Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

NBA Live 06 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Na zakończenie kilka rad | Informacje wstępne NBA Live 06 poradnik NBA Live 06

Ostatnia aktualizacja: 18 października 2019

Ciekawym aspektem taktyki jest stosowanie Fauli Taktycznych. Za pomocą klawisza Intentional Foul, któryś z naszych zawodników natychmiast celowo fauluje zawodnika rywali. Jaką to daje korzyść? W końcówkach zaciętych spotkań, gdy do końca gry zostało niewiele czasu (ok. minuty), a traci się do przeciwnika kilka punktów, takie zagranie powoduje, że rywale od razu lądują na linii rzutów wolnych. Każde ewentualne pudło - przy jednoczesnej szybkiej naszej udanej akcji - to zmniejszenie przewagi. Zdarzały się mecze, gdzie w ciągu minuty teamy potrafiły niwelować 10-punktowe straty.

Wzięcie przerwy na żądanie w ostatnich chwilach meczu ma również dodatkowy walor - rozpoczyna się akcję od linii środkowej boiska. To powoduje, że nie tracimy cennych sekund na wyjście z piłką z własnej połowy.

1 - Na zakończenie kilka rad | Informacje wstępne NBA Live 06 - NBA Live 06 - poradnik do gry
Po lewej ustawienie centra w dogodnej pozycji do zbiórki, po prawej efekt wzięcia przerwy w ostatnich sekundach meczu - Na zakończenie kilka rad | Informacje wstępne NBA Live 06 - NBA Live 06 - poradnik do gry

Po lewej ustawienie centra w dogodnej pozycji do zbiórki, po prawej efekt wzięcia przerwy w ostatnich sekundach meczu.

Można - a nawet trzeba - starać się wykorzystywać luki, które zawiera gra. W bardzo prosty sposób można seryjnie zdobywać punkty, jeśli się zawodnikiem w bliskiej odległości od kosza stanie, zamarkuje rzut i potem rzuci. Obrońcy najczęściej albo dają się nabrać na markowany rzut i skaczą dając nam potem czystą pozycję, albo nie dają się nabrać, ale - i tak stoją jak słupy soli. Stosowanie markowania rzutu daje ogromną skuteczność, co powoduje, że zamiast ryzykownych wejść lepiej jest po prostu dostać się w okolice 2-3 metra i wykonać wyżej wymienione zagranie.

Inną rzeczą, którą warto jest stosować, aby ułatwić sobie życie jest korzystanie z Direct Pass w ataku. To zagranie nie musi automatycznie powodować, że zawodnik z piłką poda do gracza, który został podświetlony. Owszem - warto to robić, bo można próbować uciec rywalowi, ustawić się idealnie i wtedy nacisnąć klawisz Pass, otrzymać piłkę i rzucić. Lecz warto to stosować jeszcze w jednym momencie - w chwili, gdy zamierzamy rzucić za 3 punkty. Aby to zrobić, trzeba wykonać następującą rzecz: wykonać rzut, błyskawicznie nacisnąć Direct Pass+Pro-Hop/Power-Dribble - i już podświetlony jest nasz center pod koszem, który czeka aby ewentualnie piłkę zebrać. Można ten manewr wykonać też w inny sposób. W momencie jak gracz obwodowy ma piłkę, wtedy włączyć podświetlenie centra, umiejętnie przepychając rywali wejść pod kosz, ustawić się idealnie blokując obrońcę i wtedy rzucić za 3 punkty. Takie akcje dają większe prawdopodobieństwo zbiórki ofensywnej.

Każdy na pewno znajdzie także swoje własne patenty na przeciwnika. Im dłużej się gra, tym więcej się dowiaduje o możliwościach. Warto podnosić umiejętności, grać na coraz wyższych poziomach trudności, mieć radość z pokonywania bardzo silnych rywali. Czego wszystkim czytającym ten poradnik serdecznie życzę.