Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 - poradnik do gry

Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Kariera - wybór zespołu | Początki Pro Cycling Manager Tour de France 2010 poradnik Pro Cycling Manager: Tour de France 2010

Kariera - wybór zespołu

1 - Kariera - wybór zespołu | Początki Pro Cycling Manager Tour de France 2010 - Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 - poradnik do gry

 

Rozpoczynając nową karierę stajemy przed problemem wyboru zespołu, nad którym obejmiemy pieczę. Początkujący gracze mogą poczuć się nieco zagubieni w ogromie statystyk i nazwisk, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Postanowiłem więc wskazać kilka dobrych wyborów dla początkującego gracza pozwalających na spokojne zagłębienie się w strukturę gry bez frustracji wywołanej słabymi wynikami.

SAXO BANK - To najprawdopodobniej najlepszy wybór dla graczy szukających zespołu naszpikowanego kolarskimi gwiazdami. Prym w zespole wiedzie Fabian Cancellara - czterokrotny mistrz świata w indywidualnej jeździe na czas i zwycięzca kilkunastu wyścigów, m. in. Paryż - Roubaix czy Mediolan - San Remo; ma on także na koncie etapowe zwycięstwa w Tour de France. Stawkę liderów tej grupy uzupełniają znakomici kolarze szosowi, bracia Andy i Frank Schleck czy sprinter światowej czołówki, Australijczyk Stuart O'Grady. Gdy dodamy do tego odrobinę doświadczenia w postaci wiekowego już Niemca Jensa Voigta czy Badena Cooka staje się jasne, że na wartościowych pomocników również możemy tutaj liczyć.

ASTANA - Grupa, w której wszystko kręci się wokół wielkiej gwiazdy współczesnego kolarstwa - Alberto Contadora, trzykrotnego zwycięzcy Tour De France, triumfatora Vuelta a Espana czy włoskiego klasyka, Giro d'Italia. Już samo jego nazwisko wystarcza, że rywalom miękną nogi, więc kazachska grupa jest piekielnie mocna głównie w wieloetapowych wyścigach. W tych krótszych i bardziej egzotycznych doskonale sprawdza się Rosjanin Aleksander Winokurow - doświadczony kolarz z nieco mniej świetlaną przyszłością, aczkolwiek bardzo ceniony w kolarskim światku. W roli pomocników świetnie sprawdza się zastęp zaprawionych w bojach kazachskich górali, zaś w sprintach możemy liczyć przede wszystkim na Enrico Gasparotto.

CAISSE D'EPARGNE - W tym teamie największą gwiazdą jest Hiszpan Alejandro Valverde - niegdyś znakomity kolarz, w tym momencie zdyskwalifikowany za używanie doping. To jednak mało ważne, gdyż kolarz jest dostępny w grze i okazuje się zdecydowanie najrówniej jeżdżącym kolarzem. Valverde zawsze może liczyć na pomoc swoich rodaków, głównie Joaquina Rojasa Gila i Leona Sancheza.

2 - Kariera - wybór zespołu | Początki Pro Cycling Manager Tour de France 2010 - Pro Cycling Manager: Tour de France 2010 - poradnik do gry

 

LIQUIGAS - Ta włoska grupa ma w swoim zanadrzu kolarzy, którzy działając w grupie mogą zdziałać niesamowicie wiele - Ivan Basso i Daniele Bennati stanowią duet, który jadąc w peletonie może zaszachować rywali piekielnie szybkim finiszem, co potwierdza się również w grze. Grupa przygotowuje się do walki głównie pod kątem swojej "domowej" imprezy - Giro d'Italia i właśnie tu jest najmocniejsza, choć jej niewątpliwym atutem jest w miarę wyrównana kadra, co pozwoli odpocząć liderowi i skupić się na walce w największych wyścigach.

QUICKSTEP - W tym zespole zdecydowany prym wiodą kolarze belgijscy - tercet Tom Boonen, Stijn Devolder i Wouter Weylandt w grupie radzą sobie świetnie głównie w wieloetapowych wyścigach. Z resztą startów jest trochę gorzej, ale czy nie marzymy właśnie o triumfie w Tour de France czy Giro d' Italia?

LAMPRE - Włoska grupa wiedzie prym zwłaszcza w czasówkach i krótkich etapach - tutaj sukcesy od lat odnoszą Alessandro Petacchi i Damiano Cunego. Z racji trochę mniejszych możliwości w górach wszystkie swoje siły stawiają na krótkie, szosowe odcinki i właśnie w tym kierunku powinniśmy ten zespół rozwijać.

RABOBANK - Jeden z najbardziej wszechstronnych zespołów. Choć nie posiada w ekipie wielkoformatowych gwiazd, każda specyfikacja terenu jest tutaj silnie obstawiona. Krótkie odcinki i sprinty to domena Oscara Freire - trzykrotnego mistrza świata. W wieloetapowych kolarskich serialach jedną z głównych ról często odgrywa długodystansowiec Denis Mienszow, z kolei w górach bryluje, uważany za kolarskiego taternika, Holender Robert Gesink. Mocna obsada, choć niestety ekipie w niektórych momentach może zabraknąć wartościowych kolarzy-pomocników czy też "wolnych strzelców".

TEAM COLUMBIA - Jeśli uwielbiacie niszczyć rywali w czasówkach lub sprinterskich pojedynkach, ten zespół zrobi to jak żaden inny. Gwarantują to osoby Marka Cavendisha i Andre Greipela - jednych z najlepszych kolarskich sprinterów. Niewątpliwym atutem jest także bardzo wyrównana grupa pozostałych kolarzy, którzy w doskonały sposób otworzą gwiazdom teamu drogę do sukcesów.