Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry

Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback poradnik Soldier of Fortune: Payback

Misja 3 - Mogaung: Jungle (Dżungla)

Jeśli rozgrywasz tę misję jako kolejną z całej kampanii nie możesz wybrać broni - posługujesz się tą, z którą ukończyłeś poprzedni etap w Mogaung.

Główne cele misji: Cały czas musisz dojść do wioski (Arrive at the village) . Jak donosi wywiad pułkownik Miller pomagał Chińczykom zbudować w Mogaung nielegalny ropociąg. Niedaleko od twojej pozycji znajduje się wioska, w której kwaterują robotnicy zmuszani do niewolniczej pracy przy rurociągu. Wioska położona jest w dżungli, w dole rzeki (strumienia). Udaj się tam by zbadać "wielką rurę".

Będziesz musiał także wyeliminować wszelki opór jaki napotkasz po drodze (Eliminate any resistance ).

Opis przejścia: zadanie cały czas polega na dotarciu do wioski (Reach the village) . Ruszaj prosto, z biegiem strumyczka (#1).

# 1 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 1
# 2 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 2

Po chwili podrzuć lunetę do oka i zdejmij dwóch żołnierzy, którzy wejdą ci w celownik z lewej (#2). Po ich wyeliminowaniu po chwili pojawi się trzeci, również wbiegając z lewej strony. Zafunduj mi identyczny los co jego kolegom. Potem ruszaj w kierunku trupów.

Gdzieś przy nich droga rozgałęzia się i masz wybór: możesz albo skręcić za skałą w lewo (główna trasa, którą powinieneś iść), albo maszerować dalej prosto, w kierunku chaty i wiszącego nad nią mostu, które widać w oddali na godzinie 1-ej (#3). Do chatki pójdziemy później (choć nie jest to konieczne), na razie odbij w lewo.

# 3 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 3
# 4 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 4

Ostrożnie wysuwając się zza skały (którą będziesz miał po lewej) i z celownikiem optycznym przy oku, usuń kilku niedobruchów jakich dojrzysz w oddali - przy jakiejś szopie czy altance ze skrzyniami obok. Ostatni z wrogów jest tuż przed tobą, po lewej i za skałą - wyskocz szybko zza tej ostatniej i wpakuj mu serię pocisków (#4). Teraz ruszaj prosto przed siebie, w kierunku dopiero co położonych (do snu) żołnierzy.

Za nimi (a więc za wspomnianą szopą/altanką i skrzyniami) droga znowu się rozgałęzia: możesz odbić w prawo, wchodząc pod górkę wzdłuż skalnej ściany (droga prowadzi wówczas do wspomnianej wcześniej chatki z wiszącym nad nią mostem), albo iść prosto (#5). Chociaż nie jest to konieczne to odbijemy w prawo (w swojej grze nie musisz oczywiście tego robić). Najpierw jednak zrób kilka kroków prosto, aż zobaczysz drewniany mostek przewieszony nad ziemią (i usłyszysz głosy).

# 5 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 5
# 6 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 6

Wtedy podrzuć celownik do oka i szybko zdejmij dwóch wartowników na moście (#6). Po czym zawróć i idź drogą, którą mieliśmy ruszyć, czyli wchodząc pod górkę wzdłuż skalnej ściany.

Nie ujdziesz daleko gdy po prawej zobaczysz kilku żołnierzy wbiegających z lewej i próbujących się schować gdzieś między skrzyniami, które mijałeś wcześniej. Można się ich szybko pozbyć, wszystkich za jednym zamachem, odpalając w ich kierunku granat z granatnika podwieszanego (#7). Zastrzel tych, którzy przeżyli jego wybuch. Uważaj, bo jeśli któryś ucieknie to najpewniej na prawo, zachodząc cię z flanki, wchodząc pod górkę po twoich śladach i zaskakując cię od tyłu!

# 7 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 7
# 8 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 8

Po starciu idź dalej trasą, którą miałeś podążać, czyli w lewo, kawałek pod górkę i potem kawałek w dół. Daleko nie zajdziesz bo po chwili ostrzelają cię dwaj zawodnicy, o ile pamięć mnie nie myli (to wtedy gdy schodzisz w dół). Odpowiedz ogniem, rzecz jasna (: można strzelać wspinając się na skałkę, którą będziesz miał po lewej. Jeden napastnik może być pod nią, czyli po lewej, drugi bardziej na prawo, ewentualnie obaj mogą być po prawej, za jakimś drzewem czy krzakami (#8). Zasuwaj dalej, mijając trupy.

Zdaje się, że droga kończy się jakimiś krzakami ale można przez nie ostrożnie przejść, zeskakując na dół, w pobliże chaty, wiszącego nad nią mostu i jakiejś bramy zamkniętej kratą (#9). Równie dobrze można było oczywiście dostać się tutaj idąc prosto na obrazku #3, ale chciałem ci pokazać okrężną drogę, wraz ze wszystkimi grożącymi ci na niej niebezpieczeństwami. W chacie znajdziesz najprawdopodobniej broń (po to była cała ta eskapada) - najpewniej wytłumiony pistolet maszynowy MP5. Weź go sobie jeśli chcesz, mnie nie był potrzebny. Wchodząc do chatki usłyszysz nad sobą głosy - to znak, że na moście wiszącym nad tą szopą pojawiło się dwóch spacerowiczów. Wychodząc więc na zewnątrz szybko obróć się, spójrz do góry i sprzątnij obu. To miejsce to ślepy zaułek - musisz więc wrócić idąc kawałek wzdłuż strumienia, a po chwili odbijając w prawo.. Powrót nie będzie niestety łatwy.

# 9 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 9
# 10 - Mogaung - Jungle (cz.1) | Misja 3 | Soldier of Fortune Payback - Soldier of Fortune: Payback - poradnik do gry
# 10

Gdy tylko ujdziesz kilka kroków wzdłuż rzeczki na wprost pojawi się kilku wrogów. Jeden z nich, najprawdopodobniej schowany bardziej na prawo, czyli niewidoczny, zacznie też pewnie grzać z jakiegoś granatnika. Rozwal tych nieprzyjaciół, których dojrzysz przy strumieniu (#10). Sprawdzaj też swoje tyły (czyli odwracaj się w stronę chaty) bo może się na nich pojawić jakiś maruder albo dwóch (spawnują się dosyć chamsko, prawdopodobnie przy tej bramie zamkniętej kratą)! Potem ruszaj wzdłuż strumienia, skręcając po chwili w prawo (jak pisałem wyżej). Postaraj się szybko unieszkodliwić jednego lub dwóch zawodników (w tym wspomnianego z granatnikiem).