Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Wersje konsolowe Minecraft poradnik, porady

Na tej stronie naszego poradnika do gry Minecraft znajdziesz dokładne informacje dotyczące wersji gry oraz różnic pomiędzy platformami.

Wersja na PS3 i Xbox 360

Poradnik przygotowany został pod wersję PC, jednak gra wydawana jest również na konsole: Xbox 360 oraz PS3. Obie dostępne są do zakupienia przez oryginalne sieci marek oraz w wersjach pudełkowych również w polskiej wersji językowej. Rozgrywka różni się nieco od rozgrywki PCtowej - główne różnice polegają na bogactwie modów - instalacja na konsolach jest możliwa, ale ilość modów jest znacznie uboższa. Producent wypuszcza sporadycznie własne modyfikacje, będące jednak najczęściej jedynie paczkami tekstur możliwymi do ściągnięcia/kupienia w sklepach producentów. Kolejna ważna kwestia to multiplayer: obie konsole udostępniają tryb multiplayer w połączeniu maksymalnie 8 konsol poprzez sieć lub możliwość gry lokalnej na podzielonym ekranie, do 4 osób. Aktualizacje do gry przeprowadzane są na bieżąco i są bezpłatne.

Pozostałe elementy rozgrywki nie uległy większej zmianie, warto jednak napomnieć iż wielkość świata w wersji konsolowej jest ograniczona - i wynosi 1024x1024 bloki. Kolejną ważną zmianą jest brak możliwości zmiany poziomu trudności podczas rozgrywki. Małym zmianom uległ również interfejs zasobnika, który także ma system receptur. Oraz dodatkowa przyjemna cecha: w wersjach konsolowych soundtrack gry odtwarzany jest przez cały czas, przeciwnie do wersji PC, gdzie muzykę słychać tylko w losowych momentach.

Minecraft - wszystkie wersje

Minecraft pierwszy raz pojawiło się na PC 8 listopada 2011 roku - Minecraft: Wersje konsolowe - Minecraft - poradnik do gry

Minecraft pierwszy raz pojawiło się na PC 8 listopada 2011 roku. Kolejne wersje wyszły:

  1. 9 maja 2012 na X360;
  2. 17 grudnia 2013 na PS3;
  3. 3 września 2014 na PS4;
  4. 5 września 2014 na XONE;
  5. 14 października 2014 na PSV;
  6. 17 grudnia 2015 na WiiU;
  7. 11 maja 2017 na konsoli Switch;
  8. 14 września 2017 na 3DS.

Wersje dotyczące nowej generacji konsol nie różnią się od odsłony wydanej na PC. Posiadają one nawet cross-play, który umożliwia grę z towarzyszami, na różnych platformach.

Minecraft na telefonach

Minecrafta możesz zakupić, aby grać na swoim telefonie. W ten sposób będziesz mieć grę zawsze pod ręką. Aby zakupić grę na urządzenie z systemem android, musisz zapłacić prawie 30 zł, a w przypadku systemu iOS - cena ta wynosi 33 zł.

Minecraft a cross play

W przypadku Minecrafta, rozwiązanie międzyplatformowe działa na komputerach z systemem Windows 10, urządzeniach z systemem Android i iOS, platformach Xbox One, Nintendo Switch i VR.