Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

American Truck Simulator - poradnik do gry

American Truck Simulator - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Typy skrzyni biegów w American Truck Simulator | Konfiguracja gry poradnik American Truck Simulator

Typy skrzyni biegów

Prosty automat to ustawienie przy którym w ogóle nie korzystasz z klawiszy zmiany biegu - Typy skrzyni biegów w American Truck Simulator | Konfiguracja gry - American Truck Simulator - poradnik do gry

Prosty automat to ustawienie przy którym w ogóle nie korzystasz z klawiszy zmiany biegu. By wrzucić wsteczny po prostu klikasz klawisz hamulca, by jechać do przodu wciskasz gaz. Skrzynia biegów zajmuje się całą resztą. Typ dobry dla niedoświadczonych i po prostu wygodnych kierowców, którzy chcą skupić się na samej jeździe.

Prawdziwy automat to typ bardziej oddający realia. Skrzynia zmienia biegi, ale ty musisz korzystać z klawiszy zmiany biegów, by ustawić jazdę do przodu, bieg neutralny, bądź bieg wsteczny. W momencie gdy już jedziesz do przodu, skrzynia automatycznie wrzuca kolejne biegi wraz z przyspieszaniem oraz redukuje je w przypadku zmniejszenia prędkości. To opcja wystarczająca dla osób, którym nie zależy na dokładnej kontroli skrzyni.

Sekwencyjna to ręczna skrzynia biegów, tyle że bez sprzęgła. Masz całkowitą kontrolę nad skrzynią tzn. możesz zmieniać biegi na wyższe oraz na niższe w tym luz i bieg wsteczny. Dzięki temu możesz lepiej reagować na zmiany zachodzące w trasie np. szybciej niż automat redukować bieg w związku z podjazdem na wzniesienie. Aby jej używać lepiej mieć coś więcej niż myszkę i klawiaturę tzn. joypada bądź kierownicę. Wymaga trochę wprawy, ale dla chcących pograć z większą dozą realizmu w sam raz.

Manualna to pełna skrzynia biegów z obsługą całej palety biegów wraz z koniecznością używania sprzęgła. Do pełnej radości z gry konieczna jest kierownica wraz z trzecim pedałem oraz tzw. h-shifterem, dzięki któremu od razu wrzucasz pożądany bieg. Polecane kierownice do tego trybu to Logitech G25, G27 czy najnowsza G29.