Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Xbox Series X|S - poradnik do konsol

SPIS TREŚCI

Xbox Series X: Kontroler Xbox Series X|S poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2020

Z tej strony poradnika do konsoli Xbox Series X dowiesz się, jak wygląda oraz jakie ma funkcje nowy bezprzewodowy kontroler Microsoftu.

Zanim oficjalnie zaprezentowano wygląd konsoli Xbox Series X wielu użytkowników zastanawiało się również, jak będzie wyglądał nowy bezprzewodowy kontroler do ich ulubionej konsoli. Microsoft postanowił nie eksperymentować z padem, jak zrobił to jego konkurent (Sony) z kontrolerem DualSense i zdecydował się zostać przy klasycznym kształcie, który tak dobrze znany jest jego użytkownikom. Nowy pad posiada jednak kilka ulepszeń w stosunku do swojego poprzednika.

Kontroler Xbox Series X - wygląd, parametry techniczne

Wygląd bezprzewodowego kontrolera do konsoli Xbox Series X bardzo przypomina ten, który użytkownicy znają z poprzednich generacji konsol Microsoftu. Do zmian można na pewno zaliczyć przeprojektowany d-pad, który ze zwykłego prostokątnego krzyżaka zamienił się w bardziej okrągły i nieco wklęsły "grzybek". Końce przycisków d-pada zostały dodatkowo wyniesione nieco do góry, a ich brzegi zostały wyraźnie zaznaczone, aby ułatwić ich używanie.

Na środku nowego kontrolera do konsoli Xbox Series X pojawił się także dodatkowy przycisk, który służy do przechwytywania i udostępniania screenów i klipów z gier - Xbox Series X: Kontroler - Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Na środku nowego kontrolera do konsoli Xbox Series X pojawił się także dodatkowy przycisk, który służy do przechwytywania i udostępniania screenów i klipów z gier. Dzięki takiemu rozwiązaniu Gracze będą mogli w wygodny sposób uchwycić interesujący ich fragment rozgrywki bez konieczności przechodzenia do menu.

Zmieniła się także ergonomia bezprzewodowego kontrolera do Xbox Series X i w porównaniu do jego poprzednika z Xbox One, nowy pad jest nieco mniejszy i lepiej wyprofilowany na brzegach - Xbox Series X: Kontroler - Xbox Series X|S - poradnik do konsol

Zmieniła się także ergonomia bezprzewodowego kontrolera do Xbox Series X i w porównaniu do jego poprzednika z Xbox One, nowy pad jest nieco mniejszy i lepiej wyprofilowany na brzegach. Dzięki takiemu zabiegowi osoby z mniejszymi dłońmi, a także dzieci będą mogły komfortowo z niego korzystać. Nowością są także inaczej zaprojektowane bumpery i triggery, które zostały nieco zaokrąglone i pokryte gumą z małymi wypustkami. Bezprzewodowy kontroler do konsoli Xbox Series X został wyposażony w standard BLE (Bluetooth Low Energy) oraz port USB typu C za pomocą którego można podłączyć kontroler do konsoli kablem i naładować jego akumulator.

Należy tutaj zaznaczyć fakt, że bezprzewodowy kontroler Xbox Series X będzie posiadał wsteczną kompatybilność, a więc będzie można go użyć do rozgrywki na Xbox One. Co więcej, będzie można go także użyć do rozgrywki na PC za pomocą odbiornika Xbox Wireless, a także wykorzystać we współpracy z urządzeniami na systemie Android i iOS.