Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Rocket League - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Rocket League - poradnik do gry

Rocket League - poradnik do gry

Piłka jest jedna, bramki są dwie, a koła aż cztery! Poradnik do gry Rocket League stanowi doskonałe wprowadzenie w mechanikę i zasady tej gry. Opracowanie zawiera zestawienie najważniejszych zagrań, opisuje dostępne tryby rozgrywki oraz osiągnięcia. Poradnik ułatwi nawet najbardziej zaawansowane akcje.

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2021

Nieoficjalny poradnik do Rocket League jest przewodnikiem po tej nietypowej grze sportowej wzorowanej na zasadach piłki nożnej, w której do strzelania kolejnych bramek wykorzystujemy opancerzone i napędzane silnikami rakietowymi pojazdy. W niniejszym poradniku zawarte zostały przede wszystkim informacje pomocne w bezproblemowym rozpoczęciu gry. Przedstawia on zasady sterowania pojazdami, podpowiada na jakie ustawienia kamery najlepiej się zdecydować, a także sugeruje od czego powinno się zacząć po przystąpieniu do zabawy po raz pierwszy.

W następnym dużym rozdziale rozdziale poradnika zamieszczone zostało zestawienie najważniejszych zagrań. Mowa tu zarówno o podstawowych ruchach (uderzanie piłki, skoki, poruszanie się z włączonym dopalaczem itp.), jak i o bardziej zaawansowanych akcjach ("latanie" z pomocą dopalacza, jeżdżenie po ścianach stadionu, wykonywanie przewrotek i inne).

Kolejnym równie ważnym rozdziałem jest ten poświęcony zasadom rozgrywania meczów w oparciu o różną liczbę grających. Jest to bardzo istotny aspekt, bo grając np. jeden na jednego musimy obrać zupełnie inną taktykę gry aniżeli w przypadku meczów z udziałem maksymalnej liczby ośmiu grających. We wspomnianym rozdziale zaznaczone zostały też bardzo ważne różnice w stylu gry w zależności od tego czy gramy z przyjaciółmi, nieznanymi osobami czy kontrolowanymi przez SI botami.

W pozostałych sekcjach tego poradnika znalazły się dodatkowe strony dotyczące dostępnych trybów rozgrywki oraz wymagań sprzętowych. Przygotowaliśmy również poradnik trofeowy pomocny w odblokowaniu platynowego trofeum w Rocket League.

Niniejszy poradnik uzupełniony został o informacje na temat przejścia Rocket League na model free to play, tzn. umożliwiający ściągnięcie gry oraz dołączenie do zabawy za darmo. Z rozdziału tego dowiesz się m.in. czy rozgrywka F2P dotyczy wszystkich wersji gry, czy w Rocket League znajdują się mikrotransakcje, oraz czy przewidziano jakieś atrakcje dla osób, które zakupiły wcześniej grę.

Wiele stron naszego poradnika jest przygotowanych z myślą o graczach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Rocket League - Rocket League - poradnik do gry

Rocket League: Jak łatwo zacząć nową grę?

Wiele stron naszego poradnika jest przygotowanych z myślą o graczach, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Rocket League. Polecamy zapoznać się z nimi przed przystąpieniem do właściwych zadań. Najważniejsze strony dla początkujących to:

 1. Porady na start - jak zacząć grać? - Na stronie są różne porady i podpowiedzi na temat pierwszych godzin spędzonych z grą. Dowiesz się m.in. o rekomendowanych samouczkach (tutorialach) i o szkoleniu swoich umiejętności dzięki grze z botami.
 2. Porady ogólne - Przygotowaliśmy szereg porad na start, które kładą nacisk na wytłumaczenie niektórych podstawowych rozwiązań związanych m.in. z mechaniką rozgrywki.
 3. Tryby gry - Dowiesz się przede wszystkim o tym jakie atrakcje przewidziano w ramach singleplayera oraz multiplayera. Zestawiliśmy ponadto dostępne w grze rodzaje rozgrywek (np. klasyczny mecz piłki nożnej albo mecz koszykówki).
 4. Jakie są najlepsze ustawienia kamery? - Przygotowaliśmy rekomendowane ustawienia pracy kamery. Powinno to ułatwić prowadzenie zmagań.
 5. Czy stosować kamerę Ball Cam? - Wyjaśniamy kiedy najlepiej sprawdza się klasyczna kamera podążająca za pojazdem, a kiedy warto skupiać się na lecącej piłce.

