwyczajna kasta PiSlamu opowiadała w 2015 r. Dziś młodych nie stać na zakup pierwszego mieszkania, bo ich pensje nie nadążają za wzrostem cen.

31.08.2021 07:39
5.1
plolak
12
Generał

Młodzi za mało interesują się polityką więc można olac.

Najbardziej interesują się biorcy socjalu i klienci ZUS.

post wyedytowany przez plolak 2021-08-31 07:39:45
31.08.2021 07:41
lifter
5.2
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Coz, kupowalem w 2008, dalem - okazyjnie 4000 zl/m2 za mieszkanie we Wrocku, w centrum miasta (do Rynku tramwajem 10 minut albo spacerkiem jakeis 40 minut, wiec jak na Wroclaw blisko), blisko przystankow itd. Dzis jest warte ze 2x tyle. A za kawalerke w 1998 placilem jakies 2000 zl/m2, a wiadomo ze kawalerki wychodza drozej w takim przeliczeniu niz duze mieszkania.

plolak - akurat ceny mieszkan ich na pewno interesuja i nie maja tego za "polityke".

post wyedytowany przez lifter 2021-08-31 07:42:32
31.08.2021 09:05
Herr Pietrus
5.3
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Ciekawe czy te nieruchy to nadal będzie super inwestycja
Niby żyla złota a u mnie kilku developerów ma w planach po kilka lub kilkanaście budynków w pewnych lokalizacjach i wcale nie przyspieszają z inwestycja, nie rozpoczynają szybciej budowy.

Ja rozumiem, logistyka, dostępność materiałów, ale nie chcą zarobić? Liczą, że ceny jeszcze urosną? Specjalnie ograniczają podaż?

Ciekawe...

31.08.2021 09:23
Milka^_^
5.4
Milka^_^
209
Zjem ci chleb

Dziwne ruchy z ich strony, bo to nie ich problem, że ktoś sobie weźmie kredyt, którego za chwilę nie będzie miał jak spłacić. Bank sobie w ostateczności weźmie mieszkanie od klienta, chyba że wartość mieszkania będzie mniejsza od wartości tego co ma klient spłacić, no to wtedy jakiś sens to ma, ale nie wiem jak to w praktyce wygląda

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-08-31 09:24:33
31.08.2021 09:29
lifter
5.5
lifter
19
Osiem gwiazdek!

W koncu dupnie... a potem znowu zacznie rosnac - vide banka z okolic 2006 ,z korekta w 2008 - w 2014 ceny wrocily do tamtych poziomow, a potem pooooszly! Jakos nie widze szans na znacze dlugoletnie korekty w dol.

W dlugiej perspektywie w sumie inwestycja dosc malo oplacalna IMO - depopulacja Polski zmniejszy popyt... Ale tez ludzie beda chcieli moze wyzszego standardu, a PRLowskie bloki nie beda wieczne... (swoja droga bloki z wielkiej plyty maja przewidywana zywotnosc 50-70 lat, z uwagi na korodujace zbrojenie w wielkich plytach; a gomulkowskie bloki z lat 60-tych wchodza juz w ten wiek...) Ale to juz nie moje zmartwienie. Mam dwa mieszkania (jedno jeszcze na kredyt, ale czynsz z wynajmowanego pierwszego pokrywa go praktycznie w 100%, a jak dobrze pojdzie to i kredyt sie skonczy - frankowy, a jakze) plus potencjalnie polowe trzeciego (rodzicow) ale chcialbym akurat nie miec go jeszcze dlugo. To pierwsze traktuje jako fundusz emerytalny - ew. przeprowadze sie do niego i sprzedam to wieksze, jak ciezko bedzie mi je z emerytury utrzymac, bo jest dosc spore.

Ale wspolczuje wszystkich 20-30+ i to bez zlosliwosci pisze.

post wyedytowany przez lifter 2021-08-31 09:31:04
31.08.2021 12:38
5.6
plolak
12
Generał

Też kupowałem parę lat temu mieszkanie rok przed dolkiem teraz inflacja na tych samych około 130-140% wg. Cen na ogłoszeniach. Później działkę tutaj to już rekord bo nawet 300% więcej w ogłoszeniach. I garaż 80% wzrost.

Covid zderegulowal cykle (a raczej banki centralne w odpowiedzi na covid więc w sumie nie wiem na jakim etapie cyklu jesteśmy i jak ten cykl będzie przebiegał ale na pewno w granicach szczytu cen.

Najgorsze jest to że masa w swojej głupocie dokonuje wyborów stadnych i im drożej tym bardziej chcą kupować A później płacz. I tak jest zawsze.
A oczywistością jest że nie kupujemy kiedy wszyscy chcą kupować oraz nigdy nie kupujemy skrajnie drogich aktywów szczególne na kredyt zawsze na tym stracimy. Ale masa w swojej głupocie zawsze najbardziej kupuje kiedy jest najdrożej i zawsze traci.

Najgorzej mają Ci którzy chcą i muszą się wyprowadzić.

post wyedytowany przez plolak 2021-08-31 12:42:35
31.08.2021 18:41
frer
5.7
frer
137
Legend

Siedzę w branży budowlanej (choć nie deweloperskiej) to się wypowiem w paru kwestiach.

Herr Pietrus
Niby żyla złota a u mnie kilku developerów ma w planach po kilka lub kilkanaście budynków w pewnych lokalizacjach i wcale nie przyspieszają z inwestycja, nie rozpoczynają szybciej budowy.
Ja rozumiem, logistyka, dostępność materiałów, ale nie chcą zarobić? Liczą, że ceny jeszcze urosną? Specjalnie ograniczają podaż?

Ja bym obstawiał trzy powody, o które poniekąd zahaczyłeś już:
1) Ograniczają podaż - bo mają ograniczony bank gruntów i rozkładają jego wykorzystanie na lata. Pojedyncza inwestycja deweloperska to min. 3-5 lat zabawy. Nawet jakby mogli budować, wystrzelają się teraz i co dalej? Poza tym, nie wiadomo co będzie za 3 lata. A jak pęknie bańka na nieruchach i zostaną z dużym zasobem wybudowanym ogromnym kosztem, którego nie są w stanie sprzedać?
2) Materiały - teraz ciężko dostać wiele rzeczy. Kolega zmieniał projekt pewnej konstrukcji, żeby zrezygnować z jak największej ilości stali, bo ceny tak poszły w górę, że pierwotny projekt byłby niewykonalny w zakładanym budżecie.
3) Kadra - Połowa pracowników na wielu budowach to sami Ukraińcy i inni imigranci. Znam duże budowy toczące się na pół gwizdka, bo nie mają zbrojarzy. Po prostu nie ma ludzi do rozpoczęcia większej ilości budów.

Milka^_^
Bank sobie w ostateczności weźmie mieszkanie od klienta, chyba że wartość mieszkania będzie mniejsza od wartości tego co ma klient spłacić
Wbrew pozorom nie jest to takie proste. Banki nie chcą przejmować mieszkań, bo to sporo problemów. Oni żyją z biznesu kredytowego, żeby kaska miesiąc w miesiąc spływała. Nie jest w ich interesie zbyt szybko odzyskać kapitał.

lifter
Jakos nie widze szans na znacze dlugoletnie korekty w dol.
Też słabo to widzę, ale nie może iść w nieskończoność. Ja widzę dwa scenariusze, jakie są możliwe:
1) Ceny się stabilizują w końcu, nominalnie w ogóle nie spadają, ale z czasem zje je inflacja.
2) Za dużo osób się zalewaruje kredytem "pod kurek", stopy kiedyś pójdą w górę i wymuszone sprzedaże wymuszą spadek cen. Ci co kupią za gotówkę nie sprzedadzą od razu, więc spadki też nie będą radykalne.

W dlugiej perspektywie w sumie inwestycja dosc malo oplacalna IMO - depopulacja Polski zmniejszy popyt...
Jeśli pójdziemy drogą Irlandii i mądrej polityki imigracyjnej to spadek populacji rodzimej zastąpimy wzrostem liczby imigrantów. Już teraz rynek najmu ratują Ukraińcy. Większość moich znajomych im wynajmuje mieszkania.

PRLowskie bloki nie beda wieczne... (swoja droga bloki z wielkiej plyty maja przewidywana zywotnosc 50-70 lat, z uwagi na korodujace zbrojenie w wielkich plytach; a gomulkowskie bloki z lat 60-tych wchodza juz w ten wiek...)
To trochę bardziej skomplikowane. Choć budynki projektowało się na 50-70 lat, to w praktyce "żywotność" konstrukcji żelbetowych ocenia się na 200 lat. Oczywiście zakładając dobre utrzymanie.

31.08.2021 07:36
Ppaweł
6
Ppaweł
35
Senator

coś na rozluźnienie

https://demotywatory.pl/5089020

31.08.2021 10:37
marcinbvb
7
7 odpowiedzi
marcinbvb
115
Konsul

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-gus-inflacja-w-sierpniu-wyniosla-5-4-proc,nId,5453617
No to mamy inflację najwyższą od 20 lat. Ale co tam zaraz pewnie ktoś powie że przecież pensje rosną szybciej.

31.08.2021 10:40
_Luke_
7.1
_Luke_
234
Death Incarnate

Glapa mlaska z zadowoleniem

31.08.2021 10:43
Hansvonb
7.2
Hansvonb
200
Res ad triarios venit

Tak niska inflacja?!
Zapewne tylko dlatego że parowozy tanieją.

31.08.2021 11:32
lifter
7.3
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Komu?

31.08.2021 12:24
Hansvonb
7.4
Hansvonb
200
Res ad triarios venit

lifter - jak to komu?

Mnie, tobie i wszystkim tanieją parowozy!

Cały naród kupuje tanie parowozy.

PS
jak widać Gomułka wiecznie żywy (choć w oryginale było chyba o lokomotywach, ale parowozy są zdecydowanie bardziej stylowe)

post wyedytowany przez Hansvonb 2021-08-31 12:27:04
31.08.2021 12:46
7.5
plolak
12
Generał

No to realnie mamy już ponad 10% inflację.
Także mają 2 wyjścia lockdown i strach żeby ograniczyć wzrost cen i bujać się z inflacja około 4-5% albo podwyżki stóp procentowych.
Jest jeszcze 3 wyjście nie robić nic i mieć co miesiąc rekordy i wpaść w spiralę inflacji.

Moim zdaniem pójdą w lockdown. Tym bardziej ze Przy okazji lockdownu można drukować i dobrze nakrasc tym bardziej że ta partia ma w d... przyszłość Polski.

post wyedytowany przez plolak 2021-08-31 12:48:47
31.08.2021 18:23
😂
7.6
Persecutor
19
Generał

Także mają 2 wyjścia lockdown i strach żeby ograniczyć wzrost cen i bujać się z inflacja około 4-5% albo podwyżki stóp procentowych.

Większej głupoty dawno nie czytałem, lockdown to gwarantowany wzrost cen :P związany z poważnym zakłóceniem popytu i podaży, jak i dostępu do materiałów.

01.09.2021 07:43
7.7
plolak
12
Generał

Nie w nowej ekonomii kraju opartego o konsumpcję. W nowej ekonomii lockdown i strach ogranicza ruch gotówki czyli inflację.

