Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pokemon GO - poradnik do gry

Pokemon GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pokemon GO: Jak walczyć Pokemonami? poradnik Pokemon GO

Jak walczyć Pokemonami?

Jedna z największych nowości związana z Pokemon GO to właśnie system walki - Pokemon GO: Jak walczyć Pokemonami? - Pokemon GO - poradnik do gry

Jedna z największych nowości związana z Pokemon GO to właśnie system walki. Nie działa już on jak w innych grach z serii w oparciu o system turowy, w którym Pokemony ruszały się naprzemiennie. Tuta walka rozgrywa się w czasie rzeczywistym, z czym wiąże się kilka zmian.

Po pierwsze - ilość dostępnych ataków. Zamiast czterech do wyboru są jedynie dwa rodzaje ataków - podstawowy i specjalny. Ten pierwszy to na ogół zwykłe "walnięcie" Pokemona, podczas gdy ten drugi zawsze powiązany jest z typem Pokemona (przez co zadaje większe lub mniejsze obrażenia, w zależności od tego, kogo nim potraktujesz). Zwykłe ataki wywołuje się przy pomocy pojedynczego kliknięcia w ekran. Ataki specjalne aktywuje się przytrzymując palec na ekranie przez wymaganą ilość czasu.

Nie samym atakiem jednak człowiek żyje i twoim zadaniem będzie unikanie ataków wyprowadzanych przez wroga. By to uczynić, musisz w odpowiednim momencie przesunąć palcem po ekranie smartfona czy tabletu, a atak przeciwnika chybi. Walka trwa do momentu aż jeden z Pokemonów straci całą pulę punktów zdrowia.

Warto podczas walki (a także i przed jej rozpoczęciem) pamiętać o kilku sprawach:

  • Sprawdź przed każdym starciem Pokemona, z którym przyjdzie ci walczyć i wystaw do walki odpowiedniego stwora. Walka przy pomocy Pokemona który ma przewagę nad wrogiem (Pokemon wodny kontra ognisty, ognisty kontra lód i tak dalej) będzie znacznie łatwiejsza - twój stwór będzie zadawał znacznie większe obrażenia, a także otrzymywał mniejsze od wroga.
  • Pamiętaj, iż typ Pokemona nie zawsze idzie w parze z typem ataku, z którego skorzysta. Może się zdarzyć, że, np. Pokemon latający wykorzysta atak ognisty, lodowy, bądź elektryczny, a to właśnie typ ataku (a nie samego Pokemona) ma wpływ na ilość zadanych obrażeń.
  • Zwracaj uwagę na stan zdrowia Pokemona - wyleczyć jego rany można jedynie po pojedynku, w trakcie starcie nie będziesz w stanie wykorzystywać Potionów.