Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Void Bastards - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Void Bastards - poradnik do gry

Void Bastards - poradnik do gry

"See you in space Cowboy..." Poradnik do Void Bastards stanowi kompendium wiedzy na temat tej wymagającej gry fpp. Z naszej publikacji dowiecie się, jak zbierać potrzebne surowce, efektywnie walczyć i unikać niepotrzebnych starć, oraz jak wytwarzać nowe przedmioty.

Nieoficjalny poradnik do Void Bastards ma za zadanie wyjaśnić wszystkie trudne zagadnienia oraz pomóc w rozwiązaniu potencjalnych problemów, które mogą pojawić się w trakcie przechodzenia gry. Na pierwszych stronach tego poradnika znajduje się przewodnik po grze Void Bastards. Opisuje on wszystkie najważniejsze elementy oraz mechaniki gry, takie jak eksploracja mgławicy, zbieranie lootu, pokonywanie przeciwników, wytwarzanie nowych przedmiotów (crafting), zarządzanie zapasami, czy odwiedzanie wrogich statków.

W poradniku do Void Bastards nie mogło zabraknąć rozdziału FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Podpowiada on między innymi czy można zapisywać stan gry, jak wyleczyć sterowaną postać, co wydarzy się po śmierci bohatera, jak zdobywać klucze Warp Key, jak odnawiać i zwiększać zapas tlenu, jak uzupełniać amunicję czy jak łatwiej odnajdywać składniki do craftingu.

Istotną część naszego poradnika stanowi rozdział z różnorakimi zestawieniami. Znalazły się w nim tabele i opisy unikalnych lokacji na mapie mgławicy, typów i zastosowań pomieszczeń na odwiedzanych statkach, najlepszych broni i gadżetów oraz najlepszych projektów do zbudowania w oparciu o crafting. Całość uzupełniają rozdziały z listą dostępnych osiągnięć i szczegółowo opisanymi wymaganiami do ich odblokowania, oraz z informacjami na temat sterowania i wymagań sprzętowych.

Void Bastards to gra łącząca w sobie kilka różnych gatunków. Zawiera ona elementy typowe dla pierwszoosbowych strzelanin, produkcji typu roguelike oraz gier strategicznych. W trakcie gry podróżujemy statkiem kosmicznym po mgławicy. Musimy odwiedzać kolejne wrogie lokacje wynosząc z nich wartościowy loot i unikając znajdujących się na nich zagrożeń. Śmierć sterowanej postaci niekoniecznie musi oznaczać koniec gry, gdyż wzorem gier roguelike może ona zostać zastąpiona przez kogoś innego. Niektóre z zachowanych zdobyczy zostaną trwale zapisane i przejdą do kolejnej rozgrywki.

Mam problem i szukam odpowiedzi

W rozdziale FAQ - Najczęściej zadawane pytania opisaliśmy wiele istotnych kwestii, które mogą sprawiać problemy lub wydawać się niejasne. Niektórych z tych mechanik dokładniej omówiliśmy również w naszym Przewodniku po grze.

  1. Czy mogę zapisać stan gry? - Void Bastards nie pozwala na tworzenie ręcznych sejwów i musisz polegać na autozapisach, ale możesz "oszukiwać" z tworzeniem ich kopii zapasowych (dotyczy to wyłącznie wersji na PC).

Najważniejsze mechaniki Void Bastards

Nasz Przewodnik po grze dokładnie opisuje wszystkie najważniejsze elementy gry Void Bastards. Dzięki lepszemu ich poznaniu będziesz mógł lepiej zarządzać zapasami, a także dłużej utrzymywać postać przy życiu zanim zostanie zastąpiona przez innego więźnia.

  1. Garść porad na start - Na pierwszej stronie naszego przewodnika znajdziesz krótkie i szybkie porady na wiele różnych tematów.

Dlaczego nie mogę przybliżyć kamery podczas celowania?

Gra Void Bastards nie oferuje niestety opcji dokładnego celowania czy skorzystania z lunety poprzez przytrzymanie osobnego przycisku - Void Bastards - poradnik do gry

Gra Void Bastards nie oferuje niestety opcji dokładnego celowania czy skorzystania z lunety poprzez przytrzymanie osobnego przycisku. Wszystkie strzały oddawane są z biodra. Pamiętaj o tym zwłaszcza podczas ostrzeliwania bardziej oddalonych przeciwników. Z racji na brak opcji przybliżenia obrazu łatwo jest wtedy spudłować i niepotrzebnie zmarnować amunicję.

Dlaczego zniknęła mini-mapa?

Zablokowana mapa może być unikalną cechą niektórych odwiedzanych lokacji (EM Static Field) - Void Bastards - poradnik do gry

Zablokowana mapa może być unikalną cechą niektórych odwiedzanych lokacji (EM Static Field). Nie możesz w ramach tej samej misji przywrócić jej prawidłowego działania. Gra na szczęście w dalszym ciągu pozwala na wyświetlanie pełnej mapy badanego statku. Nie jest to w rezultacie poważna uciążliwość.

W kolejnych misjach na innych statkach mini-mapa powinna już być normalnie widoczna.

Czy dym stanowi zagrożenie dla bohatera?

