Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Walka wręcz, blokowanie Minecraft poradnik, porady

Na tej stronie naszego poradnika do Minecrafta znajdziesz rady dotyczące walki wręcz. Pamiętaj, że w tej grze możesz walczyć za pomocą różnorodnych narzędzi. Do walki wręcz przydają się: miecze, siekiery, kilofy czy też puste dłonie.

Walka wręcz

Walka mieczem - Minecraft: Walka wręcz, blokowanie - Minecraft - poradnik do gry
Walka mieczem

Do walki wręcz możesz używać wszystkiego - od pustych dłoni do miecza. Puste dłonie tak jak i przy trzymaniu niezadających obrażeń obiektów/bloków zadają znikome uszkodzenia dla przeciwnika. Przy użyciu narzędzi z trzonkiem (siekiera, kilof, miecz etc.) modyfikatory obrażeń są wypisane po najechaniu na ikonkę przedmiotu w inwentarzu. Na ilość obrażeń ma wpływ rodzaj narzędzia, jak i materiał z którego jest wykonany. Najlepszy do walki wręcz jest miecz.

Podczas walki z przeciwnikiem walczącym na dystans lub Endermanem staraj się do niego zbliżyć jak najbardziej i zadawać mu szybkie ciosy.

Gdy walczysz z przeciwnikiem walczącym wręcz lub Creeperem staraj się stać przynajmniej jeden blok wyżej jeśli to możliwe i zadawać ciosy w odpowiednich momentach, to jest takich, w których przeciwnik jest gotowy do ataku. Uderzając odepchniesz go i uniemożliwisz mu atak. Nie warto jest podchodzić, gdyż możesz zostać ugodzony, co w przypadku mobów wyposażonych w broń (jak Zombie Pigman) może być niebezpieczne.

Blokowanie

Blokowanie - Minecraft: Walka wręcz, blokowanie - Minecraft - poradnik do gry
Blokowanie

Używając odpowiedniego klawisza/przycisku możesz uaktywnić blokowanie trzymając w ręce miecz. Taki blok ochroni cię przed ciosami pochłaniając połowę kierowanych w ciebie obrażeń. Chroni także przed eksplozjami. Nie chroni przed strzałami oraz przed upadkiem. Pozytywnym aspektem jest to, że nie zmniejsza wytrzymałości broni.