Oczywiście tam gdzie się produkuje i gdzie się ta produkcję zakłóca tam będzie inflacja na towarach Ale to dotyczy chin i innych producentów nie konsumentów na kredyt jak Polska tym bardziej że korporacje w Polsce nie mają lockdownu.

post wyedytowany przez plolak 2021-09-01 07:45:02
31.08.2021 11:35
lifter
😂
8
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Ma powstac "partia ludzi rozczarowanych Kukizem". Potencjalny elektorat moze siegac z 80% populacji Polski.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27513805,nowa-partia-w-sejmie-cieszymy-sie-zainteresowaniem-rozczarowanych.html#s=BoxOpImg5

31.08.2021 12:14
PanWaras
9
2 odpowiedzi
PanWaras
62
Senator

Morawiecki: wystąpiłem do prezydenta z wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego na przygranicznym pasie, w części woj. podlaskiego i lubelskiego

Kamiński: każde przekroczenie granicy może zakończyć się tragedią, niezależnie czy to będzie aktywista, my nie straszymy, my wiemy z kim mamy do czynienia

Tylko oni wiedzą, z kim mają do czynienia, tylko wszyscy inni się mylą!

31.08.2021 12:21
Flyby
😃
9.1
Flyby
208
Outsider

Dobry początek do wprowadzenia stanu wyjątkowego na terenie całej Polski. Nie będą potrzebne żadne wybory. Nowy sposób na nieustające rządy PiS.

31.08.2021 12:22
lordpilot
😉
9.2
1
lordpilot
184
Legend

Kamiński właśnie ogłosił "stan wojenny". Niefortunne przejęzyczenie, czy "było wczoraj pite" ;-)?

ps. Tak, jak piszą już ludzie na twitterze - powinien to jednak ogłosić towarzysz Piotrowicz, nie Kamiński.

31.08.2021 12:47
Herr Pietrus
😱
10
5 odpowiedzi
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!
31.08.2021 12:59
Flyby
😁
10.1
Flyby
208
Outsider

Obudziłeś się Herr Pietrus, nie w tej Polsce? Współczuję..
Tutaj ściąga do poszerzającej się rzeczywistości Pislandii na cały kraj:

https://www.wprost.pl/kraj/10485717/czym-jest-stan-wyjatkowy-uprawnienia-wladzy-po-jego-wprowadzeniu.html
Szczególnie polecam rozdział o "cenzurze prewencyjnej" i.t.p.
TVP będzie miała lżejszą pracę..

post wyedytowany przez Flyby 2021-08-31 13:20:47
31.08.2021 13:32
Herr Pietrus
😜
10.2
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Ano obudziłem się, nie mam 2,5 mieszkania jak Lifter, a tu inflacja szaleje. Może chociaż przez stan wojenny zwolni.

31.08.2021 13:35
Minas Morgul
10.3
Minas Morgul
214
Szaman koboldów

Pan Terlecki
W hełmie
Przerwał "Teleranek"?

31.08.2021 13:42
Flyby
😃
10.4
1
Flyby
208
Outsider

Pan Terlecki
W hełmie
Przerwał "Teleranek"?

To jeszcze przed nim. Pełnia jego posłannictwa i ukoronowanie kariery.

31.08.2021 15:21
Yaca Killer
😍
10.5
Yaca Killer
235
Regent
Image

prezentuje się "zawodowo"

31.08.2021 14:39
NewGravedigger
11
2 odpowiedzi
NewGravedigger
157
spokooj grabarza
31.08.2021 14:43
Flyby
😃
11.1
Flyby
208
Outsider

To trzeba to tłumaczyć aż w TVP Info?

31.08.2021 15:04
Drackula
😁
11.2
Drackula
208
Bloody Rider

Ja czekam na Nobla dla patkowskiego. Takiego geniusza powinien caly swiat poznac.

Mamy nadwyzke w budzecie! Ale ..uj tam ze do konca raku panstwo zadluzy sie na kolejne 150mld :) Pisowskie Pelikany przestana czytac na zdaniu o nadwyzce :)

Jest wspaniale, artykuly budowlane zdrozaly tylko 100% w ciagu jednego roku :)

Ciekawe w ilu krajach europejskich maja specjalistow sterujacych panstwem, ktorzy maja problem wyslowic sie na poziomie licealnym :/

Nie chcemy, aby rosły ceny żywności, ale obecnie widzimy, że tak się nie dzieje.

post wyedytowany przez Drackula 2021-08-31 15:07:50
31.08.2021 14:41
Flyby
12
Flyby
208
Outsider

Tutaj wieści spod płota:

https://www.onet.pl/informacje/onetbialystok/plot-na-granicy-z-bialorusia-wojskowi-grzmia-w-sprawie-jego-konstrukcji/te8edfl,79cfc278

Stan wyjątkowy zablokuje takie niepotrzebne wiadomości. Błaszczak odetchnie..

31.08.2021 15:11
Bukary
😂
13
1
15 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

Ależ cudnie ten początek wątku pokazał różnice między elektoratem PiS-u i elektoratem totalnej opozycji.

Elektorat PiS-u podnieca się tym, że jacyś aktywiści przecięli ogrodzenie na granicy i pojawiło się zagrożenie dla oblężonej twierdzy ze strony kilku "ciapatych".
Dla elektoratu totalnej opozycji najważniejsze są problemy związane z inflacją, wzrostem cen i mieszkaniami.

Wnioski sobie sami wyciągnijcie. ;)

31.08.2021 15:20
Qverty
😍
13.1
Qverty
12
w olejku lub w pomidorku

Wnioski oczywiście są następujące - ciemny lud głosujący na PiS nie rozumie zagadnień inflacji i rosnących cen nieruchomości tylko dlatego, że kilka osób skomentowało zdjęcie przecinania metalowego ogrodzenia.

Powiedz mi Bukary, ty na co dzień wysnuwasz tak daleko idące wnioski natury polityczno-gospodarczej na podstawie postów na forumie o gierkach?

post wyedytowany przez Qverty 2021-08-31 15:20:59
31.08.2021 15:32
Bukary
😜
13.2
1
Bukary
200
Legend

ciemny lud głosujący na PiS nie rozumie zagadnień inflacji i rosnących cen nieruchomości

Wszystko się zgadza. :P

Powiedz mi Bukary, ty na co dzień wysnuwasz tak daleko idące wnioski natury polityczno-gospodarczej na podstawie postów na forumie o gierkach?

Zaczynam od forum, a potem pytam jeszcze o zdanie sąsiada wraz z rodziną (wyborcy PiS-u). Uśredniam i... zawsze się sprawdza. :P

post wyedytowany przez Bukary 2021-08-31 15:33:43
31.08.2021 15:42
13.3

Wnioski oczywiście są następujące - ciemny lud głosujący na PiS nie rozumie zagadnień inflacji i rosnących cen nieruchomości

Dokładnie tak. Poza tym nie rozumie podatków i nie wie, że je płaci - myśli, że robią to tylko firmy. Myśli też, że VAT płacą firmy. A Kaczyński sam osobiście z własnych pieniędzy dopłaca mu do 500+. True story, były badania.

Ciemny pisowski lud jest zwyczajnie ciemny i to jedyny powód, dla którego tak tępa propaganda działa.

31.08.2021 16:13
wyś
👍
13.4
2
wyś
70
Aloha!

lud głosujący na PiS nie rozumie zagadnień inflacji i rosnących cen nieruchomości

O! W jednym się zgadzamy :)

31.08.2021 16:26
😂
13.5
Iutz
6
Generał

Dla elektoratu totalnej opozycji najważniejsze są problemy związane z inflacją, wzrostem cen i mieszkaniami.

A co najwazniejsze jest dla totalnej opozycji?

31.08.2021 16:29
wyś
😢
13.6
1
wyś
70
Aloha!

A co najwazniejsze jest dla totalnej opozycji?

Na pewno nie concertina.

31.08.2021 16:40
lifter
😈
13.7
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Ale, zauwaz Qverty, ze jakos zaden pisifan tu nie pisze o inflacji, cenach mieszkan, a jaracie sie gosciem biegajacym po granicy, czy niszczacym zasieki.

Wiec opcje sa dwie -

1. albo macie to w dupie, uwazacie ze was nie dotyczy itd. wiec teza ze jestescie ciemniakami jest trafna. Bo wlasnie takie szaraczki, niezaleznie czy z Pis czy PO, dostana tym po dupie njbardziej. Kulczykow i Obajtkow to nie rusza.

Ew.
1a. Uwazacie, ze wiekszym problemem jest grupka uchodzcow na granicy - ale to na jedno wychodzi - ciemna masa, tylko jeszcze bardziej ciemna w sumie, rzeklbym ze czarna wrecz.

2. Albo sie przejmujcie ale milczycie, bo to "niewygodny temat" wiec szukacie tematow zastepczych (jak kiedys ze Petru cos tam costam) co oznacza, ze jestescie hipokrytami, bo za uja nie przyznacie, ze jednak zle sie dzieje w panstwie dunskim.

Wiec sam wybierz opcje, ktora ci odpowiada - ciemna masa, czy cyniczny hipokryta?

post wyedytowany przez lifter 2021-08-31 16:49:09
31.08.2021 16:49
Milka^_^
13.8
Milka^_^
209
Zjem ci chleb

Nie lifter, to trochę inny mechanizm - coś jak bramka honorowa. Takie "wyjście z twarzą" żeby podnieść sobie ego

31.08.2021 17:14
Ppaweł
😉
13.9
Ppaweł
35
Senator

Dla elektoratu totalnej opozycji najważniejsze są problemy związane z inflacją, wzrostem cen i mieszkaniami.

zapomniałeś Bukary o związkach partnerskich, to też ważne dla nich

31.08.2021 17:29
lifter
13.10
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Nie misku, dla was sa wazniejsze duzo bardziej - co prawda na zasadzie "zeby ich nie bylo" no ale zaangazowanie w nie jest u was duzo wieksze.

Kwestie obyczajowe sa tu drugoplanowe raczej - oczywiscie nie mowie za wszystkich - to wy sie boicie, ze geje, miuzulmanie itd. "zniszczo polsko rodzine" swymi bezecnymi obyczajami. A jak juz sie trafi gej muzulmanin to w ogole armageddon.

post wyedytowany przez lifter 2021-08-31 17:31:14
31.08.2021 17:30
aope
😐
13.11
4
aope
164
Corporate Occult

Poza tym nie rozumie podatków i nie wie, że je płaci - myśli, że robią to tylko firmy.

Dokładnie to słyszę od zwolenników pisu + dodatkowo, że "pis obniżył podatki i dał na dzieciaczki". I weź z kimś takim rozmawiaj... Później się co niektórzy dziwią, że postrzeganie wyborcy pisu jako niewykształconego ciemniaka jest krzywdzące. No nie wiem...

post wyedytowany przez aope 2021-08-31 17:31:40
31.08.2021 17:40
Flyby
😁
13.12
Flyby
208
Outsider

zapomniałeś Bukary o związkach partnerskich, to też ważne dla nich

Komu dzwonią, temu dzwonią, dlaczego to ważne akurat dla Ppawła?

31.08.2021 17:51
13.13
Iutz
6
Generał

Komu dzwonią, temu dzwonią, dlaczego to ważne akurat dla Ppawła?

Powiedzialbym, klasyka tego opozycyjnego forum.

31.08.2021 18:32
😂
13.14
Persecutor
19
Generał

Dla elektoratu totalnej opozycji najważniejsze są problemy związane z inflacją, wzrostem cen i mieszkaniami.

Czyli to elektorat pisowski wstawia tu linki dotyczące płota i okolic :D Już biorę i notuje tych pismanów złych :D

01.09.2021 11:02
Qverty
13.15
1
Qverty
12
w olejku lub w pomidorku

Ale, zauwaz Qverty, ze jakos zaden pisifan tu nie pisze o inflacji, cenach mieszkan, a jaracie sie

A mnie umieszczasz w grupie "pisifana" na jakiej podstawie? Bo ci to pasuje do tezy czy dlatego, że uważam że nasza opozycja to durne miernoty?

