Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 28 maja 2013, 12:00

BioShock Infinite (nieskończona gotówka) PC

Wstęp

BioShock: Infinite to gra FPS wyprodukowana przez zespół Irrational Games. Jej akcja toczy się w zawieszonym w chmurach mieście Columbia. Zabawa polega głównie na walce z wrogami, do czego służy obszerny arsenał i potężny wybór nadludzkich mocy.

Nieskończona gotówka

W BioShock: Infinite za pieniądze kupujemy broń, amunicje i wiele przydatnych przedmiotów. Gra została tak zaprojektowana, że nigdy nie mamy wystarczająco dużo środków na zakup wszystkiego. Są na to jednak dwa sposoby, wykorzystujące błędy twórców.

Sposób nr. 1

W połowie kampanii natraficie na budynek nazwany The Hall of Heroes. Przed wejściem do niego znajduje się automat z przedmiotami. Wykorzystując mod opętania (Possession) można zmusić go do ciągłego wypłacania nam gotówki. Wystarczy po każdej takiej czynności przejść duże drzwi do kolejnej lokacji, a potem wrócić. To powoduje zresetowanie ustawień maszyny I pozwala na ponowne wykorzystanie tej sztuczki.

Sposób nr. 2

Druga metoda oparta jest na podobnych zasadach. Na poziomie Soldier’s Field znajduje się budynek z biletami. W nim umieszczone są trzy kasy, do których trzeba się dostać wykorzystując wytrych na zamkniętych drzwiach. Każda z kas posiada 40 sztuk srebrnych monet. Po wyjściu z lokacji (tak aby gra musiała załadować nowy poziom) wystarczy wrócić do budynku z biletami i w kasach ponownie znajdziecie wtedy nowe 40 sztuk srebrnych monet.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 28 maja 2013