Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sherlock Holmes The Awakened - solucja

Sherlock Holmes The Awakened - solucja

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Sherlock Holmes The Awakened: Porady na start Sherlock Holmes The Awakened solucja

Nasze porady na start pomogą Wam zapoznać się z podstawowymi mechanikami w Sherlock Holmes: The Awakened. Tłumaczymy na co zwracać uwagę, aby posunąć fabułę do przodu.

Ostatnia aktualizacja: 6 kwietnia 2023

W tym poradniku Sherlock Holmes: The Awakened znajdziecie wskazówki dotyczące szukania dowodów i analizowania okolicy. Wyjaśniamy jak działa Pałac Pamięci (Mind Palace), jak badać dowody i przeprowadzać obserwacje na napotkanych ludziach.

Szukajcie dowodów analizując okolice

Sherlock Holmes: The Awakened to przygodowa gra, w której najważniejszym elementem jest dokładne eksplorowanie otoczenia. Nie będziecie jednak musieli najeżdżać kursorem na każdy przedmiot lub osobę na ekranie, aby sprawdzić czy można z nim wejść w interakcję. Ważne punkty z badanego przez Was obszaru, będą zaznaczone niewielkim okręgiem lub kropką gdy do nich podejdziecie.

Przeanalizowanie okolicy sprawi, że wszystkie ważne przedmioty i ludzie zostaną podświetleni - Sherlock Holmes The Awakened: Porady na start - Sherlock Holmes The Awakened - solucja

Przeanalizowanie okolicy sprawi, że wszystkie ważne przedmioty i ludzie zostaną podświetleni. Usprawni to odnajdywanie celów misji i przyspieszy rozgrywkę, skupiając Waszą uwagę na rozwiązywaniu zagadek zamiast na mozolnym przeszukiwaniu każdego zakamarku na ekranie.

Jeśli chcecie przepytać ludzi na ulicach o znaleziony dowód, nie zapomnijcie podpiąć go do głównego ekranu gry. Wejdźcie do Teczki (Casebook), zaznaczcie przedmiot i wciśnijcie odpowiedni przycisk, aby go przypiąć.

Dokładnie badajcie przedmioty

Po znalezieniu odpowiedniego przedmiotu, na górze ekranu pojawi się pasek informujący o tym, ile dowodów musicie odnaleźć - Sherlock Holmes The Awakened: Porady na start - Sherlock Holmes The Awakened - solucja

Po znalezieniu odpowiedniego przedmiotu, na górze ekranu pojawi się pasek informujący o tym, ile dowodów musicie odnaleźć. Kursor zmieni się z białego na żółty, gdy najedziecie na rzecz, którą macie zbadać.

Jeśli Sherlock podniesie jakiś przedmiot, może to oznaczać, że musicie na nim znaleźć kilka rzeczy. Obracajcie tym przedmiotem, aż znajdziecie na nim dowody.

Po obserwacji porozmawiajcie z podejrzaną osobą

Gdy trop doprowadzi Was do jakiejś osoby, będziecie musieli dobrze się jej przyjrzeć i ustalić portret postaci. Podobnie jak przy badaniu przedmiotów, jeśli kursor zmieni kolor na żółty, oznacza to, że znaleźliście odpowiednią rzecz w wyglądzie badanej osoby.

Pasek na górze ekranu oznajmia postęp obserwacji - Sherlock Holmes The Awakened: Porady na start - Sherlock Holmes The Awakened - solucja

Pasek na górze ekranu oznajmia postęp obserwacji. Musicie zapełnić go całkowicie, a następnie wybrać jedną z dwóch możliwych opcji portretu postaci. Po krótkiej rozmowie z obserwowaną osobną, będziecie mogli przedstawić jej dowody w śledztwie, aby rozwiązać aktualne zadanie.

Sprawdzajcie Teczkę (Casebook)

W Teczce (Casebook) Sherlocka znajdziecie wszystkie zebrane informacje. Zaglądajcie tam często i dokładnie czytajcie opisy. Niektóre dowody mogą zostać zaktualizowane, jeśli odkryjecie nową wskazówkę.

Jeśli pomimo przeszukania całej okolicy, nie potraficie posunąć śledztwa naprzód, spróbujcie ponownie porozmawiać z przesłuchiwaną osobą - Sherlock Holmes The Awakened: Porady na start - Sherlock Holmes The Awakened - solucja

Jeśli pomimo przeszukania całej okolicy, nie potraficie posunąć śledztwa naprzód, spróbujcie ponownie porozmawiać z przesłuchiwaną osobą. Może nie wykorzystaliście jeszcze wszystkich opcji dialogowych lub nie zakończyliście obserwacji.

Rozmawiajcie z Watsonem

Watson też ma czasem coś ciekawego do powiedzenia - Sherlock Holmes The Awakened: Porady na start - Sherlock Holmes The Awakened - solucja

Watson też ma czasem coś ciekawego do powiedzenia. Niekiedy podpowie gdzie macie się udać, innym razem nakieruje Was w odpowiednie miejsce w badanym pomieszczeniu. Jeśli jego wypowiedź będzie zdawkowa, oznacza to, że nie zakończyliście jeszcze aktualnego śledztwa i powinniście dobrze rozejrzeć się po okolicy w poszukiwaniu pozostałych dowodów.

Rozwiązujcie zadania w Pałacu Pamięci (Mind Palace)

To właśnie w Pałacu Pamięci (Mind Palace) Sherlock rozwiązuje aktualne zagadki w prowadzonym śledztwie, co posuwa fabułę naprzód. Po zebraniu wszystkich dowodów w okolicy i przesłuchaniu napotkanych osób, wejdźcie do Teczki (Casebook) i zajrzyjcie do Pałacu Pamięci (Mind Palace).

Każda zagadka ma formę pytania, na które musicie znaleźć odpowiedź - Sherlock Holmes The Awakened: Porady na start - Sherlock Holmes The Awakened - solucja

Każda zagadka ma formę pytania, na które musicie znaleźć odpowiedź. W czarnej kuli znajdziecie kilka kolorowych kul. Ilość kolorowych kul oznacza ilość dowodów, które musicie przypasować, aby znaleźć odpowiedź na pytanie.

Wybierzcie pasujące dowody w śledztwie. Jeśli nie uda Wam się odnaleźć odpowiedzi na pytanie, ale jeden z dowodów będzie nadal przypięty, oznacza to, że ten dowód jest poprawny. Odrzucone dowody nie pojawią się już przy aktualnym pytaniu, więc tą metodą możecie eliminować niepasujące rzeczy.