Myślisz, że ja pracując w budżetówce gdzie od 2 lat jestem dymany przez rząd na wszystkie możliwe pozycje kamasutry i we wszystkie otwory ciała, do tego z wykształcenia będąc nauczycielem mogę w jakikolwiek sposób sympatyzować z PiSem?

post wyedytowany przez Qverty 2021-09-01 11:04:23
31.08.2021 16:46
lifter
14
2 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Trybunał Konstytucyjny miał zdecydować o wyższości prawa polskiego nad unijnym, ale rozprawa odbywająca się na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego została odroczona do 22 września.

Prezesowa nie dowiedziala sie jeszcze jakie powinno byc jej zdanie w tej sprawie?

31.08.2021 17:02
14.1
2
Thorvik
93
Konsul

Raczej w mniemaniu PiS zaszantażują w ten sposób UE. No bo jak ta nie da kasy, to ogłoszą że nas prawo unijne nie obowiązuje, a jak kasę dadzą, to się sprawie łeb ukręci...

Tyle tylko że to może nie zadziałać. PiS ma długą historię obiecywania Unii że czegoś nie zrobi, po to tylko by postąpić dokładnie na odwrót.

31.08.2021 17:31
lifter
😈
14.2
2
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Jak nie da kasy to PiS jeb*** na ryj i to szybko.

31.08.2021 17:07
wyś
😂
15
3 odpowiedzi
wyś
70
Aloha!

Chusteczka stawia ultimatum, zabawne :)

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/pawel-kukiz-stawia-ultimatum-pis-to-musi-sie-wydarzyc-do-konca-tego-roku/12l61g2,79cfc278

Jarek Gowina rozjechał, a Pawełek myśli, że coś zmieni.

31.08.2021 17:37
Flyby
😃
15.1
Flyby
208
Outsider

Jaki bezczelny, szantażuje Kaczyńskiego..Tak jest, docisnąć go do ściany na Żoliborzu

31.08.2021 18:35
15.2
Persecutor
19
Generał

No ale jeśli dzięki temu Kukiz doprowadzi do głosowania nad dobrą ustawą to co zrobi opozycja?

31.08.2021 18:35
lifter
15.3
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Pawelek naiwny jak dziecko. Uchwala ustawe antykorupcyjna i bedzie martwa od samego poczatku. ALE BEDZIE.
Ustawe o sedziach pokoju wrzuca do zamrazarki, ale przeciez Pawel ja WYWALCZYL.

I bedzie udowadnial, ze jest skuteczny i sprawczy, bo wymusil na pisie realizacje swych postulatow, wiec zaglosuje bez wahania za np. likwidacja konstytucji albo co tam.

I wszyscy beda szczesliwi.

31.08.2021 17:14
Ahaswer
16
1
Ahaswer
107
ciwun

Nowy wątek i już 60 postów.

A w Polsce, jak to w Polsce, ciemnota zwycięża. Ale są czasem okresy, jak w 1989 roku, gdy do głosu dochodzi rozum. Trwają może krótko, ale w krótkim czasie rozum potrafi wiele zbudować i popchnąć wiele spraw do przodu.
Potem przychodzi era ciemnoty i nas w wielu aspektach degeneruje, ale Polska nie takie rzeczy przetrwała jak PiS.

31.08.2021 17:52
Iselor (Łódź)
17
5 odpowiedzi
Iselor (Łódź)
139
Legend

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-31/wspolna-deklaracja-psl-porozumienia-i-polskich-spraw-chodzi-o-samorzady/?ref=aside_najnowsze&fbclid=IwAR3xMfRxgNocm4n4azzM4qsf_JcXwSKAnAiljD5JtaDuhqh4bsDNJYeSE34

Ten sojusz to szansa na normalną Polskę. Taką, która szanuje tradycje, religie, wartości konserwatywne bez popadania w skrajności. Taką, w której można prowadzić DIALOG także z ludźmi z lewej strony bez obrzucania się "mięsem".

31.08.2021 17:59
Drackula
17.1
Drackula
208
Bloody Rider

no faktycznie, swietlana alternatywa dla przyszlosci tego kraju :)

Zamiast kopnac Gowina w dupe tak aby popadl w politycvzny niebyt, on i te jego przydupasy miernoty, to sie z nim miziaja. To tylko pokazuje, jak mocna jest potrzeba bycia uwiazanym u zloba wsrod polskich "politykow".

31.08.2021 18:33
lifter
17.2
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Bo obaj licza na to, ze wspolnymi silami do Sejmu sie zalapia. Inna rzecz, ze jak znam zycie to wiekszosc "gownicowcow" skonczy wtedy w klubie PIS.

31.08.2021 18:38
17.3
Persecutor
19
Generał

Drackula -> PSL bez nich do sejmu nie wejdzie, to taka partia nieudaczników :P Tak jak ludzie co siedzą na socialu całe życie, tak im wystarcza te 5% żeby hajs skasować i tyle :P Dla tych 5% nie groźne jest skakanie do szamba na główkę :D

post wyedytowany przez Persecutor 2021-08-31 18:39:21
31.08.2021 19:00
lordpilot
😉
17.4
lordpilot
184
Legend

Jeszcze niedawno się zastanawialiśmy, kto przygarnie to zgniłe jajo - publicyści lewicowi (zwłaszcza ci z patolewicy) obstawiali, że PO, inni że przytuli bezkręgowca Hołownia...

A tymczasem PSL :). Po tym, jak zdrajcy Kukiza, których wprowadzili do Sejmu, na swoich listach, zapewniają Kaczorowi większość:). Obawiam się, że następnym razem może być podobnie, Gowin ma w końcu dość elastyczny kręgosłup;).

Swoją drogą, facet bite 6 lat rozpieprzał z PiS Polskę, ramię w ramię, a jego "czyściec" nie trwał nawet miesiąc:). Strasznie naiwny jest ten Kosiniak Kamysz, by nie rzec dosadniej :P

31.08.2021 19:37
lifter
17.5
lifter
19
Osiem gwiazdek!

lordpilot - to nie naiwnosc, to desperacja (obustronna). "Tonący brzydko się chwyta" czy jakos tak. Kamysza wali, co bedzie z Gowinem, grunt to przeskoczyc te 5%,

31.08.2021 18:31
18
6 odpowiedzi
Colwalsky
4
Pretorianin

,, Naprawdę myślisz że jakiś tam drut kolczasty czy płot z drutu powstrzyma zdeterminowanych ludzi? ,,

Zadaniem ,, drutu ,, nie jest powstrzymanie tylko spowolnienie i wyznaczenie granicy.

Ci ludzi siłowo do Polski nie wejdą. Jedyne co nam może zagrozić to właśnie jakieś głupie chaotyczne , nierównoważone działanie do którego dążą ludzie wpisujący się w scenariusz Łukaszenki. Druga sprawa to wzięcie nas na litość a jeśli zmiękniemy to zostaniemy postawieni w bardzo ciężkiej sytuacji.

,, Ale, zauwaz Qverty, ze jakos zaden pisifan tu nie pisze o inflacji, cenach mieszkan, a jaracie sie gosciem biegajacym po granicy, czy niszczacym zasieki. ,,

Mylisz się o developerce zostało już wiele napisane i wiele jeszcze będzie, co nie znaczy że nie trzeba tez innych rzeczy komentować.

A propo wysokich cen mieszkań. Ta sprawa została poruszona na Campusie Rafała Trzaskowskiego. Pozwolił on młodym ludziom zadawać pytania. Jednym z pytań było to co zrobić aby ceny mieszkań w Warszawie były niższe. Trzask powiedział ze zrobi coś niespotykanego i przekaże to pytanie do swojego gościa. Odpowiedz była taka że trzeba po prostu więcej budować. Takze ten. Więc spytam. Czy w innych krajach gdzie zabudowane zostało wszystko doprowadziło to do tego ze ceny są przystępne ?

Podchodząc do sprawy bardziej racjonalnie. To że Kowalski kupując mieszkanie na rynku pierwotnym musi za nie zapłacić powyżej 9 tys/m2 to jedno. Pytanie ile kosztuje m2 mieszkania gdy ktoś kupuje je w hurtowych ilościach. Powiedzmy ponad połowę osiedla, płacąc od razu za całość gotówką w momencie gdy osiedla jest jeszcze dopiero w planach. Jesteśmy otwarci na zagraniczny kapitał, więc tak się dzieje. Sprzedawanie pojedynczych mieszkań coraz mniej developerów interesuje. Teraz budując nawet najbrzydsze osiedla te się sprzedadzą bo najwyżej zejdą z ceną ( ale nie dla Nowaka co kupuje 1 mieszkanie ) i ktoś je kupi pod wynajem krótkoterminowy.

Generalnie jest takie pojęcie w ekonomi że produkt który kiepsko schodzi lepiej zniszczyć niż obniżyć cene po to aby nie obniżać jego mentalnej wartości.

31.08.2021 18:59
frer
18.1
frer
137
Legend

Pytanie ile kosztuje m2 mieszkania gdy ktoś kupuje je w hurtowych ilościach. Powiedzmy ponad połowę osiedla, płacąc od razu za całość gotówką w momencie gdy osiedla jest jeszcze dopiero w planach.

W Warszawie są już podobno akcje, że deweloperzy zrywają umowy z indywidualnymi nabywcami i są gotowi płacić kary jak przyjdzie fundusz i bierze cały budynek/osiedle. Za metr płacą zapewne tyle samo co indywidualny, tylko fundusz zagraniczny rozliczający się w EUR ma dyskont ponad -10% na samym spadku naszej waluty od początku pandemii. Do tego oni mają oszczędności np. na wykończeniu, bo wszystko zrobią w jednym standardzie.

31.08.2021 20:25
Herr Pietrus
😁
18.2
1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Tak tak, wzrost cen mieszkań o 2-4 tys na m2 od 2019 r. to wina złych deweloperów i tylko ich, jak zawsze.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-08-31 20:25:59
31.08.2021 20:41
18.3
Persecutor
19
Generał

Herr Pietrus bogaci inwestują i w cenę mają wyj...., a biedacy biedę klepią to jest, była i będzie kwintesencja kapitalizmu. Wy to byście chcieli same plusy z kapitalizmu i socjalizmu, a tak się nie da :P

post wyedytowany przez Persecutor 2021-08-31 20:43:02
31.08.2021 21:33
Herr Pietrus
😁
18.4
1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

W kraju sami bogaci, pensje rosną 2x szybciej niż inflacja, to po co to 500+, które ponoć znosi ubóstwo (bo dzieci nie przybyło)?

31.08.2021 21:37
😂
18.5
Persecutor
19
Generał

Herr Pietrus jak zwykle kot i ogon :) szkoda gadać :P Z pensji to może kupisz mieszkanie jak będziesz w IT porządny hajs trzepał :P Cały kapitalizm opiera się na kredytach mało kto hajs inwestuje w zakup czegoś jak może to na kredyt wziąć i hajsem który ma operować żeby zarabiać :P

post wyedytowany przez Persecutor 2021-08-31 21:49:30
01.09.2021 00:15
Herr Pietrus
😁
18.6
1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Zadłużenie hipoteczne i wysoki poziom LtV miarą dobrobytu narodu!

31.08.2021 19:36
lifter
19
2 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

...ale chociaz na dzieciaki dajo!

Inflacja osiągnęła w sierpniu niespotykany od 20 lat poziom 5,4 proc. Artykuły szkolne drożeją jednak w znacznie szybszym tempie. W ciągu kilku lat wyprawka szkolna podrożała bowiem o połowę.

