Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 16 stycznia 2013, 21:41

DMC: Devil May Cry (niedostępne lokacje; zdobywanie punktów; ukryte bonusy) X360, PS3

Wstęp

DMC: Devil May Cry to gra z gatunku slasherów, stanowiąca swego rodzaju restart tytułowego cyklu, w którym sterujemy młodą wersją Dantego i staczamy liczne walki z potworami. W dalszej części tekstu zamieściliśmy kilka wskazówek, z którymi warto zapoznać się jeszcze przed przystąpieniem do rozgrywki.

Triki do gry

DOCIERANIE DO NIEDOSTĘPNYCH LOKACJI

Wiele etapów skonstruowanych jest w taki sposób, że dostęp do ich sekretnych obszarów i pomieszczeń jest możliwy dopiero po uzyskaniu dostępu do określonych broni lub umiejętności. Zapamiętuj sobie przede wszystkim niezniszczalne ściany, miejsca blokowane przez winorośla oraz wysoko położone balkoniki, powracając do tych lokacji po tym jak Dante w miarę przechodzenia kampanii uzyska dostęp do określonych umiejętności. Warto w tym miejscu dodać, że część z tych zdolności, jak na przykład lądowanie na wrogach celem wykonywania dalszych skoków, należy zakupić we własnym zakresie za zdobyte punkty doświadczenia.

ZDOBYWANIE PUNKTÓW

W celu zdobywania jak największych ilości punktów skupiaj się przede wszystkim na podbijaniu mnożnika, dążąc do tego żeby możliwie jak najdłużej znajdował się na poziomie S, SS lub SSS. Mnożnik skutecznie możesz zwiększać wykonując liczne ataki w krótkim odstępie czasu i dbając o to żeby były one możliwie jak najbardziej urozmaicone. Staraj się w rezultacie unikać zbyt częstego powtarzania tych samych ruchów, stawiając na większą różnorodność akcji. Unikaj też odnoszenia obrażeń, bo podbijanie mnożnika trzeba wtedy rozpoczynać od nowa.

UKRYTE BONUSY

Gra standardowo udostępnia tylko trzy poziomy trudności. W celu odblokowania kolejnych poziomów trudności musisz powtórnie zaliczać całą główną kampanię. Warto dodać, że poziomy te oprócz większej wytrzymałości potworów cechują się też innymi zmianami, jak na przykład modyfikacjami w kwestii ich liczebności oraz miejsc staczania z nimi walk.

Druga grupa niedostępnych początkowo bonusów to odmienione wersje Dantego. Głównego bohatera w wersji bez płaszcza możesz odblokować zaliczając grę na poziomie trudności Syn Spardy (Son of Sparda). Silniejszego Dantego odblokowuje się z kolei dzięki przejściu gry na poziomie trudności Dante musi zginąć (Dante Must Die). Podstawowa zmiana polega w tym przypadku na możliwości nielimitowanego korzystania ze specjalnego ataku Devil Trigger.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 16 stycznia 2013