Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Kody i triki 24 listopada 2018, 18:26

Rogue Legacy (triki) PC, PS4, XONE, PSV

Wstęp

Rogue Legacy jest dwuwymiarową zręcznościówką z elementami RPG typu roguelike, stworzoną przez studio Cellar Door Games. Wcielamy się w niej w rycerza, który przemierza losowo generowane komnaty ogromnego zamku, pełnego przeciwników i niebezpiecznych pułapek. Co jednak ciekawe, gdy bohater ginie gra się nie kończy. Wybieramy za to jego następcę z trójki dostępnych potomków. Żeby nie było jednak zbyt łatwo, każdy z nich posiada jakąś wadę genetyczną – jest karłem lub krótkowidzem – co w istotny sposób wpływa na sposób zabawy.

Triki do gry

Statua

Będąc Paladynem i mając w zanadrzu trochę MP, przytrzymaj dół i wciśnij klawisz Special. Zmienisz się w ten sposób w statuę. Nie może się ona swobodnie poruszać, lecz jest nieśmiertelna i zadaje obrażenia przeciwnikom (niestety, nie działa to na bossów). Aby powrócić do swojej normalnej formy, ponownie wciśnij klawisz Special.

Czwarty boss

Najpierw musisz zostać Arcymagiem z zaklęciem zatrzymania czasu. Podczas walki z czwartym bossem uderzaj w niego, aż zostanie mu niewiele zdrowia, lecz nie pozwól, by się rozpadł. Gdy wskoczysz na platformę w jego pobliżu, z której możesz go ranić za pomocą podstawowego ataku, zatrzymaj czas i zacznij mu zadawać obrażenia. Powinieneś być w stanie podtrzymywać czar tak długo, aż boss umrze. Jeśli skończy ci się Mana, wykorzystaj do jej odzyskania stworki znajdujące się na planszy.

Uwaga: Prezentowane powyżej cheaty oraz triki niekoniecznie muszą działać z posiadanym przez Was egzemplarzem gry. Spowodowane jest to tym, iż działają one na ogół z pewną konkretną wersją gry i po zainstalowaniu uaktualnienia lub w przypadku innej wersji językowej mogą (chociaż wcale nie muszą) przestać działać lub co gorsza działać w sposób błędny.

Szczególną uwagę należy zachować w przypadku modyfikacji, trainerów, itp. nie tworzonych przez twórców gry. Możliwość błędnego działania a nawet uszkodzenia gry i tym samym konieczność przeinstalowania na nowo gry jest w tym przypadku szczególnie wysoka.

data ostatniej aktualizacji: 24 listopada 2018