Tak i nie - Void Bastards - poradnik do gry

Tak i nie. Wkroczenie do obszaru, w którym znajduje się dym, nie wiąże się z otrzymaniem jakichkolwiek obrażeń ani negatywnego statusu. Dym jest jednak na tyle gęsty, że nie będziesz widział nic wokół siebie. Możesz w rezultacie zostać łatwo zaatakowany przez przeciwnika lub wejść w jakąś inną pułapkę (np. do obszaru z promieniowaniem). Radzimy omijać dym lub szybko przez niego przebiegać.

Czy żółte kałuże są niebezpieczne?

Tak, zdecydowanie - Void Bastards - poradnik do gry

Tak, zdecydowanie. Żółtym kolorem w Void Bastards oznaczane są miejsca, w których występuje promieniowanie. Każdy kontakt z żółtą substancją stopniowo zwiększa napromieniowanie sterowanej postaci. Możesz pozbyć się tego negatywnego statusu odwiedzając stację w pomieszczeniu HAB lub po prostu kończąc misję.

Co się wydarzy po przeleceniu przez tunel czasoprzestrzenny?

Na tunele czasoprzestrzenne Wormhole możesz natrafiać w trakcie eksploracji mgławicy - Void Bastards - poradnik do gry

Na tunele czasoprzestrzenne Wormhole możesz natrafiać w trakcie eksploracji mgławicy. Nie musisz obawiać się śmierci postaci ani żadnych innych bardzo negatywnych konsekwencji. Tunel Wormhole przeniesie statek S.T.E.V. w losowe miejsce. Będzie to jedna z lokacji widocznych na aktualnej mapie mgławicy.

Jak odblokować tryb Ironman?

Tryb Ironman działa w Void Bastards w bardzo zbliżony sposób jak np - Void Bastards - poradnik do gry

Tryb Ironman działa w Void Bastards w bardzo zbliżony sposób jak np. w grach z serii XCOM czy produkcjach z gatunku roguelike - śmierć sterowanej postaci kończy aktualną rozgrywkę bez możliwości jej wznowienia. Wyjątkiem jest sytuacja, w której dysponujesz rozrusznikiem serca (Heart Starter) mogącym przywrócić postać do życia.

W momencie rozpoczynania gry po raz pierwszy nie możesz wybrać trybu Ironman. Nie jest to błąd gry, tylko celowe działanie zachęcające do lepszego poznania gry przed wybraniem "ekstremalnych" ustawień poziomu trudności. Musisz ukończyć kampanię i możesz tego dokonać na dowolnym poziomie trudności. Po obejrzeniu filmiku końcowego i powrocie do menu głównego wybierz opcję rozpoczęcia nowej kampanii. Tym razem przełącznik trybu Ironman będzie już dostępny. To samo tyczy się aktywowania modyfikatorów (ograniczników), np. rozpoczęcia gry bezbronną postacią.

Najważniejsze klawisze sterowania w Void Bastards

Poniżej zestawiliśmy najważniejsze klawisze sterowania PC dla gry Void Bastards. W rozdziale Sterowanie w naszym poradniku znajdziesz pełną klawiszologię. Zamieściliśmy tam też informacje na temat sterowania przy użyciu pada konsoli Xbox.

Poruszanie się - Void Bastards - poradnik do gry

Poruszanie się.

Rozglądanie się - Void Bastards - poradnik do gry

Rozglądanie się.

Sprint - Void Bastards - poradnik do gry

Sprint. Możesz biegać bez ograniczeń, gdyż w grze nie ma żadnego paska staminy / wytrzymałości.

1 - Void Bastards - poradnik do gryInterakcja - Void Bastards - poradnik do gry

Interakcja.

Przeładowanie broni - Void Bastards - poradnik do gry

Przeładowanie broni.

Oddanie strzału z broni / Rzut gadżetem - Void Bastards - poradnik do gry

Oddanie strzału z broni / Rzut gadżetem.

Wybranie innej broni / gadżetu (spośród tych, które zabrane zostały na misję) - Void Bastards - poradnik do gry

Wybranie innej broni / gadżetu (spośród tych, które zabrane zostały na misję).

Skok - Void Bastards - poradnik do gry

Skok.

Wyświetlenie mapy okolicy - Void Bastards - poradnik do gry

Wyświetlenie mapy okolicy. Po załadowaniu okna mapy czas staje w miejscu, a więc nie będziesz tracił zapasów tlenu ani nie będziesz atakowany przez wrogów.

Menu pauzy - Void Bastards - poradnik do gry

Menu pauzy. Czas staje w miejscu.

Czy Void Bastards ma duże wymagania sprzętowe?

Nie, gra Void Bastards ma bardzo niskie minimalne wymagania sprzętowe. Zestawiliśmy je poniżej. Pełne informacje na ten temat znajdziesz w rozdziale Wymagania sprzętowe w naszym poradniku. Zamieściliśmy tam też informacji o naszych wrażeniach z gry i o dostępnych ustawieniach grafiki.

  1. System operacyjny: Windows 7 64-bit, Windows 8 64-bit lub Windows 10 64-bit
  2. Procesor: Quad Core 1.8GHz
  3. Pamięć RAM: 8 GB
  4. Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon 7850 2GB
  5. Miejsce na dysku: 6 GB HDD

Informacje o Void Bastards - poradnik do gry

Autor : Jacek Stranger Hałas

Ostatnia aktualizacja : 31 maja 2019

Poradnik zawiera : strony: 45, ilustracje: 248 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Void Bastards - poradnik do gry