Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Minecraft - poradnik do gry

Minecraft - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Minecraft: Światy - jak się dostać? Minecraft poradnik, porady

Światy: The Overworld, The Nether, The End, The Void - jak się do nich dostać? Informacje, porady.

Światy

W Minecrafcie domyślnie poruszać się można pomiędzy trzema światami (wymiarami):

The Overworld

Overworld - Minecraft: Światy - jak się dostać? - Minecraft - poradnik do gry
Overworld

Overworld jest podstawowym światem gry. Jako jedyny ma domyślnie nieograniczoną wielkość generowania mapy. To tu znajduje się większość mobów, surowców i obiektów. Także jako jedyny posiada biomy.

The Nether

Nether - Minecraft: Światy - jak się dostać? - Minecraft - poradnik do gry
Nether

Nether jest odpowiednikiem "piekła". Za podłoże świata robi tu lawa, a za budulec świata podstawowo Nether Rock. Występujące tu moby są dużo groźniejsze niż te na powierzchni, dlatego nie zaleca się podróży do Netheru dla świeżych graczy bez odpowiedniego ekwipunku. Istotnym elementem jest fakt, że 8 kroków w Overworldzie odpowiada jednemu krokowi w Netherze, dzięki czemu można budować tory w Netherze i pokonywać znacznie większe odległości w dużo krótszym czasie.

Portal do Netheru - Minecraft: Światy - jak się dostać? - Minecraft - poradnik do gry
Portal do Netheru

By dostać się do Netheru użyć musisz Portalu, który możesz zbudować tworząc pionowy prostokąt bez wierzchołków z obsidianu, a następnie zapalając go (używając krzesiwa). Potem zostaje ci jedynie stanąć w portalu i odczekać chwilę. Wzorcowy Portal powrotny ukaże się w Netherze. Niemożliwe jest podróżowanie do Netheru, jeśli administrator zablokował tą możliwość.

The End

End - Minecraft: Światy - jak się dostać? - Minecraft - poradnik do gry
End

The End jest pojedynczą wyspą-krainą, zbudowaną z End Stone i filarów z obsydianu, niejako istniejącą w Otchłani (The Void). Znajdziemy tu także moby Endermany oraz ostatecznego bossa gry Ender Dragon.

Portal w Twierdzy - Minecraft: Światy - jak się dostać? - Minecraft - poradnik do gry
Portal w Twierdzy

Żeby dostać się do The End musisz odnaleźć portal. Wymagane jest do tego zdobycie 12 Ender Pearls (czasem można znaleźć je po zabiciu Endermana) i stworzenie z nich Eyes of Ender (można je wykupić u handlarzy NPC z wiosek). Wymagany jest także Blaze Powder, który uzyskasz z Blaze Rod po zabiciu Blaze w Netherze. Portal znajduje się w twierdzy, którą znajdziesz dzięki Eye of Ender - po użyciu lecą w powietrze i kierują się w stronę wejścia do twierdzy.

The Void

Void - Minecraft: Światy - jak się dostać? - Minecraft - poradnik do gry
Void

The Void jest rodzajem Otchłani. Jest to w zasadzie kraina niedostępna stanowiąca "tło" światów. Można się do niego dostać na kilka sposobów wykorzystujących poniekąd błędy gry, oraz w realny sposób np. skacząc z krawędzi krainy The End.