Moze reasumpcje trzeba zrobic?
Adam Bielan określił Marcina Wiącka jako "rzecznika opozycji". - Wybór pana Wiącka był od początku błędem - powiedział europoseł. Dodał, też zagłosowała za nim "część" posłów Prawa i Sprawiedliwości. W rzeczywistości tę kandydaturę na RPO poparła zdecydowana większość klubu PiS.

post wyedytowany przez lifter 2021-08-31 19:42:56
31.08.2021 20:29
Ahaswer
19.1
Ahaswer
107
ciwun

Bielan zawsze kłamał. Jego miejsce od początku do końca jest w PiS. Ta mentalność nakazująca nazywać wszystkich, którzy nie zgadzają się z partią jedynie słuszną "rzecznikami opozycji" albo "totalną opozycją" umieszcza go daleko na wschód od Bugu albo daleko w przeszłość od 1989 roku. W polskiej polityce dla takiej egzotyki nie powinno być miejsca.

Ale też spodziewałem się, że neobolszewizm odetnie się od wybranego przez siebie urzędnika, tak jak wcześniej zrobił z Banasiem i tak jak zrobi z każdym kto sprzeniewierzy się ideałom bolszewizmu.

Kukiz śpiewał kiedyś taką fajną piosenką ze słowami "bolszewika goń goń goń". Kiedy to się w końcu u nas stanie?

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-08-31 20:37:08
31.08.2021 20:43
wyś
😜
19.2
wyś
70
Aloha!

Ahaswer

Śpiewał też inną, którą teraz powinien sobie podśpiewywać przy goleniu :)

post wyedytowany przez wyś 2021-08-31 20:50:13
31.08.2021 22:13
Bukary
😂
20
5 odpowiedzi
Bukary
200
Legend

https://www.o2.pl/informacje/lex-tvn-pawel-kukiz-przeprasza-i-wyjasnia-mysmy-sie-pomylili-6678199702215520a

Myśmy się naprawdę pomylili. Możecie wierzyć czy możecie nie wierzyć. Ja po prostu mówię: pomyliłem się przy tym głosowaniu [chodzi o zagłosowanie za odroczeniem - przyp. red.], a gdyby nie doszło do reasumpcji, to doszłoby do przedterminowych wyborów, doszłoby do upadku rządu. A gdyby upadł rząd, to upadłaby również szansa uchwalenia moich postulatów - tłumaczy Paweł Kukiz w rozmowie z Radiem Wrocław.

LOOOOOOL

Przecież ten człowiek powinien jak najszybciej uciekać z sejmu i brać się za występy na scenie kabaretowej.

31.08.2021 22:38
Ahaswer
20.1
Ahaswer
107
ciwun

W Polsce ludzie jak nie głosują na PiS, to głosują na Konfederację czy innego Korwina, albo Kukiza. I skrajni populiści łącznie mają poparcie większości.

Tak naruszone proporcje nie wystawiają naszemu społeczeństwu najlepszej oceny. Jesteśmy przewrażliwieni na punkcie pogardliwego stosunku do obywateli polskich, ale czy abyśmy sobie na to trochę nie zapracowali ciemnotą, chamstwem, prostactwem i prymitywizmem? Gdzie nie pojedziemy, natykamy się na "rodaków", którzy "robią wieś". A najgorsze, że tacy ludzie nie mają żadnego poczucia wstydu czy obciachu. Następnie idą do urn i spełniają swój obywatelski obowiązek, tylko tak trochę na bakier z logiką, zdrowym rozsądkiem oraz z poczuciem przyzwoitości. Może większość obywateli tego kraju zwyczajnie nie ma poczucia przyzwoitości? Ciężko tak o tym myśleć, bo to byłoby naprawdę przygnębiające.

31.08.2021 23:51
Flyby
😃
20.2
Flyby
208
Outsider

To nowe imagine Kukiza i jego ostatnia nadzieja politycznego zaistnienia. Tak długo robił za "opozycję" i czekał na moment kiedy Kaczyńskiemu i PiS zabraknie zwykłej większości w Sejmie. Przy okazji spaprał całą swoją "anty systemową" twórczość, więc został mu już tylko śpiew ofiarnego barana. Co zostanie z tego beczenia pod Kaczyńskiego i co zostanie z jego, Kukiza, jakże doniosłych ustaw, zmieniających polityczne oblicze kraju? Jaka wielkość podszyta farsą? Tak czy owak, oddał się cały, od głowy do stóp, w ręce Kaczyńskiego. I niech nie udaje, że jest inaczej..

"Pomylił się"? Bardzo dobrze że się pomylił. ;)

post wyedytowany przez Flyby 2021-08-31 23:55:55
31.08.2021 23:57
20.3
Colwalsky
4
Pretorianin

Ahaswer przyzwoitość nie jest sprawą mierzalną i możliwa do określenia.

post wyedytowany przez Colwalsky 2021-08-31 23:59:59
01.09.2021 00:25
😂
20.4
Persecutor
19
Generał

Może większość obywateli tego kraju zwyczajnie nie ma poczucia przyzwoitości?

No z 40%+ niegłosujących zdecydowanie ma, bo to przyzwoitość im każe nie głosować na krętaczy, a że uczciwych polityków nie ma to już raczej nie problem głosujących :)

post wyedytowany przez Persecutor 2021-09-01 00:26:04
01.09.2021 17:02
twostupiddogs
😂
20.5
twostupiddogs
218
Legend

Zdecydowanie sie nie zgadzam. Jednostka nieprzyzwoitosci jest jeden Kukiz.

01.09.2021 00:11
Flyby
😱
21
Flyby
208
Outsider

Wypuścili "opozycję" z tego zdjęcia wyżej, na wolność:

https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,27517317,13-gniewnych-ludzi-wychodzi-na-wolnosc-sad-odrzucil-prokuratorski.html

Mladen będzie niepocieszony.

post wyedytowany przez Flyby 2021-09-01 02:02:33
01.09.2021 03:16
Milka^_^
22
Milka^_^
209
Zjem ci chleb

Jedyny plus działalności politycznej kukiza jest taki, że nie słychać go w radiu, o!
Bo według mnie głosu do śpiewania to on nigdy nie miał

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-09-01 06:36:07
01.09.2021 09:53
lifter
23
4 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!
01.09.2021 10:01
Herr Pietrus
😜
23.1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Ajenci boją się że im na miskę ryżu i mieszkania po 11k za m2 nie starczy?

01.09.2021 11:07
kali93
23.2
kali93
161
Isildur

Tekst za paywallem. Nie poczytam!

01.09.2021 12:16
Flyby
01.09.2021 13:06
lifter
23.4
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Swoja droga to jest KLUCZOWE zdanie tego wywiadu.

Gdy ajent usilowal zainteresowac media rozmaitymi nieprawidlowosciami w relacjach Orlen - franszczyzowcy, uslyszal

ale w TVP powiedzieli mu, że tego nie zrobią, a od dziennikarza „Głosu Szczecińskiego" usłyszał, że jego pracodawcą też jest Orlen"

01.09.2021 11:13
lordpilot
😊
24
1
5 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Dziś 82. rocznica napaści Niemiec na Polskę.

Ojciec chrzestny mojego śp. Taty Edwarda Kowalskiego, Marszałek Edward Rydz-Śmigły, jako Naczelny Wódz dowodził obroną II Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziś z moim 8-letnim synem Antonim Edwardem pamiętamy o PolskiBohaterach.

^^Janusz Kowalski (Solidarna Polska), poseł na Sejm RP.

Czasem milczenie jest złotem (a nie tylko, jak dla Morawieckiego, tragiczna sytuacja Białorusinów). Janusz postanowił się jednak odezwać, więc w komentarzach, na twitterze, ma piekło ;-). Mój ulubiony komentarz:

Co za piękna rodzinna tradycja. Najpierw budujecie dyktaturę, a potem spieprzycie przez jakieś Zaleszczyki.

post wyedytowany przez lordpilot 2021-09-01 11:34:20
01.09.2021 11:37
Flyby
😉
24.1
Flyby
208
Outsider

Rydz Śmigły starał się być bohaterem w późniejszych kolejach swojego życia.
Powiedzmy sobie że rola Marszałka Polski w 1939 nie bardzo mu wyszła, wystarczy znać fakty historyczne. Jednak z pisania historii na nowo można mieć potężne profity polityczne i dlatego Kowalski tak się napiął..

01.09.2021 11:43
elathir
24.2
elathir
72
Czymże jest nuda?

VIP

Trochę mu nie wyszła to mało powiedziane. Cały plan na ewentualny atak Niemiec to była padaka po całości i z zachowanych dokumentów i uwag od dowódców wiemy o tym, że już wtedy o tym wiedziano ale interes polityczny był ważniejszy.

Ale to złożony problem. Polecam książkę https://www.taniaksiazka.pl/1939-obrona-polski-i-europy-tadeusz-jurga-p-440945.html

post wyedytowany przez elathir 2021-09-01 11:45:27
01.09.2021 12:04
Flyby
😃
24.3
Flyby
208
Outsider

Kowalskiemu przydadzą się korepetycje z historii (byleby Czarnek ich nie udzielał) tak jak Pawłowicz:

https://konkret24.tvn24.pl/swiat,109/krystyna-pawlowicz-o-reichstagu-jak-za-hitlera-przypominamy-wiec-historie,1075713.html

01.09.2021 12:22
wyś
24.4
wyś
70
Aloha!

Flyby

Można zauważyć pewne podobieństwo w zakresie "tłitów" pani Krysi oraz niektórych kolegów (ze wschodu), którzy udzielają się w tym wątku, a także w innych z tej kategorii.

01.09.2021 12:31
Flyby
24.5
Flyby
208
Outsider

Muszą być podobieństwa, wyś..

01.09.2021 13:02
lifter
25
lifter
19
Osiem gwiazdek!

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27518525,kolejna-odslona-wojny-na-prawicy-powstanie-nowa-partia-marcina.html#s=BoxOpImg5

Proponuje nazwe Plankton PL

Ale jak kazde pierwotniaki, prawicowcy w Sejmie mnoza sie przez podzial :P

post wyedytowany przez lifter 2021-09-01 13:09:03
01.09.2021 14:02
Flyby
😃
26
1 odpowiedź
Flyby
208
Outsider

Wróćmy do Kukiza. Dobrze jest zajrzeć za kulisy jego "pomyłki" ;) Tutaj jest wywiad z członkiem jego partii:

https://wyborcza.pl/7,75398,27518108,artur-groc-dzialacz-kukiz-15-ujawnia-czym-pis-naklonil-kukiza.html#S

Fragment:
Jak Kukiz w pokoiku na zapleczu okazał się frajerem
To co się działo w tym pokoiku?

- Kukiz został tam wezwany. Był tam premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i oczywiście był Jarosław Kaczyński, o nich wiem.

Spotkanie prowadził Morawiecki. Starał się wytłumaczyć Pawłowi, jak wielka krzywda się przed chwilą stała - że może dojść do odwołania rządu, a na czele gabinetu technicznego stanie Grzegorz Schetyna, więc Paweł może zapomnieć o jakimkolwiek wprowadzeniu w życie swoich marzeń politycznych dotyczących ordynacji wyborczej, sędziów pokoju, dnia referendalnego itd.

Wydaje mi się, że wtedy Paweł, jak mały chłopiec, został postawiony przed ścianą. Na jego pytanie, co dalej, pani marszałek Witek złożyła propozycję reasumpcji głosowania. Ewidentnie była przygotowana na taką okoliczność. I Paweł się zgodził.
Że powie, że się pomylił?

