Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Assassin's Creed 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Assassin's Creed 3 - poradnik do gry

Assassin's Creed 3 - poradnik do gry

Zabójca w wersji remastered. Poradnik do gry Assassin’s Creed 3 Remastered to pełna solucja, mapy, sekrety i znajdźki (np. pióra, skrzynie, almanachy i puchary), ale również porady dotyczące rozbudowy osady, walki czy żeglugi. Opisaliśmy zadania główne i poboczne, w tym polowanie.

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2019

Poradnik do gry Assassin's Creed III zawiera mnóstwo informacji, które pozwoli ci ukończyć grę w 100%. Przygotowaliśmy szczegółową i bogato ilustrowaną solucję głównego wątku fabularnego, jak również kompletny opis przejścia wszystkich zadań pobocznych w grze. AC 3 Remastered jest pełen dodatkowych aktywności i sekretów, co również dokładnie opisaliśmy w naszym poradniku. W kolejnych rozdziałach się dowiesz się, jak ukończyć grę, zdobyć wszystkie znajdźki w grze, przejrzysz przygotowane przez nas mapy z sekretami, czy przeczytasz najważniejsze porady, które ułatwią rozgrywkę. Przygotowaliśmy dla was również opis sterowania i wymagania sprzętowe dla wersji PC.

Bardzo dużo miejsca w naszym poradniku zajmuje bogato opisana solucja całego wątku głównego w grze Assassin's Creed 3 Remastered, która poprowadzi cię przez wszystkie 12 sekwencji w grze. W tekście przeczytasz wskazówki i porady, jak m.in. kończyć wszystkie dodatkowe cele misji. Oczywiście, w naszym przewodniku nie ominęliśmy spisu i kompletnego opisu przejścia wszystkich zadań pobocznych w grze.

Przygotowaliśmy dla was również rozdziały, w którym szczegółowo opisujemy walkę w zwarciu i na dystansie - co jest podstawą w dynamicznym świecie Assassin's Creed 3 Remastered. Connor jest sprawnym wojownikiem, który potrafi wspinać się po budynkach, czy drzewach i zaskakiwać wrogów zdumiewającymi akrobacjami. Nasz bohater również potrafi polować na zwierzęta, co opisaliśmy w osobnym dziale poradnika.

Przed przystąpieniem do rozgrywki w AC III Remastered, koniecznie przejrzyj poradnik podróżnika, by przeczytać najważniejsze informacje o świecie i postaciach zamieszkujących świat. Wiele osób w osadzie ma do opowiedzenia ciekawą historię, co rozbiliśmy na kolejne rozdziały, z opisem przejścia zadań od poszczególnych mieszkańców. W naszej solucji, nie zabrakło również wskazówek dotyczących pływania statkiem i tropieniem skarbów. Dzięki naszemu opracowaniu, zdobędziesz wszystkie znajdźki i sekrety w grze, co bardzo ułatwią mapy, które przygotowaliśmy w naszym poradniku.

W grze Assassin's Creed III Remastered akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Twórcy oddają do naszej dyspozycji rozległy, otwarty świat obejmujący zarówno dzikie tereny zwane Pograniczem, jak i miasta - Nowy Jork oraz Boston. Co ciekawe, zwiedzamy je w różnych porach roku, co ma wpływ na rozgrywkę; przykładowo, śnieżne zaspy utrudniają poruszanie się w dziczy. Pojawiają się tu również widowiskowe bitwy morskie, toczone na pokładzie podatnego na modyfikacje okrętu zwanego Aquilą. W przeciwieństwie do Assassin's Creed IV: Black Flag czy Assassin's Creed Odyssey, w których z innymi statkami walczyliśmy w trakcie swobodnej żeglugi, tutaj mają one postać odrębnych misji.