Rocket League: Jak strzelać bramki?

Cały osobny rozdział naszego poradnika dotyczy poprawnego sterowania pojazdem w ramach "samochodowych" meczów piłki nożnej. Zainteresuj się następującymi tematami:

 1. Podstawowe zagrania - Są to ruchy, które obowiązkowo musisz poznać żeby mieć jakiekolwiek szanse na strzelanie bramek i wygrywanie meczów nawet ze słabszymi graczami i botami.
 2. Zaawansowane zagrania - Na tej stronie opisaliśmy akcje, których również nie warto ignorować, ale którymi warto zainteresować się dopiero po opanowaniu podstaw rozgrywki.
 3. Jak wysoko latać? - Latanie pojazdem staje się możliwe dzięki połączeniu skoków i dopalacza. Informujemy jak dokładnie aktywować dłuższe loty oraz jakie ma to praktyczne zastosowanie.
 4. Jak strzelać gole? - Na stronie znajdziesz mnóstwo podpowiedzi odnośnie strzelania bramek w pojedynkę lub w meczach drużynowych. W tym drugim przypadku dowiesz się też o zaletach wykonywania asyst.
 5. Jak bronić bramki? - Na wcielenie się w rolę bramkarza możesz zostać zmuszony zarówno podczas meczy drużynowych, jak i podczas zmagań jeden-na-jednego. Dowiesz się jak skutecznie bronić bramki i jak reagować na poczynania innych graczy.

Rocket League: Rodzaje meczów

W jednym z rozdziałów naszego poradnika uwzględniliśmy różnice wynikające z liczby graczy biorących udział w meczach, jak również dotyczące gry z przyjaciółmi lub losowymi graczami.

 1. Mecze 1v1 - Znajdziesz praktyczne porady dla mecówy rozgrywanych na zasadach jeden na jednego.
 2. Mecze 2v2, 3v3, 4v4 - Z naszego opisu dowiesz się jak zachowywać się mając po swojej stronie sojuszników i starając się pokonać wrogie drużyny.
 3. Mecze z przyjaciółmi i nieznanymi osobami - Dowiesz się o najważniejszych różnicach i o tym czego spodziewać się podczas gry z tzw. randomami.

Rocket League: Tryb kariery - czy jest w grze?

Nie, Rocket League nie oferuje żadnej kariery singleplayer. Możesz po prostu przystąpić do grania na tych mapach i w tych trybach, które cię najbardziej interesują. Oznacza to, że w naszym poradniku nie znajdziesz żadnego opisu przejścia gry.

Rocket League: Wymagania sprzętowe - czy są wysokie?

Rocket League nie ma wysokich wymagań sprzętowych na PC, choć wzrosły one od czasu debiutu gry w 2015 roku. Minimalne wymagania sprzętowe Rocket League dla wersji z 2020 roku to:

 1. Procesor: Intel 2.5 GHz Dual core
 2. Pamięć operacyjna: 4 GB
 3. Karta grafiki: NVIDIA GeForce 760, AMD Radeon R7 270X lub lepsza
 4. System operacyjny: Windows 7 64-bit / Windows 10 64-bit
 5. Wymagane miejsce na dysku HDD: 20 GB

Rekomendowane wymagania oraz informacje o działaniu gry na konsoli PS4 znajdziesz na stronie Wymagania sprzętowe.

Rocket League: Za darmo - czy muszę zapłacić za grę?

