Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Like a Dragon Infinite Wealth - poradnik do gry

Like a Dragon Infinite Wealth - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Infinite Wealth: Czy gra Like a Dragon Infinite Wealth to sequel? Like a Dragon Infinite Wealth poradnik, porady

Czy przed zagraniem w Like a Dragon Infinite Wealth wymagana jest znajomość serii? Na tej stronie poradnika wyjaśniamy czy gra jest sequelem oraz jakie wcześniejsze części serii Yakuza warto poznać.

Ostatnia aktualizacja: 1 lutego 2024

Czy Like a Dragon: Infinite Wealth kontynuuje fabułę poprzedniechczęści? Możecie zadawać sobie to pytanie pod kątem wymagań co do znajomości całej serii. W poradniku wyjaśniamy czy można bezproblemowo od razu zagrać w Infinite Wealth, czy warto najpierw poznane wybrane starsze części cyklu Yakuza.

Na stronie nie ma spojlerów z Infinite Wealth. Staraliśmy się też w ogólny sposób przypominać o istotnych wydarzeniach z poprzednich odsłon serii, które są kontynuowane w Like a Dragon Infinite Wealth.

Ile lat ma Kiryu w Infinite Wealth?

1 - Infinite Wealth: Czy gra Like a Dragon Infinite Wealth to sequel? - Like a Dragon Infinite Wealth - poradnik do gry
  1. Dokładnej informacji o wieku Kazumy Kiryu nie znajdziecie jako notatki czy części jakiegoś dialogu w Like a Dragon Infinite Wealth. Na podstawie daty urodzin Kiryu (1968) oraz daty dla wydarzeń prezentowanych od momentu dotarcia na Hawaje można obliczyć, że Kiryu powinien mieć 55 lat.

Znajomość poprzednich części Yakuza / Like a Dragon

Infinite Wealth jest produkcją ściśle powiązaną z poprzednimi odsłonami cyklu - Infinite Wealth: Czy gra Like a Dragon Infinite Wealth to sequel? - Like a Dragon Infinite Wealth - poradnik do gry

Infinite Wealth jest produkcją ściśle powiązaną z poprzednimi odsłonami cyklu. Zaprezentowana w grze kontynuuje wybrane wątki z poprzednich odsłon cyklu. Są nimi m.in. konsekwencje rozwiązania przestępczych organizacji Tojo Clan i Omi Alliance, czy dalsze losy Kiryu od momentu nawiązania współpracy z ugrupowaniem Daidoji Faction.

Nie radzimy rozpoczynać przygody z serią Yakuza / Like of Dragon od razu od Infinite Wealth. Możecie mieć spore problemy ze zrozumieniem niektórych wydarzeń, a także nie rozpoznacie wielu istotnych postaci fabularnych i ich znaczenia dla fabuły.

Naszym zadaniem wymagane minimum przed zagraniem w Infinite Wealth to:

  1. Ukończenie Yakuza Like a Dragon, tzn. siódmej odsłony serii i jednocześnie pierwszej, w której głównym bohaterem stał się Kasuga Ichiban. Zapoznacie się z początkiem jego przygody i poznacie wszystkich jego przyjaciół, którzy powracają też w Like a Dragon: Infinite Wealth.
  2. Ukończenie Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name. To mniejsza odsłona cyklu Like a Dragon, która skupia się na postaci Kiryu i wydarzeniach, które ma miały miejsce po finale z Yakuza 6. Przechodząc ten tytuł dojdziecie do miejsca, w którym Kiryu znajdzie się na początku przygody z Infinite Wealth.
  3. Nieobowiązkowe, ale rekomendowane jest też przejście Yakuza 6: The Song of Life. Poznacie dzięki temu wydarzenia, które zmusiły Kazumę do upozorowania swojej śmierci i nawiązania współpracy z organizacją Daidoji.

W Like a Dragon: Infinite Wealth znajdziecie też wiele mniejszych powiązań do wcześniejszych części serii, w tym aż do Yakuza 0 toczącej się w latach 80-tych XX wieku. Przechodząc Infinite Wealth możecie spotkać wielu starych znajomych, czy odegrać sceny, które przypomną Kiryu o istotnych wydarzeniach z jego bogatej przeszłości.