Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 6 grudnia 2012, 15:44

Mass Effect 3 (unikanie Żniwiarzy; odblokowywanie questów; przygotowanie się do finału) WiiU

Wstęp

Mass Effect 3 to kolejna część bardzo popularnej serii gier role-playing autorstwa studia BioWare. Gra ukazała się na konsolę Wii U z niemal rocznym poślizgiem w stosunku do wersji na pozostałe platformy i jest to dobry moment żeby raz jeszcze przygotować zestawienie przydatnych podpowiedzi dotyczących właściwej rozgrywki.

Triki do gry

UNIKANIE ŻNIWIARZY

Skanowanie galaktyk atakowanych przez Żniwiarzy jest utrudnione, albowiem można przypadkowo zwrócić na siebie ich uwagę. W celu zmniejszenia znaczenia tego problemu dobrze jest po dotarciu do wybranego przez siebie systemu gwiezdnego zapisać stan gry, a następnie na szybko przeskanować całą okolicę, zapamiętując oznaczone przez grę interaktywne miejsca. Następnie należy wczytać poprzedni stan i zeskanować jedynie zapamiętane obszary, zmniejszając ryzyko zapełnienia paska czujności Żniwiarzy.

ODBLOKOWYWANIE POBOCZNYCH QUESTÓW

Nowe questy odblokowuje się nie tylko poprzez odbywanie rozmów z oznaczonymi przez grę postaciami, ale także na kilka innych sposobów. Wskazane są: dokładne skanowanie wszystkich nowo odblokowywanych galaktyk w poszukiwaniu rzadkich artefaktów i innych cennych przedmiotów, staranna eksploracja lokacji odwiedzanych w ramach głównych questów, regularne sprawdzanie wiadomości tekstowych na pokładzie Normandii oraz częste przechadzanie się po Cytadeli. W tym ostatnim przypadku nowe questy mogą być dodawane do dziennika także w wyniku podsłuchiwania ważnych rozmów odbywanych przez inne postacie.

LEPSZE PRZYGOTOWANIE DO FINAŁU

W celu jak najlepszego przygotowania się do finałowego starcia ze Żniwiarzami dobrze jest pozaliczać wszystkie poboczne questy i zbadać całą mapę Drogi Mlecznej przed przystąpieniem do rozwiązywania głównego questu Priorytet: Kwatera główna Cerberusa. W szczególności warto zainteresować się tymi czynnościami, które gwarantują pozyskiwanie nowych zasobów wojennych.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 6 grudnia 2012