Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Kody i triki 28 grudnia 2012, 10:42

XCOM: Enemy Unknown (poziom paniki; zapisywanie postępów; czarny rynek) PC, X360, PS3

Wstęp

XCOM: Enemy Unknown jest zupełnie nową wersją niezwykle popularnej klasycznej strategii turowej, w której staramy się obronić Ziemię przed inwazją kosmitów. Poniżej znajduje się kilka podpowiedzi opracowanych głównie dla osób, które nie miały styczności z poprzednimi tytułami z serii XCOM.

 

Triki do gry

POZIOM PANIKI

Jednym z najważniejszym współczynników jaki należy obserwować na poziomie globalnym jest poziom paniki w poszczególnych regionach finansujących program XCOM. Dopuszczenie do tego żeby parametr ten osiągnął wartość krytyczną w danym zakątku globu może się bowiem przyczynić do wycofania danego sponsora z dalszego wspierania programu, a nawet (po odejściu ośmiu regionów) natychmiastowej przegranej. Warto w rezultacie wykonywać misje w zagrożonych rejonach celem uspokojenia sytuacji oraz starać się już od samego początku gry wysyłać na orbitę nowe satelity.

ZAPISYWANIE POSTĘPÓW

Jeżeli na samym początku gry nie wybrałeś opcji Ironman blokującej możliwość tworzenia własnych save'ów, to zdecydowanie warto jest regularnie korzystać z opcji zachowywania aktualnych postępów. W przypadku rozgrywania misji nowy save dobrze jest tworzyć tuż po wylądowaniu na mapie oraz po każdej większej udanej akcji, starając się nie dopuszczać do śmierci lub odnoszenia poważnych ran przez zbyt wielu członków drużyny.

CZARNY RYNEK

Czarny rynek to bardzo przydatna funkcja gry w sytuacji gdy pragniesz podreperować swoje aktualne fundusze i nie chcesz jednocześnie czekać aż rozpocznie się nowy miesiąc, tak by otrzymać wpłaty od aktualnych sponsorów projektu XCOM. Bardzo ważną kwestią jest jednak to żeby pozbywać się tylko tych magazynowanych rzeczy, które nie są aktualnie potrzebne ani do badań ani do produkcji.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 28 grudnia 2012