Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pokemon GO - poradnik do gry

Pokemon GO - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Pokemon GO: Jak zwiększać siłę (CP) i ewoluować Pokemony? poradnik Pokemon GO

Jak zwiększać siłę (CP) i ewoluować Pokemony

W Pokemon GO brak rozbudowanych statystyk Pokemonów - nie ma tutaj szybkości, obrony i ataku zwykłego i specjalnego i tak dalej. Zamiast tego jest jedna wartość, CP (Combat Power) - im jest ona większa, tym Pokemon jest silniejszy. Wzorem serialu animowanego i gier z tej serii, jest także możliwość ewoluowania Pokemonów do ich wyższej formy. Poniżej poczytasz o obydwu procesach.

Zwiększanie wartości CP Pokemona

Każdy Pokemon charakteryzowany jest wartością CP (Combat Power). To ta wartość określa ogólną siłę Pokemona w walce - jeśli na polu walki spotkają się dwa takie same Pokemony, jednak o różnych wartościach CP, ten z wartością wyższą wygra. Jest to mechanizm prosty, acz zarazem ograniczający w znaczącym stopniu możliwość rozwoju Pokemona i premiujący tych graczy, którzy poświęcają na grę znacznie więcej czasu.

Każdy Pokemon którego złapiesz startuje z losową wartością CP, lecz każdy z nich posiada swój odgórny limit CP, jaki jest w stanie osiągnąć. Widać to na ekranie przedstawiającym Pokemona - nad jego portretem znajdziesz wskaźnik, który zapełniony będzie w różnym stopniu, w zależności od CP twojego Pokemona. Jeśli maksymalne CP Pokemona to 500, a twój stwór posiada 200CP, pasek będzie zapełniony w 40%. Maksymalne CP każdego Pokemona uzależnione jest od poziomu twojej postaci. Gdy Pokemon dobije do maksymalnej wartości tego wskaźnika, a ty później wskoczysz na wyższy poziom, górny limit CP wzrośnie, a Pokemon będzie mógł być ponownie wzmacniany.

By podnieść CP Pokemona należy wykorzystać opcję POWER UP dostępną na ekranie każdego z Pokemonów. Do wykonania tego procesu potrzebne są dwie rzeczy: odpowiedni Candy, oraz wymaga ilość Stardust. Candy powiązane z danym pokemonem (Charmander Candy, Pikachu Candy i tak dalej) otrzymujesz w momencie złapania Pokemona (3 sztuki), a także odesłania stwora do profesora (1 sztuka). Stardust z kolei pozyskuje się głównie za łapanie Pokemonów - każdy złapany stwór nagrodzi cię 100 sztukami tego surowca.

Po kliknięciu na przycisk POWER UP, CP stwora wzrośnie o kilka procent, a jego zdrowie o kilka punktów. Co kilka ulepszeń (po osiągnięciu odpowiednio wysokiego CP) koszt w Candy wzrośnie o 1. Gdy wartość CP Pokemona dojdzie do maksymalnej dostępnej dla niego (czyli wspomniany wskaźnik zostanie zapełniony), nie będzie możliwe dalsze wzmacnianie. Gdy awansujesz na wyższy poziom, wskaźnik spadnie do ~90%, przez co możliwe będą kolejne wzmocnienia.

Pamiętaj także o tym, by nie wzmacniać Pokemonów z bardzo niskim CP. Warto jest trochę poczekać (i wykorzystać surowce do ulepszenia innego Pokemona) aż złapiesz mocniejszą wersję stwora, na którym ci zależy. W ten sposób będziesz w stanie zaoszczędzić sporo Candy i Stardust.

Ewoluowanie Pokemonów

Ewolucja Pokemonów to po prostu proces, w którym stwór wskakuje na swoją "wyższą formę" - Pikachu zmienia się w Raichu, Charmander w Charmeleona (a potem w Charizarda) i tak dalej. Wyższe ewolucje Pokemonów to rzecz jasna nie tylko kosmetyka - to także (i przede wszystkim) znacznie wyższy poziom CP. Wartość CP Pokemona wzrosnąć może nawet kilkakrotnie po przeprowadzonej ewolucji.

By ewoluować Pokemona musisz otworzyć ekran przedstawiający stwora (jak w przypadku ulepszania go) i wybrać po prostu opcję Evolve. Do przeprowadzenia tego procesu potrzebna będzie odpowiednia ilość Candy powiązana z Pokemonem (sytuacja jak wyżej - Charmander Candy, Pikachu Candy, i tak dalej). Im wyższa ewolucja, a także dramatyczniejsza zmiana (jak Magikarp do postaci Gyaradosa), tym większa ilość Candy będzie wymagana.

Warto pamiętać także o tym, iż Pokemon zachowuje swoją aktualną maksymalną wartość procentową CP po ewolucji. Jeśli, na przykład, Pikachu posiadał 300CP i jego wskaźnik był w 80% zapełniony, po ewolucji jego (jako Raichu) CP skoczyć może kilkukrotnie, a wskaźnik CP dalej będzie na 80%. Można w ten sposób zaoszczędzić naprawdę spore ilości Stardust - wzmacnianie wyższych form Pokemonów jest znacznie kosztowniejsze niż ich niższych wersji.