Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tomb Raider - poradnik do gry

Tomb Raider - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Odblokowywanie umiejętności | Umiejętności w Tomb Raider Tomb Raider poradnik, solucja

Odblokowywanie umiejętności

W grze dostępnych jest kilkadziesiąt umiejętności podzielonych na trzy kategorie - Odblokowywanie umiejętności | Umiejętności w Tomb Raider - Tomb Raider - poradnik do gry

W grze dostępnych jest kilkadziesiąt umiejętności podzielonych na trzy kategorie. Kolejne umiejętności możesz odblokowywać za każdym razem gdy awansowałeś na wyższy poziom doświadczenia, czyli gdy zdobyłeś wymaganą liczbę punktów do awansu. Punkty doświadczenia przyznawane są wiele różnych czynności, przy czym najważniejsze z nich to:

  • Zaliczanie otrzymywanych zadań - Nagrodą za zaliczenie zadania zazwyczaj jest 100 punktów, ale w przypadku ważniejszych misji możesz liczyć na znacznie cenniejsze premie, dochodzące nawet do okolic tysiąca punktów.
  • Eliminowanie przeciwników - Gra nagradza każdą udaną eliminację, aczkolwiek chcąc zdobyć więcej punktów dobrze jest dążyć do efektownego rozprawiania się z wrogami (celowanie w ich głowy, atakowanie ich z zaskoczenia, wykonywanie cichych egzekucji itp.).
  • Badanie opcjonalnych grobowców - To bardzo opłacalna czynność, gdyż zbadanie każdego grobowca (czyli dotarcie do skrzyni ze skarbami) wiąże się z otrzymaniem aż 1250 punktów.
  • Odnajdywanie sekretów - Każda kategoria znajdziek ma inny przelicznik, ale zazwyczaj za pozyskanie danego sekretu otrzymuje się od 5 do 25 punktów. Warto ponadto dążyć do kompletowania zestawów znajdziek (np. wszystkie wazy-relikty), bo są za to przyznawane dodatkowe premie (od 150 do nawet 500 punktów).
To nie wszystko - Odblokowywanie umiejętności | Umiejętności w Tomb Raider - Tomb Raider - poradnik do gry

To nie wszystko. Punkty doświadczenia możesz też zdobywać zajmując mniej ważnymi sprawami, takimi jak:

  • Zabijanie i oprawianie zwierząt - Każdy gatunek oznacza inną premię i zazwyczaj jest to od kilku do kilkudziesięciu punktów. Uwaga - W każdej większej lokacji wyspy dobrze jest zabijać zwierzęta do momentu otrzymania informacji o "oczyszczeniu" łowiska, bo od tego momentu każda kolejna akcja oznacza pozyskanie zaledwie 1 punktu doświadczenia.
  • Odnajdywanie pomarańczowych skrzynek
  • Odnajdywanie interaktywnych roślin

Korzystając z okazji warto wspomnieć o tym, że niektóre z opisanych w dalszej części tego rozdziału umiejętności pozwalają na zwiększenie przyrostu punktów doświadczenia za wykonywanie określonych czynności, jak np. za zabijanie wrogów poprzez trafianie ich w głowę czy oprawianie upolowanych zwierząt. Zdolności te dobrze byłoby jak najszybciej odblokować, tak by już od początkowych godzin gry gromadzić większe ilości punktów.

Niezależnie od tego w jaki sposób uzbierałeś wymaganą liczbę punktów do awansu na wyższy poziom doświadczenia musisz za każdym razem powrócić do dowolnego spośród odkrytych obozowisk i następnie wybrać pierwszą zakładkę z listy - Odblokowywanie umiejętności | Umiejętności w Tomb Raider - Tomb Raider - poradnik do gry

Niezależnie od tego w jaki sposób uzbierałeś wymaganą liczbę punktów do awansu na wyższy poziom doświadczenia musisz za każdym razem powrócić do dowolnego spośród odkrytych obozowisk i następnie wybrać pierwszą zakładkę z listy. Z wykonaniem tej akcji nie trzeba się jednak śpieszyć, bo zdobyty punkt rozwoju nie przepadnie nawet jeśli zakup nowej umiejętności odłożysz w czasie.