- Że się przyzna do pomyłki w trakcie głosowania nad odroczeniem obrad i umożliwi reasumpcję. Czuł się mocno zastraszony wizją nowego rządu PO.

post wyedytowany przez Flyby 2021-09-01 14:05:23
01.09.2021 14:17
26.1
Persecutor
19
Generał

To że partie nie pisowskie miałyby większość w sejmie wcale nie oznacza że zrobiła by się z tego koalicja rządząca, ale przyszłość pokaże za co sprzedał się Kukiz i czy w ogóle coś ugrał, bo może się okazać że został po prostu wydymany bez mydła :D Raczej na następną kadencję nie ma co liczyć :)

post wyedytowany przez Persecutor 2021-09-01 14:18:26
01.09.2021 14:15
lifter
27
1 odpowiedź
lifter
19
Osiem gwiazdek!

uzupelnie to powyzej

Artur Groc, działacz Kukiz '15, ujawnia, jak PiS nakłonił Kukiza do reasumpcji głosowania

Agnieszka Kublik: Jest 11 sierpnia, Sejm przegłosowuje w atmosferze skandalu „lex TVN",
- Przegłosował, bo w przerwie wiele się działo w pokoiku na tyłach sali plenarnej.

A skąd pan to wie?
- Od ponad 20 lat znam się z Pawłem Kukizem, od ponad 7 lat jestem politycznie blisko związany z formacją Kukiz '15.

Kandydował pan z list Kukiz ’15 kilka razy: do Sejmu, w wyborach samorządowych i do europejskich. Nieskutecznie.
- To prawda. A właściwie to byłem z Kukiz ’15 związany do 11 sierpnia. Dla mnie to była sprawa absolutnie ideologiczna, honorowa. Jako człowiek mediów nie mogłem się zgodzić na to, by należeć do partii, która popiera tę ustawę.


To co się działo w tym pokoiku?
- Kukiz został tam wezwany. Był tam premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek i oczywiście był Jarosław Kaczyński, o nich wiem.

Spotkanie prowadził Morawiecki. Starał się wytłumaczyć Pawłowi, jak wielka krzywda się przed chwilą stała - że może dojść do odwołania rządu, a na czele gabinetu technicznego stanie Grzegorz Schetyna, więc Paweł może zapomnieć o jakimkolwiek wprowadzeniu w życie swoich marzeń politycznych dotyczących ordynacji wyborczej, sędziów pokoju, dnia referendalnego itd.

Wydaje mi się, że wtedy Paweł, jak mały chłopiec, został postawiony przed ścianą. Na jego pytanie, co dalej, pani marszałek Witek złożyła propozycję reasumpcji głosowania. Ewidentnie była przygotowana na taką okoliczność. I Paweł się zgodził.

Że powie, że się pomylił?
- Że się przyzna do pomyłki w trakcie głosowania nad odroczeniem obrad i umożliwi reasumpcję. Czuł się mocno zastraszony wizją nowego rządu PO.

Żądał czegoś w zamian?
- Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że nie zażądał kompletnie niczego. Paweł, jak to się mówi w nomenklaturze rockandrollowej, okazał się frajerem. (...)Nie dostał w tym pokoiku żadnych stołków ministerialnych - tego by i tak nie wziął - ani, co gorsza, obietnicy głosowania nad najważniejszą dla nas ustawą dotyczącą mieszanej ordynacji wyborczej.

post wyedytowany przez lifter 2021-09-01 14:15:46
01.09.2021 14:21
27.1
Persecutor
19
Generał

No to wszystko jasne japr.... szkoda słów.

01.09.2021 14:18
kali93
28
4
kali93
161
Isildur

Za grosz nie mam szacunku do tego gościa.

Był przerażony wizja rządów PO? Ale neobolszewia go nie przeraża. I to mówi gość który powinien doskonale pamiętać co to znaczy komunizm.

Mam nadzieję tylko że wyborcy Kukiza mają lepszą pamięć od złotej rybki...

01.09.2021 14:24
NewGravedigger
29
1
4 odpowiedzi
NewGravedigger
157
spokooj grabarza

Nie do końca rozumiem jak miałoby dojść do odwołania rządu z tego powodu.

01.09.2021 14:37
Herr Pietrus
😂
29.1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Ważne że Kukiz uwierzył

01.09.2021 16:35
29.2
Persecutor
19
Generał

No walisz wotum nieufności i rządu nie ma, w Polsce wystarczy większość czyli 231 posłów powie tak i po rządzie :) Uwierzenie że obecna zbieranina nie pisowska w sejmie stworzyłaby koalicje jest wiarą w cuda :D

post wyedytowany przez Persecutor 2021-09-01 16:36:38
01.09.2021 17:26
NewGravedigger
29.3
NewGravedigger
157
spokooj grabarza

No walisz wotum nieufności i rządu nie ma,

ale dlaczego ma to mieć związek z lex tvn

01.09.2021 17:37
😂
29.4
Persecutor
19
Generał

Bo wtedy po raz pierwszy pis nie miał większości? Co oznacza że takie wotum teoretycznie mogłoby przejść. Tylko pomiędzy teorią, a praktyką jest spora różnica, bo już widzę konfe idącą ramie w ramie z lewicą i tworzącą nowy rząd :D

01.09.2021 15:16
30
Kriszo
123
Generał

Rząd by upadł, kraj by upadł i nie byłoby niczego. Trzeba było ratować ojczyznę, to co miał robić? Bohater. Książki będą o nim pisać, dzieci się w szkołach będą uczyć. Pomnik niejeden powstanie.

01.09.2021 16:25
lordpilot
😂
31
4 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Dla mnie szczytem kukizowego debilizmu jest fakt, że gość się pruje non-stop, o te JOWy, o ordynację mieszaną, a od sześciu lat, od kiedy jest w Sejmie, nie przygotował nawet projektu takiej ustawy :)

Co za jełop.

01.09.2021 16:37
Lindil
31.1
1
Lindil
227
Lumpenliberał

Do JOW'ow to chyba trzeba by było konstytucję zmieniać, wiec brak projektu ustawy mogę zrozumieć. Ale jeśli ktoś postuluje wprowadzenie JOW'ów jako sposób na "odpartyjnienie" polityki, to już dowód na skrajne zakłamanie albo skrajną głupotę. Jako, że akurat pan "mówcie do mnie szmato" na JOWach politycznie nie zyska, to obstawiam bramkę numer 2.

01.09.2021 16:47
Minas Morgul
😊
31.2
3
Minas Morgul
214
Szaman koboldów

Tutaj nie ma w zasadzie o czym dyskutować.

Człowiek nienawidzi partyjniactwa.
Nienawidzi partyjniactwa.

On
NIE NA WI DZI
PAR TYJ NIAC TWA

Wybrać PiS do realizacji tego.
To jest
...
To jest tak zabawne, że chyba pierwszy raz w życiu trzymam kciuki za Kaczora, żeby zrobił mu przebudzenie rodem z Event Horizon.

01.09.2021 17:47
Flyby
😁
31.3
Flyby
208
Outsider

Eee tam:
Kukizowiec: "Lex TVN" to jest nasza kluczowa ustawa

Jarosław Sachajko rozwiewa nadzieje opozycji na "nawrócenie" kukizowców. - Nie podniosę ręki za odwołaniem Witek. Będziemy bronili rządu. Bo to jest niezbędne, by nasze projekty ustaw i zmiany systemowe weszły w życie - mówi poseł w rozmowie z nami. Zapowiada, że kukizowcy będą głosowali za odrzuceniem ewentualnego weta Senatu do ustawy uderzającej w TVN. - "Lex TVN" to jest kluczowa nasza ustawa - stwierdził nawet polityk. Podchody wokół Kukiza niczego na razie nie dały. - Kukiz podobno był antysystemowcem. Dziś mówi o ustawach antysitwowych. A gada z Kaczyńskim, który tę sitwę stworzył. Może Paweł wie, że to jest ostatnia jego kadencja - komentuje wiceszef PO Borys Budka. I dodaje: - Jestem przekonany, że Kukiz nie wszedł do polityki, by dać większość najgorszemu w historii rządowi. Jeśli chce wprowadzać obywatelskie rozwiązania to powinien razem z nami doprowadzić do przedterminowych wyborów". Z ostatnich wywiadów wynika, że Paweł Kukiz nie chce, by PiS straciło władzę.

Odtąd nie mów Kukizowiec - mów Pisowiec. Jak wiadomo, neofici w gorliwości wiary i uczynkach, są lepsi od starych wyznawców. Kaczyński i Witek wraz z resztą, mogą być spokojni..

01.09.2021 23:29
Viti
😂
31.4
Viti
239
Bicycle Repair Man

Szmata ma jakiegoś zajowa ;) na punkcie ordynacji wyborczej.

01.09.2021 18:15
Ahaswer
32
5 odpowiedzi
Ahaswer
107
ciwun

Jak Polacy oceniają Przemysława Czarnka w roli ministra edukacji i nauki? Zapytaliśmy o to w badaniu zrealizowanym przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna dla Wirtualnej Polski. "Zdecydowanie pozytywnie" wiceszefa MEiN ocenia zaledwie 6 proc. wszystkich respondentów. Odpowiedź "raczej pozytywnie" wskazało 10 proc. badanych. Opinię o ministrze edukacji "raczej negatywną" ma 13 proc. ankietowanych, a "zdecydowanie negatywną" aż 39 proc. badanych Polaków.

Co na to była minister edukacji, europosłanka PiS Anna Zalewska? - Na te badania trzeba patrzeć przede wszystkim przez pryzmat bardzo trudnego roku, roku zdalnej edukacji, roku pandemicznego. Nastroje, oczekiwania i obawy są duże. Myślę, że przed ministrem kolejne lata, mam nadzieje, że zdrowy, stacjonarny rok szkolny, i okazja do tego, by już w sytuacji stacjonarnej edukacji móc zaprezentować wszystkie swoje pomysły, a przede wszystkim dbałość o polską szkołę, o uczniów i nauczycieli - komentowała w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Dopytywana, czy minister Czarnek nie poradził sobie w tym trudnym roku, powiedziała: "Myślę, że wszystko przebiegało tak, jak zostało to zaplanowane przez pana ministra, jak również przez Ministerstwo Zdrowia". - Mówię tylko o nastrojach. Te nastroje dotyczą nie tylko edukacji, ale w ogóle życia i oczekiwań, żeby czwarta fala była spłaszczona, żeby udało się realizować edukację poprzez stałe uczestnictwo w zajęciach, a nie zdalność czy hybrydowość - wyjaśniła Zalewska.

Jak nie Zalewska, to Czarnek. Można wybrać gorszego ministra edukacji? W kolejce ustawiają się przedstawiciele twardego pisowskiego elektoratu czyli wyobraźmy sobie na stanowisku ministra edukacji osobę bez matury. Pójdźmy dalej: osobę z wykształceniem podstawowym. Niemożliwe? Dla pisowców nie ma rzeczy niemożliwych.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-09-01 18:15:38
01.09.2021 18:37
lifter
32.1
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Sasin.
Tarczynski.
Piotrowicz.
Ktokolwiek.
Nie trac wiary w PiS :)

01.09.2021 21:29
Herr Pietrus
😍
32.2
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Sasin czy Tarczyński... trudny wybór!

