Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 6 grudnia 2012, 15:45

Darksiders II (odnajdywanie drogi do celu; eksploracja okolicy; ekwipunek) WiiU

Wstęp

Darksiders II to kontynuacja bardzo popularnej gry akcji, w której ponownie wcielamy się w jednego z biblijnych Czterech Jeźdźców Apokalipsy. Gra zadebiutowała z pewnym opóźnieniem na konsoli Wii U i w związku z tym publikujemy raz jeszcze zestaw przydatnych podpowiedzi, adresowanych do graczy rozpoczynających swoją przygodę ze Śmiercią.

Triki do gry

ODNAJDYWANIE DROGI DO CELU

W odnajdywaniu miejsc, do których Śmierć musi się aktualnie przedostać pomaga nie tylko mapa okolicy, ale również Wroniarz o imieniu Proch, który cały czas towarzyszy sterowanej postaci. Możliwe jest mianowicie wydanie wronie polecenia wskazania przejścia czy obszaru, do którego należy się udać, co jest szczególnie przydatne w trakcie przemierzania lochów składających się z dużej ilości połączonych ze sobą pomieszczeń.

EKSPLORACJA OKOLICY

W trakcie badania kolejnych lokacji dobrze jest wspomagać się widoczną w rogu ekranu mini-mapą, na której zaznaczane są między innymi miejsca ukrycia skrzyń z cennym wyposażeniem. Dobrze jest też wiedzieć, że Śmierć do niektórych obszarów świata nie może się początkowo przedostać. Jest to zazwyczaj związane z koniecznością awansowania w głównej kampanii i/lub odblokowania sobie dostępu do nowych umiejętności (jak np. Uchwytu Śmierci służącego do chwytania się zaczepów z dużych odległości).

KOLEKCJONOWANIE EKWIPUNKU

Po każdej zakończonej bitwie dobrze jest zbadać miejsca, w których zginęli przeciwnicy, albowiem wielu z nich pozostawia po sobie cenne przedmioty (możliwe jest ustawienie w opcjach gry żeby były one podnoszone automatycznie). To samo tyczy się licznie porozmieszczanych w świecie gry skrzyń. Niepotrzebne przedmioty najlepiej jest sprzedawać u lokalnych kupców lub poświęcać je w celu ulepszania posiadanych opętanych elementów ekwipunku.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 6 grudnia 2012