Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Valheim - poradnik do gry

Valheim - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Valheim: Mniszek lekarski/Dandelion - gdzie znaleźć, do czego użyć? Valheim poradnik, porady

Z tej strony poradnika do gry Valheim dowiesz się, gdzie znaleźć Mniszek lekarski (Dandelion) oraz do czego można go użyć.

Mniszek lekarski (Dandelion) to jedna z roślin, które możesz znaleźć w trakcie eksploracji rozległego świata Valheim. Wykorzystywany jest do przeprowadzenia procesu fermentacji Słabego miodu pitnego leczniczego (Minor healing mead), do czego będziesz potrzebować Miodową bazę esencji leczniczej (Mead base: Minor healing).

Mniszek lekarski - jak zdobyć?

Mniszek lekarski (Dandelion) posiada charakterystyczne żółte kwiaty, rośnie w losowych miejscach i można go znaleźć na łące (Meadows biom) - Valheim: Mniszek lekarski/Dandelion - gdzie znaleźć, do czego użyć? - Valheim - poradnik do gry

Mniszek lekarski (Dandelion) posiada charakterystyczne żółte kwiaty, rośnie w losowych miejscach i można go znaleźć na łące (Meadows biom). Warto zwracać uwagę na tę roślinę w trakcie eksploracji mapy i zbierać ją na późniejszy użytek.

Miodowa baza esencja lecznicza - jak przygotować?

Miodową bazę do przygotowania mikstury leczniczej można ugotować w kociołku (Cauldron) - Valheim: Mniszek lekarski/Dandelion - gdzie znaleźć, do czego użyć? - Valheim - poradnik do gry

Miodową bazę do przygotowania mikstury leczniczej można ugotować w kociołku (Cauldron). Do przygotowania produktu Miodowa baza: esencja lecznicza będziesz potrzebować:

  1. 10 sztuk miodu (Honey);
  2. 5 jagód (Blueberries);
  3. 10 malin (Strawberries);
  4. 1 mniszek lekarski (Dandelion).

Słaby miód pitny leczniczy - jak przygotować?

Podejdź do kadzi fermentacyjnej (Fermenter) i dodaj do niej przygotowaną wcześniej Miodową bazę esencji leczniczej - Valheim: Mniszek lekarski/Dandelion - gdzie znaleźć, do czego użyć? - Valheim - poradnik do gry

Podejdź do kadzi fermentacyjnej (Fermenter) i dodaj do niej przygotowaną wcześniej Miodową bazę esencji leczniczej. Na ekranie zauważysz informację o tym, że aktualnie trwa proces fermentacji - potrwa to 2 dni wewnątrz gry.

Gdy fermentacja dobiegnie końca, otrzymasz 6 sztuk Słabego miodu pitnego leczniczego (Minor healing mead) - Valheim: Mniszek lekarski/Dandelion - gdzie znaleźć, do czego użyć? - Valheim - poradnik do gry

Gdy fermentacja dobiegnie końca, otrzymasz 6 sztuk Słabego miodu pitnego leczniczego (Minor healing mead). Mikstura odnawia w czasie 50 punktów zdrowia, więc zawsze warto mieć ją przy sobie, szczególnie w trakcie eksploracji trudniejszych terenów (Swamps) lub w trakcie walk z bossami.