01.09.2021 22:30
Viti
😂
32.3
1
Viti
239
Bicycle Repair Man

Nie no, jednak Tarczyński. :D

...Czarnka to i tak nieźle ocenili. Jakie mogły być kategorie?

raczej pozytywnie
raczej negatywnie
negatywnie
zdecydowanie negatywnie
dno
dno i 5 metrów mułu
rów mariański
czarna dziura

01.09.2021 23:00
lifter
32.4
lifter
19
Osiem gwiazdek!

czarnka dziura

02.09.2021 07:55
wyś
32.5
wyś
70
Aloha!

Zalewska

Piontkowski

Czarnek

...

Na pewno jeszcze czymś nas zaskoczą, bo do dna i mułu daleko.

02.09.2021 07:49
😂
33
4 odpowiedzi
Iutz
6
Generał

W czepku urodzeni...

pisorgpl 40,3%
KO_Obywatelska 27,1%
__Lewica 9,8%
PL_2050 9,1%
KONFEDERACJA_ 8,8%
4,9%

Frekwencja: 56,7%

Czy może trafić się większy dar niż głupia opozycja?

02.09.2021 08:38
Milka^_^
33.1
2
Milka^_^
209
Zjem ci chleb

Najnowszy sondaż?
Bardzo dobrze, że będzie stan nadzwyczajny, przez 3 miesiące nie będzie wyborów po jego zakończeniu. Wyborcy do nich zapomną o co chodziło.
I kto tu jest głupi, hehe.

02.09.2021 09:05
lordpilot
😉
33.2
1
lordpilot
184
Legend

Milka^_^

Lucek nie byłby sobą, gdyby nie dokonał manipulacji (podając zdecydowanych wyborców, żeby była "czwórka" z przodu), niemniej PiSowi urosło trochę. Wygrali na temacie uchodźców, kreując obraz Polski jako "oblężonej twierdzy". Na długo w każdym razie tego paliwa nie starczy, to nie 2015 rok.

Pogadamy na koniec września, IMO PiS dostanie korektę w dół, niczego innego się nie spodziewam :).

post wyedytowany przez lordpilot 2021-09-02 09:42:41
02.09.2021 09:37
wyś
33.3
wyś
70
Aloha!

O kurczę, Pawełek nagle zniknął z sondaży?

Niewiarybungagodne.

Czy może trafić się większy dar niż głupia opozycja?

Głupsza niż K'15 pewnie nie.

02.09.2021 09:52
Qverty
😂
33.4
Qverty
12
w olejku lub w pomidorku

Hołownia oczywiście spełnił swoje zadanie odebrania elektoratu PiSowi i teraz może już zdechnąć śmiercią naturalną. Jeszcze chwilę temu był zaraz za PiSem a teraz już poparcie na poziomie Konfederacji.

02.09.2021 10:17
lordpilot
😜
34
2
4 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/marianna-schreiber-zona-ministra-przeszla-do-kolejnego-etapu-top-model/3rvvedp,79cfc278

^^Żona ministra z PiS, bez jego wiedzy (i zgody - wymaganej u pisowców) ląduje w show, w telewizji, którą jej małżonek najchętniej by zlikwidował :)

Żona ministra, dodam, jest homofobką. W jury owego programu WIĘKSZOŚĆ stanowią zadeklarowani geje. I to właśnie oni, dają jej szansę na spełnienie marzeń :).

Takie stężenie absurdu, sprzeczności możliwe jest tylko w Polsce. Realizm magiczny, nie w Kolumbii, w mojej Ojczyźnie. I nawet za to Polskę kocham :).

02.09.2021 10:21
Drackula
34.1
Drackula
208
Bloody Rider

Oni ta homofobke jeszcze tam niezle zgrilluja. I to chyba jedyny powod dla ktorego ja przyjeli bo innego powodu nie widze aby taka kobyle wybrac sposrod setek innych lepiej wygladajacych.

02.09.2021 10:23
Qverty
34.2
1
Qverty
12
w olejku lub w pomidorku

Wiadomo, że przeszła castingi tylko po to żeby podkręcić oglądalność i jechać na kontrowersjach, tak zarabiają takie programy. Myślę, że mogą ją jakiś czas przepychać dalej żeby ludzie mieli co oglądać i o czym pisać na Instagramie.

02.09.2021 11:26
Herr Pietrus
34.3
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

No właśnie, raz że homofob, dwa, że ona twarz ma mocno średnią, a i ciało raczej przeciętne jak na *tap madel" (wiadomo że większość ludzi wygląda gorzej pod tym względem, ale to na być top) ... Zwłaszcza tego pierwszego nie rozumiem, jak mogli przepuścić taką osobę? Chyba faktycznie tylko w ramach show (jak tego gościa z protezami)... no i pewnie wystawia ja na próbę typu jakaś sesja ze zdjęciami udawanych par lgbt :)

Do tego będzie piękny argument przeciwko lex TVN.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-09-02 11:29:17
02.09.2021 14:03
😂
34.4
Iutz
6
Generał

No właśnie, raz że homofob, dwa, że ona twarz ma mocno średnią, a i ciało raczej przeciętne jak na *tap madel"

koneser telefonow, parasoli, teraz kolej na kobiety...

02.09.2021 13:24
lordpilot
😂
35
1
2 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend
02.09.2021 13:32
Drackula
😡
35.1
Drackula
208
Bloody Rider

Oj tam, czepiasz sie pierdol!

Ja sie pytam gdzie jest pozycja pt: "Moja Walka!" - sladami Jaroslawa Kaczynskiego

02.09.2021 13:35
Herr Pietrus
👍
35.2
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Słuszną linię ma nasza władza!

02.09.2021 13:41
Ahaswer
36
1
Ahaswer
107
ciwun

https://www.o2.pl/informacje/chcieli-pochowac-archeologow-zywcem-powod-kuriozalny-6678592596413248a

Jakie urocze pisowskie klimaty.

Oraz to:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,27523285,swiadome-wzniecanie-histerii-cimoszewicz-o-politycznej-rozgrywce.html#s=BoxOpImg5

Według Włodzimierza Cimoszewicza budowa płotu na granicy z Białorusią czy stan wyjątkowy służą "wytwarzaniu atmosfery poważnego zagrożenia". Zdaniem byłego premiera "ma to większy związek z sondażami opinii publicznej niż z rzeczywistą sytuacją międzynarodową".

Patrząc na sondaże Cimoszewicz ma rację. Pisowcy im bardziej są podli, tym otrzymują wyższe poparcie. Jak to świadczy o tym społeczeństwie?

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-09-02 13:43:58
02.09.2021 13:59
37
7 odpowiedzi
Thorvik
93
Konsul

Ciekawe.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27524419,komisja-europejska-zakreca-polsce-kurek-z-miliardami-tymczasowo.html#s=BoxOpMT

Komisja, podobnie jak w przypadku Węgrzech, wstrzymuje akceptację dla naszego planu odbudowy.

Powodem ma być między innymi kwestionowanie prawa UE.

02.09.2021 14:02
😂
37.1
Iutz
6
Generał

PiS ma za malo w sondazach, trzeba troche poprawic...

02.09.2021 14:21
Milka^_^
37.2
Milka^_^
209
Zjem ci chleb

Nie no, jakie poprawić?
Ludzie chcą być w UE.
Brak pieniędzy to droga do mówienia że ue jest zła i w konsekwencji wyjście z niej.
Więc nie mogą gadać, że z niej wyjdą bo zero zyska.
Druga opcja to zlikwidowanie izby dyscyplinarnej, a to droga do spadku sondażu.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-09-02 14:35:20
02.09.2021 14:22
lordpilot
😂
37.3
2
lordpilot
184
Legend

Tak, tak - wystrzelą w kosmos te sondaże, Opozycja już może pakować manatki! Tak jak na Węgrzech, gdzie UE zrobiła identycznie... A nie czekaj, coś Fidesz ostatnio przegrywa w sondażach :).

A w rzeczywistym świecie - dzień w dzień, TRZEBA powtarzać, że tej kasy nie będzie przez PiS, że to przez PiS te pieniądze są "zamrożone". I, że szybko będą odmrożone, kiedy PiS władzę straci lub się ugnie. Sam jestem ciekaw zwłaszcza tej drugiej opcji - czy Kaczor z Morawieckim są tak głupi, że będą umierać za kumpli Ziobry :P?

Zresztą twój post, lutz jest tożsamy z postami innych pisowców - "Nie oddamy nawet guzika!", ale już robią po nogawkach: co za niesprawiedliwa decyzja, jak tak można, to jest nierówne traktowanie, etc. Tymczasem, zostali z ręką w nocniku, bo w ogóle się tego nie spodziewali, licząc na to, że w UE znowu przymkną oko i wezmą za "dobrą monetę" te kacze, pozorowane ruchy. A tu figa z makiem. Ofc., to 100% wina PiSu.

post wyedytowany przez lordpilot 2021-09-02 14:28:00
02.09.2021 14:27
lifter
😂
37.4
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Lutz twierdzi, ze zakrecenie kurka z kasa przez UE poprawia sondaze PiS? :D
Az zaluje go go mam w ignorze, nie wiedziaem ze poszedl w kabareciarstwo.
Czym ich karmia, ja tez chce!

Nie rozumiem wiec czemu tak sie cieszyli jak przeglosowali ten plan w Sejmie - toz jakby w ogole go nie zatwierdzono, notowania PiS powinny sie podwoic! Bo jak wiadomo Suweren uwielbia jak UE nie daje im kasy, ktora im sie nalezy jeszcze za Wieden i bitwe warszawska :D

post wyedytowany przez lifter 2021-09-02 14:31:03
02.09.2021 14:28
Ahaswer
37.5
Ahaswer
107
ciwun

Wiadomo, że to przez PiS są te pieniądze zamrożone. Chyba nie ma nikogo, poza pisowcami, kto by twierdził inaczej.

https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-fundusz-odbudowy-komisja-europejska-blokuje-57-mld-dla-polsk,nId,5458025

Polski wniosek (do Trybunału Konstytucyjnego - red.) dotyczący prymatu prawa Unii Europejskiej nad prawem krajowym wstrzymuje przekazanie Warszawie 57 mld euro z unijnych funduszy naprawczych - powiedział unijny komisarz ds. gospodarczych Paolo Gentiloni.

02.09.2021 14:31
37.6
Iutz
6
Generał

Zresztą twój post, lutz jest tożsamy z postami innych pisowców - "Nie oddamy nawet guzika!"

Ile wy sobie potraficie dorobic historii to jest nieprawdopodobne, ale domyslam sie ze musi na to pozwalac hiperinteligencja kazdego opozycjonisty z tego watku. Nie musicie nawet czytac postow, a juz macie odpowiedz.

Nie wiem tylko czy hiperinteligencja nie jest zbyt mdlym okresleniem na to co dzieje sie w niektorych mozgach.