Rocket League początkowo był oferowany jako odpłatny tytuł, choć został też w 2015 roku "za darmo" rozdany posiadaczom PlayStation Plus. Gra latem 2020 roku przejdzie na model free-to-play, który umożliwi dołączanie do zmagań bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat. Po więcej informacji na ten temat przejdź na stronę Za darmo - free to play.

Rocket League: Mikrotransakcje - czy są w grze?

Tak, Rocket League zawiera mikropłatności, ale nie ułatwiają one gry. Głównym ich założeniem jest umożliwienie pozyskania unikalnych pojazdów oraz elementów modyfikujących ich wygląd. Temat ten kompleksowo opisaliśmy na stronie Mikropłatności.

Rocket League: Sterowanie PC

Poniżej znajdziesz najważniejsze klawisze sterowania w Rocket League dla wersji na komputery osobiste. W rozdziale Sterowanie zamieściliśmy też sterowanie dla wersji na konsolę PS4.

Przyśpieszanie - Rocket League - poradnik do gry

Przyśpieszanie.

Hamowanie - Rocket League - poradnik do gry

Hamowanie.

Skręt w lewo - Rocket League - poradnik do gry

Skręt w lewo.

Skręt w prawo - Rocket League - poradnik do gry

Skręt w prawo.

Skok - Rocket League - poradnik do gry

Skok.

Dopalacz (przytrzymaj) - Rocket League - poradnik do gry

Dopalacz (przytrzymaj).

Hamulec ręczny / Przewrotka w powietrzu - Rocket League - poradnik do gry

Hamulec ręczny / Przewrotka w powietrzu.

Załączenie lub wyłączenie kamery skupionej na piłce (Ball Cam) - Rocket League - poradnik do gry

Załączenie lub wyłączenie kamery skupionej na piłce (Ball Cam).

Obejrzenie się za siebie - Rocket League - poradnik do gry

Obejrzenie się za siebie.

Aktualna tablica wyników (przytrzymaj) - Rocket League - poradnik do gry

Aktualna tablica wyników (przytrzymaj).

Czat głosowy - Rocket League - poradnik do gry

Czat głosowy.

Następna piosenka - Rocket League - poradnik do gry

Następna piosenka.

Czat tekstowy - Rocket League - poradnik do gry

Czat tekstowy.

Wciśnij Y dla czatu w obrębie drużyny oraz U dla czatu w obrębie grupy.

Zresetowanie strzału - Rocket League - poradnik do gry

Zresetowanie strzału.

Użycie przedmiotu - Rocket League - poradnik do gry

Użycie przedmiotu.

1 - Rocket League - poradnik do gry2 - Rocket League - poradnik do gry3 - Rocket League - poradnik do grySzybki czat - Rocket League - poradnik do gry

Szybki czat.

Rocket League: Platynowe trofeum - czy łatwo je zdobyć?

Rocket League posiada łatwe platynowe trofeum. Większość trofeów z podstawowego zestawu możesz odblokować już w pierwszym dniu gry. Niektóre trofea wymuszają pewien grind, ale mimo wszystko też nie sprawią dużych kłopotów. Opisy wszystkich osiągnięć znajdziesz w naszym poradniku trofeowym.

Nasz poradnik opisuje też wszystkie trofea DLC. Możesz zajmować się zdobywaniem trofeów z aż 9 dodatkowych zestawów, przy czym żadne z nich nie jest wymagane do odblokowania platyny.

Uwaga! Poradnik przygotowany został na bazie wersji na konsolę PlayStation 4, aczkolwiek wszystkie zawarte w nim informacje i podpowiedzi dotyczą też pozostałych edycji - na komputery osobiste oraz na konsole Xbox One i Nintendo Switch.

Do wybranych rozdziałów tego poradnika dołączone zostały filmy prezentujące np. najważniejsze rodzaje zagrań czy sposoby na łatwe odblokowywanie bardziej skomplikowanych osiągnięć.

Informacje o Rocket League - poradnik do gry

Autor : Jacek "Stranger" Hałas

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 24, ilustracje: 52 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Rocket League - poradnik do gry