Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Xbox Series X - poradnik do konsoli

Xbox Series X - poradnik do konsoli

SPIS TREŚCI

Xbox Series X: Steam, Wndows - czy na konsoli można uruchomić gry na nie? Xbox Series X poradnik, najlepsze porady

Od momentu ujawnienia konsoli, po Internecie krążą plotki, że Xbox Series X ma mieć dodany specjalny tryb Windows. Podczas niego, będzie można uruchomić gry pecetowe, dostępne m.in. na platformie Steam lub Epic. Byłaby to prawdziwa sensacja i nokaut dla konkurencji - czy jest to jednak prawda?

Niestety, według ekspertów nie ma absolutnie szans, że Xbox Series X będzie miało tryb Windows - Xbox Series X: Steam, Wndows - czy na konsoli można uruchomić gry na nie? - Xbox Series X - poradnik do konsoli

Niestety, według ekspertów nie ma absolutnie szans, że Xbox Series X będzie miało tryb Windows. Z punktu widzenia komercyjnego nie ma to sensu, gdyż znacznie ograniczyłoby to sprzedaż gier na PC, jak i samą konsolę. Producenci gier zarabiają oprócz na grach, również na usługach, wiec może i dla graczy byłaby to gratka - jednak dla dużych firm już zdecydowanie nie.

Oczywiście, zawsze istnieje cień szansy na taką ewentualność ale w tym przypadku jest on bliski zera. Tak więc najprawdopodobniej, zobaczymy klasyczne wydanie konsoli Xbox, bez trybu Windows i możliwości gry np. na Steamie.