02.09.2021 14:52
37.7
1
Thorvik
93
Konsul

Jeśli Lutz faktycznie coś takiego napisał, to faktycznie stracił kontakt z rzeczywistością. PiSowi od tego sondaże nie wystrzelą, ale też za bardzo nie spadną z tego prostego powodu, że efekt zamrożenia funduszy, jeśli się utrzyma oczywiście, będzie naprawdę widoczny dopiero za kilka miesięcy

Za to spaść mogą z innego powodu: Kaczyński, jak już ustaliliśmy, to Polityczny Geniusz i skoro właśnie wrócił z urlopu z głową pełną pomysłów, niewątpliwie pokaże na co go stać i rozpęta kolejną wojnę na innym froncie, chcąc pokazać tej głupiej Unii jej miejsce w szeregu. A to może trochę zamieszać w głowach biednym przystawkom i elektoratowi :)

post wyedytowany przez Thorvik 2021-09-02 14:53:21
02.09.2021 14:24
lifter
👎
38
4 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Policjanci we Wroclawiu zabijaja 25-letniego Ukrainca. Ich kamerki dziwnym trafem wylaczyly sie w czasie interwencji. Wszystkie. Antypolska i proukrainska GW nie pozwala niestety zamiesc tego drobnego incydentu pod dywan,

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,27521568,wyborcza-ujawnia-smierc-ukrainca-podczas-policyjnej-interwencji.html#s=BoxWyboMT

post wyedytowany przez lifter 2021-09-02 14:30:41
02.09.2021 14:37
Milka^_^
38.1
Milka^_^
209
Zjem ci chleb

Dwóch już ma sprawę o wydalenie ze służby. Nie wiem co z tymi pozostałymi, ale też mają ciepło.

post wyedytowany przez Milka^_^ 2021-09-02 14:37:19
02.09.2021 15:47
lifter
😈
38.2
lifter
19
Osiem gwiazdek!

jak to bylo w Scooby-Doo?

Wszystko by się udało, gdyby nie te wscibskie dziennikarzyny!

czy jakos tak.

02.09.2021 18:43
Ahaswer
38.3
Ahaswer
107
ciwun

Ale za zamordowanie człowieka wydalenie ze służby to chyba nie jest wystarczająca kara?

02.09.2021 18:46
Ppaweł
38.4
Ppaweł
35
Senator

Ale za zamordowanie człowieka wydalenie ze służby to chyba nie jest wystarczająca kara?

u nas przenosi się na inny posterunek

02.09.2021 14:38
Herr Pietrus
😜
39
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!
02.09.2021 15:22
Hansvonb
40
1 odpowiedź
Hansvonb
200
Res ad triarios venit

Kasa wstrzymana, fazę zasadniczą wypieropolu czas zacząć.

I tak, pewnie pislamistom wzrośnie, przez nakręcanie "bo to zła unia była".

A kiedy już jurków do budżetu nie można będzie doliczyć to czas zacząć akcję:

Putin dej rubelki! Pażałsta.

post wyedytowany przez Hansvonb 2021-09-02 15:25:28
02.09.2021 15:50
lifter
40.1
1
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Ci co uni nie lubia, juz jej nie lubia. I sa raczej w Konfie.
Wiekszosc ludzi, nawet fanow PiS, jakos jednak woli te UE Schengeny i dotacje. Raczej watpie by dalo sie ich przekonac, ze nie dala nam NASZYCH pieniedzy na zlosc nam :) PiSy moga nie lubic UE za "teczowatosc i genderyzm" ale wiedza skad plynie kasa. I jak nagle przestanie to sie moge troszke zdenerwowac.

02.09.2021 16:26
wyś
41
wyś
70
Aloha!

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/stan-wyjatkowy-elzbieta-witek-podala-date-dodatkowego-posiedzenia-sejmu/2x80mbp,79cfc278

Marszałek Elżbieta Witek wyznaczyła dodatkowy dzień posiedzenia Sejmu; obrady odbędą się w poniedziałek 6 września od godz. 16.30

Czyli reasumpcja była spowodowana brakiem podania daty, która to data i tak została sobie ustalona, po wytycznych z Nowogrodzkiej? Ech...

02.09.2021 19:00
😊
42
3 odpowiedzi
Thorvik
93
Konsul

Ziobro komentuje wstrzymanie funduszy:

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,27525948,ziobro-komentuje-decyzje-ke-urzednik-ue-nie-moze-stosowac.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink

Zarzuca Komisji że ta chce zmusić ten Praworządny i Sprawiedliwy rząd do jej złamania. Moim zdaniem Komisja powinna go wysłuchać, w końcu kto jak kto, ale Minister Zero jest ekspertem od spraw łamania konstytucji, w końcu tyle razy już to zrobił :]

A tak poważniej stawiam na to że Morawiecki będzie namawiał Nadprezesa do wstrzymania, za to Ziobro wręcz przeciwnie, zasugeruje wzięcie kursu kolizyjnego. Ciekawe kto wygra?

02.09.2021 20:03
Herr Pietrus
😜
42.1
1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Kto by nie wygrał, w Kauflandzie promocja solonych orzeszków z pieca Felixa, trzeba zrobić zapasy.
Ile można jeść ten popcorn.

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-09-02 20:04:00
02.09.2021 22:17
42.2
Mianolito
9
Generał

nic, tylko się cieszyć, KO nie chciała funduszu odbudowy, no to teraz nas zagłodzą, jak myślicie geniusze, kto ucierpi bardziej, politycy czy my wszyscy?

03.09.2021 00:30
Herr Pietrus
42.3
1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Jacy "my"? Niemcom też zablokowali środki?

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-09-03 00:31:00
02.09.2021 19:17
Ahaswer
43
1
1 odpowiedź
Ahaswer
107
ciwun

Przed 2015 rokiem zazwyczaj się z Warzechą nie zgadzałem, a po 2015 roku jakoś tak się dziwnie porobiło, że zazwyczaj się z Warzechą zgadzam.

Na Campusie Polska prof. Leszek Balcerowicz stanął naprzeciw pokolenia, które ma problem z kojarzeniem faktów i zrozumieniem konsekwencji własnych postulatów. Przy całej swojej apodyktyczności, prof. Balcerowicz okazuje się zwolennikiem otwartej debaty, czego nie można powiedzieć o wszystkich jego młodych słuchaczach.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lukasz-warzecha-prof-balcerowicz-obronca-logiki-otwartej-debaty-i-zdrowego-rozsadku/s2npszw,79cfc278

integralny liberał, którym jest prof. Balcerowicz, próbuje tłumaczyć podstawowe mechanizmy od zawsze działające w gospodarce, równie niezmienne jak prawa fizyki, ludziom, którzy nie umieją już dostrzegać związków przyczynowo-skutkowych, którym logiczne myślenie zastępują różne ideologie i którzy, gdy te związki się im przedstawia, tupią jedynie ze złości nogą. (...)

Można sobie z prof. Balcerowicza kpić, że jest przedstawicielem starego porządku i że nie rozumie młodych. Pewnie faktycznie ich nie rozumie, bo trudno komuś, kto kieruje się prostą, jasną logiką rynku zrozumieć ludzi, którzy myślą, że pieniądze biorą się z drukarni lub są pustymi bitami w komputerach. (...)
Jednak gdy staje naprzeciwko, mówiąc w uproszczeniu, pokolenia Campusu Polska, ich emocjonalności, braku logiki, roszczeniowości i zarazem tendencji do tłumienia debaty – to on jest obrońcą otwartej dyskusji, niezmiennych, klasycznych reguł gospodarki i, co najważniejsze, zdrowego rozsądku.

02.09.2021 20:05
Herr Pietrus
43.1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Fakt, że ta nagonka na Balcerowicza mocno komiczna momentami.

02.09.2021 19:33
lifter
44
lifter
19
Osiem gwiazdek!
02.09.2021 19:36
lifter
😈
45
4 odpowiedzi
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Jak myslicie, czy w dniu wprowadzenia stanu wyjatkowego Prezes znow spal do poludnia?

...i nadal go nie chca internowac. :)

02.09.2021 19:57
lifter
45.2
lifter
19
Osiem gwiazdek!

O kolejne trollkonto piszace po wolsku. Witaj w ignorze manololo albo kto tam. A jak chcesz obrazliwie przekrecic moja ksywke, to po prostu wpisz swoje imie.

No i wszystko zawsze idzie po mysli pana Prezesa, jak juz sie obudzi i zmieni pampersa. Kazdy to wie.

PS. Tylko krolowie maja swoich blaznow. :)

post wyedytowany przez lifter 2021-09-02 20:03:24
02.09.2021 20:06
wyś
😂
45.3
1
wyś
70
Aloha!

zwieraczasz

Państwo z dykty, takie błędy robić XD

Edyta:
lifter - oni jaj, a co dopiero honoru nie mają, aby ujawnić się pod prawdziwą ksywką, nie oczekuj tego od nich.

post wyedytowany przez wyś 2021-09-02 20:07:33
02.09.2021 20:09
Herr Pietrus
😒
45.4
1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Dajcie spokój, przecież prawacy zawsze byli najlepsi jeśli chodzi o oryginalne, nośne wyzwiska i epitety: mordy zdradzieckie, lumpeninteligencja, łże-elity, ubeckie wdowy i spacerowicze... a tu jakiś srifter? Co to jest, jakiś białoruski outsourcing?

post wyedytowany przez Herr Pietrus 2021-09-02 20:09:59
02.09.2021 20:28
lifter
😂
45.5
lifter
19
Osiem gwiazdek!

Nie krzyczycie na niego, stara sie jak moze, przypomina sobie najbardziej obelzywe przekrety ksywek z podstawowki, az mu sie rece trzesa z wysilku umyslowego i llifterowki robi, a wy sobie kpicie.

Pamietajcie, ze poki bedziecie z niego kpic, PiS bedzie zawsze wygrywal, wyksztalciuchy.

post wyedytowany przez lifter 2021-09-02 20:29:26
02.09.2021 20:07
Drackula
😁
46
1
3 odpowiedzi
Drackula
208
Bloody Rider

Znow bedzie drukowanie! Ekstra kasa z Uni miala przykryc wydatki pisu na te lady srady a tu wszystko jeblo. Dodatkowo, kasa ktora miala isc na doplaty dla rolnikow (spoznione oczywiscie) zostala wydana i w kasie brak. Jak nie dodrukuja to bedzie gnojowica na ulicach Wa-wy :)

02.09.2021 20:12
Herr Pietrus
46.1
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Chyba czas zapisać się do AgroUnii :P

02.09.2021 20:31
Ahaswer
😜
46.2
1
Ahaswer
107
ciwun

Lutz, mocą swojej inteligencji, twierdzi, że skoro pisowcom udało się zablokować ponad 50 miliardów euro dotacji dla Polski, to wzrośnie im w ludzie wschodnim poparcie. Nawet jestem w stanie nadążyć za tym tokiem rozumowania.
Lud wschodni musi się w sposób naturalny i oczywisty cieszyć z problemów Polski, jak zawsze, wiec czemu miałby nie popierać PiS, któremu skutecznie udało się znowu Polsce zaszkodzić?

02.09.2021 22:25
46.3
Mianolito
9
Generał

Lud zachodni zupełnie nie czai cza-czy, że to w nich uderzy tylko się ciszą, że to PIS dostanie po łapach, nie, to my wszyscy dostaniemy, a gdy wszystko klęknie, to łatwo się zwali na opozycję, która przecież nie chciała tego funduszu i oczywiście na was, bo wy się z tego faktu cieszycie.

02.09.2021 20:36
Herr Pietrus
47
1 odpowiedź
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Jak oni to liczą, skoro są 13, 14 i 500+?
W sumie to nie jest nawet złośliwe pytanie. :P

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/skrajne-ubostwo-w-polsce-w-latach-2016-2020-dane-gus-5398020

02.09.2021 21:41
47.1
Persecutor
19
Generał

Lockdowny wychodzą w Polsce człowiek gówno dostał, a nie pomoc więc i bieda się pogłębia :P

02.09.2021 21:27
48
Colwalsky
4
Pretorianin

Nie dla sprzedaży Polskiej suwerenności. PiS bardzo dobrze zrobił.

post wyedytowany przez Colwalsky 2021-09-02 21:27:21
02.09.2021 22:53
Ahaswer
49
Ahaswer
107
ciwun

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/stan-wyjatkowy-weglarczyk-po-wyrzuceniu-dziennikarzy-problem-nie-zniknie/6n9e6m4,79cfc278

Po raz pierwszy po 1989 r. polskie państwo zabroniło mediom informowania o ważnym kryzysie dziejącym się na terenie Polski. W sprawie konfliktu z niedemokratycznym sąsiadem Polska postąpiła dokładnie tak samo, jak ów sąsiad. Demokracja w ten sposób nie walczy z totalitaryzmem, lecz się do niego upodabnia.

