Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tomb Raider - poradnik do gry

Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zdobywanie surowców | Wyposażenie Lary w Tomb Raider Tomb Raider poradnik, solucja

Zdobywanie surowców

Surowce pełnią rolę waluty w grze, gdyż przeznacza się je na zakup ulepszeń opisanych w dalszej części tego rozdziału - Zdobywanie surowców | Wyposażenie Lary w Tomb Raider - Tomb Raider - poradnik do gry

Surowce pełnią rolę waluty w grze, gdyż przeznacza się je na zakup ulepszeń opisanych w dalszej części tego rozdziału. Radzę zająć się ich zbieraniem już od samego początku gry, albowiem do odblokowania najlepszych ulepszeń wymagane są bardzo duże ilości punktów surowców. Typowe metody pozyskiwania surowców to:

  • Niszczenie różnego rodzaju pojemników ze złomem - Na poszukiwania pojemników możesz wyruszyć po zdobyciu prowizorycznego czekana na początku gry i każdy z nich skrywa od kilkunastu do kilkudziesięciu jednostek surowców. Warto w tym miejscu dodać, że niektóre skrzynki ze złomem znajdują się w zawieszonych na linach workach i żeby móc sprawdzić ich zawartość należy najpierw podpalić dany worek (np. z użyciem pochodni czy płonącej strzały).
  • Otwieranie dużych skrzyń oraz szafek
  • Badanie opcjonalnych grobowców - To bardzo opłacalna czynność, gdyż zbadanie każdego grobowca (czyli dotarcie do skrzyni ze skarbami) wiąże się z otrzymaniem 250 jednostek surowców.
  • Badanie ciał pokonanych przeciwników - Do tej pozycji można jeszcze dodać zwierzęta, aczkolwiek wymagane jest w takiej sytuacji dysponowanie umiejętnością Bone Collector.
Po zebraniu większej ilości surowców możesz udać się do dowolnego obozowiska i wybrać z niego ostatnią zakładkę, przystępując do zakupów - Zdobywanie surowców | Wyposażenie Lary w Tomb Raider - Tomb Raider - poradnik do gry

Po zebraniu większej ilości surowców możesz udać się do dowolnego obozowiska i wybrać z niego ostatnią zakładkę, przystępując do zakupów. Ważną informacją jest to, że wiele ulepszeń jest początkowo niedostępnych i są one odblokowywane dopiero po zdobyciu określonej broni czy innego elementu wyposażenia Lary. Korzystając z okazji warto też wspomnieć o tym, że niektóre z opisanych w poprzednim podpunkcie umiejętności pozwalają na zwiększenie przyrostu punktów surowców za wykonywanie określonych czynności, jak np. za niszczenie skrzynek ze złomem. Zdolności te dobrze byłoby w rezultacie jak najszybciej odblokować, tak by już od początkowych godzin gry gromadzić jak najwięcej surowców.