W trakcie zabawy wykonujemy zadania fabularne i poboczne oraz podejmujemy się rozmaitych aktywności opcjonalnych pokroju polowań na dzikie zwierzęta, których skóry i futra możemy wymienić na bardziej przydatne dobra. Ważną rolę odgrywają również starcia z przeciwnikami, których eliminujemy w walce w zwarciu (robiąc użytek między innymi z tomahawka) lub zaskoczenia. Connor potrafi przy tym wspinać się nie tylko na budynki, lecz również na skały oraz drzewa, sprawnie poruszając się pomiędzy gałęziami. W porównaniu z pierwowzorem Assassin's Creed III Remastered doczekało się przede wszystkim poprawionej grafiki. Produkcja działa w rozdzielczości 4K (na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One X) oraz robi użytek z technologii HDR. Dodatkowo wzbogacono ją o wszystkie add-ony opracowane z myślą o pierwowzorze.<br>

Michał "Kwiść" Chwistek (www.gry-online.pl)

Co zawiera Assassin's Creed III Remastered?

 1. Misje Benedicta Arnolda - cztery wspomnienia, które przedstawiają jak główny bohater, Connor próbował zdemaskować Benedicta Arnolda.
 2. Pakiet ukryte sekrety - 3 misje, opowiadające o wyprawie do ruin Majów. Każda misji nagradza nowym uzbrojeniem w grze.
 3. Tyrania Króla Waszyngtona - opowieść podzielona na trzy części, która przedstawia alternatywną historię, w której George Waszyngton jest obłąkanym tyranem.
 4. Assassin's Creed Liberation Remastered - darmowy egzemplarz odświeżonej wersji gry Assassin's Creed Liberation.

Jak długie jest Assassin's Creed III Remastered?

Assassin's Creed III Remastered jest równie długi, jak swój pierwowzór. Aby ukończyć AC3 Remastered, potrzebujesz ok. 30 godzin, by ukończyć główny wątek fabularny i ukończyć wszystkie aktywności poboczne w grze. Dodatkowo, zawarte w zremasterowanej edycji dlc, wydłużają czas rozgrywki o kolejne 10 godzin. Czas gry zależy również od twojego nastawienia - sporo czasu zajmuje szukanie skarbów, czy znajdziek, które również możesz z powodzeniem pominąć i ukończyć grę znacznie szybciej.

Czy Assassin's Creed 3 Remastered jest za darmo?

Tak, ale tylko dla posiadaczy gry Assassin's Creed Odyssey, którzy kupili pełną przepustkę sezonową. Konsolowe wersje gry kosztują ok. 170zł w momencie premiery, więc posiadacze Odyseji otrzymali całkiem lukratywny dodatek do swojego zestawu od firmy Ubisoft.

Assassin's Creed III Remastered - zmiany względem oryginału

Wersja zremasterowana oferuje rozdzielczość 4K oraz obraz HDR na pecetach, jak i mocniejszych odsłonach konsol (PS4 Pro i Xbox One X). Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (napisy), a prócz zmian w grafice, otrzymamy również pewne usprawnienia w mechanice rozgrywki. AC 3 Remastered oferuje wyższą rozdzielczość tekstur, nowy system renderowania oświetlenia, nowe modele postaci, czy gęstsze tłumy, bogatsze środowisko i więcej efektów graficznych.

Opis przejścia i misje poboczne

W grze znajdziesz aż 12 dość długich sekwencji, które opowiadają historię Asasyna Connora. Przygotowaliśmy dla was obszerną solucję, pełną obrazków, która ułatwi wam ukończenie gry i pozwoli dotrzeć, aż do końca przygód bohatera. W naszym poradniku, podzieliliśmy wszystkie misje względem sekwencji i nazwy zadania. Dodatkowo, w każdej misji znajdziesz opis dodatkowych celów, by ukończyć cały wątek fabularny w 100% i przeczytasz o Synchronizacjach Animusa.

