Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 28 sierpnia 2004, 14:44

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty PS2

Alternatywny ekran tytułowy – Ukończ grę. Tytułowy ekran zrobi się niebieski.

Aby obejrzeć alternatywny ekran tytułowy bez kończenia gry, załaduj zapisaną grę, ale nie zaczynaj grać. Zamiast tego wróć do tytułowego ekranu, a on się zmieni z twarzy Raidena na twarz Solid Snake.

Poziom trudności extreme – Ukończ grę, żeby odblokować poziom trudności extreme.

Zwiększenie siły uchwytu – Naciśnij L2 + R2 sto razy, kiedy będziesz wisiał na jakimś występie, żeby się podciągać.

Kiedy zrobisz pierwszą serię podciągnięć jako Raiden uzyskasz grip level 2, możesz zrobić sto więcej, żeby uzyskać level 3. Nie można mieć levelu 4 ponieważ Campbell powie ci, że zaniedbujesz swoje obowiązki i musisz kontynuować misję.

Sterowanie tytułowym ekranem – Naciśnij L2, żeby usłyszeć strzał z pistoletu i zobaczyć łysk na ekranie.

Użyj prawej gałki analoga, żeby zmienić kolor tła tytułowego ekranu.

Sterowanie tzw. „codec sequences” – Poruszaj lewą albo prawą gałkę analoga, żeby poruszać twarzami.

Kiedy używasz codeca do kontaktu z Otaconem albo innymi w grze, naciśnij R1 albo R2, żeby odkryć co Snake albo Raiden myślą o tej osobie (śmieszne kwestie). Usłyszysz również, co naprawdę czują do swoich kobiet.

Szybkie pomijanie wezwań na codeca – Naciśnij X, żeby zatrzymać rozmowę, potem trzymaj kwadrat dopóki rozmowa na codecu się skończy. Przydaje się kiedy chcesz pominąć długie, nudne sekwencje lub takie które już widziałeś.

Aby przewinąć rozmowę na codecu naciśnij trójkąt.

in-game reset – Podczas gry przytrzymaj L1 + R1 + L2 + R2, a potem naciśnij start + select.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 28 sierpnia 2004

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.06.2007 19:22
raven_raven
👍
raven_raven
7
Legionista

Dodatkowe tipsy. Aby przeczytać wszystkie, kliknij "czytaj więcej".

Słyszeliście kiedyś o zbieraniu dog tagów? Otóż są to nieśmiertelniki, które można odebrać przeciwnikom. Jak? Musimy zakraść się od tyłu i wziąć go na muszkę(jednocześnie R1 + []). Następnie naciskamy jeszcze L1. Potem puszczamy R1 i trzymając L1 + [] przechodzimy przed strażnika(nie możemy go zdjąć z muszki bo będzie alarm). Jeśli powie coś w stylu "Don't kill me!" i zobaczycie błysk pod szyją, znaczy że ma nieśmiertelnik. Celujemy w głowe, szyję, lub... jajka. Ten zaczyna się trząść ze strachu i wypada z niego blaszka którą należy podnieść. Strażnika można zlikwidować. Uwaga! Musisz zdobyć blachę za pierwszym razem, jeśli zabijesz strażnika następny nie będzie miał blach.

Jeszcze taki mały hint: jeśli macie jakiegoś opornego przeciwnika, który nie chce oddać blaszki i wszystko mu jedne czy go zabijemy czy nie, strzelcie z ostrej amunicji w rękę lub w kolano. Od razu zmięknie ;).
Dodam że nalezy przejść gre na różnych poziomach żeby zdobyć różne blaszki, i trzeba grać cały czas na tym samym save'ie (tzn. po przejściu gry nie rozpoczynać gry z głównego menu tylko załadować save gdzie gra jest ukończona i dopiero wtedy zacząć nową grę). Nagrody za zebranie różnych blach to(oddzielnie dla Snake'a i Raidena): m. in. kamuflaż stealth, nieskończona amunicja, nieskończony tlen czy nieskończone trzymanie się za barierką.

Aby grać Snake'iem lub Raidenem w coolowych okularkach przeciwsłonecznych, przejdź grę przynajmniej 3 razy na tym samym save'ie.

Aby zobaczyć Mei Ling, save'uj grę tyle razy na Tankowcu, że otaconowi zabraknie powiedzonek. Wtedy pojawi się Mei Ling.

Spróbuj na tankowcu wysłać przez komputer fotki lasek, chłopaków z plakatu, Olgi, komandora Marines, czy kolesia w gatkach. Otacon będzie różnie reagować. Uwaga: aby Otacon zareagował na zdjęcie przy jego pstrykaniu Snake musi dodać swój komentarz w stylu "good".

Aby wykryć promienie czujników podczerwonych, strzel w gaśnicę jeśli jest w pobliżu.

Uważaj na mewie odchody, Raiden może sie o nie poślignąć :D.

Jeśli nie możesz sobie poradzić ze strażnikami w danym pomieszczeniu, zestrzel im krótkofalówki lub rzuć Chaff Grenade, ich krótkofalówki się popsują.

Nie przebywaj za długo na deszczu, lub nie biegaj za długo po pomieszczeniach golasem Raidenem, nie przytulaj sie do zimnych metalowych urządzeń, bo możesz się przeziębić! Snake/Raiden będą kichać, co może mieć przykre konsekwencje. Aby temu zaradzić weź medicine, lub stój bez ruchu przez dobrych kilka minut(oczywiście w pomieszczeniu!).

Nie tylko Pentazemin pomaga w celowaniu snajperką. Palenie papierosów też uspokaja i zmniejsza drżenie rąk.

Dym papierosowy pomaga wykryś promienie podczerwone.

W walce z Vampem najpierw zestrzel wszystkie światła w pomieszczeniu, aby ten nie mógł złapać twojego cienia(dosłownie!!). Możesz też strzelać do wody by zmniejszyć jego staminę i zapas O2.

Możesz wyrzucać strażników na tankowcu, na aft deck. Trzeba zaciągnąć strażników na białe prostokąty po bokach tankowca.

Aby natychmiast uśpić strażników, celuj w głowę.

Oj, słabo Gry On-line. Ta gra posiada masę smaczków i tipsów, a u was takie podstawowe tipsy? Dosyć powiedzieć że kiedyś trafiłem na stronę gdzie było ponad 200 porad do MGS2!
Czekam na oklaski ;).