Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Coral Island - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Coral Island - poradnik do gry

Coral Island - poradnik do gry

Koralowa Dolina Coral Island poradnik to najlepsze porady na start, do tworzenia farmy i zawierania relacji. Opisujemy wszystkie postaci, romanse, urodziny, zwierzęta, datę premiery, wymagania sprzętowe, wersje językowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 12 października 2022

Poniższy poradnik dla początkujących (beginner’s guide) do Coral Island jest zbiorem przydatnych informacji dla osoby, która zaczyna przygodę z tym tytułem. Dowiecie się kim są inni mieszkańcy wyspy, poznacie dostępne opcje romansowe oraz pomówimy o tym, kiedy gra zostanie wydana. Ponadto zajmiemy się zwierzętami, które można spotkać na wyspie. Dodatkowo poruszymy sprawy techniczne – wersje językowe, wymagania na PC, długość gry.

Ta strona poradnika została napisana na podstawie wersji gry we wczesnym dostępie. Jest aktualna na dzień 12 października 2022 r.

Coral Island: Zawartość poradnika

Podstawy zawierają zbiór przydatnych informacji dotyczących Coral Island. Dowiecie się jakie są opcje dialogowe oraz poznacie wszystkich mieszkańców wyspy.

W dziale FAQ znajdziecie odpowiedzi na pytania, które najczęściej nękają fanów Coral Island. Pomówimy o zwierzętach zamieszkujących grę i o tym, kiedy tytuł doczeka się premiery.

W sekcji Aneks zebraliśmy dla Was podstawowe informacje na temat Coral Island. Znajdziecie tutaj strony poświęcone wymaganiom sprzętowym, wersji językowej, sterowaniu i długości gry.

Coral island: Szybkie porady na start (Beginner’s tips)

 1. Zbudujcie skrzynię (chest)– Wasz ekwipunek jest mocno ograniczony. Dlatego też w pierwszej kolejności powinniście zbudować skrzynię, aby móc pomieścić wszystkie rzeczy. Podstawowy pojemnik (makeshift chest) kosztuje 25 drewna (wood) i 10 śmieci (trash).
 2. Powiększcie plecak – ten punkt jest powiązany z poprzednim. Brak miejsca w ekwipunku to częsta zmora w grach farmerskich typu Coral Island. Warto więc jak najszybciej zwiększyć limit noszonych przedmiotów. Pierwszy upgrade możecie zrobić za 500 sztuk growej waluty.
 3. Szybko wyremontujcie dom – na początku gry otrzymacie zadanie, aby zebrać materiały potrzebne do remontu domu (50 drewna/wood, 20 kamieni/stone). Nie zwlekajcie z tym – da Wam to dostęp do telewizora. Dzięki niemu dowiecie się jaka pogoda będzie kolejnego dnia oraz poznacie przydatne wskazówki.
 4. Zostawiajcie sobie kilka sztuk wszystkiego – podczas zabawy uda Wam się zebrać wiele przedmiotów. Będą to surowce, warzywa, kwiatki itp. Warto mieć zawsze jakiegoś reprezentanta danej kategorii przy sobie. Należy je zachować, aby móc je dać jako prezenty dla innych postaci lub wykorzystać na odbudowę wyspy. W pewnym momencie będziecie mogli przekazać część Waszych zapasów na ofiary dla bogini.
 5. Zbierajcie wszystko – nawet poza Waszą farmą jest wiele rzeczy, które można zebrać. Ponadto jeżeli nie macie nic ciekawego do roboty, to warto zająć się aktywnościami pobocznymi – łapaniem owadów i łowieniem ryb.

Coral Island: Podstawy

Ta sekcja poradnika dla początkujących do Coral Island zawiera podstawowe informacje na temat tej produkcji.

 1. Postacie – wszystkie, lista, urodziny – poznajcie wszystkich mieszkańców wyspy;
 2. Panny i kawalerowie – lista – tutaj znajdziecie wszystkie opcje romansowe w Coral Island.

Coral Island: FAQ

W tej części poradnika dla początkujących do Coral Island odpowiemy na nurtujące graczy pytania. Znajdziecie tutaj:

 1. Game Pass – czy gra jest dostępna? – na tej stronie dowiecie się, czy możecie zagrać w Coral Island w ramach abonamentu Game Pass.
 2. Zwierzęta – czy są? – tutaj omówimy kwestię zwierząt w grze.

Coral Island: Polska wersja gry

Niestety, twórcy Coral Island na chwilę obecną nie mają w planach dodawać do gry polskiej wersji językowej. Więcej o tym dowiecie się na osobnej stronie – Wersje językowe.

Coral Island: Długość gry

Dnia 11 października 2022 r. Coral Island miało swoją premierę we wczesnym dostępie. Zawartość udostępniona przez twórców z powodzeniem starczy na około kilkanaście godzin (w zależności od tempa grania). Szerzej omówiliśmy temat w sekcji poradnika – Długość gry.

Coral Island: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdziecie minimalne wymagania sprzętowe PC:

 1. System operacyjny: Windows 10
 2. Procesor: Intel i3
 3. Pamięć RAM: 6 GB
 4. Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660
 5. Dysk twardy: 8 GB

Więcej o nich dowiecie się na stronie Wymagania sprzętowe PC.

Autor Poradnika

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako lektor języka angielskiego. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 r. Przez ten czas pisał dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Gdy był młodszy zdarzyło mu się nawet popełnić artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Uwielbia RPG-i oraz strategie. Często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej


Informacje o Coral Island - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 12 października 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.