 1. 1 - Kurs przypominający
 2. 1 - Zabójcze przedstawienie
 3. 1 - Podróż do nowego świata
 4. 2 - Witaj w Bostonie
 5. 2 - Interesy Johnsona
 6. 2 - Chirurg
 7. 2 - Żołnierz
 8. 2 - Infiltracja południowej bramy
 9. 3 - Bez przekonania
 10. 3 - Egzekucja ponad wszystko
 11. 3 - Wyprawa Braddocka
 12. 4 - Zabawa w chowanego
 13. 4 - Pióra i drzewa
 14. 4 - Lekcja myślistwa
 15. 4 - Pamiątka
 16. 5 - Gburowaty jegomość
 17. 5 - Wycieczka do Bostonu
 18. 5 - Poszukiwany w Bostonie
 19. 5 - W ukryciu
 20. 5 - Zatrzymać prasę
 21. 5 - Ratunek na rzece
 22. 5 - Początek szkolenia
 23. 5 - Nauka na błędach
 24. 5 - Pierwsze źródło energii
 25. 6 - Na tropie Johnsona
 26. 6 - Wściekły kucharz
 27. 6 - Herbatka Bostońska
 28. 6 - Niebezpieczne negocjacje
 29. 7 - Nocny rajd
 30. 7 - Lexington i Concord
 31. 7 - Konflikt narasta
 32. 7 - Bitwa o Bunkier Hill
 33. 8 - Coś na boku
 34. 8 - Więzienie Bridewell
 35. 8 - Publiczna egzekucja
 36. 8 - Drugie źródło energii
 37. 9 - Brakujące zapasy
 38. 9 - Ojciec i syn
 39. 9 - Piana i płomienie
 40. 9 - Gorzki koniec
 41. 10 - Metody alternatywne
 42. 10 - Utracone zaufanie
 43. 10 - Bitwa pod Monmouth
 44. 10 - Trzecie źródło energii
 45. 11 - Bitwa w zatoce Chesapeake
 46. 11 - Ostatni Bastion Lee
 47. 12 - Spoczywaj w pokoju
 48. 12 - W pogoni za Lee
 49. Misje poboczne - typy i ich lokalizacja

System walki

Główny bohater Assassin's Creed III Remastered, Connor, to sprawny i silny Asasyn. Bohater ma w swoim repertuarze silne i widowiskowe ciosy. W kolejnych rozdziałach poradnika opisujemy system walki w grze. Dowiesz się jak wykonywać serie ciosów, walczyć na dystans i dbać o swoje zdrowie.

 1. Walka w zwarciu
 2. Serie ciosów
 3. Walka na dystans i zdrowie

Ciche zabójstwa

Czymże byłby Asasyn bez cichych zabójstw i skradania się za plecami wrogów? Kolejne strony przewodnika AC III Remastered opisują m.in. kultową broń asasynów - ukryte ostrza i broń dystansową.

 1. Ukryte ostrza
 2. Broń dystansowa

Rozgłos

Działania naszego bohatera dają mu rozgłos i powodują, że wrogowie nas próbują pojmać lub zgładzić. Na szczęście, istnieją metody na ukrycie się przed wrogami - omówiliśmy to na łamach kolejnych stron poradnika.

 1. Poziomy rozgłosu
 2. Jak obniżyć rozgłos?

Eksploracja

Świat gry AC III Remastered jest duży i pełen niebezpieczeństw. Dla śmiałków, czekają skarby, chwała i... mnóstwo drzew do wspinaczki. Nasz kolejny dział poświęciliśmy m.in. mechanice poruszania się po świecie, czy zaszywania się w kryjówkach.

 1. Bieg swobodny
 2. Jazda konna
 3. Bieganie po drzewach
 4. Szybka podróż
 5. Kryjówki

Kanały

Oprócz powierzchni, sporo się również dzieje w kanałach świata AC 3 Remastered. Przeczytaj kolejne strony, by poznać sekrety kanałów!

 1. Boston
 2. Nowy Jork

Polowanie

Oprócz wrogów i żołnierzy, w grze natkniesz się również na sporo zwierząt. Connor, jako urodzony łowca może polować i tropić różne zwierzęta. Aby ułatwić wam tę mechanikę rozgrywki w Assassin's Creed 3 Remastered, przedstawiliśmy kompleksowy opis polowania w grze. Dowiesz się jak tropić ślady zwierząt, podkradać się do nich, czy zakładać sidła.

