Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

American Truck Simulator - poradnik do gry

American Truck Simulator - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Parkowanie naczepy w American Truck Simulator | Przemierzanie Stanów ciężarówką poradnik American Truck Simulator

Parkowanie naczepy

Jedną z najważniejszych rzeczy w grze jest manewrowanie naczepą - Parkowanie naczepy w American Truck Simulator | Przemierzanie Stanów ciężarówką - American Truck Simulator - poradnik do gry

Jedną z najważniejszych rzeczy w grze jest manewrowanie naczepą. Przy kończeniu każdego transportu (czy to z szybkiego zlecenia czy transportu z rynku przesyłek) warto zaparkować naczepę w wyznaczonym miejscu, by nie stracić cennych punktów doświadczenia. W American Truck Simulator możesz zaparkować na trzy sposoby:

  1. Trudny - tylko bardzo doświadczeni kierowcy sobie z tym poradzą. Czasami musisz wymanewrować naczepą w bardzo ciasne miejsca co do łatwych zadań nie należy, ale zostaniesz wynagrodzony bardzo dużą liczbą XP.
  2. Normalny - z tym raczej nikt większego problemu mieć nie będzie, wystarczy podjechać przodem w wyznaczone miejsce przez dyspozytora. Otrzymasz mniejszą liczbę XP.
  3. Łatwy - nie masz czasu na zaparkowanie naczepy? Nie ma problemu użyj tej opcji a wirtualny kierowca zrobi to za ciebie tylko pamiętaj, że nie otrzymasz cennych punktów doświadczeń.
Zadanie cię przerasta - Parkowanie naczepy w American Truck Simulator | Przemierzanie Stanów ciężarówką - American Truck Simulator - poradnik do gry

Zadanie cię przerasta? Poproś wirtualnego kierowcę, aby zaparkował za ciebie. Podjedź do wyznaczonego miejsca zaparkowania naczepy i kliknij [Enter]. Pamiętaj, że nie otrzymasz XP.

Parkowanie tyłem

Przy parkowaniu tyłem trzeba po prostu nauczyć się jak naczepa reaguje na skręcanie kierownicą. Ustaw się jak najdogodniej do parkowania, wrzuć wsteczny bieg i zacznij jechać do tyłu. Aby skręcić naczepą w lewo należy kierownicą skręcić w prawo (i na odwrót). Nie skręcaj kierownicy zbyt ostro, gdyż naczepa się za bardzo złoży i będziesz musiał zaczynać jeszcze raz. Dodatkowo zadanie utrudnia nam fakt, że w grze możesz spotkać naczepy w tzw. "longu". Charakteryzują się one tym, że są bardzo długie w porównaniu do standardowych przez co ciężej jest nimi manewrować.

Gdy naczepa skręci już wystarczająco kontruj skręcając kierownicę w drugą stronę w celu wyprostowania całego składu - Parkowanie naczepy w American Truck Simulator | Przemierzanie Stanów ciężarówką - American Truck Simulator - poradnik do gry

Gdy naczepa skręci już wystarczająco kontruj skręcając kierownicę w drugą stronę w celu wyprostowania całego składu. Cofaj dalej i staraj się delikatnymi ruchami kierownicy trzymać cały skład prosto.

Wymanewruj naczepę we wskazane miejsce - Parkowanie naczepy w American Truck Simulator | Przemierzanie Stanów ciężarówką - American Truck Simulator - poradnik do gry

Wymanewruj naczepę we wskazane miejsce. Nie musisz być w tym bardzo precyzyjny - wystarczy, że białe znaczniki zmienią kolor na zielony. Wtedy też zakończ zlecenie (domyślnie [T]). Zadanie przedstawione na zdjęciach nie należało do najtrudniejszych ale pamiętaj, że możesz trafić na o wiele gorsze.

Parkowanie przodem

Po wybraniu opcji parkowania przodem dyspozytor wyznacza nam alternatywne miejsce zaparkowania naczepy - Parkowanie naczepy w American Truck Simulator | Przemierzanie Stanów ciężarówką - American Truck Simulator - poradnik do gry

Po wybraniu opcji parkowania przodem dyspozytor wyznacza nam alternatywne miejsce zaparkowania naczepy. Z zadaniem poradzi sobie każdy kierowca bo polega na pokonaniu kilku metrów do przodu i odstawieniu naczepy w wyznaczonym miejscu. Nie musisz tutaj manewrować.