Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Heroes of the Storm - poradnik do gry

Heroes of the Storm - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Rozpoczęcie rozgrywki | Jak zacząć? | Heroes of the Storm poradnik Heroes of the Storm

Ostatnia aktualizacja: 26 września 2019

Rozpoczęcie rozgrywki

Z poziomu głównego ekranu gry można uzyskać dużo ciekawych informacji - Rozpoczęcie rozgrywki | Jak zacząć? | Heroes of the Storm - Heroes of the Storm - poradnik do gry

Z poziomu głównego ekranu gry można uzyskać dużo ciekawych informacji. Między innymi przeczytać co nowego pojawiło się w grze, jak np. nowa mapa, skórki lub nowy bohater. Dodatkowo można tutaj sprawdzić kto aktualnie poszukuje drużyny i byłby chętny do współpracy. Co więcej, z głównego ekranu gry można odwiedzić profil gracza, sklep lub rozpocząć rozgrywkę. Poniżej opisane są poszczególne funkcje głównego ekranu gry.

"Graj"

Po wyborze tej opcji będziesz miał/a możliwość wyboru rodzaju rozgrywki. Można wybrać jedną z następujących dostępnych opcji:

Trening - Rozpoczęcie rozgrywki | Jak zacząć? | Heroes of the Storm - Heroes of the Storm - poradnik do gry

Trening

W tym trybie możesz na spokojnie sprawdzić mechanikę wybranej postaci i zaznajomić się z podstawami rozgrywki. Walczyć będziesz przeciwko niezbyt wymagającym przeciwnikom sterowanym przez komputer.

Współpraca

Tryb ten to tak naprawdę walka z botami na jednej wylosowanej mapce. Można tutaj przećwiczyć różne strategie działania z sojusznikami i sprawdzić bohaterów w walce. Jest to również doskonała okazja do zapoznania się z celami, które należy zdobywać na danej mapie. Aby wygrać całe starcie będziesz musiał/a się jednak postarać ponieważ przeciwnicy sterowani przez komputer potrafią czasem zaskoczyć. Rozgrywka kończy się po zniszczeniu bazy wroga.

Liga Bohaterów

Tak został nazwany tryb rankingowy w Heroes of The Storm. Gracze mogą tutaj rywalizować z przeciwnikami na podobnym poziomie umiejętności więc występuje tutaj selekcja. Aby nie psuć zabawy graczom uczestniczącym w grach rankingowych nie można się do nich zapisać bez znajomości gry i sporego doświadczenia. Aby rozpocząć rywalizację w Lidze Bohaterów należy osiągnąć co najmniej 30 poziom gracza i odblokować przynajmniej 10 bohaterów własnych. Bohaterowie z darmowej rotacji nie są brani pod uwagę. Za rozgrywki w tym trybie zyskujesz punkty, które pozwolą Ci na zdobywanie kolejnych rang. Zaczynasz z rangą 50, a najwyższą jaką możesz uzyskać to ranga 1. Należy tutaj zaznaczyć, że za przegrane walki tracisz punkty, a za wygrane je zyskujesz więc zdobywanie awansów wcale nie będzie takie proste. Jeśli idzie Ci naprawdę źle i przegrywasz większość swoich meczów możesz spodziewać się degradacji do niższej rangi, jednak nigdy nie spadniesz poniżej 50.

Gry dowolne

Tutaj możesz stworzyć własną grę z dowolną ilością graczy lub przeciwników komputerowych. Sam wybierasz mapę i poziom komputerowych przeciwników. Jest to świetny sposób na zwołanie kilku znajomych do jednej rozgrywki lub zapoznanie się z którąś z dostępnych map bądź też z nowymi bohaterami.

Szybki mecz

W tym trybie zmierzysz się już z prawdziwym przeciwnikiem w walce 5 na 5 na jednej losowej mapie. Warto dodać, że rozgrywanie meczy z prawdziwym przeciwnikiem możesz zyskać dodatkowe punkty doświadczenia i szybciej zdobędziesz wiedzę na temat samej gry.

Wybór bohatera

Po wybraniu interesującej Cię rozgrywki musisz zdecydować się na to, którym bohaterem wyruszysz na podbój świata Heroes of the Storm - Rozpoczęcie rozgrywki | Jak zacząć? | Heroes of the Storm - Heroes of the Storm - poradnik do gry

Po wybraniu interesującej Cię rozgrywki musisz zdecydować się na to, którym bohaterem wyruszysz na podbój świata Heroes of the Storm. Z dostępnej puli bohaterów możesz wybrać tylko jednego. Zanim jednak podejmiesz decyzję możesz sprawdzić jakimi umiejętnościami on dysponuje poprzez kliknięcia ikonki "INFO" w lewym dolnym rogu ekranu. Jeżeli zdecydowałeś/łaś się już na któregoś z nich musisz potwierdzić swój wybór przyciskiem "GOTÓW".

Teraz musisz poczekać, aż gra dobierze pozostałych członków Twojej drużyny - Rozpoczęcie rozgrywki | Jak zacząć? | Heroes of the Storm - Heroes of the Storm - poradnik do gry

Teraz musisz poczekać, aż gra dobierze pozostałych członków Twojej drużyny. Szacowany czas oczekiwania na drużynę wyświetlany jest zaraz nad postacią, ale dopiero wtedy, gdy najedzie się tam kursorem myszki.

Kiedy czas oczekiwania dobiegnie końca i system w końcu przywoła pozostałych graczy na platformy, mecz rozpocznie się po 5 sekundach - Rozpoczęcie rozgrywki | Jak zacząć? | Heroes of the Storm - Heroes of the Storm - poradnik do gry

Kiedy czas oczekiwania dobiegnie końca i system w końcu przywoła pozostałych graczy na platformy, mecz rozpocznie się po 5 sekundach. Przez ten czas można zobaczyć z jakimi bohaterami przyjdzie nam współpracować i zacząć myśleć nad wstępną taktyką.