 1. Broń i ślady
 2. Występowanie zwierzyny i podkradanie się, Sidła, przynęty i skórowanie.

Gildia Asasynów

Sam Connor nie jest w stanie przeciwstawić się templariuszom w Assassin's Creed 3 Remastered. Na szczęście, możesz zrekrutować wielu członków asasynów, szkolić ich i wykorzystywać w boju. Przygotowaliśmy dla was mapy i opis rekrutów do werbunku, wraz ze wszystkimi misjami z nimi związanymi.

 1. Wyzwalanie dzielnic i rekrutacja nowych członków
 2. Rekruci i ich szkolenie
 3. Mapa Bostonu i Dzielnica Południowa
 4. Boston - Dzielnica Północna
 5. Mapa Nowego Jorku i Dzielnica Wschodnia
 6. Nowy Jork - Dzielnica Zachodnia
 7. Nowy Jork - Dzielnica Północna

Zadania klubów

W grze występują cztery kluby, do których może należeć Connor. Są to Bostońscy Pięściarze, Ludzie z Pogranicza, Towarzystwo Łowieckie oraz Gildia Złodziei. Każde z nich oferuje trzy zestawy wyzwań, które możesz sprawdzić na ekranie mapy. Oprócz tego trzy pierwsze kluby zlecają również specjalne misje dodatkowe. Poniższe rozdziały poradnika opisują zadania klubowiczów w grze:

 1. Wprowadzenie
 2. Towarzystwo łowieckie
 3. Ludzie z pogranicza
 4. Bostońscy pięściarze

Wyzwania klubów

Wszystkie z czterech dostępnych w grze klubów posiadają serię wyzwań, które zostały podzielone na zestawy, a każdy kolejny zestaw odblokowuje się po wykonaniu wyzwań z poprzedniego. Przygotowaliśmy dla was kompletny spis wyzwań w grze, wraz z podziałem na klub.

 1. Wprowadzenie
 2. Towarzystwo łowieckie
 3. Bostońscy pięściarze
 4. Ludzie z pogranicza (Zestawy 1, 2)
 5. Ludzie z pogranicza (zestaw 3)
 6. Gildia złodziei

Osada

Po tym jak zamieszkasz w posiadłości Achillesa, otrzymasz możliwość przekształcenia pobliskiego terytorium w małą osadę. Nowi mieszkańcy nie tylko zbudują w okolicy domy i zamieszka w nich wraz z rodzinami, ale również zaoferują ci swoje usługi. Odblokujesz możliwość przeglądania zapasów, zyskasz dostęp do rzemiosła (crafting) i odblokujesz handel. Wszelkie zawiłości związane z osadą i opis co ważniejszych postaci, wraz z ich misjami do wykonania znajdziesz w następujących rozdziałach poradnika.

 1. Rozbudowa osady
 2. Funkcje osady
 3. Kolejność zadań w osadzie
 4. Achilles
 5. Godfrey i Terry
 6. Lance
 7. Myriam
 8. Warren i Prudence
 9. Norris
 10. Ellen
 11. Duży Dave
 12. Lyle White
 13. Codzienne życie w osadzie

Skarb Kapitana Kidda

W Assassin's Creed III Remastered, w przerwie od walk i wykonywania misji głównych, możesz wyruszyć na poszukiwanie skarbu Kapitana Kidda. Przygotowaliśmy dla was rozdziały, z mapami i lokacjami sekretów, byście z łatwością dotarli do ukrytego skarbu.

 1. Skarby Drewnianej Nogi
 2. Fort Wolcott (lokacja morska)
 3. Skarb w umrzyka skrzynie (lokacja morska)
 4. Okręt widmo (lokacja morska)
 5. Zamek szalonego doktora (lokacja morska)
 6. Oak Island (lokacja morska)

Żegluga

Oprócz poruszania się po lądzie, Connor wraz z załogą może sterować okrętem, a nawet brać udział w bitwach na morzu. Również w tym przypadku, przygotowaliśmy dwie strony, które dokładnie opisują ten element rozgrywki.

