Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Stardew Valley - poradnik do gry

Stardew Valley - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Jak najlepiej zacząć pierwszy dzień w Stardew Valley | Szybki start poradnik Stardew Valley

Idealny pierwszy dzień w Stardew Valley to opis najlepszego, możliwego 1 dnia na farmie w Stardew Valley. To tutaj dowiesz, jak dokładnie zacząć, jakie kroki wykonać, aby zmaksymalizować zyski i dobrze rozpocząć rozgrywkę.

Bez zbędnego wprowadzenia i ściemy - kilka kroków, które najlepiej wykonać pierwszego dnia gry Stardew Valley, aby zmaksymalizować zyski i dobrze rozpocząć grę.

Obejrzyj telewizor

Każdego ranka oglądaj telewizor, który może podsunąć ci nowy przepis do craftingu i poradę. Telewizja śniadaniowa to podstawa sukcesu.

Oczyść teren i przygotuj grządki

Wybiegnij z domku i zacznij oczyszczać teren pod twoje sadzonki. W trakcie zbieractwa, ścinania drzew i i rozbijania kamieni mogą wypaść dzikie nasiona (Wild Seeds). Je również zasadź!

Zasadź i podlej uprawę

9-segmentowe uprawy nie są wymagane, ale mogą przynieść duże korzyści. - Jak najlepiej zacząć pierwszy dzień w Stardew Valley | Szybki start - Stardew Valley - poradnik do gry
9-segmentowe uprawy nie są wymagane, ale mogą przynieść duże korzyści.

Zaczynasz grę z odrobiną Parsnip Seeds w plecaku. Użyj motyki (Hoe), aby przygotować grządki. Od razu trzymaj się zasady tworzenia segmentów 3x3. Ulepszona konewka pomoże ci łatwiej podlewać takie segmenty, a po drugie: obsadzone tą samą uprawą segmenty 3x3 mają szanse wytworzyć jeden ogromny, bardzo opłacalny owoc!

Nim wybudujesz studnię, to staw będzie twoim głównym źródłem wody. - Jak najlepiej zacząć pierwszy dzień w Stardew Valley | Szybki start - Stardew Valley - poradnik do gry
Nim wybudujesz studnię, to staw będzie twoim głównym źródłem wody.

Następnie podlej! W plecaku masz konewkę. Jeśli skończy ci się woda, wystarczy że użyjesz konewki na pobliskim stawie, aby znów ją napełnić.

Ruszaj do miasta!

Na swoim polu zrobiłeś dziś już wszystko, co mogłeś. Ruszaj więc do miasta poznać Twoich nowych sąsiadów! Zlokalizuj sklep, salon, dom burmistrza oraz supermarket.

...lub zostań na polu i oczyszczaj pole

Dalsze "sprzątanie" daje ci szansę odnalezienia dodatkowych nasion, które możesz zasadzić. Pamiętaj o ich podlaniu!

Wrzuć do kosza przy domu zbędny loot

Jeśli w czasie sprzątania znalazłeś sporo zielska, możesz go na początku z powodzeniem sprzedać. Przed snem wrzuć je do kosza przy domu, a rano dostaniesz za to pieniądze.

Do kosza wrzucaj wszystko, co uznasz, że jest ci niepotrzebne. Nawet śmieci mogą przynieść zysk. - Jak najlepiej zacząć pierwszy dzień w Stardew Valley | Szybki start - Stardew Valley - poradnik do gry
Do kosza wrzucaj wszystko, co uznasz, że jest ci niepotrzebne. Nawet śmieci mogą przynieść zysk.