Za rządów neobolszewickich wiele rzeczy dzieje się pierwszy raz od 1989 roku. Postkomuniści pisowscy nawiązują ideowo i moralnie do tradycji totalitaryzmów bez skrupułów i zahamowań. I nie mają przy tym żadnego poczucia obciachu.

Trzeba założyć jedno z góry: pod rządami opcji putinowskiej Polska dalej będzie się staczać i ponosić wymierne koszty polityki antyunijnej. Zablokowanie ponad 50 miliardów euro dotacji dla Polski to tylko część strat i problemów, które czekają Polskę, póki rządzi nią ekstrema prorosyjska, dążąca do wprowadzenia w Polsce systemu putinowskiego. Przy tak szalenie zrusyfikowanym społeczeństwie, pod względem kulturowym, mentalnym i moralnym, przyszłość mojego kraju nie rysuje się w różowych barwach.

post wyedytowany przez Ahaswer 2021-09-02 22:59:01
03.09.2021 08:09
lordpilot
😂
50
3 odpowiedzi
lordpilot
184
Legend

Wrzucam w ramach ciekawostki, bo podobno Adrian ma tą ustawę zawetować (ale to Adrian, więc uwierzę dopiero jak zobaczę):

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lex-tvn-luka-w-ustawie-medialnej-tvn-moze-trafic-w-rece-skarbu-panstwa/gc19m6z,79cfc278

^^Mówiąc najkrócej, dosadnie i wprost: Kukiz jest nie tylko szmatą i sprzedawczykiem, on jest przede wszystkim debilem. Idiotą, głupcem. Jego "poprawki" do ustaw oraz jego ustawy/projekty ustaw są gówno warte. Kaczor ograł go w tym wypadku i ogra w każdym innym, bo Kukiz to nierozgarnięty jełop. Możecie robić screena i później cytować - każda kukizowa "ustawa" będzie tak napisana, że przede wszystkim będzie służyć PiS. Czy chodzi o sędziów pokoju (niemożliwych zresztą do wprowadzenia, bez zmiany Konstytucji, ciekawe skąd szmaciarz weźmie na to większość?), czy o ordynację, czy o tego bubla zwanego ustawą antysitwową. Ten ostatni projekt, to w ogóle ciekawy przypadek - Kaczor zakomunikował, że owszem uchwalą to sobie, ale vacatio legis to 2023 rok, po wyborach, żeby pisowcy i ich rodziny, mogli się paść na "państwowym" :). I ten zapijaczony bałwan się na to zgodził :). Nietrudno sobie wyobrazić, że te przepisy wejdą w życie kiedy władzę przejmie Opozycja :). A jeśli nie przejmie i nie daj Boże, PiS będzie rządził trzecią kadencję, to ustawa antysitwowa wyląduje w koszu jako pierwsza, w czym usłużny Adrian szybko pomoże :). A szmaciarz będzie stał, co najwyżej z rozdziawioną gębą i pokrzykiwał, jak to dał się "oszukać".

03.09.2021 10:02
Jane's
😁
50.1
1
Jane's
27
zostajeMY w UE

Jeśli ustawa trafi do Adriana to raczej ją zawetuje. Gdzieś czytałem/słyszałem, że Adrianowi marzy się, uwaga... kariera międzynarodowa:):) Nie może więc wkurzyć za bardzo USA aby tej jego kariery nie blokowali;)

Także niech wszędzie lepiej się uczą polskiego bo w innym języku Adrian nie lubi jak się do niego zwracają;)

03.09.2021 12:06
Flyby
😃
50.2
Flyby
208
Outsider

Adrianowi marzy się, uwaga... kariera międzynarodowa:):)
A to dopiero. On sobie wyobraża że jego ograniczone widzenie świata zrobi z niego ozdobę międzynarodowych salonów?

..co do tej ustawy "antysitwowej":
vacatio legis to 2023 rok, po wyborach, żeby pisowcy i ich rodziny, mogli się paść na "państwowym" :). I ten zapijaczony bałwan się na to zgodził :).
Tym sposobem skorumpowane elity PiS i ich rodzinki nepotyzmem złączone, będą miały swojego "cichego bohatera". Może liczyć tu i ówdzie, na "100 lat, niech żyje nam" Jeszcze jak się Wojewódzki dołoży z wywiadem Kukizowym, sława po salonach PiS, pewna.

post wyedytowany przez Flyby 2021-09-03 12:44:12
03.09.2021 18:37
Herr Pietrus
😜
50.3
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Cookies jak zawsze na poziomie... dna

03.09.2021 12:16
Flyby
😁
51
2 odpowiedzi
Flyby
208
Outsider

Adrian Adrianem a zaraz zagrzmią niczym salwa z "Aurory" - armaty propagandowe "Nowego Ładu"..
Zagrzmią na przekór unijnym zastrzeżeniom polityczno-finansowym:
"Polska ma bardzo długą i szlachetną historię walki z wszelkiego rodzaju totalitaryzmami i despotami" - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki. Uznał, że z tego powodu "nikt nie będzie nas pouczał czym jest demokracja i praworządność". Szef rządu przypomniał swoją niedawną wypowiedź, by skomentować doniesienia o wstrzymywaniu przez Komisję Europejską unijnych funduszy dla naszego kraju.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-09-03/premier-mateusz-morawiecki-nikt-nie-bedzie-nas-pouczal-czym-jest-demokracja/

Nikt nie będzie pouczał Morawieckiego i jego kompanów jak oni widzą demokrację i umowy międzynarodowe. Więc niech zagrzmią armaty "Nowego Ładu" dopóki starczy amunicji w Skarbie Państwa. Urrraaaa..

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27528272,rzecznik-rzadu-o-podatkowej-rewolucji-polski-lad-jeszcze-w.html#

post wyedytowany przez Flyby 2021-09-03 12:22:57
03.09.2021 14:52
51.1
1
Kriszo
123
Generał

Walczyliśmy o praworządność i demokrację podczas strasznych lat komunizmu, ale mamy znacznie dłuższą tradycję demokratyzmu i nie chcemy być pouczani przez nikogo z Europy Zachodniej, czym jest demokracja, czym jest praworządność, ponieważ wiemy to najlepiej.

Kto walczył, Mateusz? Niech się ten ćwok nie ośmiesza i nie wypowiada za tych, którzy walczyli. Niech się nie wypowiada za nikogo, co najwyżej za swoich kumpli z partii. Unia z kolei wypłaca kasę, komu chce, jeśli ten ktoś przestrzega unijnego prawa i traktatów. Pisiorkom trzeba najprostsze rzeczy tłumaczyć.

post wyedytowany przez Kriszo 2021-09-03 14:54:17
03.09.2021 18:36
Herr Pietrus
😁
51.2
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Te długie tradycje to 20 lat II RP, 123 lata pod butem cara i wcześniej złota szlachecka wolność która nas tam zawiodła?

To chyba niespecjalnie bijemy na głowę Francję z jej absolutyzmem, ale i słynna rewolucją, czy UK z jej parlamentem.

03.09.2021 15:59
52
7 odpowiedzi
Colwalsky
4
Pretorianin

Wszystko wskazuje na to że kupno mieszkania w Warszawie dla przeciętnego Kowalskiego coraz bardziej się oddala. Na Targówku zostanie zburzone centrum handlowe w jego miejscu powstanie blokowisko. Blokowisko z przeznaczeniem na wynajem. Także trendy idą w tą stronę. Sytuacja zaczyna przypominać tą z innych Europejskich miast gdzie większość społeczeństwa mieszkania wynajmuje.

post wyedytowany przez Colwalsky 2021-09-03 16:00:30
03.09.2021 16:00
Bukary
😂
52.1
Bukary
200
Legend

Głosuj na PiS, a kupisz mieszkanie.

03.09.2021 16:59
frer
52.2
frer
137
Legend

Trend prędzej czy później może iść jeszcze bardziej w tym kierunku co na zachodzie Europy. Starsi ludzie zamieszkujący centra miast wymrą lub nie będzie ich stać na utrzymanie mieszkań (np. jeśli wejdzie kataster). Te mieszkania pójdą na biura, AirB&B (jak wróci najem krótkoterminowy), a część właśnie na wynajem długoterminowy, choć pewnie głównie dla imigrantów. Większość normalnych Kowalskich z czasem będzie wypierana na przedmieścia. Dzielnice miast zamienią się w imigranckie enklawy.

03.09.2021 18:41
Herr Pietrus
52.3
Herr Pietrus
202
Für Deutschland!

Nie kupi bo nie dojedzie, Unter den Linden mu zwęzili.

03.09.2021 22:33
52.4
Mianolito
9
Generał

deweloperka właśnie robi rekord oddanych mieszkań, do tego liczba budownictwa indywidualnego skoczyła o 30%, kredyty mieszkaniowe są tanie, (niestety rewaloryzują to ceny materiałów i robocizny) do tego pokolenie 30 latków nie obawia się zaciągania kredytów na "całe życie" i mamy tego efekty.

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/przemysl-budownictwo-srodki-trwale/budownictwo/budownictwo-mieszkaniowe-w-okresie-styczen-czerwiec-2021-roku,5,116.html
https://mojafirma.infor.pl/nieruchomosci/wiadomosci/5295810,Budownictwo-mieszkaniowe-w-2021-roku-rekordowe-6-miesiecy.html
https://www.muratorplus.pl/biznes/raporty-i-prognozy/budownictwo-mieszkaniowe-2021-aa-zCuq-QcdU-ieJ9.html

03.09.2021 23:15
52.5
Ryokosha
52
Senator

A co złego jest w wynajmowaniu mieszkań? W Holandii czy UK 80% ludzi wynajmuje mieszkania często przez całe życie i jakoś nie protestują...

17.09.2021 17:04
Drackula
52.6
1
Drackula
208
Bloody Rider

Gwoli sprostowania, w UK na prywatnym najmie zyje 20-22% populacji. Nalezy dodac ze jest to 2x wiecej niz na poczatku wieku i nadal jest trend wzrostowy. Ceny mieszkan rosna duzo szybciej niz mediana zarobkow i coraz mniej ludzi poprostu nie stac na kupno mieszkania/domu.

Do tego dochodzi jakies 17-18% ludzi zyjacych w socjalnych lokalach. Choc tutaj liczby tez sie zmieniaja bo gminy zmniejszaja liczby bezposredniego najmu lokali poprzez refundacji prywatnego najmu.

16.10.2021 18:38
Wujek Władek
52.7
1
Wujek Władek
14
Niczburukjebiwdenko

Przy obecnej inflacji aby kupić mieszkanie za gotówkę bez pętli na szyje jaką jest kredyt na 30 lat ( ok 45m2 dla pary) trzeba zarabiać ok 8 tys netto ( + odejmując inne koszta wtedy zostaje i żeby odłożyć te 4-5tys pl ) , tyle że w PL obecnie tyle zarabia mniej niż 15% ludzi, a dzięki Pisowi i inflacji pieniądze będą miały taką wartość że co najwyżej będzie można sobie nim podcierać dupę.

post wyedytowany przez Wujek Władek 2021-10-16 18:41:23
Forum: Dobra Zmiana - Dobra, Zmiana!
123456789101112131415161718następnaostatnia