Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Cities: Skylines - poradnik do gry

Cities: Skylines - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Cities Skylines: Komunikacja miejska - budowa Cities: Skylines poradnik

Ostatnia aktualizacja: 19 stycznia 2021

Na tej stronie poradnika do Cities Skylines znajdziesz informacje na temat budowy sprawnie funkcjonującej komunikacji miejskiej.

Aby wyeliminować nadmiar samochodów należy stworzyć komunikację miejską. Musisz połączyć strefy mieszkalne z miejscami, gdzie ludzie pracują bądź podróżują, czyli ze strefami handlowymi i przemysłowymi. W podstawowej wersji gry masz do dyspozycji dwa typy komunikacji - autobusy i metro.

Autobusy

Komunikacja autobusowa jest najtańszą formą komunikacji. Jednocześnie odblokowywana jest ona jako pierwsza. Aby móc wyznaczać linie musisz posiadać zajezdnię. Same przystanki możesz stawiać dowolnie na drogach.

Autobusy mają bardzo małą pojemność. Jedna linia łącząca strefy, może okazać się niewystarczająca, a na przystankach zaczną szybko zostawać ludzie. Dlatego też już na samym początku wyznacz ich kilka - niech jadą po różnych trasach, ale przecinają się w wybranych węzłach. Mogą one także kończyć trasy w tych samych punkach.

Wyznaczaj przystanki co ok. 300-400 metrów. Najlepiej by znajdowały się one blisko skrzyżowań. W ten sposób unikniesz problemów z przejściami dla pieszych. Trasy twórz tak by - w miarę możliwości - nie były to linie obwodowe (jeżdżące dookoła), tylko by autobus jechał z punktu A do B, potem by gdzieś zawracał i by wracał tą samą trasą (przystanki wybudowane po drugiej stronie ulicy).

Tworząc kilka tras wyznaczaj przystanki węzłowe czyli takie gdzie spotykają się dwie linie bądź więcej - Cities Skylines: Komunikacja miejska - budowa - Cities: Skylines - poradnik do gry

Tworząc kilka tras wyznaczaj przystanki węzłowe czyli takie gdzie spotykają się dwie linie bądź więcej. Uważaj jednak by nie przesadzić - jeśli jeden przystanek będzie obsługiwał za dużo linii to może to spowodować zator.

Metro

Gdy Twoje miasto się rozrośnie zyskasz dostęp do metra. Jest to droższy, ale efektywniejszy sposób transportu publicznego. Zanim rozpoczniesz budowę, sprawdź, w których punktach skupia się najwięcej pasażerów autobusów. W ten sposób ustalisz, gdzie możesz postawić stacje, by odciążyć ruch.

Metro buduj w ten sposób, że najpierw stwórz przystanki, potem połącz je tunelami, a następnie wyznacz trasy metra dokładnie tak samo jak linie autobusowe.