 1. Sterowanie okrętem
 2. Bitwy morskie

Misje morskie

W kolejnych rozdziałach poradnika do Assassin's Creed 3 Remastered, przeczytasz opis czterech misji morskich w grze. Przygotowaliśmy kompletny opis przejścia i solucję misji, by ułatwić wam ukończenie tych zadań.

 1. Pościg
 2. Ratunek
 3. Francuski układ
 4. Kryjówka Biddle'a

Zlecenia kaperskie

Kolejnym rozbudowanym działem naszego poradnika gry AC 3 Remastered, jest opis wszystkich zleceń kaperskich w grze. Wszystkie dodatkowe wyzwania opisaliśmy na poniższych stronach, które zawierają solucję zadań:

 1. Henderson w opałach
 2. Brukując drogę
 3. W środku nocy
 4. Niespokojne wody
 5. Atak na Prospectora
 6. Jedyny w swoim rodzaju
 7. Druzgocący upadek
 8. Wołanie o pomoc
 9. Odszukaj okręt Somerset
 10. Wilki morskie
 11. Spotkanie w środku nocy; Olbrzym i sztorm

Znajdźki

W naszym poradniku nie mogło również zabraknąć rozbudowanego działu znajdziek, które opisują wszystkie sekrety i dodatkowe przedmioty do odnalezienia w grze. Specjalnie dla was, przygotowaliśmy mapy, na których zaznaczyliśmy lokalizację wszystkich znajdziek z gry Assassin's Creed 3 Remastered. Dzięki temu, ukończysz grę w 100% i zdobędziesz wszystkie pióra, skrzynie i strony Almanachu.

 1. Pióra
 2. Skrzynie
 3. Strony Almanachu

FAQ

Finalną częścią naszego poradnika jest rozbudowany dział FAQ, który odpowiada na najważniejsza pytania związane z grą AC III Remastered. W poniższych rozdziałach dowiesz się m.in.:

 1. Jak wieszać ludzi na drzewie?
 2. Jak wykonać podwójne zabójstwo muszkietem?
 3. Jak podsłuchiwać, aby nie dać się złapać?
 4. Jak zarabiać?

Sterowanie

Sterowanie ruchami postaci - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Sterowanie ruchami postaci

Skok - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Skok

Atak - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Atak

Bieg - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Bieg

Parowanie podczas walki

Interakcja - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Interakcja

Wybór broni - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Wybór broni

Narzędzia / strzał z wybranej (z pomocą [R]) broni - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Narzędzia / strzał z wybranej (z pomocą [R]) broni

Szybkie wybieranie 1 - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Szybkie wybieranie 1

Tryb precyzyjny - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Tryb precyzyjny

Wzrok orła - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Wzrok orła

Szybkie wybieranie 2 - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Szybkie wybieranie 2

Szybkie wybieranie 3 - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Szybkie wybieranie 3

Szybkie wybieranie 4 - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Szybkie wybieranie 4

Menu mapy - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Menu mapy

Menu rekrutów - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Menu rekrutów

Pauza - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Pauza

Centrowanie widoku - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Centrowanie widoku

Kadrowanie widoku - Assassins Creed 3 - poradnik do gry

Kadrowanie widoku

Wymagania minimalne:

 1. Windows: 7, 8, 8.1, 10 (64-bit)
 2. Procesor: Intel Core i5-4460, 2.70GHz lub AMD FX -6300
 3. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 4. Grafika: Nvidia GeForce GTX 760 lub AMD Radeon R7 260x z 2GB Video RAM
 5. Directx: Directx 11

Autor Poradnika

Michał Chwistek

Michał Chwistek

Lubi gry trudne, ładne lub z dobrą fabułą. Nie kończy ich przez LoL-a i Overwatcha. PS Vita FTW!

więcej


Informacje o Assassin's Creed 3 - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 154, ilustracje: 1049 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 21 marca 2019, odwiedź Opis przejścia

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Assassin's Creed 3 - poradnik do gry